رفتن به مطلب

مشکل گیر کردن روی آرم مادربورد

arshia.
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. من اخیرا به یه مشکلی خوردم که وقتی سیستمو روشن میکنم روی آرم مادربورد گیر میکنه هرچقدرم صبر کنم رد نمیشه سیستمو خاموش میکنم و بعد روشن میکنم مشکل حل میشه و سیستم بالا میاد. امروزم همینطوری شد و وقتی سیستمو خاموش کردم دوباره روشن کردم مادربرد یه بار بوق زد و یه صفحه اومد که سریع رفت چیزی که یادم مونده ازش اینه بالاش یه آرم قرمز اومده بود فکر کنم نوشته بود american بعد زیرش مشخصات سیستم بود سی پی یو رم و ...  لطفاً راهنماییم کنید مشکل از چی میتونه باشه ؟

مشخصات سیستم

cpu: core i5 9600 k

mother board: asus z370 plus gaming ii

gpu: rx5700

power: green 750w

ram:16gb 3200

لینک به دیدگاه

سلام 

برای من بعضی مواقع بخاطر دیر عمل کردن فن پردازنده چنین صفحه این که شما گفتید میاد و میگه که فن کار نمیکنه،بعد خب دکمه میزنی میری تو تنظیمات بعد باز میای بیرون ،سیستم بدون مشکل کار میکنه،باید یه عکس ازش بگیرید 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، arshia. گفته است :

سلام دوستان. من اخیرا به یه مشکلی خوردم که وقتی سیستمو روشن میکنم روی آرم مادربورد گیر میکنه هرچقدرم صبر کنم رد نمیشه سیستمو خاموش میکنم و بعد روشن میکنم مشکل حل میشه و سیستم بالا میاد. امروزم همینطوری شد و وقتی سیستمو خاموش کردم دوباره روشن کردم مادربرد یه بار بوق زد و یه صفحه اومد که سریع رفت چیزی که یادم مونده ازش اینه بالاش یه آرم قرمز اومده بود فکر کنم نوشته بود american بعد زیرش مشخصات سیستم بود سی پی یو رم و ...  لطفاً راهنماییم کنید مشکل از چی میتونه باشه ؟

مشخصات سیستم

احتمال خرابی بایوس میتونه باشه بعد هم مشکل بوت که ممکنه از ویندوز یا ssd یا هارد باشه

بهتره از یک با تجربه کمک بگیرید

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اون صفحه ایی که عرض کردید برای ارائه اطلاعات سخت افزاری سیستم هست و در تمام مادربوردها موجوده که میشه از تو بایوس صفحه ورود را عکس یا همین مشخصات ست کرد

برای رفع مشکلتون وارد بایوس بشید و تنظیمات بایوس را دیفالت کنید

برای ورود بعد ریست سیستم دکمه delete را بزنید بعد ورود به بایوس معمولات برای دیفالت کردن تنظیمات دکمه f7 میباشد را بزنید بعد دکمه f10 برای سیو تنظیمات و خروج

تست کنید نتیجه اعلام کنید

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، MEHDI-GTX گفته است :

سلام

اون صفحه ایی که عرض کردید برای ارائه اطلاعات سخت افزاری سیستم هست و در تمام مادربوردها موجوده که میشه از تو بایوس صفحه ورود را عکس یا همین مشخصات ست کرد

برای رفع مشکلتون وارد بایوس بشید و تنظیمات بایوس را دیفالت کنید

برای ورود بعد ریست سیستم دکمه delete را بزنید بعد ورود به بایوس معمولات برای دیفالت کردن تنظیمات دکمه f7 میباشد را بزنید بعد دکمه f10 برای سیو تنظیمات و خروج

تست کنید نتیجه اعلام کنید

سلام خیلی ممنون این کاری که گفتید رو انجام دادم ولی مشکل هنوز هستش و وقتی دیفالت کردم سیستم ریستارت شد و دوباره رو آرم مادربود موندش و سیستمو خاموش کردم بعد که روشن کردم بدون مشکل بالا اومد هر بار اینجوری میشه بار اول که روشن میکنم روی آرم مادربورد گیر میکنه یه بار خاموش کنم و روشن کنم درست میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اون تک بوق و اومدن صفحه پست با آرم قرمز! معمولا یا به دلیل متصل نبود کیبرد، یا گیر کردن یا عدم شناسایی فن پردازنده پیش میاد.

یه نکته، وقتی روی بایوس گیر میکنه، با یکبار فشردن دکمه خاموش، خاموش میشه یا باید نگه داری تا خاموش شه؟ اگه با یه بار فشار دادن خاموش میشه، مشکل از هارد و درایو های بوت هست.

لینک به دیدگاه

در ۲ دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

اون تک بوق و اومدن صفحه پست با آرم قرمز! معمولا یا به دلیل متصل نبود کیبرد، یا گیر کردن یا عدم شناسایی فن پردازنده پیش میاد.

یه نکته، وقتی روی بایوس گیر میکنه، با یکبار فشردن دکمه خاموش، خاموش میشه یا باید نگه داری تا خاموش شه؟ اگه با یه بار فشار دادن خاموش میشه، مشکل از هارد و درایو های بوت هست.

سلام کیبورد و موس متصل هستن و فن پردازنده هم کار میکنه. در مورد خاموش کردن هم یک بار دکمه ی خاموشو میزنم خاموش میشه لازم نیست نگه دارم. اگر از هارد باشه باید چه کاری انجام بدم ؟ در ضمن ویندوز روی ssd نصب هستش

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، arshia. گفته است :

سلام کیبورد و موس متصل هستن و فن پردازنده هم کار میکنه. در مورد خاموش کردن هم یک بار دکمه ی خاموشو میزنم خاموش میشه لازم نیست نگه دارم. اگر از هارد باشه باید چه کاری انجام بدم ؟ در ضمن ویندوز روی ssd نصب هستش

نصب مجدد یا اپدیت بایوس رو امتحان کردین؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

نصب مجدد یا اپدیت بایوس رو امتحان کردین؟

خیر متاسفانه بلد نیستم با آموزش هایی که در اینترنت هست میتونم انجام بدم مشکل خاصی پیش نمیاد ؟

لینک به دیدگاه

در ۲ دقیقه قبل، arshia. گفته است :

خیر متاسفانه بلد نیستم با آموزش هایی که در اینترنت هست میتونم انجام بدم مشکل خاصی پیش نمیاد ؟

نه . خیلی سادست. فایل بایوس دانلود میکنی میریزی روی فلش.  و میری توی بایوس قسمت مخصوص اپدیت  بایوس. فقط حتما بایوس خود  همون مادربرد و دانلود کنی. و اینکه اگر برق شمام این روزا زیاد میره یه تایم مناسب انتخاب کن. 

راهکار بعدی  یه فلش بوتیبل(ویندوز)  بساز. وصل کن به سیستم. ssd رو جدا کن. ببین باز رو همون صفحه میمونه یا میره سراغ بوت کردن فلش. 

لینک به دیدگاه

در ۵ ساعت قبل، arshia. گفته است :

مشخصات سیستم

عزیز وقتی سیستم روی لوگو میمونه اولین مشکل از سمت هارد ها می‌باشد همه هارد های سیستم جدا کن و دوباره چک کن ببین اگه مشکل حل شد دونه دونه هارد ها را وصل کن تا هارد ایراد دار پیدا بشه . اگه دوتا رم داری ممکن هست یکی از رم ها ایراد داشته باشه و دونه دونه باید چک کنی. و اگه مشکل حل نشد بایوس را آپدیت کن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، arshia. گفته است :

یه کار کنید،

فقط سیستم رو با همون ssd روشن کنید و اگر هارد دیگه، فلش و.. بهش وصله جدا کنید، اگه مشکلی نباشه و راحت بیاد بالا، پس یکی از همون درایو های دیگه مشکل داره، ولی اگه بازم مشکل داشت، یکبار جای پورت ssd رو روی مادربرد عوض کنید، کابلش رو هم اگه تونستید عوض کنید. اگه نشد توی hd sentinel سلامتش رو بچکید! اگه سالم بود باید مشکل از همون ویندوز یا کابل اتصال باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

طبق تجربه خودم وقتی سیستم روی لوگوی مادربرد گیر میکنه یا مشکل از هارد ( یا اس اس دی) هستش یا از رم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...