رفتن به مطلب

کدام بازی ها با محصولات اینتل یا AMD سازگارترند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

کسی می تونه چند تا بازی معرفی کنه که با پردازنده های اینتل فریم بیشتری نسبت به پردازنده های AMD بدهند؟

برعکس همین چطور؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در 2 ساعت قبل، bahare گفته است :

کسی می تونه چند تا بازی معرفی کنه که با پردازنده های اینتل فریم بیشتری نسبت به پردازنده های AMD بدهند؟

تمام بازیها!!!!

چون اینتل فرکانس تک هسته ش عموما بیشتره،استثناء از همرده amd ش، وابسته به شرایط تا 20 فریم هم ممکنه بیشتر بده(البته توی مقیاسی که بازی رو اخرین تنظیماته و 100 فریم خروجی داره، اینتل شاید جای 100 فریم ای ام دی، 110 فریم بده)

لینک به دیدگاه

بستگی به موتور گرافیکی استفاده شده تو هر بازی داره که با کدوم پردازنده(intel یا Amd) و گرافیک(AMD یا Nvidia) سازگارتره

لینک به دیدگاه

در ۴۳ دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

تمام بازیها!!!!

چون اینتل فرکانس تک هسته ش عموما بیشتره،استثناء از همرده amd ش، وابسته به شرایط تا 20 فریم هم ممکنه بیشتر بده(البته توی مقیاسی که بازی رو اخرین تنظیماته و 100 فریم خروجی داره، اینتل شاید جای 100 فریم ای ام دی، 110 فریم بده)

جواب اشتباهه

من می دونم که در بازی CSGO پردازنده Ryzen 5600X فریم بیشتری نسبت به 10900K و 11900K میده.

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Aminj گفته است :

بستگی به موتور گرافیکی استفاده شده تو هر بازی داره که با کدوم پردازنده(intel یا Amd) و گرافیک(AMD یا Nvidia) سازگارتره

دقیقاً من دنبال اسم چند تا این بازی ها هستم.

لینک به دیدگاه

در ۲۳ دقیقه قبل، bahare گفته است :

https://www.amd.com/en/gaming/featured-games

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۳۳ دقیقه قبل، bahare گفته است :

doom.

البته این بازی با گرافیک های amd و تحت وولکان پرفورمنس بهتری داره

در 39 دقیقه قبل، bahare گفته است :

من می دونم که در بازی CSGO پردازنده Ryzen 5600X فریم بیشتری نسبت به 10900K و 11900K میده.

من گفتم همرده!!!نه سیپیو 2 کلاس بالا و پایین تر!!!

بستگی به گرافیک هم داره، مثلا با 3080، سیپیو 3900x بهتر عمل میکنه، ولی با گرافیک 1080، 10700k برتر عه

https://www.fpsbenchmark.com/csgo

لینک به دیدگاه

در ۱۵ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

این لیستی نیست که می خوام. مثلاً توی این لیست بازی فارکرای 5 هست که با پردازنده های اینتل سازگاری بهتری داره.

توی این بازی 10700K فریم بیشتری نسبت به 5900X میده.

حتی اسم بازی هایی مثل CSGO و Doom Eternal هم داخلش نیست.

لینک به دیدگاه

در ۱۳ دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

doom.

البته این بازی با گرافیک های amd و تحت وولکان پرفورمنس بهتری داره

من گفتم همرده!!!نه سیپیو 2 کلاس بالا و پایین تر!!!

بستگی به گرافیک هم داره، مثلا با 3080، سیپیو 3900x بهتر عمل میکنه، ولی با گرافیک 1080، 10700k برتر عه

https://www.fpsbenchmark.com/csgo

اصلاً گرافیک 3080 توی این لیست نیست.

من دارم میگم در بازی CSGO ، پردازنده میانرده AMD ، پردازنده پرچمدار اینتل رو شکست میده. الان کجای این مقایسه ایراد داره؟

اگه بخوام 5900X یا 5950X رو با 11900K در بازی CSGO مقایسه کنم که اختلاف بیشتر هم میشه.

حتی در مقایسه 5600X با 11600K هم اختلاف خیلی زیاده.

در ضمن توی اون لیست از سری 5000 AMD و نسل 11 اینتل خبری نیست.

ویرایش شده توسط bahare
لینک به دیدگاه

بازی مد نظر تو یوتیوب سرچ کن ببین با گرافیک مد نظر چه پرفورمنسی بهت میده تو فروم ها تا سال دیگه بگردی ببینی کی لیست واست اماده میکنه:))

لینک به دیدگاه

سلام

اول اینجا رو بخون :

اما در مورد سوالتون

اگر به بنچمارکهای همین تاپیک مراجعه کنید می بینید مثلا 6600K در بازی FC5 با 110 فریم بالاتر از 3400G با 103 فریم و پایینتر از 3600 با 120 فریم هستش .

پس برای جواب به سوالتون

1. بسته به کارت گرافیکتون + بازی مورد نظرتون + رزولیشن و تنظیمات گرافیکی مورد نظر از جمله مقدار فریم این احتمال هست که بین طیف بسیار وسیعی از پردازنده های ای ام دی و اینتل عملا هیچ تفاوتی در فریم نهایی نباشه

2. اینتل و ای ام دی تعداد زیادی پردازنده با مشخصات متفاوتی رو لانچ کرده اند که هر کدوم قدرت مخصوص به خودشون رو دارند ، خب وقتی هرکدوم از این دو شرکت چندین و چند مدل CPU با قدرتهای مختلف دارن نمیشه بازیی رو مشخص کرد که حتما اینتل یا ای ام دی در اون بهتر باشه .

لینک به دیدگاه

باید بررسی پردازنده ها رو نگاه کنی.

مثلا بررسی 11900k در techpowerup برای چند تا بازی هست. سایت های مشابه زیادن.

Intel Core i7-11700KF Review - Almost as Fast as the 11900K - Game Tests 1080p | TechPowerUp

لینک به دیدگاه

در ۱۵ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

اول اینجا رو بخون :

اما در مورد سوالتون

اگر به بنچمارکهای همین تاپیک مراجعه کنید می بینید مثلا 6600K در بازی FC5 با 110 فریم بالاتر از 3400G با 103 فریم و پایینتر از 3600 با 120 فریم هستش .

پس برای جواب به سوالتون

1. بسته به کارت گرافیکتون + بازی مورد نظرتون + رزولیشن و تنظیمات گرافیکی مورد نظر از جمله مقدار فریم این احتمال هست که بین طیف بسیار وسیعی از پردازنده های ای ام دی و اینتل عملا هیچ تفاوتی در فریم نهایی نباشه

2. اینتل و ای ام دی تعداد زیادی پردازنده با مشخصات متفاوتی رو لانچ کرده اند که هر کدوم قدرت مخصوص به خودشون رو دارند ، خب وقتی هرکدوم از این دو شرکت چندین و چند مدل CPU با قدرتهای مختلف دارن نمیشه بازیی رو مشخص کرد که حتما اینتل یا ای ام دی در اون بهتر باشه .

من خودم در مورد گلوگاه پردازنده کلی تحقیق کردم و نتیجه اش این شد که تونستم کاری کنم که ویندوز فشار کمتری روی پردازنده داشته باشه. اگه ویندوز 10 نصب کنید می بینید که حدود 100 تا پروسس در حال اجرا هست. من تونستم این پروسس ها رو کمتر کنم تا جایی که لطمه ای به عملکرد ویندوز وارد نشه. توی بازی CSGO تونستم حدود 30% فریم بیشتری بگیرم. چون این بازی به پردازنده خیلی وابسته هست.

همون دوستمون که گفت باید دونه دونه بازی ها رو مقایسه اش رو توی اینترنت ببینی که با پردازنده AMD سازگاری بهتری داره یا اینتل.

jnlij;o.PNG

hihikih.png

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، bahare گفته است :

من تونستم این پروسس ها رو کمتر کنم تا جایی که لطمه ای به عملکرد ویندوز وارد نشه. توی بازی CSGO تونستم حدود 30% فریم بیشتری بگیرم

چه جالب !
لطفا بفرمایید چه تغییراتی اعمال کردید که این نتیجه رو گرفتید . 

لینک به دیدگاه

در ۱۴ دقیقه قبل، m.reza گفته است :

چه جالب !
لطفا بفرمایید چه تغییراتی اعمال کردید که این نتیجه رو گرفتید . 

توضیحش خیلی طولانیه.

ولی خلاصه اش میشه:

غیر فعال کردن برنامه های غیر ضروری در استارت آپ

غیر فعال کردن سرویس های غیر ضروری

پاک کردن Windows Defender (البته خیلی ها دوست دارند آنتی ویروس داشته باشند. بعضی ها هم هستند که از آنتی ویروس خوششون نمیاد. این دیگه سلیقه ایه)

غیر فعال کردن Feature های غیر ضروری

مثلاً من از فکس استفاده نمی کنم به همین خاطر سرویس Fax رو غیر فعال می کنم ولی اگر کسی از فکس استفاده می کنه نباید اینو غیر فعال کنه.

حتی رم مصرفیم هم خیلی کمتر شده. الان دمای پردازنده ام کمتر از قبل شده و شارژدهی باتریم هم بیشتر از قبل شده. حتی توی بنچمارکِ پردازنده هم امتیاز بیشتری نسبت به قبل میارم.

من اومدم و ویندوز 10 رو روی لپ تاپی که واسه 13 سال پیش بود نصب کردم. رم 512 ، پردازنده تک هسته ای. رم مصرفی با درایور و نصب برنامه ها 190 مگابایت بود. آفیس 2019 و فتوشاپ 2019 هم بدون مشکل اجرا شد.

windows 10 low ram.PNG

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...