رفتن به مطلب

بررسی موس G102 و G203 لاجیتک (ویدیو آنباکس بزودی...)

DarkMERC
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

چند وقت پیش یه تاپیک زدم که کسی موس جی203 داشته یا نه؟ نظرشو بگه و اینکه از کجا خریده و این حرفا

ولی جوابی ارسال نشد

که خب من بعد از تحقیق خیلییییییییییی زیاد درباره برند های مختلف، به برند لاجیتک رسیدم که تقریبا هرکی برده، راضی بوده!

و بین مدل های اون خیلی تحقیق کردم و همچنین باز شده هاشون رو هم توی دستم گرفتم و امتحان کردم و در نهایت پس از حدود 5-6 ماه تحقیق تصمیم گرفتم مدل جی102 یا جی203 رو بخرم که با دستم راحت تر بود و خواسته هایی که داشتم رو براورده میکرد

همونطور که میدونین لاجیتک جی102 پرودیجی و جی203 لایت سینک، دو تا موس گیمینگ از شرکت معروف لاجیتک هستن که خب این دو مدل فرقی با هم ندارن مگر توی نورپردازیشون

قیمت هاشون هم یکیه تقریبا

و چون قیمت ها یکی بود من تصمیم گرفتم نسخه لایت سینک رو بگیرم که RGB خوشگل تری هم داره

ولی مشکل این بود که جی203 لایت سینک خیلی کمیاب هست خصوصا رنگ مشکی اش

خیلی گشتم و بلاخره پیدا کردم و خریدم

و میخوام تجربه و نظرم رو درباره این موس با بقیه به اشتراک بذارم تا بقیه هم استفاده کنن

جفت مدل 102 و 203 یکین از همه لحاظ

بجز توی RGB هاشون

آر جی بی موس 203، سه تا ناحیه نورپردازی داره که میتونید رنگ هر ناحیه رو جدا تغییر بدین و اینجوری یه افکت گرادینت دریافت میکنید

ولی 102 یک دست هست

خب بریم سراغ بررسی تخصصی تر بعد از مدتی استفاده

این رو بگم که ویدیو آنباکسش هم بزودی میگیرم و میذارم توی همین تاپیک

اول بریم سراغ اندازه و وزن موس

اندازه موس متوسط هست و حدود 12 سانت طول و 6.5 سانت عرض و 3 سانت ارتفاع داره

ظاهر موس ساده و کلاسیک هست و مثل مدل های 502 یا 903 خیلی طراحی خشن و اکشنی نداره

من خودم این نوع طراحی رو بیشتر میپسندم

موس برای دست های متوسط مناسبه

به گفته خود لاجیتک وزن این موس 85 گرمه که با ترازو وزن کردم و درست بود و 85 گرم وزن داره که داخل کلاس موس های نسبتا سبک قرار میگیره ولی بنظرم میتونست خیلی خیلی سبک تر باشه و لاجیتک توی این زمینه یعنی سبک سازی موس، ضعیف عمل کرده

موس بیسیم قبلی من که البته گیمینگ نبود، با باتری، 70 گرم وزن داشت دیگه اینکه سیمی هست میتونست خیلی سبک تر باشه

کلیک های موس صدای نسبتا بلندی دارن و به هیچ وجه سایلنت نیستن اما خیلی نرم هستن طوری که من مقداری لرزش دست دارم همینجور که دستم روی موس هست گاهی یهویی کلیک میکنه که نشون میده کلیک های واقعا نرم هستن(البته اینکه گفتم یهویی کلیک میکنه یه موقع اشتباه برداشت نکنین که موس خرابه و برا خودش کلیک میکنه!!! منظورم اینه که دستم مقداری میلرزه و وقتی روی موسه، چون کلیک هاش خیلی نرمه یه ذره که انگشتم نوسان میکنه دکمه میره پایین😅)

اسکرول موس پله پله ای میچرخه و کیفیت خوبی داره و طبق چیزایی که دربارش خوندم اسکرول های لاجیتک کلا خرابی سرشون نمیشه

ولی اسکرول نرم نیست و گام هاش هم بزرگه که خب سلیقه ای هست و بنظر من خوبه چرا که موقع میدل کلیک برا خودش الکی نمیچرخه و یا موقع عوض کرد گان توی گیم اشتباها 2 پله نمیچرخه

یه دکمه تغییر dpi و 2 تا دکمه بکوارد و فوروارد هم داره که جنس خوبی دارن و اونا هم نرم هست و صداشون هم نه بلنده نه کم

تمام 6 دکمه این موس رو میشه کاملا شخصی سازی کرد و شما میتونید داخل نرم افزار مخصوص موس، برنامه ها و گیم های مختلفی رو تعیین کنید و برای هرکدوم تعدادی پروفایل بچینید و خود برنامه بصورت اتوماتیک با باز شدن هرکدوم از برنامه های تعیین شده، پروفایل های اون رو براتون میاره که خیلی خوبه

همچنین امکان تنظیم ماکرو داره که واقعا ویژگی بدرد بخوری هست

و اما کیفیت ساخت

کیفیت ساخت خود موس واقعا بالا هست و طبق مقایسه هایی که توی یوتیوب هست از نظر کیفیت ساخت از ریزر بهتره

اما کیفیت کابل متاسفانه توی این مدل نسبتا ضعیفه و کابل از جنس لاستیکی هست و مثل اکثر مدل های دیگه، کابل بافته شده نیست و حتما نیاز به یه بانجی داره وگرنه کابل آسیب میبینه(من که خودم با یه چسب حرارتی براش بانجی ساختم 😄😂)

روون بودن موس رو نمیتونم نظر قطعی بدم براش چون موسپد خوب ندارم و باهاش احساس روون بودن ندارم و نمیدونم مشکل موس هست یا مشکل موسپد

سنسور موس از نوع اپتیکال 8000 دی پی آی هست که هیچ نوری شما زیر موس نمیبینید و بنظرم 8000 دی پی آی خیلی زیاده و بیشتر اون فک نمیکنم نیاز باشه چون اصن بالاتر 3000 مو دیگه خیلی خیلی فست میشه

کیفیت RGB موس هم خوبه

ولی

نمیتونه خیلی خوب رنگ زرد و یا سفید رو نشون بده

چون یه مقدار کمی تن آبی همیشه داره که فک میکنم بخاطر رفلکتورش باشه

و خب این تن آبی باعث میشه که وقتی شما نور رو روی سفید خالص قرار میدید، رنگ کاملا سفید دریافت نمیکنید بلکه یه آبی خیلی روشن نشون میده

و زرد هم همینطوره و شما وقتی روی زرد خالص بذارید یه مقداری به سمت سبز میره رنگش که خب با یه کمی ور رفتن و بالا پایین کردن مقادیر rgb میشه تا حد زیادی نزدیک به 80 درصد این مشکل رو حل کرد

ولی در کل rgb زیبایی داره و بازی کردن و کار کردن باهاش خیلی حال میده خصوصا در شب😃

توی رنج قیمتی خودش موس خوبیه و بنظرم امکاناتی که بهتون میده دربرابر قیمتش مقرون به صرفه هست

داخل جعبه اش هم خود موس هست داخل یه چیزی شبیه یه کیسه فوم مانند که نمیدونم اسمش چیه

یه کاتالوگ تقدیر که میگه مرسی که لاجیتک رو انتخاب کردین

یه برچسب لوگو لاجیتک که متاسفانه برخلاف تصور من از اینکه برچسب ترنسپرنت هست ولی اینجوری نیست و برچسبش پشت سفید هست یعنی یه دایره سفید که لوگو لاجیتک به رنگ آبی روش چاپ شده که بنظرم واقعا کار سختی نبود اگه پس زمینه اش رو شفاف میساختن بجای سفید😑

یه دفترچه درباره وارانتی و هشدار های استفاده و این چیزاش هم داره که بهتره بگیم روزنامه عوض دفترچه😐 چون تقریبا اندازه یه برگ روزنامه است😐

و 2 سال هم گارانتی شرکت اسپیرو داره

حالا اگه بخوایم نکات مثبت و منفی موس رو برشماریم

مثبت

طراحی کلاسیک

کیفیت ساخت بالا

کلیک های نرم

آر جی بی زیبا

خوشدست

قابلیت ها و امکانات نرم افزاری خیلی زیاد

و نکات منفی

کیفیت پایین کابل

بسته بندی ضعیف(البته بسته بندی خوبه ولی من انتظار خیلی خیلی بیشتری از بسته بندی اش داشتم نسبت به اینکه نزدیک 1 میلیون قیمتشه😂)

و خالص نبودن نور RGB

و نداشتن حافظه آنبرد که بنظرم هزینه و سختی چندانی نداشت اگه یه حافظه آنبورد هم براش میذاشتن😑 ولی خب تکنیک ها و کلک های بازاره دیگه😂 البته برای من که همیشه موسم به لپتاپم وصله و قرار نیست به کنسول یا به سیستم دیگه ای وصل بشه نبود حافظه آنبورد مهم نیست

و اما از کجا بخریم؟

گفتیم که این موس 2 مدل داره 102 و 203 که اولی پرودیجی هست و دومی لایت سینک

اولی که تقریبا همه جا پیدا میشه

ولی مدل 203 کمیابه که برای خریدش 2 تا راه دارید

یا خرید از آمازون که اونموقع دیگه گارانتی نداره و البته خیلی هم ارزون تر درنمیاد مگه اینکه تخفیف خورده باشه

و دو اینکه مثل من اونقد بگردین که پیداش کنین😂

ولی خب نیازی نیست بگردین چون من بهتون میگم

اول از همه باید برین تهران چون فک نکنم توی بقیه شهر ها باشه من خودم کل بازار اصفهان رو زیر و رو کردم نبود

توی تهران خیابون ولیعصر بازار کامپیوتر ایران

طبقه سوم اگه اشتباه نکنم درست رو به روی پله برقی، یه مغازه بزرگ هست که کلا فقط لاجیتک داره از دم

البته بنظرم مدل 102 هم اگه خواستین از اونجا بگیرین چون توزیع کنندن و قیمتاشون از بقیه جا ها کمتره مثلا مدل 203 رنگ مشکی رو میگن 1100 و بقیه رنگ هارو 900 درحالی که بقیه جاها بقیه رنگ هارو میگن 1100 و مشکی هم که کلا ندارن🙂

و چون 102 با 203 خیلی تفاوت قیمتی چندانی نداره بنظرم آدم 203 رو بگیره بهتره هم جدیدتر هست هم خوشگل تر🙂

از اون موس هایی هم هست که قشنگ حالا حالا ها کار میده بهتون

البته مشکل دبل کلیک توی این موس و کلا همه موس ها وجود داره که خب توی این موس بیشتره

ولی مشکل خاصی نیست واقعا و خیلی راحت میشه برطرفش کرد

فقط باید موس رو باز کرد بعد هم سوییچ هاشو باز کرد و کانکتور های فلزیشو پولیش داد

و نتیجه گیری آخر

اگه تا رنج 1 تومن میخواهید موس گیمینگ بخرید بنظرم این مدل از لاجیتک خیلی خوبه

من که حتی به 502 هم ترجیحش میدم چون 502 بزرگتر و سنگین تره و 11 تا دکمه واقعا بنظرم نیاز نمیشه😐😂

ولی خب سلیقه ای هم هست که به دستتون بشینه یا وزنش مورد پسندتون باشه

ویدیو آنباکسینگ هم بزودی میذارم

و همین دیگه

ویرایش شده توسط DarkMERC
لینک به دیدگاه

فصل دوم کی شروع میشه؟

90% نوشته ها بیهوده بوده بخاطر بی ربط بودن به موضوع

در مورد سیم موس هم اینو بدونید که تو کیفیت سیم جز اون روکش بافت فرق دیگه ای نیست که بگیم خوب نیست

در مورد وزن موس وایرلس قبلی و این موس هم از رو بی تجربگی نوشتید موسهای کار راه انداز بازار بیشترشون از ارزونترین قطعات ساخته شدن و تا میتونستن از قطعاتش کم کردن تا ارزون تموم بشه..هیچوقت یک برند رو با جنس متفرقه مقایسه نمیکنن

مبارکتون باشه🥰

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

فصل دوم کی شروع میشه؟

90% نوشته ها بیهوده بوده بخاطر بی ربط بودن به موضوع

در مورد سیم موس هم اینو بدونید که تو کیفیت سیم جز اون روکش بافت فرق دیگه ای نیست که بگیم خوب نیست

در مورد وزن موس وایرلس قبلی و این موس هم از رو بی تجربگی نوشتید موسهای کار راه انداز بازار بیشترشون از ارزونترین قطعات ساخته شدن و تا میتونستن از قطعاتش کم کردن تا ارزون تموم بشه..هیچوقت یک برند رو با جنس متفرقه مقایسه نمیکنن

مبارکتون باشه🥰

خیلی هم بیهوده نبودا😅 بود؟!

یکی فرقش با 102 رو گفتم و بعد هم مزایا و معایب و بعد هم اینکه از کجا میشه خرید و خرابی های رایجش

کیفیت کابل هم بله درست میگید ربط مستقیمی نداره ولی یه مقداری اینجوری هم ظاهر بهتری داره هم مقداری توی محکم بودنش تاثیر داره

ولی در کل کابلش ضعیفه مث کابل یه موس 50 تومنیه و باید خیلی مواظب بود

وزن موس هم موس وایرلس قبلیم همچین موس ارزون و بیخودی هم نبود😂 ولی اره قبول دارم که توی این مورد لاجیتک به مراتب از قطعات با کیفیت تری استفاده شده و خب هرچی کیفیت و استحکام بیشتر باشه موس سنگین تر هم میشه

ولی بنظرم جای اینو داشت که تا 70 گرم سبک تر باشه

خود لاجیتک موس وایرلس داره اگه اشتباه نکنم 60 گرم

این که دیگه سیمی هم هست

ولی 85 گرم هم بنظرم خوبه و باهاش راحتم

خیلی ممنون🧡

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

مبارکه اما .. TOO LONG DIDN'T READ

TNX BUT ANYONE WHO WANTS TO BUY, READS 🙂

درست نوشتم؟!😂

بله درست میگید

حالا توی ویدیو آنباکسینگ خیلی خلاصه تر همشو میگم🙂

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۸ ساعت قبل، DarkMERC گفته است :

TNX BUT ANYONE WHO WANTS TO BUY, READS 🙂

درست نوشتم؟!😂

بله درست میگید

حالا توی ویدیو آنباکسینگ خیلی خلاصه تر همشو میگم🙂

منظور دوستمون به جا بود. بنده هم یک سومش رو که خوندم رها کردم. اینایی که میگم اشکال نیست ولی بودنشون هم ضرری نداره:

اول اینکه لا به لای متن ها عکس نیست که آدم یه خستگی وسطش در کنه و بعد ادامه بده.

دوم نوع نگارشتون هست که خودمونیه و همین باعث شده پرش داشته باشه. یعنی شما بدنه موس رو وصف میکنید بعد میرید روی سنسور و دوباره بر میگردید به بادی. یا لا به لای مطالب جدی کمو بیش شوخی هایی هست که از کنترل خارج میشه. یه ریتم ملایم و شمرده ای نداره.

سومین نکته هم کلا خوب یا بد سبک نگارش یه ریویو سخت افزار از سبک مطلب شما دوره. نامتوازن بودن اندازه پاراگراف ها، استفاده زیاد از ایموجی در مطلب اصلی، پارتیشن نکردن مطالب و مقدمه/نتیجه گیری شلخته (ببخشید اگه رک میگم).

بنده کی باشم که بگم این موارد رو اصلاح کنید، کار های خودمم اشکالاتی داره ولی معتقدم هر کسی باید از یه جایی شروع کنه و همین انجام دادن مطلب شما خودش 90 درصد راهه. ادامه بدید دوست عزیز. 😉

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

منظور دوستمون به جا بود. بنده هم یک سومش رو که خوندم رها کردم. اینایی که میگم اشکال نیست ولی بودنشون هم ضرری نداره:

اول اینکه لا به لای متن ها عکس نیست که آدم یه خستگی وسطش در کنه و بعد ادامه بده.

دوم نوع نگارشتون هست که خودمونیه و همین باعث شده پرش داشته باشه. یعنی شما بدنه موس رو وصف میکنید بعد میرید روی سنسور و دوباره بر میگردید به بادی. یا لا به لای مطالب جدی کمو بیش شوخی هایی هست که از کنترل خارج میشه. یه ریتم ملایم و شمرده ای نداره.

سومین نکته هم کلا خوب یا بد سبک نگارش یه ریویو سخت افزار از سبک مطلب شما دوره. نامتوازن بودن اندازه پاراگراف ها، استفاده زیاد از ایموجی در مطلب اصلی، پارتیشن نکردن مطالب و مقدمه/نتیجه گیری شلخته (ببخشید اگه رک میگم).

بنده کی باشم که بگم این موارد رو اصلاح کنید، کار های خودمم اشکالاتی داره ولی معتقدم هر کسی باید از یه جایی شروع کنه و همین انجام دادن مطلب شما خودش 90 درصد راهه. ادامه بدید دوست عزیز. 😉

بله درست میگید خیلی ممنون🙏🏻

اون خودمونی بودنه رو هم شدیدا قبول دارم 

منظور من هم از اون جمله چیز خاصی نبود اتفاقا منظورم این بود که ایشون درست میگن و اگه کسی قصد خرید نداشته باشه مسلما کامل نمیخونه ولی خب اگه کسی بخواد بره سمت این مدل، قطعا تحقیق زیادی میکنه و کامنت هارو توی سایت های مختلف درباره این موس، میخونه

البته نمیدونم شاید هم فقط من برای خرید تا بیخ و بن اون محصول رو در میارم و تحقیق میکنم😅

دو نکته دیگه درباره این موس هم متوجه شدم

یکی اینکه برنامه G Hub تقریبا پرفورمنس زیادی میگیره و باعث مقداری لگ توی بازی ها میشه

و دو اینکه تا ویندوز میاد بالا چند ثانیه اول موس توسط برنامه شناسایی نشده هنوز و موس داره برا خودش کار میکنه و به محض شناسایی یهوی روشنایی نور RGB موس کم میشه😐🤔

که نمیدونم بخاطر چیه ولی خب فک نکنم ایراد محسوب بشه

ویرایش شده توسط DarkMERC
لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام

منم مشکل مشابه رو با موس G203 دارم

حدود فک کنم 7-8 ماهی میشه که این موس رو خریدم

امروز که تاپیک شمارو دیدم گفتم برم منم تست کنم

اول توی سایت خود لاجیتک زدم شماره سریال زیر موس رو

تایید نشد

بعد اومدم توی اسپیرو و اونجا هم تا اومدم شماره سریال زیر محصول رو بزنم متوجه شدم سریال زیر موس با روی جعبه یکی نیس :| 

و هیچکدومش هم اسپیرو تایید نمیکنه

ولی الان 7-8 ماهه دارم استفاده میکنم هیچ مشکلی ندیدم ازش

توسط برنامه اش هم شناسایی میشه پس احتمال زیاد فیک نیست

ممکنه بعدا اگه مشکلی براش پیش بیاد بگن سریال هات معتبر نیست و اذیت کنن؟

بعد 7-8 ماه قبول میکنن؟

البته میگم تاحالا خیلی خوب بوده و مشکلی ندیدم ازش که بخوام پسش بدم فقط همین که سریال ها یکی نیست و توی سایت هاشون هم معتبر نیست منو به شک انداخته که نکنه یه جای کار میلنگه!

چیکار کنم بنظرتون؟

لینک به دیدگاه

۱۷ دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

سلام

منم مشکل مشابه رو با موس G203 دارم

حدود فک کنم 7-8 ماهی میشه که این موس رو خریدم

امروز که تاپیک شمارو دیدم گفتم برم منم تست کنم

اول توی سایت خود لاجیتک زدم شماره سریال زیر موس رو

تایید نشد

بعد اومدم توی اسپیرو و اونجا هم تا اومدم شماره سریال زیر محصول رو بزنم متوجه شدم سریال زیر موس با روی جعبه یکی نیس :| 

و هیچکدومش هم اسپیرو تایید نمیکنه

ولی الان 7-8 ماهه دارم استفاده میکنم هیچ مشکلی ندیدم ازش

توسط برنامه اش هم شناسایی میشه پس احتمال زیاد فیک نیست

ممکنه بعدا اگه مشکلی براش پیش بیاد بگن سریال هات معتبر نیست و اذیت کنن؟

بعد 7-8 ماه قبول میکنن؟

البته میگم تاحالا خیلی خوب بوده و مشکلی ندیدم ازش که بخوام پسش بدم فقط همین که سریال ها یکی نیست و توی سایت هاشون هم معتبر نیست منو به شک انداخته که نکنه یه جای کار میلنگه!

چیکار کنم بنظرتون؟

اولا که سالمه داره کار میکنه پس بیخودی خودت رو درگیر نکن.

دوما که وقتی 6 ماه گذشته الان دیگه کاری نمیشه کرد حالا بذارین اگر روزی خراب شد اون موقع بهش فکر کنین.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...