رفتن به مطلب

نویز در مانیتور و غیرفعال شدن موس و کیبرد لپ تاپ

Mahdi_13007
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت شما عزیزان 
لپ تاپ ایسوس دارم و مدتی میشه که همچین مشکلی خوردم و بعضی وقت ها مانیتور یک دفعه روش دانه های قرمز میاد یا حالت بلوک میشه و هیچ دکمه از کیبرد و موس کار نمیکنه وفقط باید دکمه خاموش نگه دارم تا سیسم خاموش بشه و مجدد روشن کنم استفاده کنم این مشکل بعضی وقت ها ایجاد میشه و همیشگی نیست امکان داره دو سه روز این مشکل پیش نیاد و بعد یک دفعه این جوری بشه 
درایو هاش بروز کردم . چند بار ویندوز اوض کردم. انتی ویروس هم داره . \ رم و حافظه ارتقا دادم . رم شش گیگ داشت یه چهار گیگ کنارش انداختم الان هشت گیگ رم داره 4*4 و اس اس دی سامسونگ 250 گیگ قبلا هارد یک ترا داشت 
مدل لپ تاب 
Asus k541uvk
RAM 6 _ 8
HDD 1T / SSD 250GB 
 GPU GEFORCE 920mx / intel i5
CPU i5 7200u
win 10

img_20210408_233036_cjng.jpgimg_20210524_134335_6fcc.jpgimg_20210410_220538_2ilg.jpgimg_20210421_230346_5x76.jpgimg_20210503_132329_keup.jpg

ویرایش شده توسط Mahdi_13007
افزودن عکس جدید
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

احتمالا چیپ گرافیک فاتحه ش خونده شده

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Mahdi_۱۳۰۰۷ گفته است :

سلام خدمت شما عزیزان 
لپ تاپ ایسوس دارم و مدتی میشه که همچین مشکلی خوردم و بعضی وقت ها مانیتور یک دفعه روش دانه های قرمز میاد یا حالت بلوک میشه و هیچ دکمه از کیبرد و موس کار نمیکنه وفقط باید دکمه خاموش نگه دارم تا سیسم خاموش بشه و مجدد روشن کنم استفاده کنم این مشکل بعضی وقت ها ایجاد میشه و همیشگی نیست امکان داره دو سه روز این مشکل پیش نیاد و بعد یک دفعه این جوری بشه 
درایو هاش بروز کردم . چند بار ویندوز اوض کردم. انتی ویروس هم داره . \ رم و حافظه ارتقا دادم . رم شش گیگ داشت یه چهار گیگ کنارش انداختم الان هشت گیگ رم داره 4*4 و اس اس دی سامسونگ 250 گیگ قبلا هارد یک ترا داشت 
مدل لپ تاب 
Asus k541uvk
RAM 6 _ 8
HDD 1T / SSD 250GB 
 GPU GEFORCE 920mx / intel i5
CPU i5 7200u
win 10

img_20210408_233036_cjng.jpgimg_20210524_134335_6fcc.jpgimg_20210410_220538_2ilg.jpgimg_20210421_230346_5x76.jpgimg_20210503_132329_keup.jpg

این ایراد شبیه موقع ای است که گرافیک اورکلاک کنی ، 

بیوس ریست کن و همچنین اگه تو بیوس اپشنی داره که قدرت گرافیک کم میکنه هم بیار پایین تست کن، شاید فرجی شد.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

احتمالا چیپ گرافیک فاتحه ش خونده شده

دوتا گرافیک داره. از اینتل هست ؟

در 5 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

این ایراد شبیه موقع ای است که گرافیک اورکلاک کنی ، 

بیوس ریست کن و همچنین اگه تو بیوس اپشنی داره که قدرت گرافیک کم میکنه هم بیار پایین تست کن، شاید فرجی شد.

چشم عزیز انجام میدم 
خبرش میگم بهتون

لینک به دیدگاه

نرم افزار های Throttle stop یا Intel XTU استفاده میکنید ؟ لپ تاپ  آندرولت شده ؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

نرم افزار های Throttle stop یا Intel XTU استفاده میکنید ؟ لپ تاپ  آندرولت شده ؟

زمانی که صفحه این شکلی میشه دور فن متوسط میشه ولی با نرم افزار های دیگه کار میکنم که گرافیکی (نه نرم افزار های سنگین ) هستن مشکل دما نداره و طبیعی هست 
ولی خواب بهش فشار اوردم با نرم های تست ساده اون زمان هم مشکلی نداشت 
بازی هم میکردم باهاش (گرافیک پاین و مدت کم ) که توی بازی دماش بالا رفته بود ولی نه از حالت طبیعی 
از نرم افزار های که نام بردید استفاده نکردم . با اونا تست بگیرم؟

لینک به دیدگاه

ایرادش بیشتر میخوره به برق و پاورش. با اداپتور جداگانه تست کنید ببینید فرقی میکنه یا نه. دقت کن ببین بیشتر  تو چه موقعی این شکلی میشه .بازی سنگین یا مثلا همین کارای روزمره وبگردی و ... رو باتری یا شارژر. از درایور تنظیمات رو روی پاور سیوینگ بزارید هم لپتاپ رو هم گرافیک رو....تست دما  بگیرید . شاید با همه این تست ها بشه تشخیص بهتر داد.

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، Mahdi_۱۳۰۰۷ گفته است :

زمانی که صفحه این شکلی میشه دور فن متوسط میشه ولی با نرم افزار های دیگه کار میکنم که گرافیکی (نه نرم افزار های سنگین ) هستن مشکل دما نداره و طبیعی هست 
ولی خواب بهش فشار اوردم با نرم های تست ساده اون زمان هم مشکلی نداشت 
بازی هم میکردم باهاش (گرافیک پاین و مدت کم ) که توی بازی دماش بالا رفته بود ولی نه از حالت طبیعی 
از نرم افزار های که نام بردید استفاده نکردم . با اونا تست بگیرم؟

نه با اونا تست نگیر چون اون نرم افزار استاد نابود کردن لپ تاپ در کوتاه مدت هستن حتی المکان سمت MSI afterburner اینا هم نرو

در کل من مشکل مشابه داشتم تصویر بهم میریخت کارت گرافیک جواب نمیداد وMS ش تا 250 میرفت و گیر میکرد با یه ریستارت کردن از بخش update&security همه چی درست شد ولی حدودا یک ساعت طول کشید ویندوز دوباره نصب شه 

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۴/۸ در 22:05، Coffee Addicted گفته است :

نه با اونا تست نگیر چون اون نرم افزار استاد نابود کردن لپ تاپ در کوتاه مدت هستن حتی المکان سمت MSI afterburner اینا هم نرو

در کل من مشکل مشابه داشتم تصویر بهم میریخت کارت گرافیک جواب نمیداد وMS ش تا 250 میرفت و گیر میکرد با یه ریستارت کردن از بخش update&security همه چی درست شد ولی حدودا یک ساعت طول کشید ویندوز دوباره نصب شه 

فکر نمیکنم با ریست دادن ویندوز درست بشه 
یه راه هست که امتحان نکردم این هست که نسخه 1909 ویندوز ده نصب کنم چون توی سایت ایسوس درایو پیشنهادی گرافیکی اینتل زده سری 26 که بالا ترین ویندوز پشتیبانی اون درایو 1909 و درحال حاظر ویندوز من 2004 هست 
نسخه بالا تر یعنی 20h2 که نصب میکردم خیلی زود به زود این مشکل براش پیش میومد 
این نکته هم بگم که لپ تاپ من ویندوز اورجینال روش از اول نصب بود لوگو ماکروسافت هم داره حس میکنم از وقتی که ویندوز اوض کردم این مشکل پیش اومد 

در در ۱۴۰۰/۴/۸ در 18:57، milad.azn گفته است :

ایرادش بیشتر میخوره به برق و پاورش. با اداپتور جداگانه تست کنید ببینید فرقی میکنه یا نه. دقت کن ببین بیشتر  تو چه موقعی این شکلی میشه .بازی سنگین یا مثلا همین کارای روزمره وبگردی و ... رو باتری یا شارژر. از درایور تنظیمات رو روی پاور سیوینگ بزارید هم لپتاپ رو هم گرافیک رو....تست دما  بگیرید . شاید با همه این تست ها بشه تشخیص بهتر داد.

عالی عزیز یه نکته بود که من فراموش کرده بودم توی توضیحات بگم اینکه لپتاب من قبل  ارتقا مشکلی داشت که روی باتری ناگهان خاموش میشد بدون دادن هیچ گونه ارور و خطا باتری کاملا سالم بود ولی در زمان اجرا یا حالت خواب سیستم ناگهان خاموش میشد بعد از ارتقا چون باید باتری جدا میشد باتری جدا کردم و کار کالیبر هم روش انجام دادم و الان درست شده و نگهان نه روی باتری خاموش میشه نه روی پاور ولی مشکل جدید این هست که یک دفعه مانیتور به این شکل در میاد 
خودم احتمال میدم که زمانی اتفاق میوفته که یا تو شارژ هست یا باتری فول 
جای خواصی هم نداره تو بازی گرفته تا فتوشاب تا خود ویندوز اتفاق افتاده 

یک بار هم همین حالت مانیتور و قطع شدن موس کیبرد توی حالت Safe Mode اتفاق افتاد 
من خودم روی دوتا حالت شک دارم 
1- سیستم برق لپتاپ
2- ویندوز (نرم افزار)

لینک به دیدگاه

این مشکل بعیده از خود باتری باشه ممکنه واقعا گرافیک مشکل پیدا کرده باشه اینکه موس و کیبرد رو ازکار میندازه بیشتر میخوره به همون برق لپتاپ . اگر گرافیک باشه فقط خودش باید عیب  میکرد. الان  یبار که ایراد پیدا کرد ببینید usb ها هم قطع میشن یا نه. ترجیحا اگر لپتاپ ssd داره هارد اصلی رو جدا کنید یو اس بی و .... هرچی هست دربیارید  نور صفحه رو کم کنید .خلاصه تا میشه فشار روی اداپتور یا باتری رو کم کنید ببینید تفاوتی میکنه یا نه. .گاها مواردی دیدم که با عقل خودم هیچ جوره  درنمیومد. باتری لپتاپ خودم 100 درصد مرده ( بدون شارژر و پریز 1 ثانیه حتی درحالت بسته هم نمیشد ببری اون اتاق بلافاصله خاموش میشد از برق میکشیدی) .  منتها  چون از بیرون درمیاد باتریش  گذاشتم رو لپتاپ باشه که جاش  خالی نباشه . بعد  مدتها دیدم سیستم بی هوا خودش شات داون میشه.  ویندوز و بایوس و ... همه چی چک کردم تفاوتی نکرد . اخرش دیدم همین که باتری وصله به سیستم  کار دستم میده. باتری رو دراوردم  و الان سیستم هیچ مشکلی نداره.

یا مودم adsl  بی هوا ریستارت میشد خصوصا موقعی ک یه نفر وصل میشدبه وای فای . قدرت و برد  وای فای کم کردم درست شد . ( بعد 10 سال شبانه روزی روشن بودن آداپتورش آرزوی مرگ داره :))))

در 5 ساعت قبل، Mahdi_13007 گفته است :

عالی عزیز یه نکته بود که من فراموش کرده بودم توی توضیحات بگم اینکه لپتاب من قبل  ارتقا مشکلی داشت که روی باتری ناگهان خاموش میشد بدون دادن هیچ گونه ارور و خطا باتری کاملا سالم بود ولی در زمان اجرا یا حالت خواب سیستم ناگهان خاموش میشد بعد از ارتقا چون باید باتری جدا میشد باتری جدا کردم و کار کالیبر هم روش انجام دادم و الان درست شده و نگهان نه روی باتری خاموش میشه نه روی پاور ولی مشکل جدید این هست که یک دفعه مانیتور به این شکل در میاد 
خودم احتمال میدم که زمانی اتفاق میوفته که یا تو شارژ هست یا باتری فول 
جای خواصی هم نداره تو بازی گرفته تا فتوشاب تا خود ویندوز اتفاق افتاده 

یک بار هم همین حالت مانیتور و قطع شدن موس کیبرد توی حالت Safe Mode اتفاق افتاد 
من خودم روی دوتا حالت شک دارم 
1- سیستم برق لپتاپ
2- ویندوز (نرم افزار)

دقیقا از کی شروع شد این داستان ؟  تغییر سخت افزاری به هر شکلی ندادید ؟ یا لپتاپ باز نشده قبلش؟ اگر درتوانت هست با اداپتور دیگه بدون باتری چک کن .  نرم افزاری که بعید میدونم اگر  ویندوز و بایوس ریست شده باشه عملا  همه چیز یکبار رفرش شده .

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، milad.azn گفته است :

این مشکل بعیده از خود باتری باشه ممکنه واقعا گرافیک مشکل پیدا کرده باشه اینکه موس و کیبرد رو ازکار میندازه بیشتر میخوره به همون برق لپتاپ . اگر گرافیک باشه فقط خودش باید عیب  میکرد. الان  یبار که ایراد پیدا کرد ببینید usb ها هم قطع میشن یا نه. ترجیحا اگر لپتاپ ssd داره هارد اصلی رو جدا کنید یو اس بی و .... هرچی هست دربیارید  نور صفحه رو کم کنید .خلاصه تا میشه فشار روی اداپتور یا باتری رو کم کنید ببینید تفاوتی میکنه یا نه. .گاها مواردی دیدم که با عقل خودم هیچ جوره  درنمیومد. باتری لپتاپ خودم 100 درصد مرده ( بدون شارژر و پریز 1 ثانیه حتی درحالت بسته هم نمیشد ببری اون اتاق بلافاصله خاموش میشد از برق میکشیدی) .  منتها  چون از بیرون درمیاد باتریش  گذاشتم رو لپتاپ باشه که جاش  خالی نباشه . بعد  مدتها دیدم سیستم بی هوا خودش شات داون میشه.  ویندوز و بایوس و ... همه چی چک کردم تفاوتی نکرد . اخرش دیدم همین که باتری وصله به سیستم  کار دستم میده. باتری رو دراوردم  و الان سیستم هیچ مشکلی نداره.

یا مودم adsl  بی هوا ریستارت میشد خصوصا موقعی ک یه نفر وصل میشدبه وای فای . قدرت و برد  وای فای کم کردم درست شد . ( بعد 10 سال شبانه روزی روشن بودن آداپتورش آرزوی مرگ داره :))))

یو اس بی ها هم قطع میشه هارد اکسرنال دارم این جوری که میشه هارد دیگه چرخش نداره و فقط برق پاور میده به هارد 
لپ تاپ من باتری داخلی داره و همین خیلی دستم رو بسته 

در 2 ساعت قبل، milad.azn گفته است :

دقیقا از کی شروع شد این داستان ؟  تغییر سخت افزاری به هر شکلی ندادید ؟ یا لپتاپ باز نشده قبلش؟ اگر درتوانت هست با اداپتور دیگه بدون باتری چک کن .  نرم افزاری که بعید میدونم اگر  ویندوز و بایوس ریست شده باشه عملا  همه چیز یکبار رفرش شده .

ویندوز ریست ندادم ولی اوض کردم چندین بار
چرا رم و هارد ارتقا دادم ولی قبل ارتقا هم این مشکل بود و فکر میکردم از ویندوز هست که نبود 
زمانی این داستان شروع شد / لپ تاپ گفتم روی باتری یک دفعه خاموش میکرد . لپتاپ باز کردم باتری خارج کردم و مراحل کالیبر انجام دادم باتری جا زدم بستم و مدتی متوجه شدم که دیگه روی باتری ناگهان خاموش نمیشه و مشکل باتری حل شده ولی بعد مشکلاتی هم چنین دیدم که ویندوز لپ تاپ اوض کردم همون طور گه گفتم از اول رو خودش ویندوز اورجینال بود بعد نصب ویندوز مشکل الان ایجاد شد و بعد اون ارتقا سخت افزاری دادمش و امیدوار بودم که با اس اس دی و ویندوز جدید مشکل از بین بره ولی ادامه دار شد 
چیزی که متوجه شدم این بود که روی ویندوز های ورژن جدید تر بیشتر این اتفاق میوفته الان که ورژن 2004 دارم شاید هفته یک بار ولی وقتی ورژن 20h2 داشتم هر زور یا یک روز درمیان 

الان داخل بازی بودم روی باتری بود روی حالت ذخیره نیرو توی بازی ثابت بودم شارژ باتری که حدود ۳۰ درصد رسید لپتاپ به شارژ زدم و چند ثانیه بعد تصویر شطرنجی شد و نکته ای هم که دیدم این بود که از هدفون صدای بوق نویز مانند خارج میشد البته روی اسپیکر هم همین بود 

لینک به دیدگاه

ویندوز های دیگه رو هم تست کن. ویندوز 7 ببین  بازم تکرار میشه یا نه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mahdi_۱۳۰۰۷ گفته است :

زمانی این داستان شروع شد / لپ تاپ گفتم روی باتری یک دفعه خاموش میکرد . لپتاپ باز کردم باتری خارج کردم و مراحل کالیبر انجام دادم باتری جا زدم بستم و مدتی متوجه شدم که دیگه روی باتری ناگهان خاموش نمیشه و مشکل باتری حل شده ولی بعد مشکلاتی هم چنین دیدم

پس احتمالا به همون کالیبره کردن بر میگرده. به نظرم یه بار بیوس بروز رسانی کنید

لینک به دیدگاه

بایوس بروز هست 

میشه پاک کرد مجدد از سایت ایسوس دانلود نصب کرد؟ 

در در ۱۴۰۰/۴/۹ در 23:07، milad.azn گفته است :

ویندوز های دیگه رو هم تست کن. ویندوز 7 ببین  بازم تکرار میشه یا نه.

نمدونم سی پی یو ویندوز هفت جواب بده یا نه چون خود اینتل درایو گرافیکی که بهم میده برای نصب فقط ویندوز ده هست ویندوز های دیگه ساپورت نمیشه 

نکته ای هم که وجود داره و من برای همین میگم حس میکنم مشکل نرم افزاری باشه این هست که بعد از تغیر ویندوز دیگه دکمه های قطع صفحه یا مانیتور خاموش و غیر فعال کردن تاچ پد روی کیبرد عمل نمیکنن وهیمن طور درصورت نصب نبودن کارت گرافیک اینتل نور صفحه هم کم زیاد نمیشه 
InkedIMG_20210702_131221_LI.thumb.jpg.1fce1283677273d806c8b2a39f898843.jpg

نسخه بایوس درحال حاظر
bios.thumb.png.28917ed76e25ddab088cddfc01291b0d.png

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

با سلام خدمت شما لیون کامپیوتر های عزیز خیلی ممنون از پاسخ های شما 

مشکل لپتاپ من هیچ کدوم از جواب های شما نبود همان طور که گفته بودم من لپتاپ ارتقا سخت افزاری دادم رم و اس اس دی 

مشکل لپتاپ از رم جدید هست وقتی رم قدیمی میندازم یا کلا از رم ثابت مادربرد استفاده میکنم هیچ گونه کرش و... نیست 

وقتی رم مشکل داره یا باعث میشه سیستم کرش کنه یا سخت افزار درست شناسی نمیشه یا یه چیزی نصب میکنی میگه دوباره نصب کن نصب نشده

من با نرم‌افزار های مختلف تست رم، تست... گرفتم هیچ ارور مشکلی وجود نداشت و همرو پاس کرد 

دوستانی که با کامپیوتر وَر میرن میدونن که وقتی ناگهانی زمان اجرا ویندوز رم سیستم خارج بشه یا لق بزنه صفحه نویزی میشه و این یکی از علائم لپتاپ من بود در این زمان خبری از ارور نه توی درایور ها هست نه از سمت ویندوز (صفحه آبی) 

ویندوز قدیمی که نصب میکردم این نویز کم تر می‌شد با فاصله زمانی بیشتر ولی هرچی ویندوز جدید تر سرعت کرش سیستم بیشتر تا جایی که ۲۰ یک بار کرش می کرد مانیتور نویزی می‌شد 

در حال حاضر با رم اولی خودش کار میکنم و پیگیری میکنم برای گارانتی رم 

امیدوارم براتون مفید باشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...