رفتن به مطلب

خطر قطعی برق برای کیس کامپیوتر

Mahyar Curious
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود :

موقعی که به شب نزدیک میشیم با روشن شدن لامپ های توی خیابون مصرف بالا میره و ویز ویز پاور بخاطر نوسان زیاد شروع میشه :D

پاور coolermaster M520 هست .

حالا میخواستم بپرسم چه تجهیزاتی میشه استفاده کرد تا جلوی این نوسان شدید رو گرفت ؟

پیشاپیش ممنون :D

لینک به دیدگاه

• ارسال 146
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

یک عدد از این stabilizer ها برای منزل بگیرید . مشکل حل می شود و به دیگر وسایل هم آسیبی نمی رسد.

لینک شما

post-7143-049309400 1311790968_thumb.jpg

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک عدد از این stabilizer ها برای منزل بگیرید . مشکل حل می شود و به دیگر وسایل هم آسیبی نمی رسد.

لینک شما

post-7143-049309400 1311790968_thumb.jpg

ممنون هومن جان .

فقط واسه سیستم میخوام وسایل ذیگه سالهاست همینجوری کار میکنن به این سوسول بازیا کار ندارن Oh%20Go%20On.gif

این قیمتش بالاس :D یجا 250 دید م قیمت زده یجا هم 300 I%20Do%20not%20Know.gif

یه مدل با آمپر پاینتر میشه معرفی کنید ؟

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

فکر نکم کسی دیگه ای ارزونش رو بسازه . والا سراغ ندارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یادمه یجا رفته بودیم مهمونی واسه دستگاه های صوتیشون یدونه کوچیک داشتن :D مدلش رو نمیدونم چی بود I%20Do%20not%20Know.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

این مدل استابيلايزر STB 2000 فاراتل مخصوص سيستم‌های کامپيوتری هستش . با قیمت 118 هزار تومان..

stb2000E-400x400.jpg

http://www.parsups.c...t&product_id=72

ویرایش شده توسط morteza.p
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از دوستان بابت پاسخ گویی سریع و دقیق :D [-X

فردا ببینم کاشون چیزی پیدا میشه :o

نشد باس پستی خرید :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میگه این نوسانات به پاور آسیب میرسونه ؟پاور مدارات فیلتر و محفاظی به مراتب بهتر از استابلایزر داره. و فکر کنم این نوسانات شما نوسانات آلودگی فرکانسی باشه نه ولتاژ که اکثر استابلایزر ها توانایی تصحیح اون را ندارند و فرمان خاموش میدهند در هر صورت اگر خواستید خرید کنید قبلش حتما اطمینان پیدا کنید که مشکل شما را حل میکنه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

استابیلایزرهای ارزون تر چینی هم میتونی از بازار پیدا کنی البته با توان کمتر و کیفیت پایین تز ار مدل های ایرانی

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام

متاسفانه توي شهر ما قطعي برق  زياده شايد روزي يكبار قطعي داشته باشيم

گرافيك هايي هم كه استفاده ميكنيم R280X سافيرهست

ميخواستم بدونم قطعي برق همونطور كه براي هارد خوب نيست براي گرافيك هم مشكلي ايجاد ميكنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوسته عزیز بیشترین ظرر رو پاور تحول میکنه با نوسانه بالایه برق 

و اگه پاور استاندارد نباشه و با نوسانه برقه شهری برقش بالا پایین شه که پدره سیستم در میاد 

بیشترین موارد این چنینی هم زمانی به وجود میاد که سیستم زیره فشار (یا به قول معروف تو لود هست ) که با قطعی برق ممکنه قطعه ای آسیب ببینه 

درود 

لینک به دیدگاه

ممنون

نميشه وسيله اي چيزي سر راه پاور و برق شهري گذاشت كه به سيستم ضرري وارد نشه  چون سيستم من دائم تو لود هست

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون

نميشه وسيله اي چيزي سر راه پاور و برق شهري گذاشت كه به سيستم ضرري وارد نشه  چون سيستم من دائم تو لود هست

می تونید از ups یا استابیلایزر های خانگی استفاده کنید، خودمم همیشه اینکارو می کنم

متاسفانه نواسانات برق توی کشور ما زیاده حتی تو شهرای بزرگ هم این مشکل هست

شخصا 4 سالی میشه که سیستمم رو بدون ups اصلا روشن نمی کنم و خوشبختانه تا الان هم مشکل برقی برای قطعاتم پیش نیومده

لینک به دیدگاه

5 تا سيستم دارم كه رو هر سيستم 4 كارت R280 هست

بنظر شما UPS بايد بگيرم يا استابیلایزر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

5 تا سيستم دارم كه رو هر سيستم 4 كارت R280 هست

بنظر شما UPS بايد بگيرم يا استابیلایزر

خوب چون شما mining می کنید همه سیستم در حالت لود کامل هست استابیلایزر فقط جلوی نوسان رو می تونه بگیره که برق عادی و مناسب پاور وارد بشه و از شک جلوگیری کنه

اما ups غیر از اینکه کار استابیلایزر رو انجام میده می تونه در هنگاه قطع برق هم سیستم رو روشن نگه داره تا فرصت داشته باشید سیستم رو از لود پایین بیارید و بعد خاموش کنید

به توانش دقت کنید اگر می خواید ups بگیرید ( نسبت به توان مصرفی هر سیستم)

لینک به دیدگاه

دوستان ميبخشيد هر كارت R280 چند وات مصرفش و چقدر آمپر ميكشه تو لود 100 درصد

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما به یه پاوره 1200 وات برایه هر سیستم نیاز خواهید داشت 

چون در حالت کراس 4 تایی مصرفه کارت ها به 80 تا 90 درصد میرسه 

و حدودا 800 وات برایه کارت ها نیازه + خوده سیستم 

لینک به دیدگاه

با اجازه از استارتر

دوستان میشه برای همچین سیستمی که این دوستمون دارند یک مدل استابیلایزر معرفی بفرمایند؟

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

نه داداش با تقویت سیم کشی کاری نمیشه کرد وباید تقویت کننده بخری . :)

در ضمن تاپیک 3سال پیش رو باز کردی اگه سوالی داشتی بهتره خودت تاپیک بزنی تا تاپیک های قدیمی بالا نیان 

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوستان
یه مدتی هست که برق خانه ی ما بعضی وقتها کم و زیاد میشه و این نوسان هنگام بازی کردن با رایانه باعث Bad Sector شده. از محافظ هم استفاده میکنم اما کماکان نوسان وجود داره
این اواخر با دستگاه اهم متر برق سه راهیه محافظ رو که به رایانه وصل هست رو چک کردم و دیدم ولتاژ معمولی برق خونه ما یه چیزی حدوده 245 تا 255 ولت متغییر هست.
دستگاه اهم مترو به طور دائم توی پیریز برق گزاشتم یه 2 - 3 ساعتی صبر کردم تا ببینم وقتی نور لامپ اتاقم کمو زیاد میشه ولتاژ تغییر میکنه یا نه .
دیدم ولتاژ میرسه به 218 ولت و خیلی سریع بر میگرده روی 250 ولت و همین باعث میشه هم لامپ اتاق کم و زیاد بشه هم یه صدای تق تق مانندی از هارد رایانه بیاد و همون صدای هارد اگر هارد در حال ردوبدل کردی data باشه باعث Bad Sector میشه .اخرین باری که با نرم افزار تست کردم کلی بدسکتور روی هارد به وجود اومده بود که اکثر فایلهای بازیهامو Crrupt یا خراب کرده بود . و در هین game بازی هنگ میکرد .
به نظر شما واسه ی نوسان برق تا این حد چه دستگاهی بخرم  که 220 ولت برق ثابت به رایانه برسه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

به شرکت برق گزارش بده 

و روی ضرر به قطعاتت به شدت تاکید کن و بگو ابزار هات ارزش چند میلیونی دارن 

از همسایه ها هم بپرس ببین همین مشکل رو دارن؟

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...