رفتن به مطلب

خطر قطعی برق برای کیس کامپیوتر

Mahyar Curious
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

یه استابلایزر کار شما را حل میکنه ، هزینه ام نسبت به UPS خیلی خیلی کمتره! 
من 6-7 سال پیش یه مدل 
استابلایزر خریده بودم که 30-40 ولتاژ بالا پایین را فیکس میکرد فقط 30 تومن پولش بود! 

البته شما نیاز به مدل بهتری داری ولی بازم اونقدر قیمتش نمیشه!

ups هم راه دیگه هست که خیلی خیلی گرونه یه 780 واتش حدود 700 هزارتومان پولش هست! دیگه برای 4000 وات خودتون حدس بزنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• ارسال 146
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

http://www.tjgostar.com/index.aspx?ID_Product=196

این رو پیدا کردم قیمتش بالا هست .  در حال حاضر تا یک میلیون تومان میتونم هزینه کنم برای هر طبقه ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برق رو روی 110 ببندید و از اینورتر استفاده کنید به 220 تبدیل کنید هزینه اینورتر هم زیاد نیست بستگی به امپر مصرفی شما داره

منظورتون اینکه که با یه ترنسفورماتور کاهنده برق رو به 110 ولت برسونم و بعد سر راهش یه اینورتر بذارم !؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظورتون اینکه که با یه ترنسفورماتور کاهنده برق رو به 110 ولت برسونم و بعد سر راهش یه اینورتر بذارم !؟

بله من زیاد تو برق وارد نیستم ولی ما تو شرکت یک دستگاهی داریم برق ورودی طبقه اتاق سرور هارو 110 کردیم هزینه زیادی هم نداشت بعد اون طبقه یک سری چراغ و سیستم تهویه داشت و دوربین و .. داشت که با یک اینورتر 110 رو 220 کردیم برای این تجهیزات

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان ،

معین جان ، توان خیلی زیادی قرار هست بکشی و توی این توان تثبیت ولتاژ با استابلایزر اصلا به صرفه نیست . اول اینکه هزینه خود دستگاه بسیار زیاد میشه . دوم اینکه توان اتلافی روی دستگاه زیاد خواهد بود و عملا 40% بیشتر هزینه برق خواهید داد .

تیرهای برق جلو خونتون 3 تا کابل دارند یا 5 تا ؟ اگه 3 تا دارند با اداره برق تماس بگیرید و بگید مشکل افت ولتاژ دارید و هرماه کلی خسارت میخورید کامپیوتر و تلویزیون شما و همسایه ها میسوزه و از این حرفها ، نقشه رو چک کنند ببیند سیم کشی تیرهای برق کوچتون 3 سیمه هست خیلی راحت میان و ارتقاع میدن خطوط رو فقط یکمقداری باید پیگیر باشی و به همسایه هاتون هم بگی چندباری زنگ بزنن و بگن وسایلشون میسوزه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان ،

معین جان ، توان خیلی زیادی قرار هست بکشی و توی این توان تثبیت ولتاژ با استابلایزر اصلا به صرفه نیست . اول اینکه هزینه خود دستگاه بسیار زیاد میشه . دوم اینکه توان اتلافی روی دستگاه زیاد خواهد بود و عملا 40% بیشتر هزینه برق خواهید داد .

تیرهای برق جلو خونتون 3 تا کابل دارند یا 5 تا ؟ اگه 3 تا دارند با اداره برق تماس بگیرید و بگید مشکل افت ولتاژ دارید و هرماه کلی خسارت میخورید کامپیوتر و تلویزیون شما و همسایه ها میسوزه و از این حرفها ، نقشه رو چک کنند ببیند سیم کشی تیرهای برق کوچتون 3 سیمه هست خیلی راحت میان و ارتقاع میدن خطوط رو فقط یکمقداری باید پیگیر باشی و به همسایه هاتون هم بگی چندباری زنگ بزنن و بگن وسایلشون میسوزه .

مهیار جان اگر بخواهیم اسپلیت رو جدا بگیریم و بقیه رو از استاپلیزر چی !؟ چک کردم یه یخجال هست که برچسبش A هست و مصرف هم 1.3A که فکر می کنم میشه 300 وات. تلویزیون 100 وات و بقیه وسایل هم کلا 500 وات نمیشه ! با لامپها نهایت 1000 وات. 1000 وات هم برای وسایل برقی پر مصرف که بعضی از مواقع استفاده میشه مثل لباسشویی و جارو برقی ... در این شرایط چی ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهیار جان اگر بخواهیم اسپلیت رو جدا بگیریم و بقیه رو از استاپلیزر چی !؟ چک کردم یه یخجال هست که برچسبش A هست و مصرف هم 1.3A که فکر می کنم میشه 300 وات. تلویزیون 100 وات و بقیه وسایل هم کلا 500 وات نمیشه ! با لامپها نهایت 1000 وات. 1000 وات هم برای وسایل برقی پر مصرف که بعضی از مواقع استفاده میشه مثل لباسشویی و جارو برقی ... در این شرایط چی ؟

معین جان جارو برقی و لباسشویی مصرفشون خیلی زیاده همینطور هم چون موتور دارند با سلفی خیلی زیادی ایجاد میکنن که استابلایزر رو داغون میکنه کلا اینجور وسایل رو باید بیخیال بشی .

کامپیوتر و بقیه وسایل دیجیتال رو میتونی استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود معین جان ،

از اتوترانسفورماتور میتونید استفاده کنید . اما بهترین راه حل این هست که از شرکت برق منطقه بخواهید مشکل رو حل کنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من هم با همسایه ها هماهنگ کن با هم چند بار زنگ بزنید و بگید برق مشکل داره بیان بررسی کنن رفع کنند، مجبور میشن میان ، ما اسفالت کوچه خراب بود زنگ زدیم دسته جمعی اخرش مجبور شدن اومدن روکش کردن کلا...! یا اشغالا رو درست جمع نمی کردن زنگ زدیم اخر یه سفور مخصوص کوچه ما گذاشتند...  :D

کلا باید فشار بزاری پشت سرشون و گرنه اولویت رو به کوچه ها و جاهای مسولین شهرمیدن اول، یارو یک زنگ میزنه کوچه رو نصفه اسفالت کرده نصفه خاکی ول کردن رفتند اول کوچه اوشون رو اسفالت کنند...  :laughing:

خیلی بد شده... شما هم با اهالی ممارست بخرج بدین بیان از ریشه کارو درست کنند...!  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باور کنید من استشهاد محلی هم درست کردم سال گذشته ! اومدن یه چند ساعت ور رفتن و آخرش هم همونی که بود هست ! نمیدونم واقعا باید چیکار کرد !!!

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

فاراتل هم از یو پی اس هاش استفاده کردیم خوب بود. اگه بیشتر می تونید هزینه کنید فاراتل هم گزینه خوبیه.

ویرایش شده توسط Poker_Ace
لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام به دوستان لیونی عزیز

من جدیدا به یه مشکل جدی برخورد کردم و امیوارم منو راهنمایی کنید.من از دیروز تا حالا هر بار وارد بازی میشم یا کلا سیستم میره زیر فشار سیستم ریستارت میشه و جالبتر ، اینکه وقتی ریستارت میشه دیگه ویندوز بالا نمیاد یعنی تا لوگوی ابی رنگ ویندوز میاد و بعد که میخواد وارد ویندوز بشه سیستم یه جورایی خاموش میشه(یعنی کیس روشنه ولی صفحه مانیتور مشکی میشه چراغ مانیتور چشمک میزنه مثل زمانی که کامپیوتر خاموش بشه و مانیتور روشن بمونه).حالا تمام این چیزایی که توضیح دادم فقط زمانی اتفاق میفته که کیس تو اتاقم باشه،وقتی کیسو میبرم تو سالن پذیرایی همه چیز درسته و راحت با سیستم میشه بازی کرد.و در آخر اینکه دما cpu و گرافیک هم در لحظه ریستارت شدن چک کردم و پایین بود.راستی زمانی هم که میخوام درایور کارت گرافیکو بریزم بازم وسطاش ریستارت میشه و همون داستان دوباره.شرمنده طولانی شد

p8h61 m-le

i3 2100

gtx 970

2x4gig 1600

پاور گرین 750oc plus

لینک به دیدگاه

سلام داداش

یعنی وقتی کیس توی اتاق خودته این مشکل رو داری و وقتی کیس رو میبری توی سالن مشکل حل میشه؟ :wacko:  :-?

لینک به دیدگاه

بله دقیقا

البته اینم بگم الان چند ساله که کیس تو اتاقه ولی از دیروز تا حالا این مشکل پیش اومده

تنها تفاوت هایی که هم بین اتاق و سالن هست اینه که وقتی تو اتاقه به پریز اتاق میزنم و وقتی تو سالن به پریز سالن میزنم و دیگه اینکه وقتی تو اتاقه کیس رو میزه و وقتی تو سالن رو زمین میزارم

لینک به دیدگاه

بله دقیقا

البته اینم بگم الان چند ساله که کیس تو اتاقه ولی از دیروز تا حالا این مشکل پیش اومده

تنها تفاوت هایی که هم بین اتاق و سالن هست اینه که وقتی تو اتاقه به پریز اتاق میزنم و وقتی تو سالن به پریز سالن میزنم و دیگه اینکه وقتی تو اتاقه کیس رو میزه و وقتی تو سالن رو زمین میزارم

وقتی که این مشکل پیش میاد کیس تکون نمیخوره؟

قبلا یه سیستم بود که دست به کیسش میزدیم ریست میشد.آخرش معلوم شد که مشکل از یه اتصالی توی پاورش بوده

یعنی کیس کوچکترین تکونی میخورد سیستم ریست میشد.

پاور رو عوض کردیم مشکل حل شد. :-?

ولی برای شما یه چیز عجیب تره :wacko:

لینک به دیدگاه

حیف اون گرافیک نیستش که انداختی روی این مادربورد-مادربوردت خیلی ضعیفه

لینک به دیدگاه

تو سالن پذیرایی از همون مانیتور استفاده میکنی با وصل کردی به یکی دیگه؟

منم ذقیقا این مشکل رو داشتم، رزلوشن مانیتور رو دست زدی اخبی!

حالت دیگش اینه که تنظیمات تمایش رو دست زدی! منظورم همون Win+P هست

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمال اینکه پریز اتاق اتصالی داشته باشه هست

و شاید مادربرد و بدنه کیس درست پیچ نشده باشه (برد نباید مستقیم به بدنه کیس وصل بشه، از طریق پیچ های مسی یا پلاستیکی وصل میشه)

مورد سوم که احتمالش بیشتره اتصالی پاوره

شما اگه یه پاور دیگه دم دست داری یا از یکی دیگه قرض بگیر ببین مشکل پابرجاست اگه هست پاورت سالمه

لینک به دیدگاه

نه کیس اصلا تکون نمیخوره

توی سالن به tv میزنم که full hd هست ولی مانیتور 1366x768

من تاحالا خیلی کیسو بین اتاق و سالن جا به جا کردم و اینکه قبل از این اتفاق به هیچ چیز دست نزدم.قبلش کیس تو سالن بود چند ساعت gta بازی کردم بعدش که بردم تو اتاق این مشکل پیش اومد اول فک کردم پاور مشکل داره ولی وقتی دوباره اوردم سالن و مشکلی نداشت شکم نسبت به پاور کم شد

به نظرتون چرا هر باز که ریست میشه، ویندوز دیگه بالا نمیاد؟؟؟

لینک به دیدگاه

خب، حرف من درست در اومد پس! به رزلویشن مانیتور دست زدی یا دستت رفته رو Win+P

لینک به دیدگاه

منم نتونستم راهی پیدا کنم رفتم ویندوز رو عوض کردم :D :cool:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...