رفتن به مطلب

مشکلات من با سیستمم (این بار مادربرد b360 f)

Kiarash
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
منظورم اینه که یه خنک کننده باشه که کارت از قیافه نیوفته وگرنه این خودش خوبه البته از نظر قیافه   ولی متاسفانه هیت سینک و خنک کننده کارت های توربو واقعا آشغال تمام هستن می خوام این رو تعویض کنم  هیت سینکش اینقدر وضعش خرابه که حتی بهترین خمیر سیلیکون رو هم روش زدم دما فرقی نکرد   بازش کردم و دیدم یه هیت سینک آشغال روش هست و یه فن الکی که فن روشن یا خاموش باشه تاثیری نداره  حالا سوالم اینجاست که چه مدلی خنک کننده هایی روش نصب میشن؟ یه چیزی باشه که خوب خنکش کنه

متاسفانه تو فروشگاه های آنلاین تا جایی که من خبر دارم کولر کارت گرافیک موجود ندارن. داشته باشن هم برای کارت های سری 400 به پایین NVIDIA هست؛ یا باید بری برای واترکول کردن کارتت یا کولر از اونور آب سفارش بدی یا دست ببری به خلاقیت و با استفاده از کولینگ های cpu کارتت رو خنک کنی؛کارش بیشتر ریسکیه و زیاد safe و نیاز به ابزار مخصوص مثل چاپگر 3D یا حداقل CNC برای ساخت شاسی پیچ به die داری. اگه خیلی خوش شانس باشی ممکنه بعضی کولر ها با کارتت فیکس باشن
البته اگه خیلی تمیز کار رو انجام بدی ارزش کارتت برای فروش بیشتر هم میتونه بشه اما از طرفی دردسر های دیگه هم برای فروش داره.
تو یوتیوب بگرد ببین کسی تا به حال کاستوم کولینگی برای GTX 960 زده یا نه.
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Professor Higgins گفته است :

متاسفانه تو فروشگاه های آنلاین تا جایی که من خبر دارم کولر کارت گرافیک موجود ندارن. داشته باشن هم برای کارت های سری 400 به پایین NVIDIA هست؛ یا باید بری برای واترکول کردن کارتت یا کولر از اونور آب سفارش بدی یا دست ببری به خلاقیت و با استفاده از کولینگ های cpu کارتت رو خنک کنی؛کارش بیشتر ریسکیه و زیاد safe و نیاز به ابزار مخصوص مثل چاپگر 3D یا حداقل CNC برای ساخت شاسی پیچ به die داری. اگه خیلی خوش شانس باشی ممکنه بعضی کولر ها با کارتت فیکس باشن
البته اگه خیلی تمیز کار رو انجام بدی ارزش کارتت برای فروش بیشتر هم میتونه بشه اما از طرفی دردسر های دیگه هم برای فروش داره.
تو یوتیوب بگرد ببین کسی تا به حال کاستوم کولینگی برای GTX 960 زده یا نه.

خب اینو میدونم که واقعا تو ایران کولر های گرافیک به سختی گیر میان   واتر کولر های cpu رو هم باید خیلی روش کار کنم تا روی گرافیک وصل بشه که ارزش زحمتش رو نداره یه چند مدل کارت گرافیک هست که معیوب هستن و کولرشون سالمه ولی نمیدونم نصب میشن یا نه      اولیش gtx 950 armor از نظر ابعاد حدودا چند سانتی کوچک تره

مورد بعدی یدونه asus rog strix rx 580 هست که از نظر همه چیز ok هست ولی چون amd هست کمی مشکوکم که نصب شه

مورد بعدی یدونه asus gtx 750ti oc هست که از نظر ابعاد خیلی کوچیکه ولی پیچ هاش به طور عجیبی نصب میشه رو گرافیک

و مورد بعدی هم یدونه گالاکس gtx 780 گیمینگ هست که از همه نظر چه ابعاد و ... ok هست 

همه این کارت ها معیوب هستن

فقط مطمین نیستم روی کارتم به درستی جواب بدن

در 13 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

خب اینو میدونم که واقعا تو ایران کولر های گرافیک به سختی گیر میان   واتر کولر های cpu رو هم باید خیلی روش کار کنم تا روی گرافیک وصل بشه که ارزش زحمتش رو نداره یه چند مدل کارت گرافیک هست که معیوب هستن و کولرشون سالمه ولی نمیدونم نصب میشن یا نه      اولیش gtx 950 armor از نظر ابعاد حدودا چند سانتی کوچک تره

مورد بعدی یدونه asus rog strix rx 580 هست که از نظر همه چیز ok هست ولی چون amd هست کمی مشکوکم که نصب شه

مورد بعدی یدونه asus gtx 750ti oc هست که از نظر ابعاد خیلی کوچیکه ولی پیچ هاش به طور عجیبی نصب میشه رو گرافیک

و مورد بعدی هم یدونه گالاکس gtx 780 گیمینگ هست که از همه نظر چه ابعاد و ... ok هست 

.

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

اگه میشه به فروشنده ها بگو خط کش بزارن بین دو پیچ اندازه بگیرن بعد با کارت خودت مطابقت بده ببین فیکس میشن یا نه.
اون کولر gtx 750 فک نکنم از کولر خودت قوی باشه، اون کولر rx 580 strix اگه خیلی سنگین باشه ممکنه برد کارتت رو خم کنه، هیت سینک 950 armor اگه فیکس باشه و به خروجی های تصویر نخوره خوبه؛ اون gtx 780 هم اگه به برد کارت فشار نیاره خوبه.
فیکس بودن هیت سینک رو از نظر نقاط تماس خوب چک کن ببین یه دفعه با چوک ها یا خازن ها برخورد نکنن چون طراحی برد ها متفاوته ممکنه هیت سینک با قطعات رو برد اتصال کوتاه کنه و خدای نکرده کارتت به فنا بره چون خودم سر همین مشکل برای ماد کردن gt 440 به مشکل برخوردم. فاصله هیت سینک تا pci-e رو هم یادت نره چون بعضی چیپ ها از نظر ابعاد چند سانتی متر از اسلات دور تر یا نزدیک تر میشن و ممکنه هیت سینک با اسلات pci-e یا مادربرد برخورد کنه، قبلاً رو یه gts 250 خواستم کولر نصب کنم که بعد از نصب دیدم هیت پایپ ها میخورن به مادربرد و کارت تو اسلات جا نمیره.
لینک به دیدگاه

در در 11 آذر 1399 در 00:24، EHSANRF گفته است :

سلام دوست من

توی Bios دنبال یکی از این گزینه‌ها یا مشابه‌شون باش و فعالش کن (Enable)، سپس تنظیمات رو ذخیره کن و بعد از ریستارت و لود ویندوز سیستم رو خاموش و بررسی بفرما، احتمالأ مشکل حل بشه:

ERP یا ERP Ready یا Union ERP یا ERP Support

برای من کار کرد ممنون

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

یا سلام بنده با کمک و مشاوره دوستان در تایپک زیر

یک عدد i5 10400 و یک عدد z490 asus  خریداری کردم 

می خواهم سیستم فعلی خودم رو هم نگه دارم و از دوتا سیستم استفاده کنم ولی مادربرد چند تا مشکل داره مدلش h310mk r2 هست با i3 9100f و ram 4 gskill مشکلاتش به این گونه هست که اکثرا برای روشن کردن کیس با یک بار فشار دادن دکمه استارت روشن نمیشه و بعد از ۳ دفعه یا ۴ دفعه روشن میشه

مشکل بعدیش اینه که هر از گاهی بعد از خاموش کردن سیستم برق پورت های usb به کلی میرود و هر ازگاهی برق نمیرود  متاسفانه این مورد با محیط بایوس قابل تغییر نیست

مورد بعدی اینکه هر از گاهی وقتی می خوام به محیط بایوس برم به بایوس نمیره و تو یک صفحه سیاه گیر میکنه که حتما باید دستی ریست بکنمش

مورد بعدی اینکه کلا با سری رم های شرکت geil سازگار نیست

و احساس میکنم پورتش هاش می خواد از برد کنده بشه😐

حتی اوایل استفاده موقع روشن کردن یه لحظه روشن میشد و سپس برقش میرفت و دوباره باید از اول روشنش میکردم که درست بشه   این مورد حدودا چند هفته ای میشه که برطرف شده

کلا احساس میکنم این مادربرد از کارخونه معیوب دراومده 

ولی خودم خیلی به رمم مشکوکم که نکنه علل ایجاد این مشکلات رم باشه

ممنون میشم راهنماییم کنید که کدوم قطعه معیوب هست   با تشکر💜

لینک به دیدگاه

سلام

مادربردت گارانتی داره؟اگه داره که ببر گارانتی ببین چی میگن تعویضش میکنن یا نه

سازگاری رمت رو هم حتما از اینجا چک کن

امیدوارم مشکلت حل بشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Professor Higgins گفته است :

سلام

مادربردت گارانتی داره؟اگه داره که ببر گارانتی ببین چی میگن تعویضش میکنن یا نه

سازگاری رمت رو هم حتما از اینجا چک کن

امیدوارم مشکلت حل بشه

سلام

بله ۳ سال گارانتی الماس داره

ممنون از نظرتون سازگاری رو هم حتما بررسی میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود،

اینکه میگید چند بار باید دکمه روشن رو بزنید تا روشن شه، شاید دکمه کیس خرابه...

با اتصال کوتاه پین های مادر برد امتحان کنید، ببنید بازم همینطوره؟؟؟؟؟/:

موندن توی صفحه پست و وارد نشدن به بایوس معمولا مشکل از دیر شناسایی شدن دستگاه های جانبیه، مثلا هارد و....

و میگید یه موقع برق های usb میره، شاید مشکل از پاوره! شاید مشکل گیر کردن تو صفحه پست هم بخاطر عدم برقرسانی پاور به هارد باشه...

اولین کاری که باید بکنید، اینه که سیستم رو خارج از کیس و بدون وسابل جانبی(هارد، فن ها اضافه، داک یا هر چیز دیگه) روشن کنید، دونه دونه بقیه قطعات رو اضافه کنید تا قطعه معیوب پیدا شه...

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود،

اینکه میگید چند بار باید دکمه روشن رو بزنید تا روشن شه، شاید دکمه کیس خرابه...

با اتصال کوتاه پین های مادر برد امتحان کنید، ببنید بازم همینطوره؟؟؟؟؟/:

موندن توی صفحه پست و وارد نشدن به بایوس معمولا مشکل از دیر شناسایی شدن دستگاه های جانبیه، مثلا هارد و....

و میگید یه موقع برق های usb میره، شاید مشکل از پاوره! شاید مشکل گیر کردن تو صفحه پست هم بخاطر عدم برقرسانی پاور به هارد باشه...

اولین کاری که باید بکنید، اینه که سیستم رو خارج از کیس و بدون وسابل جانبی(هارد، فن ها اضافه، داک یا هر چیز دیگه) روشن کنید، دونه دونه بقیه قطعات رو اضافه کنید تا قطعه معیوب پیدا شه...

از سلامتی دکمه های کیس مطمینم با اتصال دادن پین ها مادربرد جهت روشن شدن دوباره این مشکل پابرجاست

از سلامتی پاور هم مطمینم 

ولی واقعیتش به رم خیلی مشکوکم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

از سلامتی دکمه های کیس مطمینم با اتصال دادن پین ها مادربرد جهت روشن شدن دوباره این مشکل پابرجاست

از سلامتی پاور هم مطمینم 

ولی واقعیتش به رم خیلی مشکوکم

سلام.شاید پاورت ضعیف یا مشکل داشته باشه.یدور هم باتری مادربرد رو دربیار چند بار دکمه پاور رو بزن (روشن کردن کامپیوتر نه اون پشتیه) 5 دقیقه وایسا بزن جا ببین درست میشه.قبلش تمام سیم های خارجی رو قطع کن.

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در در 17 دی 1399 در 15:45، amir.t.1261 گفته است :

سلام.شاید پاورت ضعیف یا مشکل داشته باشه.یدور هم باتری مادربرد رو دربیار چند بار دکمه پاور رو بزن (روشن کردن کامپیوتر نه اون پشتیه) 5 دقیقه وایسا بزن جا ببین درست میشه.قبلش تمام سیم های خارجی رو قطع کن.

سلام

ممنون از راهنماییتون با تعویض باتری مادربرد و آپدیت بایوس تمامی مشکلات حل شد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام

ممنون از راهنماییتون با تعویض باتری مادربرد و آپدیت بایوس تمامی مشکلات حل شد

سلام.خدارو شکر که حل شد.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام دوستان مشکل من این هست که سیستم رو وقتی مثلا تنظیم میکنم بعد از یک دقیقه بره به صفحه قفل ویندوز و بعد از یک دقیقه از صفحه قفل بره به حالت خواب   به صفحه قفل میره ولی به هیچ عنوان به حالت اسلیپ نمیره   مورد دوم  وقتی تنظیم میکنم که به صفحه قفل نره و مستقیما به حالت خواب بره عین بچه ادم کارشو میکنه و به حالت اسلیپ میره  و نکته جالب اینجاست که من برنامه asus suite3  رو حذف میکنم دفعه اول مشکلش حل میشه ولی دوباره مشکل بر میگرده   گفتم شاید مشکل از asus aura باشه اونم حذف کردم ولی همچنان بی تاثیر بود   رو مادربرد قبلیم یعنی h310mk هم چنین مشکلی بود ولی اونو یه جوری حلش کرده بودم ولی توی این z490 tuf هر راهی انجام میدم نمیشه ویندوز رو هم عوض کردم ولی بی فایده بود    از دوستان که چنین تجربه ای داشتن ممنون میشم تجربشون رو به اشتراک بذارن

لینک به دیدگاه

یبار موس رو برعکس بزار یا اینترنت رو قطع کن ببین رو اسلیپ میره  من موس متفرقه داشتم این مشکل بود

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

یبار موس رو برعکس بزار یا اینترنت رو قطع کن ببین رو اسلیپ میره  من موس متفرقه داشتم این مشکل بود

موس رو کلا از usb کشیدم ولی فرقی نکرد فک نکنم موس پرش داشته باشه از سری آوراس گیگابایت هست

لینک به دیدگاه

با سلام
بنده سیستم دومم در حال آماده شدن هست با مشخصات i5 10400 و Asus TUF Z490 و کیس گرین Z5 پاور 650 کولر مستر  و رمم 4 هست که مشترک هست یعنی وقتی با سیستم دومم کار میکنم رم رو روی دومی قرار میدم و وقتی رو سیستم اولم استفاده میکنم روی سیستم اولی قرار میدم  می خوام رم  ست بردارم تا کیس هام از نظر رم ست باشند رمی که قصد خرید دارم gskill trident z rgb 3200 16gb هست که دو پک خریداری خواهم کرد حال مشکل بنده اینجاست که برا کیس اصلیم (Z490) هیچ مشکلی از نظر نورپردازی ندارم و با برنامه Aura کنترل خواهم کرد ولی برا کیس دومم از نظر نورپردازی مشکل خواهم داشت چون مادربرد فاقد rgb بوده  ظاهرا شرکت جی اسکایل یه نرم افزار برا کنترل rgb های رم تولید کرده هست ولی خب من مطمئن نیستم که بعد از نصب این نرم افزار به درستی کار کنه   این نرم افزار رو نصب کردم و رم معمولی رو قرار دادم  برام افکت و رنگ آورد   جوری فریبم داد که کیس رو از زیر میز کشیدم بیرون و به کیس نگاه کردم 😂😂  از آنجایی که می خوام کیس هام ست باشن راهی وجود داره که rgb رم ها روشن بشه؟

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

با سلام
بنده سیستم دومم در حال آماده شدن هست با مشخصات i5 10400 و Asus TUF Z490 و کیس گرین Z5 پاور 650 کولر مستر  و رمم 4 هست که مشترک هست یعنی وقتی با سیستم دومم کار میکنم رم رو روی دومی قرار میدم و وقتی رو سیستم اولم استفاده میکنم روی سیستم اولی قرار میدم  می خوام رم  ست بردارم تا کیس هام از نظر رم ست باشند رمی که قصد خرید دارم gskill trident z rgb 3200 16gb هست که دو پک خریداری خواهم کرد حال مشکل بنده اینجاست که برا کیس اصلیم (Z490) هیچ مشکلی از نظر نورپردازی ندارم و با برنامه Aura کنترل خواهم کرد ولی برا کیس دومم از نظر نورپردازی مشکل خواهم داشت چون مادربرد فاقد rgb بوده  ظاهرا شرکت جی اسکایل یه نرم افزار برا کنترل rgb های رم تولید کرده هست ولی خب من مطمئن نیستم که بعد از نصب این نرم افزار به درستی کار کنه   این نرم افزار رو نصب کردم و رم معمولی رو قرار دادم  برام افکت و رنگ آورد   جوری فریبم داد که کیس رو از زیر میز کشیدم بیرون و به کیس نگاه کردم 😂😂  از آنجایی که می خوام کیس هام ست باشن راهی وجود داره که rgb رم ها روشن بشه؟

up

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگر اشتباه نکنم همون نرم افزار aura رو نصب کنید، بشه کنترلشون کرد

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

اگر اشتباه نکنم همون نرم افزار aura رو نصب کنید، بشه کنترلشون کرد

سلام  روی باندل اصلیم مشکلی از بابت نرم افزار Aura نیست ولی روی باندل دومم فک نکنم این نرم افزار اجرا بشه چون رو سایت ایسوس ندیدم برا H310mk لینکی گذاشته باشن

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه  رم تی فورس تیم گروپ هم میتونم تهیه کنم این مورد هم نرم افزار اختصاصی داره نظرتون در مورد این چیه؟

نظری نبود؟

لینک به دیدگاه

در در 30 دی 1399 در 23:20، kiarash917 گفته است :

با سلام

در در 1 بهمن 1399 در 15:14، kiarash917 گفته است :

یه سوال دیگه  رم تی فورس تیم گروپ هم میتونم تهیه کنم این مورد هم نرم افزار اختصاصی داره نظرتون در مورد این چیه؟

نظری نبود؟

نظری نبود ؟

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلامی دوباره  خود به خود حل شده بود و داشت مثل بچه آدم کار میکرد که همین الان دیدم متاسفانه این مشکل بازگشته  
نظری ندارید؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

منم چنین مشکلی رو روی یک سیستم تجربه کردم که با تعویض ویندوز البته نه همون ویندوز بلکه یه ویندوز بروز تر مشکل حل شد.

طبق تجربه ، بعضا هم ممکنه شما موقعی سیستم رو میزنی رو حالت Sleep نرم افزاری باز باشه حالا یا خود نرم افزار رو Minimize کردی یا نه خود برنامه تو Background در حال اجراست و شما موقعی میزنی برای Sleep او نرم افزار میتونه در این امر اخلال ایجاد کنه و باید قبل از Sleep اون نرم افزار رو کاملا ببندی!

این مواردی که گفتم رو چک کن مخصوصا اول مورد دوم رو؟!

ویرایش شده توسط DPSYS
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام

تنها برنامه ای که اختلال ایجاد میکنه Aura هست که کامل بستمش ولی فرقی نکرد ولی به یک نکته پی بردم  در مواقعی که قصد رفتن به اسلیپ رو نداره بعد از مدت تعیین شده به صفحه قفل میره و همونجا ثابت میمونه  و هیچ حرکت خاصی نمیکنه  ولی  وقتی که قصد رفتن به حالت اسلیپ رو داره بعد از مدت تعیین شده صفحه سیاه میشود که با تکان دادن موس به دسکتاپ بر میگردد   حال که صفحه سیاه میشود  بعد از مدت تعیین شده به حالت اسلیپ میرود

در 2 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود دوست گرامی

منم چنین مشکلی رو روی یک سیستم تجربه کردم که با تعویض ویندوز البته نه همون ویندوز بلکه یه ویندوز بروز تر مشکل حل شد.

بله فک کنم باید ویندوز رو عوض کنم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...