رفتن به مطلب

مشکلات من با سیستمم (این بار مادربرد b360 f)

Kiarash
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 15 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام دوستان ویندوز رو هم عوض کردم ولی دوباره همون ارور رو داد

پردازنده یا رم ناپایداره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 22 آبان 1399 در 19:08، amir.t.1261 گفته است :

قطعات اضافه مانند هارد ها به جز اونی که ویندوز داره، کارت ها ،کارت گرافیک در صورتی که دارید رو جدا کنید.رم اگه چند تا هست تکی تست کن.پاور رو حتما تست کن و توجه کن که ضعیف نباشه.بدون درایور ها تست کن ببین میده.یا یه نسخه دیگه از درایور هارو نصب کنید.

همشون سالمن درایور ها هم بروزن

در در 22 آبان 1399 در 19:18، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

پردازنده یا رم ناپایداره

الان چطور حلش کنم؟

در در 22 آبان 1399 در 20:10، cyberpolice گفته است :

سازنده حرفی از خط smd نزده در اشتباهید

بایوس اپدیته؟

نمیدونم آپدیته یا نه ولی فروشنده گفت نیاز نیست

واقعا فکرمو درگیر کرده

لینک به دیدگاه

ویندوزت(سیستم عامل) روی ssd نصبه؟یا روی یکی از هاردها؟

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Elderado گفته است :

ویندوزت(سیستم عامل) روی ssd نصبه؟یا روی یکی از هاردها؟

روی هارد ۱ ترا نصبه

لینک به دیدگاه

میدونید

در در 22 آبان 1399 در 17:11، kiarash917 گفته است :

Rgb رو میدونم نداره ولی یه خط زرد رنگ smd داره که غیر فعاله و روشن نمیشه

میدونید مشکل اش چیه ببین وقتی شما یه باندل جدید می بندید ویندوز شما با باندل قبلی ست شده و ویندوز ارور صحفه مرگ میده شما ویندوز عوض کنید مشکل حل میشه این نکته 1 بود دوم شما ویندوز رو روی هارد اس اس دی نصب کنید سوم پاور شما توان 3 عدد هارد رو داره

و مشکل rgb هم تو محیط بایوس باید روشن اش کنید و اینکه ویندوز 10  کلا سه ارور میده  که به اون مرحله هم می رسید یکی ارور 

this app has been blocked for your protection

که نرم افزار rgb رو کلا غیر فعال می کنه 

در 22 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

واقعا فکرمو درگیر کرده

اینم جواب سوالات 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir1155 گفته است :

میدونید

میدونید مشکل اش چیه ببین وقتی شما یه باندل جدید می بندید ویندوز شما با باندل قبلی ست شده و ویندوز ارور صحفه مرگ میده شما ویندوز عوض کنید مشکل حل میشه این نکته 1 بود دوم شما ویندوز رو روی هارد اس اس دی نصب کنید سوم پاور شما توان 3 عدد هارد رو داره

بله ۳ عدد هارد رو پاور میکشه ویندوز رو عوض کردم ولی مشکل همچنان پا بر جاست و همون ارور رو میده

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

بله ۳ عدد هارد رو پاور میکشه ویندوز رو عوض کردم ولی مشکل همچنان پا بر جاست و همون ارور رو میده

با این برنامه مموری رو تست کنید پایدار هستش یا نه. باید بدون ارور باشه. حداقل 2 سیکل تست کنید موقع تست به هیچ عنوان به سیستم دست نزنید قبلش تمامی برنامه ها رو ببندید

TM5.zip

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 21 آبان 1399 در 22:36، kiarash917 گفته است :

سلام دوستان من باندل آکبند h310mkr2 با i3 9100f تهیه کردم هنگام روشن شدن چند دقیقه کار میکنه ولی بعد از ۱۰ دقیقه کار ارور زیر رو میده چطور میتونم رفعش کنم؟

سلام دوست عزیز

کمتر از یک هفته پیش من هم دقیقا همین باندل رو برای یکی از اعضای خانواده تهیه کردم . 9100F / H310MKR2 / 2*8 GB GEIL Pristine . خداروشکر بدون هیچ مشکلی کار میکنه .

نسخه بایوس مادربردی که تهیه کردم 1005 بود . الان دو نسخه جدیدتر بایوس از سایت ایسوس قابل دانلود هست . احتمال بسیار زیاد بایوس شما آپدیت نیست ، که پیشنهاد میکنم آپدیت کنید . این یک مورد .

در در 22 آبان 1399 در 01:30، kiarash917 گفته است :

ویندوزم 10 نسخه 1809

این نسخه اگر اشتباه نکنم متعلق به 2 سال پیشه ! شما زحمت بکش آخرین نسخه رو تهیه و نصب کن

در در 22 آبان 1399 در 15:00، kiarash917 گفته است :

و اون نوار led مادربرد هم روشن نمیشه چطور روشنش کنم

diWSEJnlImit9mj9_setting_xxx_0_90_end_1000.thumb.png.ae390d2a840f7cb5298d593ed8157226.png

اگر که منظورتون از نوار LED این قسمت هست ، که باید بگم این نوارLED نیست ! بلکه جداکننده ی قسمت چیپ و برد صدا از سایر قسمت ها ، برای جلوگیری از ایجاد نویز هستش .

این سوال هارو هم لطفا جواب بدید 

- موقع بروز این ارور ، هر 3 هارد به کامپیوتر متصل هستن ؟

- تعداد رم هاتون دوتا هست یا یکی ؟

- CLERA CMOS رو انجام دادید ؟

ببینید شما وقتی تونستید ویندوز رو نصب کنید ، یعنی حداقل حدود 10 15 دقیقه  RAM , CPU و کلا سخت افزار زیر لود بوده و مشکلی هم نداشته . اینکه میگید 2 دیقه بعد از بالا اومدن ویندوز صفحه آبی ظاهر میشه به نظرم مربوط به عدم هماهنگی نرم افزاری باشه .

این ویندوزی که مجدد نصب کردید ، همون1809 هست؟

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

با این برنامه مموری رو تست کنید پایدار هستش یا نه. باید بدون ارور باشه. حداقل 2 سیکل تست کنید موقع تست به هیچ عنوان به سیستم دست نزنید قبلش تمامی برنامه ها رو ببندید

TM5.zip 32.62 kB · 0 downloads

به سختی وارد ویندوز میشم که ۲ دقیقه بعدش ریستارت میکنه

در 18 ساعت قبل، m.reza گفته است :

سلام دوست عزیز

کمتر از یک هفته پیش من هم دقیقا همین باندل رو برای یکی از اعضای خانواده تهیه کردم . 9100F / H310MKR2 / 2*8 GB GEIL Pristine . خداروشکر بدون هیچ مشکلی کار میکنه .

نسخه بایوس مادربردی که تهیه کردم 1005 بود . الان دو نسخه جدیدتر بایوس از سایت ایسوس قابل دانلود هست . احتمال بسیار زیاد بایوس شما آپدیت نیست ، که پیشنهاد میکنم آپدیت کنید . این یک مورد .

این نسخه اگر اشتباه نکنم متعلق به 2 سال پیشه ! شما زحمت بکش آخرین نسخه رو تهیه و نصب کن

diWSEJnlImit9mj9_setting_xxx_0_90_end_1000.thumb.png.ae390d2a840f7cb5298d593ed8157226.png

اگر که منظورتون از نوار LED این قسمت هست ، که باید بگم این نوارLED نیست ! بلکه جداکننده ی قسمت چیپ و برد صدا از سایر قسمت ها ، برای جلوگیری از ایجاد نویز هستش .

این سوال هارو هم لطفا جواب بدید 

- موقع بروز این ارور ، هر 3 هارد به کامپیوتر متصل هستن ؟

- تعداد رم هاتون دوتا هست یا یکی ؟

- CLERA CMOS رو انجام دادید ؟

موقع بروز ارور کلا فرقی نداره چه یدونه هارد وصل باشه چه ۳ تا وصل باشه همون ارور رو میده تعداد رم یدونه ۴ هست و clear camos نکردم

فقط تو حالت سیف مود میتونم وارد شم که اونم حدودا ۵ دقیقه کار میکنه و بعدش میگه رم رو نمیتونه بخونه و قابل شناسایی نیست حالا یا رم مشکل داره یا مادربرد که نمیتونه رم رو بخونه

تو حالت سیف مود میتونم وارد شم که اونم حدودا ۵ دقیقه کار میکنه و بعدش میگه رم رو نمیتونه بخونه و قابل شناسایی نیست حالا یا رم مشکل داره یا مادربرد که نمیتونه رم رو بخونه 

لینک به دیدگاه

مادربرد رو کاملا باز کنید از داخل کیس بیاریید بیرون بزارید روی زمین ، زیرش نباید رسانا باشه ، روی زمین کابل پاور رو بزنید گرافیک رو جا بزنید سیستم رو روشن کنید ، بعضی موقع ها بدنه کیس باعث اتصال کوتاه میشه 

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

مادربرد رو کاملا باز کنید از داخل کیس بیاریید بیرون بزارید روی زمین ، زیرش نباید رسانا باشه ، روی زمین کابل پاور رو بزنید گرافیک رو جا بزنید سیستم رو روشن کنید ، بعضی موقع ها بدنه کیس باعث اتصال کوتاه میشه 

هنوز روی کیس نبستم روی قوطی هست

در 17 ساعت قبل، m.reza گفته است :

ببینید شما وقتی تونستید ویندوز رو نصب کنید ، یعنی حداقل حدود 10 15 دقیقه  RAM , CPU و کلا سخت افزار زیر لود بوده و مشکلی هم نداشته . اینکه میگید 2 دیقه بعد از بالا اومدن ویندوز صفحه آبی ظاهر میشه به نظرم مربوط به عدم هماهنگی نرم افزاری باشه .

این ویندوزی که مجدد نصب کردید ، همون1809 هست؟

بله همون 1809 هست که تو حالت uefi نصب کردم

در 17 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

موقع جا زدن سی پی یو حواستون بود زل های زیرش کج نشه ، حتی اگر یکی دو تا کج بشه ممکنه باعث این مشکل بشه ، تونستید یه بار دقیق چک کنید

واقعیتش cpu رو خودم نصب نکردم خود فروشنده آماده کرده بود ولی چک کردم همه چیز درست بود

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

موقع جا زدن سی پی یو حواستون بود زل های زیرش کج نشه ، حتی اگر یکی دو تا کج بشه ممکنه باعث این مشکل بشه ، تونستید یه بار دقیق چک کنید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

احتمالا مشکل از همین مورد باشه ، با یه ویندوز بروز تست کنید

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

واقعیتش cpu رو خودم نصب نکردم خود فروشنده آماده کرده بود ولی چک کردم همه چیز درست بود

رم رو اسلات دیگه تست کنید.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، m.reza گفته است :

و اون نوار led مادربرد هم روشن نمیشه چطور روشنش کنم

سلام دوست عزیز اون نوار رو مادربرد منم داره از تو بایوس دو تا حالت داره یکیش نور رو ثابت نگه میداره یکی هم نور رو کم زیاد میکنه بسته به بایوس خودتون باید پیداش کنید

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، m.reza گفته است :

احتمالا مشکل از همین مورد باشه ، با یه ویندوز بروز تست کنید

با ویندوز 1909 تست کردم هنوز هم مشکل پا برجا هست ولی با محیط سیف مود میتونم وارد شم که اونم ارور نخواندن رم رو میده و ریستارت میکنه

در 17 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

رم رو اسلات دیگه تست کنید.

این کار رو هم انجام دادم حدودا ۲۰ دقیقه کار کرد و دوباره ریستارت کرد

الان من مطمین هستم که یا رم مشکل داره که قابل شناسایی نیست و یا مادربرد مشکل داره که نمیتونه رم رو شناسایی کنه

لینک به دیدگاه

من دیدم نوشتید تو هارد نصب کردید ویندوز رو.روی ssd بریزید.ویندوز هم عوض کنید.رم هارو یا رو یه کامپیوتر دیگه تست کنید یا کامپیوتر خودتون رو با یه رم دیگه تست کنید.خودم دقیق نمیدونم دوستان راجب xmp هم نظر بدن.اگه اینه که رم رو تاجایی که جا داره یا همون فرکانس رم بالا ببره غیر فعالش کن اگه فعاله.اگه این نیست که هیچی.

لینک به دیدگاه

مظنونه اول رمه! توسط

mem test

فلش بوتیبل بسازید و

موقع بوت(قبل از ویندوز) یکی یکی رم ها رو تست کند.که ازسلامتشون مطمئن شیم.

{در جوابهای(پاسخهای) اولیه دوستان هم این  روش بود که  گویا انجامش ندادی!}

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Elderado گفته است :

مظنونه اول رمه! توسط

mem test

فلش بوتیبل بسازید و

موقع بوت(قبل از ویندوز) یکی یکی رم ها رو تست کند.که ازسلامتشون مطمئن شیم.

{در جوابهای(پاسخهای) اولیه دوستان هم این  روش بود که  گویا انجامش ندادی!}

باشه انجام میدم و نتیجه رو همین جا اعلام میکنم فقط نحوه کار کردن با نرم افزار رو بلد نیستم راهنمایی کنید ممنون میشم

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

بایوس مستقیم میشه توی بایوس مادربرد اپدیت کرد حالا f2 بزنید اونجا اپ دیت کنید 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

باشه انجام میدم و نتیجه رو همین جا اعلام میکنم فقط نحوه کار کردن با نرم افزار رو بلد نیستم راهنمایی کنید ممنون میشم

دوست عزیز ، شما بالا گفتید رم با برنامه memtest چک کردید ، اوکی هست ، بعد الان میگید چک نکردم ، چطور باید با این برنامه کار کنم!!! 😔

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

دوست عزیز ، شما بالا گفتید رم با برنامه memtest چک کردید ، اوکی هست ، بعد الان میگید چک نکردم ، چطور باید با این برنامه کار کنم!!! 😔

نه عزیز اشتباه شده با memtest کار نکردم با یه برنامه دیگه تست کردم https://www.yasdl.com/tag/دانلود-نرم-افزار-تست-رم-کامپیوتر با این تست کردم حتما بالا اشتباه شده

لینک به دیدگاه

سلام دوستان رم مشکل داشت و تعویض کردم الان سیستم به خوبی کار میکنه ولی مشکلی که هست اینکه فقط با ورژن ویندوز 2004 کار میکنه و با نسخه های پایین تر ارور مرگ رو میده الان بازم مشکلی وجود داره؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام دوستان رم مشکل داشت و تعویض کردم الان سیستم به خوبی کار میکنه ولی مشکلی که هست اینکه فقط با ورژن ویندوز 2004 کار میکنه و با نسخه های پایین تر ارور مرگ رو میده الان بازم مشکلی وجود داره؟

سلام.نباید بده.فکر نکنم مشکلی باشه.یه ویندوز پایین دیگه تست کن.

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.نباید بده.فکر نکنم مشکلی باشه.یه ویندوز پایین دیگه تست کن.

روی هر ویندوزی تست کردم پدر سیستم دراومد ولی بازم ارور مرگ میده

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...