رفتن به مطلب

مشکلات من با سیستمم (این بار مادربرد b360 f)

Kiarash
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بنده الان جدید ترین نسخه نرم افزاری کنترل و اورکلاک گرافیک ایسوس رو نصب کردم  چون با محیط آشنا نبودم تک تک مود هارو انتخاب کردم ولی حدودا ۱۰ ثانیه بعد فهمیدم مورد سایلنت و اورکلاک هست  و سریعا به حالت اول برگردوندم  در پایین قسمت دما  سقف دما رو گذاشتم رو ۷۵ و احساس کردم سرعت سیستم اومد پایین شانس آوردم یکی از دوست های تعمیر کارم کنارم نشسته بود بعد از اینکه دما رو رو ۷۵ گذاشتم چند لحظه بعد سریعا دوستم همه چیز را به دیفالت برگردوند و دیدم سرعت سیستم مثل قبل نرمال شد  اما یک نکته اینجاست که دمای گرافیک من در بیکاری حدودا ۲۷ بود ولی الان شده ۳۴ و خیلی سخت پایین میاد  الان من چکار کنم؟    آیا کارت آسیب دیده؟    گرافیک از سری توربو ایسوس gtx 960 هست   من گرافیک های زیادی اورکلاک کردم ولی همشو با ام اس آی افتر برات کردم اونم کارت های قدرتمند  نه این gtx 960  آیا برا گرافیک من مشکلی پیش آمده؟  چطور میتونم دمای بیکاری رو به سابق بر گردونم؟    خمیر رو هم سریعا عوض کردم و آرکتیک mx4 زدم ولی فرقی نکرد

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

همه چیز را به دیفالت برگردوند و دیدم سرعت سیستم مثل قبل نرمال شد  اما یک نکته اینجاست که دمای گرافیک من در بیکاری حدودا ۲۷ بود ولی الان شده ۳۴

عزیز مطمئن هستید ؟ 

بنده فکر میکنم بیشتر مربوط به دمای محیط یا جریان هوای منتهی به کیس میتونه باشه 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، hosin گفته است :

😂😂😂😂

الان چه فرقی بین 27 تا 34 هست؟ 

اوکیه عزیز 

😂😂😂😂😂

خب این مورد مشکوکه چون همیشه تو بیکاری معمولا زیر ۲۷ بود ولی الان ۳۴ و بیشتر شده

در 13 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

عزیز مطمئن هستید ؟ 

بنده فکر میکنم بیشتر مربوط به دمای محیط یا جریان هوای منتهی به کیس میتونه باشه 

نه دمای محیط و نه تهویه کیس رو عوض کردم  دما اتاق نسبتا سرد هست و ۶ عدد فن که ۳ عدد pwm 2100rpm هستن

لینک به دیدگاه

مشکلات جدید
سیستم با بعضی از برنامه ها که قبلا کار میکرد دیگر به هیچ عنوان کار نمیکنه از جمله AI Suite III و Aura
سرعت سیستم در هنگام بوت شدن و در دسکتاپ 10 برابر کاهش یافته

به نظرتون چه بلایی سر سیستمم اومده؟

لینک به دیدگاه

با برنامه hwinfo64 بخش sensors از دمای کل سیستم شات اسکرین بگیر اینجا قرار بده.

ویرایش شده توسط jj-191
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام
درایور کارت رو پاک کن رو دوباره نصب کن
و clear cmos هم یادت نره، اینا ممکنه مشکلت رو حل کنه ولی ممکنه بعد از این کارها کارت دیگه تصویر نده(اگه کارت نیمه معیوب شده باشه)

• لایک 1
لینک به دیدگاه

داداش با msi after burner نمی تونی به کارتت صدمه بزنی چون بهت اجازه نمیده در ضمن دمای 34 توی بیکار خیلی عادیه حداکثر دما در گیم رو گزارش کن تا بهتر کمک کنیم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، mohammad osmani گفته است :

داداش با msi after burner نمی تونی به کارتت صدمه بزنی چون بهت اجازه نمیده در ضمن دمای 34 توی بیکار خیلی عادیه حداکثر دما در گیم رو گزارش کن تا بهتر کمک کنیم

سلام
من با MSI Afterburner کاری نکردم با GPU-Tweak-III  یه کاری کردم

در 22 دقیقه قبل، Professor Higgins گفته است :

سلام
درایور کارت رو پاک کن رو دوباره نصب کن
و clear cmos هم یادت نره، اینا ممکنه مشکلت رو حل کنه ولی ممکنه بعد از این کارها کارت دیگه تصویر نده(اگه کارت نیمه معیوب شده باشه)

کلر کاموس کردم مشکلی پیش نیومد دارم درایور کارت رو پاک میکنم نسخه جدید تر بزنم

لینک به دیدگاه

سلام  بعد از تست متوجه شدم که زیر لود  اکثرا تو ۹۸ درصد هست و گاهی به ۹۹ درصد میرسه  آیا این مشکلی داره؟  مطمینم قبلا همیشه زیر لود تو ۹۹ درصد بود

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام  بعد از تست متوجه شدم که زیر لود  اکثرا تو ۹۸ درصد هست و گاهی به ۹۹ درصد میرسه  آیا این مشکلی داره؟  مطمینم قبلا همیشه زیر لود تو ۹۹ درصد بود

سلام عزیز اینی که میگی کاملا عادیه و هیچ ربطی به خراب شدن نداره 
تو همین لود دماش چند بود؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

سلام عزیز اینی که میگی کاملا عادیه و هیچ ربطی به خراب شدن نداره 
تو همین لود دماش چند بود؟

سلام

خوب شد دماش رو پرسیدن    دمای نرمال این کارت من تو لود ۸۰ درجه هست که الان تو ۶۸ قفل شده با همون ۹۹ درصد ولی به جای fps زیاد   در حد 60  خیلی کم شده و متحرکه در حد 35 fps   و اینکه داخل هر بازی که میرم بعد از خروج یک صدا مثلا وقتی پورت های aux رو به هم بمالی   اونجور صدا میده

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام

خوب شد دماش رو پرسیدن    دمای نرمال این کارت من تو لود ۸۰ درجه هست که الان تو ۶۸ قفل شده با همون ۹۹ درصد ولی به جای fps زیاد   در حد 60  خیلی کم شده و متحرکه در حد 35 fps   و اینکه داخل هر بازی که میرم بعد از خروج یک صدا مثلا وقتی پورت های aux رو به هم بمالی   اونجور صدا میده

از تو تنظمیات گزینه g-sync رو فعال نکردین؟ چون کارت داره 99 درصد یوز میشه عجیبه فریم کمتری بده 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

از تو تنظمیات گزینه g-sync رو فعال نکردین؟ چون کارت داره 99 درصد یوز میشه عجیبه فریم کمتری بده 

نه فعال نکردم  این مورد برام خیلی عجیبه که به جای ۸۰ درجه دما  ۶۸ شده  در عوض fps نصف شده

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Aydin گفته است :

نه فعال نکردم  این مورد برام خیلی عجیبه که به جای ۸۰ درجه دما  ۶۸ شده  در عوض fps نصف شده

• لایک 1
لینک به دیدگاه

با یه ترفند کوچیک تونستم fps رو مثل سابق کنم  ولی دما به جای اینکه رو ۸۰ بیاد  نهایت روی ۷۴ میاد  که فک کنم تو نسخه نرم افزار ۳ چون رو ۷۵ تنظیم کردمش این بلا سرش اومد ولی من خیلی سریع به دیفالت یعنی ۸۰ برش گردوندم  ولی الان تاثیری نداره

لینک به دیدگاه

شاید کلاکش رو پایین آوردی و وقتی دیفالت کردی برنگشته چون منم از gpu twik ii تستفاده میکنم و یکم برنامش مشکل داره . gpu twik رو پاک کن دوباره نصب کن یا پاک کن msi after نصب کن دوباره دیفالت کن .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام   بنده دوتا فن gf 120 rgb + نوار rgb شرکت msi رو دارم   روی Z490 tuf خودم تست میکنم مشکلی ندارن   ولی وقتی روی b360f تست میکنم احساس میکنم  نسبت به z490 کم نور تر هست  به عبارتی توی Z490 درخشان تر از b360f هست  این مورد از چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام   بنده دوتا فن gf 120 rgb + نوار rgb شرکت msi رو دارم   روی Z490 tuf خودم تست میکنم مشکلی ندارن   ولی وقتی روی b360f تست میکنم احساس میکنم  نسبت به z490 کم نور تر هست  به عبارتی توی Z490 درخشان تر از b360f هست  این مورد از چی میتونه باشه؟

جریان خروجی یا شاید ولتاژ خروجی،  مادربرد برای ارجی بی شما کم میباشد.

یکی اول وصل کن اگه نورش خوب بود و دومی وصل کردی نورش کم بود، به این معنی است که جریان خروجی  کم است. پس دومی وصل نکن خروجی مادربرد میسوزه.

ولی اگر اولی وصل کردی نورش کم بود، یعنی ولتاژ خروجی کم است. دوتا هم وصل کنی مشکلی ایجاد نمیکنه. فقط کم نور است

ویرایش شده توسط ali-0098
  • لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

ولی اگر اولی وصل کردی نورش کم بود، یعنی ولتاژ خروجی کم است. دوتا هم وصل کنی مشکلی ایجاد نمیکنه. فقط کم نور است

نمیشه یه کاریش کرد؟

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

نمیشه یه کاریش کرد؟

هاب rgb بگیرید اگر قیمتش مشکلی نیست براتون

لینک به دیدگاه

سلام
3 باندل تا حالا داشتم h310mk i3 9100f   b360f i5 8400  z490 i5 10400  روی این سه باندل فقط دو قطعه رم و پاور مشترک داشتم   جریان از این قراره که وقتی سیستم رو خاموش میکنم و با کلید 0 و 1 پاور خاموش و روشن میکنم و یا کلا برق رو قطع میکنم و دوباره وصل میکنم  گاهی وقت ها میتونم با کیبورد روشن کنم سیستم رو  ولی گاهی وقت ها نمیتونم  گاهی وقت ها بعد از شات داون سیستم دیر خاموش میشه بعضی وقت ها زود خاموش میشه  بعضی وقت ها  برق usb مادربرد میره   بعضی وقت ها برق usb نمیره ولی برق  ps2 میره  ولتاژ اکثرا بین دو عدد جابه جا میشه  این اتفاق ها روی هر سه باندل افتاده هست که دیوانم کردن    نمیدونم رم مشکل داره یا پاور  ولی طبق تجربیات خودم در این موارد رم نمیتونه باعث ایجاد چنین مشکلاتی بشه  پاور مشترک بین این 3 باندل green 530 eud بوده هست   نظر شما چیست؟

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...