رفتن به مطلب

پرفورمنس ضعیف هارد اس اس دی با بورد ایسوس p8z77-v

اشتراک گذاری

Recommended Posts

نتایج این هارد به صورت زیره که ظاهرا سرعت رید 4K پایینی داره و همون مشکل رو داره

Force3-AS-SSD-Bench-300x275.png

24059957801074862482.png

الان در مقایسه با سرعت خوندن هارد صاحب تاپیک ضعیف نیست ؟

البته سیستمی که اینو روش آزمایش کردن چیپست P67 بوده که یادمه یه جایی خوندم بیشترین پرفورمنس رو روی Z68 داره

این مسئله واقعا تاثیری روی سرعت داره یا نه ؟

46917494790266438785.png

لینک به دیدگاه

کلا نتایج تست 4k برای ssd ها ، خیلی نا امید کننده است و نتایجش با اعداد کار خانه ای و سازنده خیلی فرق داره. ( نظر شخصی من این هست که این نرم افزار AS SSD خیلی بی خوده چون فقط موج منفی میده :D :D )

اما در کل و در مقام مقایسه با دیگر ssd ها ، Corsair Force 3 120GB SATA3 بنچمارک های خوبی داره. به نظرم شما باید یک مقایسه بکنی که چه هزینه ای انجام میدید و چی به دست میارید. اگر به رویوو زیر نگاه می کنید میبینید که در اکثر تست ها رتبه خوبی داشته و همیشه جایش جزو ssd های با کیفیت بوده

http://guru3d.com/article/corsair-force-3-120gb-ssd-review/

لینک به دیدگاه

این مشکل برای همه هاردهای اس اس دی هست ؟

میخوام فردا Corsair Force 3 120GB SATA3 سفارش بدم اگر مشکل داره یکی دیگه بگیرم :huh:

ببین دوست عزیز چه این هارد چه هر هارد دیگه ای که خواستی بخری اصلا به سیکونتال رید توجه نکن اون اصلا مهم نیست. مهمترین بنچ همون 4k و 4k64thrd هست که تو فزایش سرعت را متوجه می شی باهاش. همین هارد c300 روزی که آمد توی بازار تا چند سال سریع ترین هارد ssd توی دنیا بود همین الان هم با این حال که قدیمی تر از هاردایی مثل همین هارد مورد نظر شما هست اما سرعت بهتری داره. از معدود هاردایی که به معنی واقعی سرعتشون در همه بنچها خییل بهتر شده ocz vertex4 هست این واقعا هارد خوبی هست.

اما

اینو یادت باشه که بدونی ssd با هارد مکانیکی خیلی تفاوت می کنه یعنی اصلا قرار نیست که اگه روی یه سیستم خوب جواب می ده پس حتما یه جای دیگه هم همونطوری خواهد بود. یا اگه بنچ خوبی داره پس سرعتت خیلی زیاد می شه یا برعکس، اصلا چنین چیزی نیست واسه همین بهت پیشنهاد می کنم از مارکهای واقعا باتجربه در این زمینه استفاده کنی. در کل من الان اگه بخواهم هارد بخرم 2تا گزینه واسه خودم دارم.

ocz vertex4

crucial m4.

به نظر من قبل از خرید دنبال مشکلاتشون بگرد مثلا توی گوگل سرچ کن crucial m4 problem یا یه همچین چیزی. تا ببینی کاربرا چقدر باهاش مشکل داشتن.

لینک به دیدگاه

به نظر من الان موقعشه که یک تاپیک خوب توسط مدیران برای معرفی ssd های که واقعا سرعت اونها در لود ویندوز و ... بالا هست زده بشه

بدون تعصب بر روی برند ها و کاملا نقادانه

لینک به دیدگاه

به نظر من الان موقعشه که یک تاپیک خوب توسط مدیران برای معرفی ssd های که واقعا سرعت اونها در لود ویندوز و ... بالا هست زده بشه

بدون تعصب بر روی برند ها و کاملا نقادانه

قبلا چنین تاپیکی ایجاد شده ولی مدتی هست که آپدیت نشده

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=5749&st=0

در صورت تمایل همه دوستان هم می توانند با خلاصه مقاله ویا بنچمارک از سایت های معتبر تاپیک را آپدیت کنید

لینک به دیدگاه

دوستان چرا وقتی قابلیت

AHCI رو بجای IDE انتخاب میکنم ویندوز قبل از این که بالا بیاد بلو اسکرین میده و ریستارت ؟

:mellow:

ماردربرد ازراک اکستریم 3

کلا چرا اینقدر نتیجه تستش گنده ؟ :angry: روی ساتا 6 گیگ نصب کردمش

درایوری چیزی داره ؟ :huh:

07030533697715964003.jpg

ویرایش شده توسط YAHYA-PRO
لینک به دیدگاه

دوست من علتش اینه که باید رجیستریت را هم تغییر بدی که این کار را انجام ندادی. البته قاعدتا در بوردهای جدید باید به صورت نیتیو روی ahci باشه نه ide اما الان که این مشکل پیش آمده قاعدتا اگه ویندوز عوض کنی درست می شه. :)

لینک به دیدگاه

ممنون از شما مشکلش حل شد @};-

ریجستری اون 3 رو به صفر تغییر دادم اومد بالا :)

فقط این که وقتی اس اس دی رو وصل کردیم درایور خاصی لازم داره نصب کنیم براش ؟ تست بالایی که گرفتم خیلی ضعیفه :unsure:

لینک به دیدگاه

آره دوست من درایورهای ساتا کنترلر اینتل را نسب کن االبته اگه روی کنترلر اینتل هراد رو وصل کردی.

در کل خیلی به بنچمارکها توجهی نکن اگه عملکرد کامپیوترت سریع هست و پایدار کار می کنه یعنی همه چیز خوبه. من خودم یه مدت با assd بنچ می گرفتم نتایجی بدی بدست میامد اما هاردم خوب کار می کرد بعد از یه مدتی هم خودش درست شد. اوایل ویندوز روی ساتا 2 7.8 می داد بهش اما الان روی ساتا3 7.6 می ده البته بعضی وقتها هم 7.7 این چیزا خیلی مهم نیست مهم اینه که سریع و پایدار کار کنه.

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

سرعتش که تا حالا اس اس دی نداشتم مقایسه کنم منتها وقتی به welcome ویندوز میرسه حدود 8 ثانیه طول میکشه بیاد بالا (همه برنامه های استارت آپ رو بستم و فقط یه دونه ایکون رو دسکتاپ هست)

من شنیدم باید توی یکی دو ثانیه رد بشه :(

شرمنده من مبتدیم تو سخت افزار :unsure: این کنترلر اینتل رو از کجا بفهمم ؟ :D فقط میدونم رو ساتا 3 6 گیگ وصلش کردم

نمیدونم هارده کنترلرش اینتل هست یا marve رو جعبش هیچی ننوشته

ممنون میشم لینک این درایور اینتل رو بزارید

لینک به دیدگاه

سرعتش که تا حالا اس اس دی نداشتم مقایسه کنم منتها وقتی به welcome ویندوز میرسه حدود 8 ثانیه طول میکشه بیاد بالا (همه برنامه های استارت آپ رو بستم و فقط یه دونه ایکون رو دسکتاپ هست)

من شنیدم باید توی یکی دو ثانیه رد بشه :(

شرمنده من مبتدیم تو سخت افزار :unsure: این کنترلر اینتل رو از کجا بفهمم ؟ :D فقط میدونم رو ساتا 3 6 گیگ وصلش کردم

نمیدونم هارده کنترلرش اینتل هست یا marve رو جعبش هیچی ننوشته

ممنون میشم لینک این درایور اینتل رو بزارید

8 ثانیه خیلی هست. با ساتا 3 باید نهایتا 1 یا 2 ثانیه دسکتاپ بیاد بالا. به طور حتم کنترلر اینتل داری کاتالوگش را چک کن نوشته کدومش اینتل هست.

لینک به دیدگاه

:crying: :crying: :crying:

اقا همه کاری کردم درست نشد

بایوس آپدیت کردم + درایو ها رو همه نصب کردم

کسی چیزی به نظرش نمیرسه ؟

اخه اینم شد بنچمارک ؟ به رید هارد امتیاز 58 داده :Frustrated: همینه دیگه این همه لود ویندوز طول میکشه

بخاطر این هارده زدم هارد 1 ترا هم اشتباهی فرمت کردم و هر چی داشتم و نداشتم دود شد همه کارهای طراحیم و نمونه کارام توش بود

95801679382919414661.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان مشکل welcome من مربوط به اس اس دی نبود

فروم کورسایر تاپیک زدم و نتایج بالا رو گذاشتم گفتن از برنامه atto بنچمارک بزار (ظاهرا اون یکی برنامه ها رو قبول ندارن :blink:)

گذاشتم میگن نرماله

خیلی خنده داره اس اس دی داشته باشی کنترل مادربرت اینتل باشه و ساتا 3 وصل کنی به اندازه ساتا 2 سرعت بده بعدش بگن نورماله :wacko:

پس این همه تبلیغات رو جلد محصولاتتتون و این همه بنچمارک چیه ؟

90622912754963338413.jpg

خلاصه این که اگه نتایجتون مثل مال منه بی خیال شین خودشون میگن کاملا نورمال هست :mellow:

لینک به دیدگاه

نتیجش با نرم‌افزار ATTO خوبه.

با این برنامه بیشتر نتیجه‌ها قابل قبوله ولی با AS SSD زیاد جالب نیست. مال منم تو همین مایه‌هاست:

49640115251024781736.png

33925408183507150042.png

لینک به دیدگاه

نتیجش با نرم‌افزار ATTO خوبه.

با این برنامه بیشتر نتیجه‌ها قابل قبوله ولی با AS SSD زیاد جالب نیست. مال منم تو همین مایه‌هاست:

49640115251024781736.png

33925408183507150042.png

گار سریع و خوب کار می کنه به بنچمارکها توجهی نکن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...