رفتن به مطلب

افزودن فن های جدید کیس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.مادربرد من asus b360 tuf pro gaming هست که دارای دو سوکت فن cha_fan و یک aio_pump هست.من دوتا فن rgb گرین رو به دوتا قسمت cha-fan وصل کردم.الان می خوام پک فن argb گرین بخرم و چون مادربردم فقط سوکت rgb داره پس نورپردازیش رو از طریق کنترلر فن انجام می دم اما سرعت چرخش فن ها رو می خوام از طریق مادربرد کنترل کنم.اما چون دوتا قسمت cha-fan به دوتا فن وصل هستند میمونه aio-pump. الان می خوام بدونم ایا میتونم هاب فن ها رو به این سوکت وصل کنم یا این سوکت مال پمپ مایع هست؟(چند جا شنیدم که سرعت چرخش اگر به این قسمت وصل کنم با بالاترین سرعت هستش ایا درسته؟یعنی نمیشه با برنامه ai suite3 ایسوس سرعت فن رو اگر به این سوکت وصل کنم کنترل کنم؟)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، fernas گفته است :

سلام.مادربرد من asus b360 tuf pro gaming هست که دارای دو سوکت فن cha_fan و یک aio_pump هست.من دوتا فن rgb گرین رو به دوتا قسمت cha-fan وصل کردم.الان می خوام پک فن argb گرین بخرم و چون مادربردم فقط سوکت rgb داره پس نورپردازیش رو از طریق کنترلر فن انجام می دم اما سرعت چرخش فن ها رو می خوام از طریق مادربرد کنترل کنم.اما چون دوتا قسمت cha-fan به دوتا فن وصل هستند میمونه aio-pump. الان می خوام بدونم ایا میتونم هاب فن ها رو به این سوکت وصل کنم یا این سوکت مال پمپ مایع هست؟(چند جا شنیدم که سرعت چرخش اگر به این قسمت وصل کنم با بالاترین سرعت هستش ایا درسته؟یعنی نمیشه با برنامه ai suite3 ایسوس سرعت فن رو اگر به این سوکت وصل کنم کنترل کنم؟)

درود

سرعت گردش توی alo pump روی حداکثر هست.

باید با هاب تعداد بیشتر فن به سیستم وصل کنید

نکته مهم اینکه فن های کیس، اکثرا دورشون بین 1100-1300 متغیر هست و اکثر مادربرد ها هم توی همین رنج بهشون دور فن رو میدن، زیاد کنترل فن با مادربرد به نظرم معنی نداره. مگه اینکه خودتون خیلی دقیق و دستی به برد برنامه بدید که دورفن رو پایین تر از این مقدار بیاره.

لینک به دیدگاه

من از این مدل هاب فن دارم همزمان 3تا فن 14 سانت 4 پین 1 دونه 20 سانت و 12 سانت بهش وصله 3تا 14 با ai suite با بالا رفتن دمای گرافیک کم و زیاد میشن بقیه که 3 پین هستن با حداکثر دور

51S9-GzkhwL.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

سرعت گردش توی alo pump روی حداکثر هست.

باید با هاب تعداد بیشتر فن به سیستم وصل کنید

نکته مهم اینکه فن های کیس، اکثرا دورشون بین 1100-1300 متغیر هست و اکثر مادربرد ها هم توی همین رنج بهشون دور فن رو میدن، زیاد کنترل فن با مادربرد به نظرم معنی نداره. مگه اینکه خودتون خیلی دقیق و دستی به برد برنامه بدید که دورفن رو پایین تر از این مقدار بیاره.

البته من از یه نفرم پرسیدم در مورد سرعت فن متصل به aio pump که گفتن اونم قابل کنترل هست.یعنی گفتن روی مادربرد نوشتن حداکثر سرعت هست اما اینجوری نبوده و میشه کنترل کرد.شما خودتون این مورد رو تست کردید که ببینید قابل کنترل هست یا همیشه روی حداکثر سرعت هستش؟چون منم تو نت خوندم که روی حداکثر هست اما اونایی که تست کردن میگن قابل کنترله برای همین هنوز نتونستم به جواب درستی برسم.

لینک به دیدگاه

در ۷ دقیقه قبل، fernas گفته است :

البته من از یه نفرم پرسیدم در مورد سرعت فن متصل به aio pump که گفتن اونم قابل کنترل هست.یعنی گفتن روی مادربرد نوشتن حداکثر سرعت هست اما اینجوری نبوده و میشه کنترل کرد.شما خودتون این مورد رو تست کردید که ببینید قابل کنترل هست یا همیشه روی حداکثر سرعت هستش؟چون منم تو نت خوندم که روی حداکثر هست اما اونایی که تست کردن میگن قابل کنترله برای همین هنوز نتونستم به جواب درستی برسم.

2 پین هاب رو به aio pump وصل کردن و در ai suit قابل تنظیم بود

Screenshot (101).png

لینک به دیدگاه

در ۳۲ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

2 پین هاب رو به aio pump وصل کردن و در ai suit قابل تنظیم بود

Screenshot (101).png

مگه هاب و این aio pump چهار پین نیست اخه گفتید 2 پین؟منم با برنامه ai suite3 کنترل می کنم.این عکس مال سیستم شماست؟پس قابل کنترل هست سرعت؟اونوقت چرا حتی تو صفحات خارجی هم دیدم نوشتن روی حداکثر سرعت هست aio pump من که اینجاشو متوجه نمیشم.(راستی چرا تو این عکس اون جدولی که در سمت راست این نرم افزار هست و درصد  و دور فن رو نشون میده نیست؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، fernas گفته است :

مگه هاب و این aio pump چهار پین نیست اخه گفتید 2 پین؟منم با برنامه ai suite3 کنترل می کنم.این عکس مال سیستم شماست؟پس قابل کنترل هست سرعت؟اونوقت چرا حتی تو صفحات خارجی هم دیدم نوشتن روی حداکثر سرعت هست aio pump من که اینجاشو متوجه نمیشم.(راستی چرا تو این عکس اون جدولی که در سمت راست این نرم افزار هست و درصد  و دور فن رو نشون میده نیست؟

سوکتی که به aio pump وصل میشه 2 پین هست.بله سیستم خودم هست. دلیلش اینه که قبلا چیزی به سوکت aio pump وصل نبوده وصل هم بشه باید یبار fan tuning رو اجرا کنید تا شناسایی و تنظیم شه..که اصلا نیازی بهش ندارم چون قبلا اذیت کرده

Screenshot (102).png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در ۱۲ ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

سوکتی که به aio pump وصل میشه 2 پین هست.بله سیستم خودم هست. دلیلش اینه که قبلا چیزی به سوکت aio pump وصل نبوده وصل هم بشه باید یبار fan tuning رو اجرا کنید تا شناسایی و تنظیم شه..که اصلا نیازی بهش ندارم چون قبلا اذیت کرده

Screenshot (102).png

ببخشید من بازم 2 پین رو متوجه نشدم.چون aio pump چهار تا پین داره و فرمودین سوکتی که به اون وصل میشه 2پین داره درسته؟تعداد پین ها مگه نباید یکی باشه؟یا من خوب متوجه نمیشم؟و منظورتون از اینکه فرمودید قبلا اذیت کرده نرم افزار رو گفتید یا aio pump?

لینک به دیدگاه

منظورم سوکتی که از هاب میاد و به سوکت 4پین aio pump یا سوکت فنهای دیگه نصب میشه اون سوکت 4 پینه اما فقط 2تا سیم داره  برقشو از پاور میگیره

اذیت هم بخاطر ناسازگاری aura باهاش بود 

FAN-4-PIN-HUB.jpg

617XO45iYBL._SL1000_.jpg

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

منظورم سوکتی که از هاب میاد و به سوکت 4پین aio pump یا سوکت فنهای دیگه نصب میشه اون سوکت 4 پینه اما فقط 2تا سیم داره  برقشو از پاور میگیره

اذیت هم بخاطر ناسازگاری aura باهاش بود 

FAN-4-PIN-HUB.jpg

617XO45iYBL._SL1000_.jpg

اهان متوجه شدم خیلی ممنون.البته من نورپردازیش رو با کنترلر هاب انجام میدم چون مادربردم argb نیست فقط همین سرعت چرخش فن رو بتونم دستی تغییر بدم با ai suite ایسوس برام کافیه.البته من اگه یه فن رو به aio pump.  وصل کنم و هاب رو به cha fan ایا فرقی هم داره یا همین عملکرد رو میگیرم؟

لینک به دیدگاه

در ۱۷ دقیقه قبل، fernas گفته است :

اهان متوجه شدم خیلی ممنون.البته من نورپردازیش رو با کنترلر هاب انجام میدم چون مادربردم argb نیست فقط همین سرعت چرخش فن رو بتونم دستی تغییر بدم با ai suite ایسوس برام کافیه.البته من اگه یه فن رو به aio pump.  وصل کنم و هاب رو به cha fan ایا فرقی هم داره یا همین عملکرد رو میگیرم؟

فرقی نداره

لینک به دیدگاه

از این تبدیل ها جایی دارن ؟

👇👇

197714865_download(2).jpeg.54958682a162709afebb9fa784e15292.jpeg

ویرایش شده توسط morteza pc
لینک به دیدگاه

در ۳ دقیقه قبل، morteza pc گفته است :

از این تبدیل ها جایی دارن ؟

👇👇

197714865_download(2).jpeg.54958682a162709afebb9fa784e15292.jpeg

این تبدیل ها تبدیل argb به rgb هستن که عملا کارایی argb رو بهت نمیدن   درواقع argb رو به rgb ساده تبدیل میکنند

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۱۱ در ۱۶:۳۳، fernas گفته است :

منظورتون همون فن های جدید گرین gf 120m_Argb هست؟

اگه اره   این فن ها سرعت ماکسیموم 1500 دارن    فقط کمی از فن های معمولی قدرتمند ترن و فقط جنبه نورپردازی دارن   به پاور هم وصلش کنی موردی نداره  چون صدا زیادی تولید نمیکنن  بر خلاف نسل قبلشون یعنی gf 120 rgb که وقتی به پاور وصل میشد صدا جت میداد     

یه هاب ساده کار شما رو راه میندازه   کاش قبلا این تایپکو زده بودی    یکی داشتم همین چند روز پیش دادم به یکی

لینک به دیدگاه

در ۱۵ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

این تبدیل ها تبدیل argb به rgb هستن که عملا کارایی argb رو بهت نمیدن   درواقع argb رو به rgb ساده تبدیل میکنند

فک نکنم اینجور باشه تو یوتوب  دیدم تقریبا میتونست argb و کاملا اجرا کنه  رو فن ها 

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، morteza pc گفته است :

فک نکنم اینجور باشه تو یوتوب  دیدم تقریبا میتونست argb و کاملا اجرا کنه  رو فن ها 

این فن های argb  با ولتاژ ۵ ولت کار میکنن و ۳ پین هستن

فن های rgb با ولتاژ ۱۲ ولت کار میکنند و ۴ پین هستن

این تفاوت عمده ای هست که این دو رو از هم جدا میکنه   الان اینکه شما بیایی argb رو به rgb تبدیل بزنی درواقع همون کارایی rgb رو از argb گرفتی   همون rgb ساده

فقط چند تا مدل تو جهان وجود داره که میتونه این کارو بکنه     که اولا تو ایران گیر نمیان    در ثانیه  اگه هم  بتونی گیر بیاری مطمئن باشید یه قیمتی دارن که خودتون سریعا پشیمون میشید!!!!

لینک به دیدگاه

در ۱۹ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

منظورتون همون فن های جدید گرین gf 120m_Argb هست؟

اگه اره   این فن ها سرعت ماکسیموم 1500 دارن    فقط کمی از فن های معمولی قدرتمند ترن و فقط جنبه نورپردازی دارن   به پاور هم وصلش کنی موردی نداره  چون صدا زیادی تولید نمیکنن  بر خلاف نسل قبلشون یعنی gf 120 rgb که وقتی به پاور وصل میشد صدا جت میداد     

یه هاب ساده کار شما رو راه میندازه   کاش قبلا این تایپکو زده بودی    یکی داشتم همین چند روز پیش دادم به یکی

فکر کنم همون باشه اسم کاملشون HURACAN FAN GFK120M-ARGB (Fan Kit) هست که سرعتش 1500 هست.من خودم دوتا فن rgb گرین دارم که سرعتشون 2100 هست که بله صدای زیادی وقتی در دور اخر هست تولید می کنند .کیس خودم استیاک هست که فن هاش نهایت 1100 دور دارند و تک رنگ قرمز هستند برای همین خواستم کیت فن argb گرین که تازه اومده اونو بخرم که هم یکم سرعتشون بالاتره هم اینکه نمیخام هی با کنترلر خود کیس سرعتش رو بالا پایین کنم و اینکه نور پردازی هم داره .فن های rgb گرین که دارم قیمتش بالا رفته دیگه نمیصرفه بخرم.این فن جدیدا هم خودش هاب داره برای همینم راحت میتونم هر سه تا رو با مادربرد کنترل کنم سرعتاشونو.

لینک به دیدگاه

در ۵۵ دقیقه قبل، fernas گفته است :

فکر کنم همون باشه اسم کاملشون HURACAN FAN GFK120M-ARGB (Fan Kit) هست که سرعتش 1500 هست.من خودم دوتا فن rgb گرین دارم که سرعتشون 2100 هست که بله صدای زیادی وقتی در دور اخر هست تولید می کنند .کیس خودم استیاک هست که فن هاش نهایت 1100 دور دارند و تک رنگ قرمز هستند برای همین خواستم کیت فن argb گرین که تازه اومده اونو بخرم که هم یکم سرعتشون بالاتره هم اینکه نمیخام هی با کنترلر خود کیس سرعتش رو بالا پایین کنم و اینکه نور پردازی هم داره .فن های rgb گرین که دارم قیمتش بالا رفته دیگه نمیصرفه بخرم.این فن جدیدا هم خودش هاب داره برای همینم راحت میتونم هر سه تا رو با مادربرد کنترل کنم سرعتاشونو.

در کل فن های متوسطی هستن  اونقدری هم قدرتمند نیستن که آدم روش حساب باز کنه

https://www.lioncomputer.com/product/q8lrj/DeepCool-CF-120-PLUS-A-RGB-3-in-1-Case-Fans این مورد هم هست یکمی بهترن  ولی زیاد نه

در کل به نظرم بهترین فن argb به نظر من mf120r argb هست با قدرت پرتاپ باد قوی و نورپردازی فوق العادهrgb-sample.thumb.jpg.fe555f4c09f5d0cd669f30e103411b2f.jpg

که تو ایران به شدت نایابه

لینک به دیدگاه

در ۲۳ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

در کل فن های متوسطی هستن  اونقدری هم قدرتمند نیستن که آدم روش حساب باز کنه

https://www.lioncomputer.com/product/q8lrj/DeepCool-CF-120-PLUS-A-RGB-3-in-1-Case-Fans این مورد هم هست یکمی بهترن  ولی زیاد نه

در کل به نظرم بهترین فن argb به نظر من mf120r argb هست با قدرت پرتاپ باد قوی و نورپردازی فوق العادهrgb-sample.thumb.jpg.fe555f4c09f5d0cd669f30e103411b2f.jpg

که تو ایران به شدت نایابه

چون نمیخام زیاد هزینه کنم گرین رو انتخاب کردم مشخصات دیپکول و گرینم مقایسه کردم دور گرین کمتره اما میزان هوای ورودی رو بیشتر زده گرین .به هر حال من به عنوان فن خروجی میخام ازش استفاده کنم و با هزینه کمتر نورپردازی هم داشته باشه برای همین گرین رو انتخاب کردم وگرنه مدلهای بهتری با هزینه بالا موجود هستن.فعلا با همین سر میکنم یکی دو سالی رو

لینک به دیدگاه

به کیت فن گرین میشه واتر کولر نصب کرد؟

ویرایش شده توسط morteza pc
لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۱۴ در 00:02، morteza pc گفته است :

به کیت فن گرین میشه واتر کولر نصب کرد؟

این فنا رو تو پیج pcmod بررسی کرده بودن فکر کنم گفتن میشه وصل کرد بازم خودتون نگاه کنید بررسیشو تو پیجشون

الان بخوام هاب این فنای گرین رو به پاور وصل کنم به کدوم کابل باید وصل کنم؟به کابلی که به رایتر وصل شده میتونم ببندم؟نمیخام دیگه یه کابل جداگانه بزنم از کابلی که برای سایر قطعات رفته می خام استفاده کنم.

لینک به دیدگاه

در ۱۱ دقیقه قبل، fernas گفته است :

الان بخوام هاب این فنای گرین رو به پاور وصل کنم به کدوم کابل باید وصل کنم؟به کابلی که به رایتر وصل شده میتونم ببندم؟نمیخام دیگه یه کابل جداگانه بزنم از کابلی که برای سایر قطعات رفته می خام استفاده کنم.

سلام

طبیعتا از هر سه فن یه سیم خروجی ۴ پین pwm از فن ها اومده که اونم با هابی که داخل جعبه هست میشه سه تارو به یدونه تبدیل کرد که جمعا یدونه ۴ پین pwm بهتون میده     قبل تر ها گفتین که فن rgb گرین داشتید اگه همون gf 120 rgb هست   داخل پک اون ها یه تبدیلی بود که سه پین وارد ۴ پین فن میشد و قسمت دومش وارد یکی از کابل های مولکس پاور میشد

gel-pwm-1-4-pwmcable-2.jpg

۲۰۲۱۰۸۰۶_۱۲۵۱۲۱.jpg

لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

سلام

طبیعتا از هر سه فن یه سیم خروجی ۴ پین pwm از فن ها اومده که اونم با هابی که داخل جعبه هست میشه سه تارو به یدونه تبدیل کرد که جمعا یدونه ۴ پین pwm بهتون میده     قبل تر ها گفتین که فن rgb گرین داشتید اگه همون gf 120 rgb هست   داخل پک اون ها یه تبدیلی بود که سه پین وارد ۴ پین فن میشد و قسمت دومش وارد یکی از کابل های مولکس پاور میشد

من عکس کابل برق هاب و کابل برقی که به رایترم وصله پایین میزارم.میزان برق فن و رایتر یا هارد متفاوت هستند؟نمیتونم این سوکت رو به اون کابل بزنم؟(بله اون تبدیل رو دارم اما متوجه نمیشم باید به کجا زده بشه)Untitled.thumb.png.f806a07b36a5270b99b8556b2169802f.png33.thumb.jpg.6b6e3460348854243a4658499b025e6a.jpg

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، fernas گفته است :

این عکسی که قرار دادین همون ساتا هست   این مورد جهت کنترل نورپردازی فن هست   از همون هایی که به رایتر و هاردتون وصل شده یکی از همون هارو به این ساتا ( همون کانکتوری که عکسشو گذاشتین )  وصل کنید

برا فن هم  اون تبدیل رو به ۳ پین از ۴ پین فن وصل کنید  سپس دنبال کانکتور مولکس بگردین و به اون وصل کنید   کانکتور مولکس این شکلیه

images_W92_molex-8981-amp-mate-n-lok.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

این عکسی که قرار دادین همون ساتا هست   این مورد جهت کنترل نورپردازی فن هست   از همون هایی که به رایتر و هاردتون وصل شده یکی از همون هارو به این ساتا ( همون کانکتوری که عکسشو گذاشتین )  وصل کنید

برا فن هم  اون تبدیل رو به ۳ پین از ۴ پین فن وصل کنید  سپس دنبال کانکتور مولکس بگردین و به اون وصل کنید   کانکتور مولکس این شکلیه

من تصویر راهنمای وصل کردن این فن ها رو قرار میدم.

Untitled.thumb.png.098ed524abec349b6e688c23a89664d6.png

طبق این عکس یه کابل ساتا برای برق لازمه که به پاور وصل میشه و عکسش رو تو پست قبلی فرستادم که فکر کنم باید به همون کابلی بزنم که به رایتر وصله اگر اشتباه نکنم.

یه کابل هم هست که به مادربرد وصل میشه سه پین هست برای کنترل نورپردازی اما مادربرد من پورت argb نداره این کابل رو وصل نمیکنم و از خود هاب و کنترلرش نورپردازی رو کنترل میکنم.میمونه یه کابل pwm که به aio_pump وصل میکنم تا سرعت چرخش فنا رو با مادربرد کنترل کنم.من الان متوجه نمیشم اون تبدیل که فرمودید رو باید به چی وصل کنم؟

این عکس هم فکر کنم همون مولکس باشه که فرمودید اگر اشتباه نکنم چون به فن های خود کیس وصله .فکر کنم کنترلر فن کیسم برقش رو از این میگیره.

2127478438__.thumb.jpg.807b2af36a325abf0fd189c3361b2bf8.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...