رفتن به مطلب

معرفی درایور انلاک شده سری realtek برای اکثر مادربردها با کارت صدا realtek

mahdix3
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

میخوام درایور معرفی کنم  انلاک شده و دارای لیسانس نرم افزارهای مثل Sound Blaster  و Sonic Studio هست 

تمام کدهای و چیپ های realtek بسیار شبیه هم هستند فرق اساسی کلید لایسنسی در چیپ هست حتی قسمت امپلی فایر در مادر برد مثلا asus h97 با سری گیم z97 یکی هست فقط یکی دارای کدک 887 و دیگری 892 که خود این چیپ بسیار شبیه هم هستند از نظر پایه و غیره تفاوت اصلی در لایسنس چیپ با این درایور مادربردهای با کارت صدای معمولی میتوانند از امکانات کارتهای حرفه ای استفاده کنند 

https://github.com/AlanFinotty/AAFDCHDriverMod/releases

AAFOptimusAudioPack9205.exe دانلود کرده نصب کرده 

دو مدل درایور دارا میباشه با کلی نرم افزارهای شرکت مختلف ...

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mahdix3 گفته است :

سلام

میخوام درایور معرفی کنم  انلاک شده و دارای لیسانس نرم افزارهای مثل Sound Blaster  و Sonic Studio هست 

تمام کدهای و چیپ های realtek بسیار شبیه هم هستند فرق اساسی کلید لایسنسی در چیپ هست حتی قسمت امپلی فایر در مادر برد مثلا asus h97 با سری گیم z97 یکی هست فقط یکی دارای کدک 887 و دیگری 892 که خود این چیپ بسیار شبیه هم هستند از نظر پایه و غیره تفاوت اصلی در لایسنس چیپ با این درایور مادربردهای با کارت صدای معمولی میتوانند از امکانات کارتهای حرفه ای استفاده کنند 

https://github.com/AlanFinotty/AAFDCHDriverMod/releases

AAFOptimusAudioPack9205.exe دانلود کرده نصب کرده 

دو مدل درایور دارا میباشه با کلی نرم افزارهای شرکت مختلف ...

سلام

بیشتر توضیح میدید که کارش چیه؟

لینک به دیدگاه

در ۲۱ دقیقه قبل، HamidGameCenter گفته است :

سلام

بیشتر توضیح میدید که کارش چیه؟

کلا توضیح دادم اکثر کارت صدا ها روی مادر بردها از نظر کدک مهمترین بخش کارت صدا یکی هستند و تفاوت زیادی ندارند ;گذشته از ورودی خروجی که پینهاش روی مادربرد ها طراحی شده 

کیفیت اصلی روی درایور و نرم افزارها هست با این درایور شما میتونید امکانات یک کارت صدا حرفه ای روی مادربرد معمولی داشته باشید 

مثلا من h97-plus ASUS تست کردم مانند یکم z97-A  یا یک z97 gaming امکانات کارت صدا شد و هم چنین ASUS B460M-A تست کردم و جواب داد 

tt.thumb.jpg.efeacfbdf99ba1e35dcf0c16b80c1397.jpg

1.jpg

2.jpg

لینک به دیدگاه

ایا فقط افکت صدا اضافه میشه؟

بلاخره سخت افزار هم لازمه که کیفیت صدا بره بالا.

اینجوری فقط نرم افزاری یه سری افکت اضاف میشه ، در عمل فکر نکنم کیفیت صدا تغییری کنه. فقط یه یخورده باس تریبل صدا جا بجا میشه.

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

ایا فقط افکت صدا اضافه میشه؟

بلاخره سخت افزار هم لازمه که کیفیت صدا بره بالا.

اینجوری فقط نرم افزاری یه سری افکت اضاف میشه ، در عمل فکر نکنم کیفیت صدا تغییری کنه. فقط یه یخورده باس تریبل صدا جا بجا میشه.

دوست من سخت افزار همان کدک هست پردازش صدا بر عهده داره گفتم از نظر سخت افزاری یکی هستند حتی شما میتونید سری مشابه از نظر پین بجای هم روی مادربرد قرار بدهید! 

از نظر ساده کل صدا تریبل و باس هست !!! چیز دیگه میبینید ؟؟؟؟؟

از نظر حرفه ای رنج فرکانس هست و  پردازش انها 

کلا سرمایه داری همین هست مخصوصا در عرصه کامپیوتر

اکثرا شرکتها خط راه اندازی چیپهای هم سری یکی هستند مثل کدک صدا فقط اسم و کمی نرمافزاری تغییر کرده 

حتی چیپ کارت گرافیک همین هست مثال ساده تمام سری انویدیا 3000 یکی هستند و خط تولید یکی هست! فقط در اخر چیپ های سری پایین با لیزر قسمتهای قطع میشه (کودا ها و ...) ! 

خلاصه بگم چیزهای زیادی هست سری H , B , Z مدل یکسان یکی هستند از نظر چیپ دقت کرده باشید فقط اجازه دسترسی به اورکلاک رم یا سی پی داده میشه یا نمیشه 

این یعنی سرمایه داری برای هر سلیقه همه چیز هست اما از نظر سرمایه دار هزینه براش فرق نمیکنه تا مصرف کننده بازیچه باشه برای رنگ لعاب !

ویرایش شده توسط mahdix3
لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، mahdix3 گفته است :

دوست من سخت افزار همان کدک هست پردازش صدا بر عهده داره گفتم از نظر سخت افزاری یکی هستند حتی شما میتونید سری مشابه از نظر پین بجای هم روی مادربرد قرار بدهید! 

برای ارتقای صدای بهتر باید ساخت افزار هم ارتقا پیدا کنه ، یعنی یه برد الکترونیکی یا یه سری قطعات الکترونیک که کارشون پردازش بهتر و دقیقتر کدهای نرم افزاری باشد.

کدک سخت افزار نیست  بلکه فرمتهای صوتی و ویدویی است ، سخت افزار به قطعات الکترونیک میگن.

روی مادر بردهای ارزون قیمت قطعات به کار رفته محدود است و مدار طراحی شده هم محدود است حتی مبدل تبدیل دیجتال به انالوگ هم از نوع ارزانتر است.

فرض بر اینکه همچین قابلیتی بر روی چیپ مورد نظر باشه ، بازهم کیفیت تغیری نمیکنه ، بلکه فقط یسری ایتمهای نرم افزاری بیشتری فعال میشه ولی در عمل کارایی محسوسی نداره.

دوستانی که نصب کردن لطفا نتیجه اعلام کنن.

پ.ن : رو ویندوز 7 محل کار من نصب نشد.

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

برای ارتقای صدای بهتر باید ساخت افزار هم ارتقا پیدا کنه ، یعنی یه برد الکترونیکی یا یه سری قطعات الکترونیک که کارشون پردازش بهتر و دقیقتر کدهای نرم افزاری باشد.

کدک سخت افزار نیست  بلکه فرمتهای صوتی و ویدویی است ، سخت افزار به قطعات الکترونیک میگن.

روی مادر بردهای ارزون قیمت قطعات به کار رفته محدود است و مدار طراحی شده هم محدود است حتی مبدل تبدیل دیجتال به انالوگ هم از نوع ارزانتر است.

فرض بر اینکه همچین قابلیتی بر روی چیپ مورد نظر باشه ، بازهم کیفیت تغیری نمیکنه ، بلکه فقط یسری ایتمهای نرم افزاری بیشتری فعال میشه ولی در عمل کارایی محسوسی نداره.

دوستانی که نصب کردن لطفا نتیجه اعلام کنن.

پ.ن : رو ویندوز 7 محل کار من نصب نشد.

دوست من برای توضیح کامل در این جا حوصلم نمیگنجه 

شما اگر شماتیک قسمت کارت صدا چندین مادربرد باهم ببنید خانواده ASUS همه یکی هست یا خیلی کم تفاوت دارد 

Unti111tled.png.9d7eb17643c7ea187905d824d18b5b29.png

اما درایور حرفه ای ASUS فقط روی مدل مخصوص نصب میشه به راحتی نتیجه گیری میشه کرد این کار تجاری هست

ضمنا این درایور فقط افکت نیست قابلیت های بسیار داره 

یکیش استفاده هدفون و اضافه شدن قابلیت 5.1 و 7.1 در هدفون هست بسیار مهم در بازیها و فیلمهای DTS ,AC هست 

FDEDE.thumb.jpg.c4551733bc01234c6f8e7d3d734ce5a1.jpg\

ویرایش شده توسط mahdix3
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

ایول زنده باید همیشه دنبال اینجور چیز ها هستم دمت جیز

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...