رفتن به مطلب

عیوب گذاشتن هارد در براکت یا کدی به جای dvd drive

smhk
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من تصمیم گرفتم یک SSD بگیرم و اونو جای هارد لپ تاپ بگذارم و هارد را ببرم با کدی جای dvd drive بندازم 

حالا مسئله اینه که این کار از نظر توان مصرفی و فشار به لپ تاپ مشکلی پیش نمیاره چون علاوه بر ssd هارد هم اونورِ لپتاپ مدام باید بچرخه؟؟

ممنون میشم سریع راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

بهترین کار اینه که هارد رو به صورت اکسترنال استفاده کنید. یعنی به جای کدی، یک قاب هارد دیسک تهیه کنید و هارد اکسترنال درست کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۱ ساعت قبل، smhk گفته است :

سلام من تصمیم گرفتم یک SSD بگیرم و اونو جای هارد لپ تاپ بگذارم و هارد را ببرم با کدی جای dvd drive بندازم 

حالا مسئله اینه که این کار از نظر توان مصرفی و فشار به لپ تاپ مشکلی پیش نمیاره چون علاوه بر ssd هارد هم اونورِ لپتاپ مدام باید بچرخه؟؟

درود

رابط درایو نوری لپتاپ ها، ساتا هست، و فقط پورت برقش با ساتا های عادی فرق داره و به جای 15 پین، 5 پین هست.

توی دیتا شیت اکثر لپتاپ ها هم، اون پورت از طریق یه واسطه معمولا به چیپ یا سیپیو وصل هست و بخاطر همین سرعتش کمی با ساتا اصلی لپتاپ تفاوت داره.

من زیاد این کار رو انجام دادم و هیچ موردی هم برای هارد نداشته، اکثر کاربران هم درخواستشون همینه که با کدی هارد رو استفاده کنن، چون معمولا یا درایو نوری لپتاپشون از کار افتاده و خرید باکس رو کار بیهوده میدونن، یا ترجیحشون اینه که هارد لپتاپ و اطلاعاتشون هم کنار دستشون باشه و نخوان یه چیز دیگه کنار دستشون اویزون باشه

اما من ترجیح خودم برای این کار، همون استفاده از هارد اکسترنال هست. بخاطر حذف شدن هارد، نویز و لرزش لپتاپ کمتر میشه، نگرانی بابت تکون خوردن ناگهانی لپتاپ و آسیب رسیدن به هارد هم نیست. تازه یه هارد اکسترنال هم گیر آدم میاد! :)

و یه نکته دیگه، تعدا خیلی اندکی از لپتاپ ها(فک کنم من توی 100 تا لپتاپ به یدونه مورد اینجوری برخوردم) کنترلر حافظشون، تا یه حدی حافظه رو پشتیبانی میکنه، مثلا 1 ترابایت، اگه یه هارد دیسک 1 ترابایتی روی لپتاپ باشه، و یه ssd با هر حجم دیگه ای بیاد کنارش، یکیشون درست شناسایی نمیشه و به شدت سرعت تبادل دیتا هارو کاهش میده. من توی یه لنوو ثینکپد به این موضوع برخوردم. اما با مدل های دیگه هیچ مشکلی نبوده.

لینک به دیدگاه

در ۱۱ ساعت قبل، smhk گفته است :

عزیز بهتره هارد اصلی همون جای خودش باشه و ‍ssd را در کدی قرار بدی . سرعت ساتا dvd rw با sata hdd یکی هست. 

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، zen گفته است :

عزیز بهتره هارد اصلی همون جای خودش باشه و ‍ssd را در کدی قرار بدی . سرعت ساتا dvd rw با sata hdd یکی هست. 

برای dvd sata2 هست

ولی ساتای هارد نسخه ی3 هست

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، zen گفته است :

این دیگه از چاله درومدن و تو چاه افتادنه.

لینک به دیدگاه

در ۱۱ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

این دیگه از چاله درومدن و تو چاه افتادنه.

بهتر از این که هاردشون اسیب ببینه و بد سکتور بگیره . در ضمن وقتی هارد hdd تو سیستم داری سرعت ssd را میگره. راه حل دوم این که باکس هارد تهیه کنه و هارد hdd را اکسترنال کنه. 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، smhk گفته است :

برای dvd sata2 هست

ولی ساتای هارد نسخه ی3 هست

اگر مادر برد لپتاب ساپورت sata 3 میکنه IO دی وی دی رام بالاترینه یعنی اگر هارد بندازید میشه ساتا 3 و بهترینش کدی هست خودم نزدیک 6 سال دارم استفاده میکنم SSD جای هارد  و هارد جای دی وی دی رام و کدی  اگر درست ببندید محکم و بدسکتور و.... تو کارش نیست 

باز میگم من به عنوان استفاده کننده از همین روش 6 سال مشکلی نداشتم و کاملا راضی بودم تا به امروز

برای دی وی دی میتونید تبدیل اکسترنال بگیرید تا اکسترنال از دی وی دی رام استفاده کنید بخاطر استفاده کم دی وی دی رام 

ویرایش شده توسط mahdix3
لینک به دیدگاه

در ۲۷ دقیقه قبل، zen گفته است :

بهتر از این که هاردشون اسیب ببینه و بد سکتور بگیره . در ضمن وقتی هارد hdd تو سیستم داری سرعت ssd را میگره. راه حل دوم این که باکس هارد تهیه کنه و هارد hdd را اکسترنال کنه. 

مگه من گفتم هاردشون آسیب ببینه؟ مجدد پیام هام رو بخونید.

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

مگه من گفتم هاردشون آسیب ببینه؟ مجدد پیام هام رو بخونید.

اکسترنال کردن مشکلی نداره ولی hdd داخل کدی اشتباه هست‌

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، zen گفته است :

اس اس دی داخل کدی اشتباهه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

در 5 ساعت قبل، zen گفته است :

اس اس دی هستم، دیدن نتایج

.

.

.

.

.

.

.

(بعد این همه سال عضویت بذارید مام یه اسپم بدیم :دی)

ویرایش شده توسط MasoudK96
لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

شما تعمیرکار لپ تاپ هستی مگه هارد hdd داخل کدی خراب میشه پ بد سکتور میگیره و در کل وقتی شما هارد hdd داخل سیستم داری سرعت سیستم را میگره پس فرقی نداره ssd بجای هارد بشینه یا جای dvd rw قرار بگیره. من خودم برای مشتری ssd داخل کدی قرار میدم هیچ کندی یا مشکلی نداره.کاری نداره ایشون ssd را داخل کدی بذاره و سرعت لپتاپ تست کنه بعد جای هارد ها را عوض کنه بعد تست کنه میبینه که هیچ فرقی نداره با هم.

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، zen گفته است :

شما تعمیرکار لپ تاپ هستی مگه

ببخشید خیلی بیسواد تر از این حرفهام که نظری در این رابطه بدم. شما درست میگی. همون فرمون برو جلو.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...