رفتن به مطلب

انتخاب موس ارگونومیک --- Logitech G502 یا Razer Basilisk X ؟؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

فقط دوستان عزیزی که تجربه استفاده از این دو مدل رو داشتند نظر بدهند!

از نظر ارگونومی برای دست بزرگ و استفاده طولانی، کدام موس مناسب تره؟

لاجیتک G502 یا ریزر Basilisk X ؟؟

5-min-23.webp

u_10186039.jpg

ویرایش شده توسط Feri_seven
لینک به دیدگاه

سلام.

هردو ماوس بسیار گزینه های خوبی هستن برای دستان بزرگ و تقریبا فرم بدنه ی مشابهی دارن .از لحاظ طول و ارتفاع تفاوت زیادی ندارن. g502 طولش 132 میلیمتره و basilisk x طولش 130 میلیمتره. از لحاظ ارتفاع g502 حدود 40 میلیمتر basilisk حدود 42. تفاوت اصلیشون میشه گفت در پهنا یا قطرشون در قسمت پشتی که کف دست روش قرار میگیره هست که g502 بنظر پهن تره و قطر بیشتری داره و درواقع قوز بیشتری داره . از لحاظ وزن هم g502 کمی سنگین تره. دست من نسبتا کوچیکه و شاید نتونم خوب نظر بدم اما درکل g502 زیاد توی دست حالت طبیعی ای نداره( حداقل برای دست بنده) البته به هیچ وجه به معنی بدبودنش نیست و مچ دست اذیت نمیشه . اگر واقعا ارگونومی براتون مهمه و deathadder یا mamba براتون کوچیک نیستن گزینه های به مراتب بهتری هستن و در زمینه ی ارگونومی بین ماوس های گیمینگ میشه گفت بهترین گزینه هستن اما با توجه به اینکه فرمودین دست بزرگی دارین شاید مناسب حالت palm grip نباشه براتون و ناچار بشین بسته به اندازه ی دستتون claw یا حتی fingertip استفاده کنین که خب زیاد جالب نمیشه در اونصورت.درکل بین این دو مدل basilisk از لحاظ ارگونومی کمی بهتره و برتری های دیگه ای هم داره البته.

درصورتی که امکان تست حضوری بود ببینین با کدوم راحت ترین بعد خریدتونو انجام بدین . در غیر اینصورت اگه ارگونومی براتون مهم تره basilisk کمی بهتره (البته 2 میلیمتر طولش کمتره) با اینحال بهتره نظر یکی از دوستان که دست بزرگی داره هم جویا بشین قبل خرید که نظر دقیقتری بده.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

سپاس از توضیحات خوبتون.

دوستان دیگه ای که تست کردند نظری دارن؟؟

لینک به دیدگاه

اگر با وزن بالای g502 مشکلی ندارین از هر نظر دیگه عالیه

لینک به دیدگاه

بنده بین g502  و basilistic v2 مونده بودم بعد از کلی تحقیق و کلکل basilistik v2 گرقتم دستم بزرگ نیست ولی این موس میتونم بگم خیلی راحت و عالیه نصبت به موس های قدیمیم که حرف نداره logetich g500s داشتم ۵سال فقط لامسب لاجتیک کلیکاش خراب میشه بعدشم rappo v29 pro کادو دادن اونم بد نبود ولی نصبت به این مدلا قابل قیاص نبود به نظرم razer basilistik v2 بگیر خیلی سبک و نرم و راحته خیلی

لینک به دیدگاه

در ۶ ساعت قبل، ariarko گفته است :

بنده بین g502  و basilistic v2 مونده بودم بعد از کلی تحقیق و کلکل basilistik v2 گرقتم دستم بزرگ نیست ولی این موس میتونم بگم خیلی راحت و عالیه نصبت به موس های قدیمیم که حرف نداره logetich g500s داشتم ۵سال فقط لامسب لاجتیک کلیکاش خراب میشه بعدشم rappo v29 pro کادو دادن اونم بد نبود ولی نصبت به این مدلا قابل قیاص نبود به نظرم razer basilistik v2 بگیر خیلی سبک و نرم و راحته خیلی

در 7 ساعت قبل، mitternacht گفته است :

اگر با وزن بالای g502 مشکلی ندارین از هر نظر دیگه عالیه

من با وزن سبک خیلی مشکل دارم :)) که خب البته با کمی شخصی سازی روی موس قابل حله!!
موضوع اصلی ارگونومیک بودن و سایز هست، دست من تقریبا بزرگه و از بد ماجرا هیچ کدوم رو تجربه تست هم نداشتم...
من 2سال پیش موس rapoo 7800p برای کارای آفیس داشتم که فوق العاده بود از لحاظ ارگونومیک و راحتی و اصلا دستم خسته نمیشد....حیف که دیگه در بازار نیست و البته موضوع اینه گیمینگ هم نبود و دقتش پایین بود..

لینک به دیدگاه

فرمشون که شبیه هم هست تفاوتشون کمه - لاجیتک سنگین تره و وزنه هم داره که بیشترم میشه کرد وزنشو - g502 رو بگیر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...