رفتن به مطلب

تجمیع سرعت چند اینترنت متفاوت

Alirezatha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه دوستان

حتما همه عزیزان از اوضاع اینترنت ایران با خبر هستین

حدود یک سالی هست که کمابیش دنبال پیدا کردن یه اینترنت خوب بودم و در یک ماه اخیر به صورت جدی این موضوع رو دنبال کردم.

ولی در کمال تاسف حتی با افزایش بودجه به رقم های نسبتا بالا هم نتونستم سرویس مناسبی پیدا کنم و البته قابل ذکره که شرکت های که p2p قدرتمند دارن در منطقه ما ظرفیتشون تکمیل هست. و ftth هم سرویس نمیده.

در نهایت با توجه به اینکه هر اینترنت یه جاش میلنگه تصمیم گرفتم اون هزینه ای که بنا بود بذارم برای اینترنت رو پخش کنم و به جای یک اینترنت خیلی گرون چند اینترنت ارزون بگیرم و برای هر کاربری از یکی از اون ها استفاده کنم

و اما حالا سوالم چی هست؟

امروز به پستی تو اینستاگرام برخورد کردم که دستگاهی معرفی میکرد به نام روتر لود بالانس که کاربرد این دستگاه این هست که میتونه از چندین منبع متفاوت اینترنت ورودی بگیره و همزمان چندین خروجی بده

بدین ترتیب مثلا اگر فردی دو اینترنت مجزا داشته باشه میتونه در هر لحظه از مجموع سرعت دانلود و آپلود هر کدوم ازونها به طور همزمان استفاده کنه.

حالا میخواستم ببینم کسی تجربه ای از استفاده ازین دستگاه داشته؟ یا نظری درباره اش داره؟ که تهیه اش مفید خواهد بود یا خیر

لینک به دیدگاه

سلام داداش

چندین سال پیش تو فروم سخت افزار مگ یه کاربر حرفه ای بودش که چنین آموزش های میداد ! اگه اشتباه نکنم اسمش ErfanDL بودش ...

احتمالا هنوز هم تاپیکش تو فروم سخت افزار مگ باشه.

الان مشکل دقیقت با اینترنت چیه ؟!

--------------------------------------------------------

من الان قشنگ بیش از 6 ساله که خداروشکر هیچ مشکلی با اینترنت ندارم 24 ساعته در طول 7 روز هفته فیکس ام.

تماما" هم مدیون تجربه های خودمم و بس ...

لینک به دیدگاه

در ۷ دقیقه قبل، invoker گفته است :

الان مشکل دقیقت با اینترنت چیه ؟!

سرعت آپلود و دانلود پایین

(آپلود بالای 4 و دانلود بالای 20 میخوام در عین حال که حجم یا نامحدود باشه یا خیلی زیاد باشه)

لینک به دیدگاه

در ۳ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

سرعت آپلود و دانلود پایین

(آپلود بالای 4 و دانلود بالای 20 میخوام در عین حال که حجم یا نامحدود باشه یا خیلی زیاد باشه)

خب واسه چه کاری ؟! و آیا شرایطش رو هم داری ؟!  ( مسافت تا مخابرات و یا زیرساخت فیبرنوری یا VDSL ) کدومش رو داری ؟!

تا جای که میدونم شاتل پهنای باند اختصاصی هم میده فقط کافیه باهاشون صحبت کنی و خواسته ای که داری رو توضیح بدی

( به خودمم پیشنهاد شده ولی نیازی بهش نداشتم ) میخوای پول خرج کنی راهش اینه.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، invoker گفته است :

خب واسه چه کاری ؟! و آیا شرایطش رو هم داری ؟!  ( مسافت تا مخابرات و یا زیرساخت فیبرنوری یا VDSL ) کدومش رو داری ؟!

تا جای که میدونم شاتل پهنای باند اختصاصی هم میده فقط کافیه باهاشون صحبت کنی و خواسته ای که داری رو توضیح بدی

( به خودمم پیشنهاد شده ولی نیازی بهش نداشتم ) میخوای پول خرج کنی راهش اینه.

برای آپلود های چند گیگی و دانلود های نسبتا حجیمی که دارم ( و البته خانوادمون 5 نفره هست یعنی یه نت adsl خوب کفاف من رو به تنهایی میده ولی قضیه اینه که در اکثر ساعات شبانه روز دست کم یک نفر به جز من در حال استفاده از اینترنته)

با شاتل تماس گرفتم تنها راهش خرید سرویس p2p dedicated 8 هست که سالانه چیزی حدود 6 میلیون هزینه داره و این جدا از هزینه راه اندازی اولیه هست و در این حد نمیخوام هزینه کنم (ماکسیموم سالانه 3 تومن)

ضمنا مخابرات منطقه نه فیبر و نه vdsl نمیده بهم.

تصمیم فعلیم استفاده همزمان زیتل و adsl هست.

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در ۵ ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

برای آپلود های چند گیگی و دانلود های نسبتا حجیمی که دارم ( و البته خانوادمون 5 نفره هست یعنی یه نت adsl خوب کفاف من رو به تنهایی میده ولی قضیه اینه که در اکثر ساعات شبانه روز دست کم یک نفر به جز من در حال استفاده از اینترنته)

با شاتل تماس گرفتم تنها راهش خرید سرویس p2p dedicated 8 هست که سالانه چیزی حدود 6 میلیون هزینه داره و این جدا از هزینه راه اندازی اولیه هست و در این حد نمیخوام هزینه کنم (ماکسیموم سالانه 3 تومن)

دوست عزیز چرا از اینترنت نامحدود همراه اول از ساعت 1 شب تا 11 صبح با هزینه 20 هزار تومان در ماه استفاده نمی کنید با سرعت دانلود 80 مگابیت ( 16 مگ) و آپلود 40 مگابیت ( 5 مگ)؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Zarathustra گفته است :

دوست عزیز چرا از اینترنت نامحدود همراه اول از ساعت 1 شب تا 11 صبح با هزینه 20 هزار تومان در ماه استفاده نمی کنید با سرعت دانلود 80 مگابیت ( 16 مگ) و آپلود 40 مگابیت ( 5 مگ)؟

زیتل تقریبا عملکرد مشابهی داره احتمالا ولی 24 ساعته

مشکل اصلی اینه که داخل خونه ما آنتن دهی سیم کارت برای اینترنت بسیار ضعیفه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Zarathustra گفته است :

پهنای باند همراه اول و ایرانسل تو مناطق مختلف متفاوت هستش مثلا در منطقه ای که من هستم با وجود فول انتن بودن بیشترین سرعتی که میتونم بگیرم درفرکاس 2100 حدود 35 مگابیت هستش. و بیشتر هم

نمیشه اوایل که 4جی تازه راه اندازی شده بود  حدود 120 مگابیت پهنای باند آزاد بود.

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

How to Merge Multiple Internet Connections for Better Speed and Reliability (makeuseof.com)

شاید این به درد بخوره، یه نرم افزار معرفی کرده

لینک به دیدگاه

بنده زیاد از شبکه سر در نمیارم ولی میگم نشدنیه. یه روتر میکروتیک با سه تا i60 رو نتونستم مرج (یکی) کنم. هزینه هم حدودا 8 میلیون فقط سخت افزارش شد. استاد ErfanDL هم که یاسین جان گفتن تو کار من موند با اینکه ایشون خودشون خدای شبکن. (منطق حکم میکنه ترکیب اینترنت برای افزایش سرعت باید از طرف ISP ساپورت بشه که لاینس یه ویدئو قدیمی هم در این رابطه داره)

لود بالانس هم کشکه. لود بالانس میاد از مثلا دوتا اینترنت فایل رو هم زمان دانلود میکنه. مثل RAID1 که اگه یکی از نت ها قطع شد، دانلود یا ارتباط قطع نشه. یعنی یه فایل 1 گیگ که دانلود میکنید میبینید از هرکدوم از مودم ها یک گیگ حجم مصرف شده. یعنی اگه چهار تا مودم رو یکی کردید، چهار گیگ ترافیک سوزوندین تا یک گیگ فایل دانلود بشه و تو این حالات سرعت دانلود نهایی به کند ترین اینترنت کاهش پیدا میکنه. مثل زمانی که شما هارد و SSD رو RAID0 میکنی. این تازه حالت خوبشه (که برای من اتفاق افتاد و چیزی نبود که من میخواستم).

حالت بد لود بالانس مال وقتیه که شما میایید تعریف میکنید اگه نتم قطع شد سویچ کن روی مودم بعدی و یک مودم رو Primery درنظر میگیره و مصرف 99 درصد روی اونو تا ترافیکش تمومشه. که پینگ و قطعی این حالت زیاده چون تشخیص روتر از قطعی با چیزی که ما بین خودمون تعریف میکنیم فرق داره و حی بین مودم ها نتو سویچ (بالانس) میکنه. نتیجش میشه کابوس تایم اوت.

خلاصه تو ایران یا پول خوب میدی یا انتظارو پایین میاری. یه یا دیگه هم وجود اونم شانسه. که اگه ایرانی جماعت شانس داشت ایران بدنیا نمیومد.

اما راه حل برای شما چیه علیرضا خان؟ شما یا میری PTP میگیری (که من تجربشو تو تهران ندارم و موتقدم کلاهبرداریه) یا میای روی TD-LTE با این تفاوت که تجهیزات رو میکروتیک (outdoor) میکنی (به جای مودم های پیشفرض مثل ایرانسل i60 که مثلا خوبشونه که البته واقعا هم مودم خوبیه) که خب هزینه سخت افزارش بالاست بین 5 تا 10 میلیون فقط مودم و روتر باید بخری.

بنده خودم ماهی 450 تومان تقریبا هزینه نت میدم، حدودا ماهی 200 گیگ بین الملل روی TD-LTE ایرانسل (5تا بسته 3 ماهه میخرم) با سرعت 20 تا 90 مگابیت (متداولش 40 مگ هست) + ADSL شاتل با سرعت 8 و ترافیک ماهانه 350 گیگ بین ال که نت بکاپمه و هرچیزی غیر از سیستم اصلیم به این نت وصل تا هرچقدر میخوان مصرف کنن مثل تبلت/گوشی یا Apple TV یا سیستم دانلودم و غیره. همچنین نت استریم که همراه اوله و فقط آپلود های تویچ روشه.

خلاصه کسی مودم i60 تمیز خواست، در خدمتم! 🤣

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

اما راه حل برای شما چیه علیرضا خان؟ شما یا میری PTP میگیری (که من تجربشو تو تهران ندارم و موتقدم کلاهبرداریه) یا میای روی TD-LTE با این تفاوت که تجهیزات رو میکروتیک (outdoor) میکنی (به جای مودم های پیشفرض مثل ایرانسل i60 که مثلا خوبشونه که البته واقعا هم مودم خوبیه) که خب هزینه سخت افزارش بالاست بین 5 تا 10 میلیون فقط مودم و روتر باید بخری.

حالا بین ptp  و tdlte شما شرکتی میشناسی که حجم نامحدود بده؟ یا اگر محدود هست حجم ماهانه ای که میده بیش از 300 گیگ باشه؟

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

لود بالانسر هست مشکلی نیست 

اگر برنامه ای که استفاده میکنی به آی پی IP حساس نباشه . با ماکزیمم سرعت (تجمیع دو سرعت) دانلود میکنه. مثل دانلود تورنت 

لود بالانسر های بالای دو پورت WAN خییلی گرون هستند. 

میتونی مثلا دو تا اینرتنت فیبر نوری را روی کاببل 2 کور بگیری لود بالانس کنی

ولی اگه مثل گیم به آی پی حساس باشه ، فقط از یه اینرتنت استفاده میکنه . 

ولی این کار رو بدون لود بالانسر برای دانلود تورنت میتونی انجام بدی

مثلللا دو تا موبیال با اینترنت شبانه همراه اول 

لینک به دیدگاه

در ۲۲ ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

دوست عزیز فیبر مخابرات منت کشی داره ... ولی نهایتا بهتون میدن 

تو سایت مخابرات ثبت نام کن

ftth registration 

https://tci.ir/header/tanoma

لینکش اینه 

چند بار ثبت نام کن ..

بچه های محل را هم جمع کن ثبت نام کنن 

با چند تا شماره موبایل و تلفن ثابت ... 

سیم کارتت هم ترابردی نباشه همراه اول چون اونجوری پیامک تایید نمیاد 

نهایتا میدن اگه خیلی درخواست بدی 

لینک به دیدگاه

همین محله ما ، 

از کنار تلفن یه بانک آوردن بالا از رو یه تیر زاغارت رد دادن 

یه FAT کاشتن در خونه یکی از اهالی محل 

یه جور خیلی نامنظم و جهان سومی 

مثل محله های فلسطینی تو لبنان و سوریه که اخبار نشون میده 

ولی نهایتا فیبر نوری ه مگه اینکه 5G بیارن 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

حالا بین ptp  و tdlte شما شرکتی میشناسی که حجم نامحدود بده؟ یا اگر محدود هست حجم ماهانه ای که میده بیش از 300 گیگ باشه؟

الان دیگه چیزی به اسم نامحدود نیست. آستانه مصرف منصفانه وجود داره. من خودم پنج تا سیم کارت TD ایرانسل دارم. بسته سه ماهه 140 گیگ برای پنج تاش میگیرم هر سه ماه و استفاده میکنم برای یوتیوب و آبدیت بازیا. اون ADSL هم دارم برای دانلود هایی که مهم نیستن و حجم دارن روی سیستم دانلودم.

لینک به دیدگاه

یه علت که ممکنه ندن ftth اینه که توووو تهران محله ها را بیشتر vdsl میدن چون مردم کمنر حوصله فیبرکشی داخل منزل را دارن 

ششششهرساتان vdsl کمتره ftth ّبیشتر. 

اااگه رفتید مرکز مخابراتی گفت فیبر هست ولی بهتون نمیدیم منظورشون همینه اجتمالا 

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۳۰ در ۱۲:۰۰، Alirezatha گفته است :

امروز به پستی تو اینستاگرام برخورد کردم که دستگاهی معرفی میکرد به نام روتر لود بالانس که کاربرد این دستگاه این هست که میتونه از چندین منبع متفاوت اینترنت ورودی بگیره و همزمان چندین خروجی بده

بدین ترتیب مثلا اگر فردی دو اینترنت مجزا داشته باشه میتونه در هر لحظه از مجموع سرعت دانلود و آپلود هر کدوم ازونها به طور همزمان استفاده کنه.

حالا میخواستم ببینم کسی تجربه ای از استفاده ازین دستگاه داشته؟ یا نظری درباره اش داره؟ که تهیه اش مفید خواهد بود یا خیر

سلام
در رابطه با این مورد ، حدود 5 6 سال پیش به همچین چیزی نیاز داشتم .

به نرم افزار Connectify Dispatch رسیدم .نرم افزار پولی هست و کرک سالمش یکم سخت گیر میاد ، ولی قابلیت این رو داره که که مثلا 3 تا مودم رو وصل کنید به کامپیوتر ، و برای دانلود فایل از مجموع سرعت 3 تا مودم استفاده کنید .

همین شرکت یه نرم افزار دیگه داره به اسم Connectify Hotspot که میتونه همین کانکشنی که مجموع اون 3 تا مودم هست رو ، از طریق کابل لن یا وای فای برای بقیه دستگاه ها به اشتراک بگذاره .

لینک به دیدگاه

سلام عرض ادب شما میتونی چندین نت رو باهم لود بالانس انجام بدی خیلی راحت اینکار با میکروتیک انجام میشه 951g یکی از بهترین برد های میکروتیک هستش که 5 تا پورت گیگا داره و شما میتونی 5 تا اینترنت رو باهم لودبالانس کنی و استفاده کنی

برای کانفیگ هم میتونم کمکتون کنم که این کار رو انجام بدید

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۳۰ در ۱۲:۰۰، Alirezatha گفته است :

سلام خدمت همه دوستان

حتما همه عزیزان از اوضاع اینترنت ایران با خبر هستین

حدود یک سالی هست که کمابیش دنبال پیدا کردن یه اینترنت خوب بودم و در یک ماه اخیر به صورت جدی این موضوع رو دنبال کردم.

ولی در کمال تاسف حتی با افزایش بودجه به رقم های نسبتا بالا هم نتونستم سرویس مناسبی پیدا کنم و البته قابل ذکره که شرکت های که p2p قدرتمند دارن در منطقه ما ظرفیتشون تکمیل هست. و ftth هم سرویس نمیده.

در نهایت با توجه به اینکه هر اینترنت یه جاش میلنگه تصمیم گرفتم اون هزینه ای که بنا بود بذارم برای اینترنت رو پخش کنم و به جای یک اینترنت خیلی گرون چند اینترنت ارزون بگیرم و برای هر کاربری از یکی از اون ها استفاده کنم

و اما حالا سوالم چی هست؟

سلام. میتونید با های وب تماس برقرار کنید شاید پوشش فیبر برای منطقه شما بتونن فراهم کنند

https://www.hiweb.ir/home-services/azarakhsh?utm_source=www.hiweb.ir&utm_medium=slider&utm_campaign=azarakhsh

تلفن ۱۵۶۵ هم تماس بگیرید فکر کنم داخلی ۵ باشه بخش مربوط به این سرویسشون

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۳۰ در 19:34، Alirezatha گفته است :

زیتل تقریبا عملکرد مشابهی داره احتمالا ولی 24 ساعته

مشکل اصلی اینه که داخل خونه ما آنتن دهی سیم کارت برای اینترنت بسیار ضعیفه

سلام علیرضا جان

با توجه به مصرفت زیتل فکر نکنم مناسب باشه نوسان سرعت خیلی زیادی داره و معمولا حدود 7 مگابیت بیشتر سرعت دانلود نمیده مگه سرویس تجاری یا PTP بگیرید ازشون که تضمین حداقل سرعت و کیفیت داشته باشه.

در مورد اون روتر ها هم تنظیماتشون یکم سخته و یه متخصص شبکه برای تنظیمشون نیاز دارید که یکبار میاد براتون بر اساس تعداد و پهنای باند هر کدوم تنظیم میکنه و مبلغی حدود 700 هزار تومن تا یک میلیون تومن میگیره که برای استفاده از این روش اگه می خواید تجمیع بشند چند اینترنت با هم باید اون اینترنت ها از کیفیت و پایداری قابل قبولی برخوردار باشند که متاسفانه سرویس زیتل خانگی اینطور نیست. بهترین کار تهیه چند خط تلفن و گرفتن سرویس  ADSL روی اون ها هستش.

روتر های مختلف و زیادی هستند که باهاشون بشه این کار رو تنظیم کرد بر اساس تعداد و سرعت مورد نیازتون نیاز به مدل ها با قدرت پردازشی بیشتری خواهید داشت که از حدود 2 تومن قیمت هاشون شروع میشه به بالا.

در هر صورت هزینه اتون شامل یه هزینه راه اندازی برای خرید تجهیزات و ... میشه ولی بنظر PTP شاتل به صرفه تر باشه و فکر کنم با پرداخت یک ساله به صورت یکجا چیزی حدود 5 میلیون تومن در سال بشه هزینه اش که بین 1.5 تا 2.5 میلیون تومن هم هزینه رادیو و تجهیزات اولیه اش میشه.

ویرایش شده توسط ASTS
لینک به دیدگاه

در ۳۰ دقیقه قبل، ASTS گفته است :

سلام علیرضا جان

با توجه به مصرفت زیتل فکر نکنم مناسب باشه نوسان سرعت خیلی زیادی داره و معمولا حدود 7 مگابیت بیشتر سرعت دانلود نمیده مگه سرویس تجاری یا PTP بگیرید ازشون که تضمین حداقل سرعت و کیفیت داشته باشه.

در مورد اون روتر ها هم تنظیماتشون یکم سخته و یه متخصص شبکه برای تنظیمشون نیاز دارید که یکبار میاد براتون بر اساس تعداد و پهنای باند هر کدوم تنظیم میکنه و مبلغی حدود 700 هزار تومن تا یک میلیون تومن میگیره که برای استفاده از این روش اگه می خواید تجمیع بشند چند اینترنت با هم باید اون اینترنت ها از کیفیت و پایداری قابل قبولی برخوردار باشند که متاسفانه سرویس زیتل خانگی اینطور نیست. بهترین کار تهیه چند خط تلفن و گرفتن سرویس  ADSL روی اون ها هستش.

روتر های مختلف و زیادی هستند که باهاشون بشه این کار رو تنظیم کرد بر اساس تعداد و سرعت مورد نیازتون نیاز به مدل ها با قدرت پردازشی بیشتری خواهید داشت که از حدود 2 تومن قیمت هاشون شروع میشه به بالا.

در هر صورت هزینه اتون شامل یه هزینه راه اندازی برای خرید تجهیزات و ... میشه ولی بنظر PTP شاتل به صرفه تر باشه و فکر کنم با پرداخت یک ساله به صورت یکجا چیزی حدود 5 میلیون تومن در سال بشه هزینه اش که بین 1.5 تا 2.5 میلیون تومن هم هزینه رادیو و تجهیزات اولیه اش میشه.

یعنی پیشنهاد شما تجمیع سرعت چند سرویس adsl هست؟ فکر میکنم اگر بشه 3 تا adsl رو تجمیع کرد به مینیموم سرعت قابل قبولم برسم

شاتل و زیتل هر دو اومدن امکان سنجی کردن و گفتن ارتباط ضعیفه

در 1 ساعت قبل، CIAHAT گفته است :

سلام. میتونید با های وب تماس برقرار کنید شاید پوشش فیبر برای منطقه شما بتونن فراهم کنند

https://www.hiweb.ir/home-services/azarakhsh?utm_source=www.hiweb.ir&utm_medium=slider&utm_campaign=azarakhsh

تلفن ۱۵۶۵ هم تماس بگیرید فکر کنم داخلی ۵ باشه بخش مربوط به این سرویسشون

سلام

منظورتون از فراهم کنن چیه؟

یعنی خودشون میان سیم کشی انجام میدن؟

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

یعنی پیشنهاد شما تجمیع سرعت چند سرویس adsl هست؟ فکر میکنم اگر بشه 3 تا adsl رو تجمیع کرد به مینیموم سرعت قابل قبولم برسم

شاتل و زیتل هر دو اومدن امکان سنجی کردن و گفتن ارتباط ضعیفه

اگه ارتباط رادیویی ضعیفه چند ADSl بهترین راه حله پایداری و پینگ هم مناسب

فیبر باید در محله شما کافو باشه که از اونجا برای بلوک شما فیبر بدن تازه اونم اگه تو ساختمان شما چندین نفر سرویس بخوان وگرنه برای یه واحد فیبر نمیکشن چون هزینه اش برای یک نفر بصرفه نیست

معمولا ساختمون ها میان اهالی همه درخواست میدن هزینه رو هم میارن روی شارژ ساختمان که قیمت بصرفه بشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...