رفتن به مطلب

مشاوره خرید کیبورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام قصد خرید کیبرد مکانیکال دارم. رنج 1 تا 2 تومن باشه نهایتا. 

چندتا سوال داشتم :

1- کمترین صدا رو کدوم نوع سوییچ  داره. چیزی که دیدم ظاهرا  سوییچ قهوه ای یا قرمز صدای اروم تری داره؟ یه عالمه سوییچ و .... داریم و برای منی که تاحالا وارد این مباحث نشدم یکم گیج کننده اس. اکثر کیبورد های موجود دربازار هم سوییچ آبی هستن یا سوییچی که بهر حال صداش زیاده . دنبال هزینه سنگین برای کیبرد نیستم  صرفا میخوام بازخورد کلی خوبی از کیبرد بگیرم . تعصب روی مکانیکال یا شبه مکانیکال یا اسامی مختلفی که میزارن روشون  ندارم . اولویت اولم صدای سوییچ هاشه. 

اگر باید دنبال  سوییچ خاصی باشم اسم سوییچ و یا کیبرد خاصی اگر  مد نظرتونه بفرمایید.

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

سلام در مورد سوال اولت سویچ قرمز بگیر سویچ آبی صدای بالایی داره

لینک به دیدگاه

میلاد من خودم میخواستم مکانیکال بگیرم هنوز نگرفتم و با پول 1-2 تومن مکانیکال اصل (سویچ چری)بهت نمیدن  !

در مورد سوییچ ها هم کلی برند هست هم کلی رنگ که واسه خودشون کپی چری دادن !که هر کدومشون با دیگری فرق داره

مثلا لاجیتک، ریزر،هایپرایکس،استیل سریز،رد دراگون و ... خودشون سوییچ های خودشونو میزنن و رنگ های  خودشون ! 

حالا این وسط یکسری برند ها هستند سوییچ های کپی چری رو استفاده میکنن مثل گتران و اوتمو و ...

(این کاراشون واسه قیمت هزینشون کم بشه انجام میدن!)

در کل دنبال جوابی برای کم صدا برو دنبال سوییچ قرمز  (در اکثر موارد برندها)

اما توقع تاکتیکال و مکانیک فیدبک نداشته باش!مکانیکی هست اما فکر میکنم با ممبران توفیقی نداشته باشه!😅

ویرایش شده توسط amir*
لینک به دیدگاه

در ۱۸ دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

سلام قصد خرید کیبرد مکانیکال دارم. رنج 1 تا 2 تومن باشه نهایتا. 

چندتا سوال داشتم :

1- کمترین صدا رو کدوم نوع سوییچ  داره. چیزی که دیدم ظاهرا  سوییچ قهوه ای یا قرمز صدای اروم تری داره؟ یه عالمه سوییچ و .... داریم و برای منی که تاحالا وارد این مباحث نشدم یکم گیج کننده اس. کم صدا ترین مورد کدومه و اگر کیبرد خاصب هست معرفی کنید. 

2-  اینکه الان موسم لاجیتکه. اگر کیبرد بلفرض برند ثالث باشه . گرافیکم msi  و .... برنامه ای برای تنظیم rgb همشون باهم وجود داره ؟ که همه رو ساپورت کنه یا باید قید rgb  رو بزنم  و هرکدوم  فقط با برنامه مخصوص خودشون فقط تنظیم میشه.

تمام سوییچ های غیر کلیکی بی صدا هستن.

بعید میدونم تو این قیمت سوییچ چری پیدا کنین  بنابراین توضیحی بابت رنگ ها نمیدم سایر برند ها هم هر چند شبیه چری هستن ولی گاها تفاوت هایی دارن که خودتون باید بررسی کنین سوییچ های کم صدا سوییچ های غیر کلیکی هستن

2. اولا هماهنگی نورپردازی کیبورد و موس هیچ اهمیتی نداره چون موس لاجیتک در لحظه فقط یک رنگ ثابت رو نشون میده ولی کیبورد طیف رنگی رو نمایش میده بنابراین در هر لحظه یک ناحیه از کیبورد وجود داره که با موس همرنگ باشه لذا هماهنگی معنی نداره و ضمنا فکر هماهنگی برند های مختلف با هم رو از سرتون بیرون کنین خود برنامه های نورپردازی به خودی خودی هزار تا باگ دارن شما اگر بیایین اینکار کنین به معنای واقعی کلمه اعصابتون خورد میشه از مشکلات زیاد

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، amir* گفته است :

میلاد من خودم میخواستم مکانیکال بگیرم هنوز نگرفتم و با پول 1-2 تومن مکانیکال اصل (سویچ چری)بهت نمیدن  !

در مورد سوییچ ها هم کلی برند هست هم کلی رنگ که واسه خودشون کپی چری دادن !که هر کدومشون با دیگری فرق داره

مثلا لاجیتک، ریزر،هایپرایکس،استیل سریز،رد دراگون و ... خودشون سوییچ های خودشونو میزنن و رنگ های  خودشون ! 

حالا این وسط یکسری برند ها هستند سوییچ های کپی چری رو استفاده میکنن مثل گتران و اوتمو و ...

(این کاراشون واسه قیمت هزینشون کم بشه انجام میدن!)

در کل دنبال جوابی برای کم صدا برو دنبال سوییچ قرمز  (در اکثر موارد برندها)

اما توقع تاکتیکال و مکانیک فیدبک نداشته باش!مکانیکی هست اما فکر میکنم با ممبران توفیقی نداشته باشه!😅

تعصبی روی مکانیکال فلان ندارم.  کیبردم  خواستم عوض کنم اقلا یچیزی بگیرم یذره سرش به تنش بیارزه. نه انچنان گیمر حرفه ایم که بهونه کنم ال میشه بازیم و نه اونقدر اصلا اهل خرج کردن رو تجهیزات جانبی ام.

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

در ۱۵ دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

تعصبی روی مکانیکال فلان ندارم.  کیبردم ترکیده. گفتم عوض میکنم اقلا یچیزی بگیرم یذره سرش به تنش بیارزه. نه انچنان گیمر حرفه ایم که بهونه کنم ال میشه بازیم و نه اونقدر اصلا اهل خرج کردن رو تجهیزات جانبی ام.

بله تعصب خوب نیست.

جهت اطلاعتون نوشتم چون ممکنه سوال خیلی ها باشه الان نباشه بعدا همین تاپیک ها منبع میشه درسته اطلاعاتمون دست و پا شکسته است اما من خیلی وقتها جواب سوالام رو از همین تاپیک ها پیدا کردم😍

لینک به دیدگاه

سلام

در حال حاضر کمترین قیمت کیبورد مکانیکال مربوط به XPG Summoner  هست

فکر کنم در حدود 2400 هست کاملا مکانیکال با سویچ MX Red

اگر هم یکوخت خواستید بیشتر خرج کنید HyperX Alloy Elite RGB بهترین گزینه تو رنج 4 تومن هست

اگر هم خیلی دنبال مکانیکال نیستید کیبورد لاجیتک G213 Prodigy هست که سویچ ممبرنس داره و همچنین کنترل RGB برای 5 ناحیه و پشتیبانی کامل از نرم افزار لاجیتک

من میدم 1150 با جعبه اگر هم که نو میخواین قیمت در حدود 1900 تا 2100 هست

و اما برای کنترل روی RGB با یک نرم افزار میتونید با اینا تست کنید

https://openrgb.org/

https://www.whirlwindfx.com/pages/signalrgb#:~:text=SignalRGB is a free program,devices from all major brands.

کاملا سازگار هستند و بیشتر برندهای مطرح رو ساپورت میکنند

امیدوارم موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود تا ۲ میلیون امکان خرید سوییچ چری نیست خریدت میشه سوییچ ابی اوتمو چینی که کپی چری محسوب میشه اگر بودجت رو می تونی کمی اضافه کنی ۲۵۰۰ الان این کیبردadata با سوییچ سیلور چری بهترین هست برای گیمینگ و سریع ترین سوییچ محسوب میشه برای اینکه مسافتی که باید سوییچ بره تا فعال بشه از ۲ میل شده ۱.۲ میل!!! صدا هم به قرمز نزدیک هست و نویزش برابر هست https://www.lioncomputer.com/product/89rp5/ADATA-XPG-SUMMONER-Silver-Switch-CHERRY-MX-Mechanical-Keyboard

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

سلام

کسی همزمان سویچ قرمز و نقره ای رو استفاده کرده؟

نقره ای بخاطر حساسیت بالاش باعث نمیشه اشتباهی کلیدی فشرده بشه و روی اعصاب بره؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود تا ۲ میلیون امکان خرید سوییچ چری نیست خریدت میشه سوییچ ابی اوتمو چینی که کپی چری محسوب میشه اگر بودجت رو می تونی کمی اضافه کنی ۲۵۰۰ الان این کیبردadata با سوییچ سیلور چری بهترین هست برای گیمینگ و سریع ترین سوییچ محسوب میشه برای اینکه مسافتی که باید سوییچ بره تا فعال بشه از ۲ میل شده ۱.۲ میل!!! صدا هم به قرمز نزدیک هست و نویزش برابر هست https://www.lioncomputer.com/product/89rp5/ADATA-XPG-SUMMONER-Silver-Switch-CHERRY-MX-Mechanical-Keyboard

والا نه دنبال هزینه سنگینم و نه تحمل شنیدن صدای مکانیکال دارم. اولویت اصلیم صداش هست . ولی خب ازین کیبرد های معمولی و ساده هم نمیخوام .

لینک به دیدگاه

در ۳۰ دقیقه قبل، hellbrain۶۶۶ گفته است :

سلام

کسی همزمان سویچ قرمز و نقره ای رو استفاده کرده؟

نقره ای بخاطر حساسیت بالاش باعث نمیشه اشتباهی کلیدی فشرده بشه و روی اعصاب بره؟

سلام نه اشتباه نمیشه

تنها فرقش اینه که میزان پایین رفتن کلید کمتره البته از کلید های کیبورد لپ تاپی بیشتر هست ولی یکجورایی اون حس رو داره

بعدش اینکه طرح کلید ها بخاطر داشتن فاصله و مکانیکال بودن همون حس رو نیز القا میکنه

ولی در کل بخوام بگم هیچ MXRed  نمیشه و تمام شرکتهای بزرگ از جمله ریزر و استیل سریز و کورسیر از همین مدل استفاده میکنن و فرقشون اینجاست که هر کدوم از تکنولوژی خاص خوشون بهره میبرند

مثلا ریزر تو کیبورد Huntsman Elite یا کورسیر تو کیبورد K100 داره از همون کلید با تکنولوژی لیزر با نام Optical Switch که چند سال قبل توسط شرکت A4Tech Bloody تو کیبورد B975 استفاده کرده بهره میگیرند

توجه کنید که مکانیزم همون هست و فرق در فعال شدن کلید هست که تو کلید معمولی بعد از فشرده شدن و طی کردن مسیر تا انتها کلید فعال میشه ولی در Optical بعد از فشرده شدن و طی کردن مسیر تا جایی که لیزر قطع بشه کلید فعال میشه

امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، milad.azn گفته است :

والا نه دنبال هزینه سنگینم و نه تحمل شنیدن صدای مکانیکال دارم. اولویت اصلیم صداش هست . ولی خب ازین کیبرد های معمولی و ساده هم نمیخوام .

دوست عزیز اگر 2500 برات سنگینه پس دنبال کیبرد سوییچ چری اصلا نباش که نیست مورد بعد مکانیکال کلا صدا داره ابی صداش بیشتر از همست و خودم ازش استفاده می کنم این رد و سیلور صداشون به مراتب کمتر هست ولی هنوز صدا دارن و مثل ممبرن نیست شما اول باید تکلیفت مشخص باشه اولویت اول چی هست برات صدای سوییچ رد و سیلور در یه سطح هست داخل خود سایت چری هم هست جنس صدای سوییچ سیلور و هر 2تاش از بودجه شما خارج هست موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام.

من این کبیرد رو پیشنهاد میکنم و خودمم هم دارمش.

کیبورد مکانیکی مخصوص بازی اسکپتر مدل KEYPRORGB

قیمتش 1600 هست توی دیجیکالا که مناسب هست و سه نوع سوییچ آبی و قهوه ای و قرمز هم داره. سوییچ های پیش فرض کیبرد همه قهوه ای هست و صدای متوسطی داره.

لینک به دیدگاه

در ۱۰ ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

من این کبیرد رو پیشنهاد میکنم و خودمم هم دارمش.

کیبورد مکانیکی مخصوص بازی اسکپتر مدل KEYPRORGB

قیمتش 1600 هست توی دیجیکالا که مناسب هست و سه نوع سوییچ آبی و قهوه ای و قرمز هم داره. سوییچ های پیش فرض کیبرد همه قهوه ای هست و صدای متوسطی داره.

یه مسئله اینجا مطرح میشه که آیا این کیبورد یا هر مدل دیگه تو این رنج قیمت نرم افزاری جهت برنامه ریزی یا کنترل RGB کلید ها دارند؟

جواب : خیر

شرکتهای مثل ریزر و لاجیتک و کورسیر و ... همگی نرم افزاری طراحی کردند تا شما بتونید تمام کیبورد رو با نرم افزار اختصاصی شرکت شخصی سازی کنید و از همین جهت هست که قیمتشون کمی بالاتر هست

مثلا یک نمونه Razer Cynosa رو درنظر بگیرید که مکانیکال نیست ولی این قابلیت رو داره که هر کلید رو شخصی سازی کنید قیمتش هم بسیار پایین هست اونم با نرم افزار قدرتمند synapse که فکر نکنم کاری باشه که نتونه انجام بده

البته من اینارو برای تبلیغات یا خراب کردن برندهای دیگه نمیگم فقط و فقط برای افزایش آگاهی هست

لینک به دیدگاه

در ۵۲ دقیقه قبل، rayan۵۴۰۸۰ گفته است :

یه مسئله اینجا مطرح میشه که آیا این کیبورد یا هر مدل دیگه تو این رنج قیمت نرم افزاری جهت برنامه ریزی یا کنترل RGB کلید ها دارند؟

جواب : خیر

شرکتهای مثل ریزر و لاجیتک و کورسیر و ... همگی نرم افزاری طراحی کردند تا شما بتونید تمام کیبورد رو با نرم افزار اختصاصی شرکت شخصی سازی کنید و از همین جهت هست که قیمتشون کمی بالاتر هست

مثلا یک نمونه Razer Cynosa رو درنظر بگیرید که مکانیکال نیست ولی این قابلیت رو داره که هر کلید رو شخصی سازی کنید قیمتش هم بسیار پایین هست اونم با نرم افزار قدرتمند synapse که فکر نکنم کاری باشه که نتونه انجام بده

البته من اینارو برای تبلیغات یا خراب کردن برندهای دیگه نمیگم فقط و فقط برای افزایش آگاهی هست

سلام. 

نرم افزار مخصوص داره و میتونید رنگ تمام کلید هارو به صورت تکی تغیر بدید یا براشون ناحیه تعریف بکنید. حافظه آنبرد هم داره که میتونید ماکرو های شخصی خودتون رو توش ذخیره کنید.

پس جواب میشه: بله.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

آها الان دیدم

این مارک اسکپتر هم مثل مارک های جی پلاس و سام هست که به نام ایران ولی ساخت چین

تمام لوازم اونجا ساخته میشه میاد اینجا سر هم میشه و پک میشه و به نام تولید ملی میدن دست مردم

مثل ماشین هامون که همه تولید ملی هستند

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۱۲ در 17:15، rayan54080 گفته است :

آها الان دیدم

این مارک اسکپتر هم مثل مارک های جی پلاس و سام هست که به نام ایران ولی ساخت چین

تمام لوازم اونجا ساخته میشه میاد اینجا سر هم میشه و پک میشه و به نام تولید ملی میدن دست مردم

مثل ماشین هامون که همه تولید ملی هستند

اصلا اینجوری نیست. این برند تحت سفارش و نظارت آمریکا ساخته میشه و با یک سری تغیرات کوچیک نسبت به نسخه اصلی وارد بازار ایران میشه. این برند اصلا ایرانی و یا مونتاژ ایران نیست.

برند اسکپتر در اصل آمریکایی هست و در آمازون در زمینه ی تجهیزات صوتی و تصویری فعالیت میکنه. اسکپتر خاورمیانه هم با وجود تحریم های فراوان کار خودشون رو با همکاری و واردات تعدادی از اجناس این برند آمریکایی شروع کردند اما با گذشت زمان با وجود شدت گرفتن تحریم ها این امکان از بین رفت و در حال حاضر واردات جنس های سفارشی و شخصی سازی شده ی اون ها برای بازارهای خاورمیانه از چین صورت میگیره اما اصالت برند از اونجا هست. همچنین واردات اجناسی مثل کیبورد و کیس که برای بازار ما مناسب هستند هم انجام میشه.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

بهتون توصیه میکنم کمی اطلاعاتتون رو بالا ببرید

این برند مال یه شرکت چینی هست که در حال حاضر داره با ایران همکاری میکنه

مثل جی پلاس که به نام تولید ملی ثبت شده

درباره اون برند امریکایی هم بگم که این چینیا از هر چیزی یه کپی میزنن حتی اسم اون شرکت رو هم کپی کردند

Sceptre فقط تولید مانیتور میکنه اینا اومدن با اسم اون شرکت هر چی دوست داشتن تولید کردن حتی مانیتور های اون شرکت رو هم تولید کردند که فقط طرح هستند و هیچ شباهتی از نظر کیفی ندارند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...