رفتن به مطلب

خاموش نشدن کیس در بعضی زمانها

mohammad7966
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. گاهی اوقات زمانی که شات داون میکنم،مانیتور خاموش میشه ولی کیس همچنان روشن میمونه و مجبور میشم ریست کنم از کلید کیس تا بعد خاموش کنم.

سیستم اینه:
مادربرد:گیگا b360 hd3

پردازنده : i5 8400
رم :2 عدد 4 گیگ و یک هدد 8 گیگ از برند اپیسر
پاور 580 گیرین
هارد 1 ترابایت وسترن دیجیتال
یه کارت شبکه بی سیم تی پی لینک هم دارم به صورت usb

این سیستم پایداره (چندین ساعت گیم زدم هیچ مشکلی نداره)ولی گاهی اوقات به خاطر 3 رمی که داره یه سری مشکل ریز دیده شده که خیلی مهم نیست.2تا رم 4 گیگ روی فرکانس 2400 و سازنده هم سامسونگ بوده ولی اون 8 گیگ 2133 فرکانسش هست و روی حالت xmp فرکانسش 2400 میشه.سازنده اش هم هاینیکسه نه سامسونگ

الان میخوام بدونم این مشکل به خاطر ویندوز 10 که سیستم خاموش نمیشه یا مشکل از این 3 رمه؟یه سری راه حلی که توی اینترنت هم بوده رو رفتم مثلا توی قسمت پاور منجمنت کارت شبکه هم تیک رو برداشتم و از این کارها

یه راهی هم توی اینترنت نوشتن توی تنظیمات پاور تیک turn on fast startup رو بردارید ولی وقتی برداشتم ویندوز دیر بالا می اومد.

ممنونم میشم کمک کنید.این مشکل گاهی ماهی یکبار،هفته ای یکبار،2 ماه یکبار اتفاق میفته  و اصلا همیشگی نیست.

خود ویندوز 10 هم کم مشکل نداره.تا حالا چندبار اتفاق افتاده زمانی که سیستم رو روشن میکنم و سیستم بالا میاد،حالت زمانی رو داره که تازه نصب شده و هیچکدام از آیکن برنامه هایی که نصب کردم روی دسکتاب نیست.تا اینکه سیستم رو ریستارت کنم تا دوباره اون آیکن ها ظاهر بشن

ممنونم و سپاسگزار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بعد شات داون کردن، همچنان تصویر دارید یا هیچ تصویری از سیستم نمیگیرید؟

منم چنین مشکلی داشتم.ولی جوری بود که انگار سیستم ریستارت میشد و دوباره از نو میومد بالا. اینجوری حل شد:

از توی دیوایس منیجر، بگردید هر دستگاهی که چنین گزینه ای داره رو غیر فعال کنید.

image.thumb.png.b34936a76526ec3421d0e7b71597d67f.png

تمام موس و کیبرد ها و دستگاه های کنترلی و کارت های شبکه این گزینه رو دارن،

اگه اینارو هم غیر فعال کردید و بازم جواب نداد، مشکل یا از پاور هست یا مادربرد که سینگال power-on پاور رو قطع نمیکنه. بایوس مادربرد رو ریستارت کنید و یکبار ویندوز هم عوض کنید، باید حل بشه

لینک به دیدگاه

نه مانیتور خاموش میشه ولی کیس همچنان روشنه.منم نهایت بعد 1 دقیقه دیدم هنوز خاموش نشده،دیگه دستی کیس رو ریست میکنم.

پاور هم 2 ساله دارمش.نو هم خریدم.

لینک به دیدگاه

برا من مشکل از اخرین ورژن مادربرد بود که با انلاک کردن مادربرد و نصب ورژن قدیمی تر فعلا حل شده اما مشکل دیگه ای به وجود اومده ،این هست که سیستم وقتی میری رو حالت sleep کاملا shutdown میشه

لینک به دیدگاه

سلام

بایوس آپدیته؟

داخل بایوس تب پاور erp غیر فعاله؟

داخل CMD (run as admin) دستور powercfg -requests رو بزنید نتیجه رو بگید

Capture.JPG

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hellbrain۶۶۶ گفته است :

سلام

بایوس آپدیته؟

داخل بایوس تب پاور erp غیر فعاله؟

داخل CMD (run as admin) دستور powercfg -requests رو بزنید نتیجه رو بگید

Capture.JPG

بله erp غیرفعاله.کلا تنظیمات پیشفرض خود کارخونه است و دستکاری نکردم.نسخه بایوس هم نسخه f14 ولی نسخه نهایی مادربرد گیگا f16b که بتا هست.بنا بر دلایلی فعلا نمیتونم آپدیت بایوس انجام بدم.

این هم نتیجه دستوری که گفتید

C:\WINDOWS\system32> powercfg -requests
DISPLAY:
None.

SYSTEM:
None.

AWAYMODE:
None.

EXECUTION:
None.

PERFBOOST:
None.

ACTIVELOCKSCREEN:
None.

C:\WINDOWS\system32>

لینک به دیدگاه

سایر موارد داخل عکسی که فرستادم هم غیر فعاله؟

راستش مقداری به کارت شبکه هم شک دارم چون خودم قبلا با مدل tp link wn823n مشکل مشابه داشتم

به جز اینا چیزی به ذهنم نمیرسه جز تست با پاور دیگه در صورت امکان

لینک به دیدگاه

در ۵۲ دقیقه قبل، hellbrain۶۶۶ گفته است :

سایر موارد داخل عکسی که فرستادم هم غیر فعاله؟

راستش مقداری به کارت شبکه هم شک دارم چون خودم قبلا با مدل tp link wn823n مشکل مشابه داشتم

به جز اینا چیزی به ذهنم نمیرسه جز تست با پاور دیگه در صورت امکان

آره همه چی طبق عکسه

الان هم کارت شبکه رو بدون اینکه به صورت ایمن از  طریق ویندوز اجکت کنم،درآوردم،بلو اسکرین داد سیستم

شما مگه با کارت شبکه تی پی لینک خودتون این مشکلشو داشتید؟

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، mohammad۷۹۶۶ گفته است :

آره همه چی طبق عکسه

الان هم کارت شبکه رو بدون اینکه به صورت ایمن از  طریق ویندوز اجکت کنم،درآوردم،بلو اسکرین داد سیستم

شما مگه با کارت شبکه تی پی لینک خودتون این مشکلشو داشتید؟

مشکل من وقتی بود که سیستم به حالت اسلیپ میرفت و در واقع به صورت کامل انجام نمیشد نه میشد خاموشش کرد نه روشن میشد

علت هم از دانگل بود که ظاهرا با وین 10 سازگاری کامل نداشت حتی تیک allow this device to wake the computer و تنظیمات بایوس هم کمک نکرد در نهایت دانگل رو تعویض و تمام ردپاش رو از ویندوز پاک کردم

Untitled.thumb.jpg.5842289d087cb53b264410e4661707bd.jpg

این لینک رو مطالعه کنید شاید کمک کرد

درسته در مورد اسلیپ توضیح داده ولی این خاموشی ناقص سیستم شما بی شباهت به حالت اسلیپ مود نیست

لینک به دیدگاه

کارت شبکه های بی سیم تی پی لینک بعضی موقع ها باعث فریز سیستم میشه کارت شبکه رو جدا کنید و چند بار تست کنید شاید از اون باشه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز
پیشنهاد من اینه که که تو ستینگ برید دنبال بخش sleep & power و بعد واردAdditional power settings بشید.

و بعد روی Choose what the power buttons do کلیک بکنید تا وارد منوی جدید بشید اونجا میتونید دکمه شات داون رو به حالت اولیه برگردونید.که با زدن ایندکمه سیستمتون خواموش شه.

این مطلب رو هم مطالعه کنید بدرد میخوره https://windowsreport.com/random-shutdown-windows-10/

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم

ویرایش شده توسط MasterT
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوستان. توی این مدت کارت شبکه رو به پورتهای جلوی کیس وصل کردم و فقط یکبار این مشکل پیش اومد. ولی وقتی به مادربرد مستقیم وصل میکردم این اتفاق زیاد می افتاد.

علت چیه که مستقیما به مادربرد وصل باشه این ایراد ظاهر میشه ؟

لینک به دیدگاه

سلام آقای آبیشی. شما تا حالا با این مشکل مواجه نشده‌اید؟ به نظرتون مشکل از کارت شبکه نیست؟ چون موس و کیبورد هم مستقیم به مادربرد وصلند ولی فقط برای کارت شبکه تی‌پی‌لینک این مشکل بودجود میاد. یه بار هم کیس روشن بود و به صورت safely ریموو نکردم و سیستم بلواسکرین داد.    @ARMIN

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۶/۱۵ در ۱۱:۵۲، mohammad۷۹۶۶ گفته است:

نه مانیتور خاموش میشه ولی کیس همچنان روشنه.منم نهایت بعد 1 دقیقه دیدم هنوز خاموش نشده،دیگه دستی کیس رو ریست میکنم.

پاور هم 2 ساله دارمش.نو هم خریدم.

مشابه مشکل رو یکی از آشناهام روی لپتاپ داشت(تاپیکش هم هست توی فروم)

ویندوز رو عوض کنید احتمال زیاد درست میشه

ممکنه بخاطر آپدیت های ویندوز یا بایوس باشه

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، mohammad۷۹۶۶ گفته است:

سلام آقای آبیشی. شما تا حالا با این مشکل مواجه نشده‌اید؟ به نظرتون مشکل از کارت شبکه نیست؟ چون موس و کیبورد هم مستقیم به مادربرد وصلند ولی فقط برای کارت شبکه تی‌پی‌لینک این مشکل بودجود میاد. یه بار هم کیس روشن بود و به صورت safely ریموو نکردم و سیستم بلواسکرین داد.    @ARMIN

کارت شبکه مجزا دارین؟ چیه مدلش؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

کارت شبکه مجزا دارین؟ چیه مدلش؟

بله  کارت شبکه وایرلس tplink wn821n دارم. الان 3،4 ماهی هست که جلوی کیس وصلش کردم و خب مشکلی پیش نیومده و راحت سیستم شات دان میشه. ولی قبلا که به پشت کیس وصل بود، کارت شبکه گاهی اوقات خاموش نمیشد و قشنگ چراغش چشمک میزد و به خاطر همین سیستم شات داون نمیشد.( مانیتور خاموش میشه ولی کیس نه) حالا با جلوی کیس مشکلی هم ندارم ولی چون توی دید هست و ممکنه بچه ها بهش دست بزنن

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است:

بله  کارت شبکه وایرلس tplink wn821n دارم. الان 3،4 ماهی هست که جلوی کیس وصلش کردم و خب مشکلی پیش نیومده و راحت سیستم شات دان میشه. ولی قبلا که به پشت کیس وصل بود، کارت شبکه گاهی اوقات خاموش نمیشد و قشنگ چراغش چشمک میزد و به خاطر همین سیستم شات داون نمیشد.( مانیتور خاموش میشه ولی کیس نه) حالا با جلوی کیس مشکلی هم ندارم ولی چون توی دید هست و ممکنه بچه ها بهش دست بزنن

میشه توضیح بدین منظورتون چیه مانیتور خاموش میشه ولی کیس نه؟

یعنی فنهای کیس فن کولر پردازنده همه روش میمونن و سیستم خاموش نمیشه؟

بعد مشکل این موضوع که سیستم خاموش باشه ولی چراغ کارت شبکه چشمک بزنه چیه؟

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

میشه توضیح بدین منظورتون چیه مانیتور خاموش میشه ولی کیس نه؟

یعنی فنهای کیس فن کولر پردازنده همه روش میمونن و سیستم خاموش نمیشه؟

بعد مشکل این موضوع که سیستم خاموش باشه ولی چراغ کارت شبکه چشمک بزنه چیه؟

یعنی مانیتور صفحه اش سیاه میشه و رو به خاموشی میره . کیس هم بله همون که فرمودین، یعنی فن پردازنده و فنهای کیس روشن میمونن و به صورت کامل خاموش نمیشن

اون که چراغ کارت شبکه چشمک میزنه یعنی اینکه من شات داون کردم ، مانیتور خاموش شده ولی کیس همچنان روشن میمونه که من احتمال میدم کارت شبکه عامل خاموش نشدن کیس هست. الان که گذاشتم جلوی کیس قشنگ خود چراغ کارت شبکه اول خاموش میشه و بعد از چند میلی ثانیه کیس هم خاموش میشه ولی به پشت کیس که وصل بود نه.

ویرایش شده توسط mohammad7966
لینک به دیدگاه

۲۶ دقیقه قبل، mohammad۷۹۶۶ گفته است:

یعنی مانیتور صفحه اش سیاه میشه و رو به خاموشی میره . کیس هم بله همون که فرمودین، یعنی فن پردازنده و فنهای کیس روشن میمونن و به صورت کامل خاموش نمیشن

اون که چراغ کارت شبکه چشمک میزنه یعنی اینکه من شات داون کردم ، مانیتور خاموش شده ولی کیس همچنان روشن میمونه که من احتمال میدم کارت شبکه عامل خاموش نشدن کیس هست. الان که گذاشتم جلوی کیس قشنگ خود چراغ کارت شبکه اول خاموش میشه و بعد از چند میلی ثانیه کیس هم خاموش میشه ولی به پشت کیس که وصل بود نه.

اوکی شما به نظرم در اولین فرصت یه ویندوز جدید بریز، بعد ببین کدوم یکی از این مشکلات اذیت میکنند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...