رفتن به مطلب

تجربی برم یا ریاضی؟

mohammadd
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
امسال پایه دهمم مدارس غیرانتفاعی خود سپاه و باید انتخاب رشته کنم          پسرم
درسم خوبه   متوسط به بالا   دروس عمومی ضعیفم  ریاضی و علوم قوی هست
به هر دو رشته علاقه دارم اگه برم تجربی  برا پزشکی هست  اگه برم ریاضی مستقیم برا دبیری میرم    به هر دو علاقه دارم     از تجربی ترسم اینه که مثلا برم چندین سال نتونم قبول شم  از این جهت ریاضی قبولیش راحت تره    ولی خب گیج موندم    ولی خوب پزشکی چیز دیگه ای هست
به نظرتون به کدوم برم؟

لینک به دیدگاه

سلام.

آزمون هدایت تحصیلی دادین؟ با مشاور مدرسه صحبت کردین؟

اگه آزمون دادین و واقعا مایل هستین ما اینجا به شما مشاوره بدیم عکس کارنامه پایان سال و نتیجه آزمون هدایت تحصیلی رو بزارین.

لینک به دیدگاه

رشته ریاضی تا خرخره ظرفیت ها پر شده همه مهندس شدن. برو تجربی به نظرم. 

هیچ کارم نیست برای ریاضی رقابت کاری بالاست. تا دلت بخاد مدرک دار مهندس ریخته ولی اندازه یه آدمی که فنی حرفه ی رفته کار بلد نیستند. از بس روش های تدریس مهندس ضعیف و قدیمه.

مگر این که خودت سرمایه داشته باشی خودت کار کنی. یا پارتی کلفت که بری مهندسی(ریاضی) بعد بری سر کار دولتی با حقوق 5 تومن!

لینک به دیدگاه

برو تجربی عزیز کسی که شک داره و این سوال میپرسه 

تجربه ثابت کرده که تجربی موفق تره 

لینک به دیدگاه

وقتی دروس عمومی که حفظ کردنی هست ضعیف هستین چطوری میخواین تجربی برین؟ اگر ریاضی و فیزیک شما بهتره، خوب منطقا اون رشته ای رو انتخاب کنید که توش قوی ترین.

لینک به دیدگاه

صرف اینکه دارین از ما میپرسین خودش اشتباه محضه! چون رشته کاملا شخص محوره و تنها کسی میتونه بهتون جواب بده که کاملا شما ، شخصیتتون و علایقتون رو بشناسه!

لذا من هیچ راهنمایی نمیتونم بهتون بکنم ولی طبق آمار ها رقابت در کنکور تجربی بسیار بسیار سنگین تر از ریاضی هست و حتی بعد از اون و قبولی فرضی شما در رشته پزشکی کماکان سال های سال باید با جدیت درس بخونین.

اگر واقعا اینقدر درس خون هستین که بخواین 10 سال آینده زندگیتون رو وقف درس کنین حالا تازه باید بپرسین که تجربی برم یا ریاضی یا انسانی؟

ولی اگر اینقدر درسخون نیستین که سال کنکور شبانه روز بخونین و بعدش هم با جدیت کامل تو دانشگاه پزشکی بخونین تجربی رو حذف کنین به انسانی و ریاضی فکر کنین!

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

رشته ریاضی تا خرخره ظرفیت ها پر شده همه مهندس شدن. برو تجربی به نظرم. 

هیچ کارم نیست برای ریاضی رقابت کاری بالاست. تا دلت بخاد مدرک دار مهندس ریخته ولی اندازه یه آدمی که فنی حرفه ی رفته کار بلد نیستند. از بس روش های تدریس مهندس ضعیف و قدیمه.

مگر این که خودت سرمایه داشته باشی خودت کار کنی. یا پارتی کلفت که بری مهندسی(ریاضی) بعد بری سر کار دولتی با حقوق 5 تومن!

من اگه برم ریاضی میرم دبیری  از خوبی هاش اینکه سربازی نداره و عضو رسمی آموزش و پرورش هست

در 29 دقیقه قبل، farhadii گفته است :

برو تجربی عزیز کسی که شک داره و این سوال میپرسه 

تجربه ثابت کرده که تجربی موفق تره 

تنها ترسم از تجربی قبول نشدن و رفتن به سربازی هست

در 26 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

وقتی دروس عمومی که حفظ کردنی هست ضعیف هستین چطوری میخواین تجربی برین؟ اگر ریاضی و فیزیک شما بهتره، خوب منطقا اون رشته ای رو انتخاب کنید که توش قوی ترین.

ضعیف که مثلا اینطوریم که مطالب دفاع مطالعات اجتمایی نه به صورت عالی حفظشون میکنم نه اونقدر هم ضعیف یه چیز مابین متوسط ولی نسبت به ریاضی توی این درس ها ضعیف ترم این دو درس و امثال اینا واقعا حوصلم نمیکشه براشون وقت بذارم که متاسفانه توی دهم تا دوازدم مشترک هستن   ولی توی درسی مثل زیست شناسی چون علاقه هم دارم بهش میتونم خوب حفظش کنم  از وقتی که امتحان هام تموم شده  فقط فیلم های حرف آخر زیست میبینم از جهتی تو ریاضی هم قوی ام  سر دو راهی موندم

ویرایش شده توسط mohammadd
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mohammadd گفته است :

تنها ترسم از تجربی قبول نشدن و رفتن به سربازی هست

به نظرم اگه بتونی ریاضی را خوب پاس کنی و  با ریاضی مهندسی قبول شی

با تجربی میکروبیولوژی یا حداقل  مهنذسی کشاورزی قبولی

بازار کارمهندسی کشاورزی میدونم تعریفی نیس 

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در ۳ دقیقه قبل، farhadii گفته است :

به نظرم اگه بتونی ریاضی را خوب پاس کنی و  با ریاضی مهندسی قبول شی

با تجربی میکروبیولوژی یا حداقل  مهنذسی کشاورزی قبولی

بازار کارمهندسی کشاورزی میدونم تعریفی نیس 

به نظرتون تو تجربی موفق تر میشم یا ریاضی؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mohammadd گفته است :

دادا هیچ کسی گوی بلورین نداره بتونه آینده شما رو پیشبینی کنه.

خودت باید تصمیم بگیری و اینو بدون، ممکنه هر تصمیمی بگیری 2 سال دیگه تصمیمت رو عوض کنی. تا حتی بعد از دانشگاه ممکنه وارد کاری بشی که اصلا هیچ ربطی به رشته ای که خوندی نداشته باشه. بنابراین سخت نگیر، اون کاری که دوست داری و در اون بهتر هستی رو انتخاب کن، اگر چند سال دیگه بازهم دوسش داشتی که ادامه میدی، دوسش نداشتی عوضش میکنی.

لینک به دیدگاه

تجربی تو ایران درآمد خوبی داره به شرط اینکه توش خوب باشی

ریاضی فرصت برای مهاجرت بیشتر داره به شرط اینکه توش خوب باشی

تو هر کددمم خوب نباشی فایده خاصی نداره

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، mohammadd گفته است :

کسی که تو استعداد ریاضی اش شک داره و قطعیت نداره تو باور استعداد ریاضی  اش  به نظرم تجربی براش بهتره  ، این نظر منه و تجربه من  بدون آدم با آدم فرق داره ، حتی درک  دو تا آدم از یه محیط و یه مسله متفاوته و این برداشت منه

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

دادا هیچ کسی گوی بلورین نداره بتونه آینده شما رو پیشبینی کنه.

خودت باید تصمیم بگیری و اینو بدون، ممکنه هر تصمیمی بگیری 2 سال دیگه تصمیمت رو عوض کنی. تا حتی بعد از دانشگاه ممکنه وارد کاری بشی که اصلا هیچ ربطی به رشته ای که خوندی نداشته باشه. بنابراین سخت نگیر، اون کاری که دوست داری و در اون بهتر هستی رو انتخاب کن، اگر چند سال دیگه بازهم دوسش داشتی که ادامه میدی، دوسش نداشتی عوضش میکنی.

من دقیقا سر دو راهی قرار گرفتم من تو هر دو مورد خوب بودم آزمون های مرات و قلم چی همیشه درصد های خوبی میزدم   واقعا به هر دو مورد علاقه دارم به حدی که انتخاب یکی از بین این دو واقعا برام سخته   الان که میفرمایید اگه چند سال بعد که دوست نداشتم میتونم عوضشش کنم  مثلا من توی دوازدهم مثلا از ریاضی برم برا تجربی دیگه در حد صفر هست که بتونم هم درس های اون رشته ای که انتخاب کردم رو بخونم و امتحان بدم و هم برگردم زیست دو سال پیش رو بخونم و برا تغییر رشته امتحان بدم  واقعا الان گیج شدم

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، mohammadd گفته است :

سلام
به هر دو رشته علاقه دارم اگه برم تجربی  برا پزشکی هست  اگه برم ریاضی مستقیم برا دبیری میرم    به هر دو علاقه دارم     از تجربی ترسم اینه که مثلا برم چندین سال نتونم قبول شم  از این جهت ریاضی قبولیش راحت تره    ولی خب گیج موندم    ولی خوب پزشکی چیز دیگه ای هست
به نظرتون به کدوم برم؟

سلام. دادا خوبی. من سال 94 کنکور دادم (رشته تجربی) و دبیری قبول شدم دانشگاه فرهنگیان. البته از طریق کنکور زبان دبیری زبان قبول شدم و الان هم دبیرم

اگر دنبال اینی که دبیری قبول بشی به عنوان کسی که دو سال معلمه بهت می گم به هیچ وجه این کارو نکن. اسمش اینه که استخدام رسمی و فلان ولی به حقوق چندرغازش اصلا نمی ارزه. ( ماهی 2800 حقوقمه).
اگه به من باشه میگم اگه میخای با درس خوندن به شغل های تاپ برسی باید درست خیلی خوب باشه و پزشکی اینا قبول شی . ایا اگه دیدی نمی تونی قیدشو بزن و وارد بازار کار شو. مخصوصا کسب درامد از اینترنت الان خیلی بهتر از درس خوندن و چند سال علاف شدن و آخرش هم پشت میز نشینی با یه حقوق چندغازه.

لینک به دیدگاه

در ۱۱ دقیقه قبل، Zarathustra گفته است :

سلام. دادا خوبی. من سال 94 کنکور دادم (رشته تجربی) و دبیری قبول شدم دانشگاه فرهنگیان. البته از طریق کنکور زبان دبیری زبان قبول شدم و الان هم دبیرم

اگر دنبال اینی که دبیری قبول بشی به عنوان کسی که دو سال معلمه بهت می گم به هیچ وجه این کارو نکن. اسمش اینه که استخدام رسمی و فلان ولی به حقوق چندرغازش اصلا نمی ارزه. ( ماهی 2800 حقوقمه).
اگه به من باشه میگم اگه میخای با درس خوندن به شغل های تاپ برسی باید درست خیلی خوب باشه و پزشکی اینا قبول شی . ایا اگه دیدی نمی تونی قیدشو بزن و وارد بازار کار شو. مخصوصا کسب درامد از اینترنت الان خیلی بهتر از درس خوندن و چند سال علاف شدن و آخرش هم پشت میز نشینی با یه حقوق چندغازه.

سلام
والا دایی بنده دبیر ابتدایی بودن و خیلی وقته بازنشسته شدن  الان که بازنشسته هستن ماهانه بالای 6 ملیون حقوق دارن   
ولی اگه دبیری حقوقش کمه بیخیالش میشم

لینک به دیدگاه

در ۱۲ دقیقه قبل، mohammadd گفته است :

سلام
والا دایی بنده دبیر ابتدایی بودن و خیلی وقته بازنشسته شدن  الان که بازنشسته هستن ماهانه بالای 6 ملیون حقوق دارن   
ولی اگه دبیری حقوقش کمه بیخیالش میشم

خودت داری میگی بازنشسته. به معلم ها بعد عمری خدمت ( 30 سال) اندکی حقوق چندغازشونو بیشتر می کنن. وگرنه کم سابقه هایی مثل من حقوقشون در حد 2 3 تومنه

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، mohammadd گفته است :

سلام
به نظرتون به کدوم برم؟

ریاضی وانسانی در بدترین شرایط معلم میشی(اگه دنبال معلمی فقط انسانی) ولی اگه از نظر حمایت خانواده و وضع مالی اوکی هستی برو تجربی

لینک به دیدگاه

در ۳۳ دقیقه قبل، mohammadd گفته است :

من دقیقا سر دو راهی قرار گرفتم من تو هر دو مورد خوب بودم آزمون های مرات و قلم چی همیشه درصد های خوبی میزدم   واقعا به هر دو مورد علاقه دارم به حدی که انتخاب یکی از بین این دو واقعا برام سخته   الان که میفرمایید اگه چند سال بعد که دوست نداشتم میتونم عوضشش کنم  مثلا من توی دوازدهم مثلا از ریاضی برم برا تجربی دیگه در حد صفر هست که بتونم هم درس های اون رشته ای که انتخاب کردم رو بخونم و امتحان بدم و هم برگردم زیست دو سال پیش رو بخونم و برا تغییر رشته امتحان بدم  واقعا الان گیج شدم

من تو 15 سالگی سر دوراهی ریاضی و تجربی قرار گرفتم و مثل شما دو دل بودم. تازه اون موقع من هم ریاضیم خوب بود و هم تجربی ام خوب بود. ریاضی رو انتخاب کردم، نه از روی علاقه بیشتر نسبت به تجربی، بلکه گفتم چون والدینم هر دو شغلشون با حساب و کتاب در ارتباطه پس لابد منم میتونم. دو سال بعد معلم ریاضی بدی خورد به ما و من کلا زده شدم از ریاضی، عدم توانایی در حل مسائل ریاضی باعث شد فیزیک رو هم خراب کنم. من یک سال در دبیرستان درجا زدم، دیگه نتونستم اصلا ریاضی، هندسه و کلا درس های محاسباتی رو درست تحلیل کنم. نه اینکه خنگ باشم، نه متاسفانه معلم درستی نداشتم طوری به من یاد بده که من بفهمم. برای اینکه بتونم حداقل دیپلم بگیرم معلم خصوصی گرفتم و اون معلم متوجه شد چطوری ریاضی رو به من یاد بده و به کمک اون ریاضی ام دوباره خوب شد. به هر حال، با یه بدبختی دیپلم رو یک سال دیرتر از همه گرفتم. همزمان زبان انگلیسی هم میخوندم، از زبان انگلیسی هم متنفر بودم. پنج شش بار ترم های زبان رو هم افتادم. این داستان ادامه داشت تا کنکور و اونجا علاقمند شدم به رشته هنر و سینما و بازیگری. همزمان به دلیل علاقه شدید به مسائل دینی به صورت جدی تو فکر رشته الهیات هم بودم. ولی تو کنکور زورم به هیچ کدوم این دو تا نرسید.

میخوام بگم بهت که این انتخاب رشته ها مهم هست ولی نه اونقدری که بخوای اینقدر سخت بگیری. زندگی و شرایطش هر لحظه میتونه عوض بشه و به همین ترتیب راه ادم هم عوض میشه.

لینک به دیدگاه

سلام

تجربی اگه تا آخرش بری و پزشک بشی،آخره بد نداره از این که هممون مطمئنیم

اما دبیری رو باید زرنگ بازی دربیارید،منظورم کلاس های تقویتی و خصوصی هست که نون اصلی تو همونه،وگرنه حقوق ماهانش که جالب نیست

اگه دروس عمومی منظورتون دینی و عربی هست اونا مهم نیست،ولی انگلیسی رو باید یاد بگیرید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

سلام

اما دبیری رو باید زرنگ بازی دربیارید،منظورم کلاس های تقویتی و خصوصی هست که نون اصلی تو همونه،وگرنه حقوق ماهانش که جالب نیست

اگه دروس عمومی منظورتون دینی و عربی هست اونا مهم نیست،ولی انگلیسی رو باید یاد بگیرید

سلام بله دروس عمومی منظورم همین هاست     

متاسفانه فهمیدم دبیری حقوق زیادی نداره و تنها خوبیش معافیت سربازی هست ولی نمیدونم چرا بعضی سایت ها اینطوری زدن https://www.e-estekhdam.com/حقوق-فرهنگیان

الان بیشتر به تجربی  و رشته های پزشکی فکر میکنم

ویرایش شده توسط mohammadd
لینک به دیدگاه

بحث انتخاب رشته بستگی به توانایی و علاقه شما داره.

اگه شما تو ریاضی درستون خوبه ولی بهش علاقه نداشته باشید به احتمال زیاد توش درجا می‌زنید جوری انتخاب رشته کنید بعد اینکه مدرکتون رو گرفتید حداقل از کاری که انجام میدید لذت ببرید نه ذلت

نمونه بارزش خود بنده که ریاضی رو انتخاب کردم درسمم جوری بود که هردو رشته تجربی و ریاضی رو می تونستم انتخاب کنم رتبه چهار رقمی کنکور رو هم اوردم ولی ۲ ترم مونده بود  مدرکم رو بگیرم دانشگاه رو ول کردم(تو یه دفتر مهندسی هم کار می‌کردم مزخرف ترین کار عمرم بود، البته نقشه برداری با پهپاد توش استثنا بود😬) کلا درس زده شده 🤢بودم جوری بود که وقتی جزوه استاتیک و دیفرانسیل و.‌‌...(هرچی که مربوط به ریاضی بود💩) رو میدیم حالم به هم می خورد 🤮 چون از اولش به کار های فنی علاقه شدیدی داشتم  ولی به اسرار والدینم ریاضی رو انتخاب کردم شاید اگه درسم خوب نبود بهتر بود😔

نتیجه :

بیایید به کودکانمان  نه  گفتن را بیاموزیم🥳😃🥳😃🥳😃🥳😃🥳😃🥳😃🥳😃

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

سلام

😄

به قول یه بنده خدایی پزشکی نون داره ولی بچه آدم نه خود آدم!

یه پزشک تازه تو سن نزدیک به 30 سال کمی کمتر بعد سال ها درس خوندن بی وقفه تازه یک پزشک عمومی میشه بدون هیچ تخصصی بدون هیچ سابقه کاری!

دوباره کلی باید بره زمان بذاره تخصص بگیره.

بعد تازه باید بیاد کار کنه تجربه کسب کنه تا یه ذره شناخته شده بشه و حقوقش بره بالا

خلاصه یه حساب سر انگشتی نشون میده زیر 40 50 سال پزشکی هیچ عایده ای نداره یعنی عملا شما تو دوران جوانی خودتون که قراره از زندگی لذت ببرین تمام زندگیتون رو باید در محیط درمانی بگذرونین.

یه وقتی هست فرد علاقه داره به این حوزه و به این محیط کاری که خوب خیلی هم عالی داره از زندگیش لذت میبره

ولی اگر بنا بر درآمد بالا باشه بنظرم پزشکی یکی از دیربازده ترین کار های ممکنه

خصوصا وقتی میام تو ذهن خودم با کسایی که میشناسم مقایسه میکنم و میبینم در سنینی که هنوز یک پزشک در حال درس خوندن و امتحان دادنه به چه درآمد هایی رسیدن در همین ایران!

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

😄

به قول یه بنده خدایی پزشکی نون داره ولی بچه آدم نه خود آدم!

یه پزشک تازه تو سن نزدیک به 30 سال کمی کمتر بعد سال ها درس خوندن بی وقفه تازه یک پزشک عمومی میشه بدون هیچ تخصصی بدون هیچ سابقه کاری!

دوباره کلی باید بره زمان بذاره تخصص بگیره.

بعد تازه باید بیاد کار کنه تجربه کسب کنه تا یه ذره شناخته شده بشه و حقوقش بره بالا

خلاصه یه حساب سر انگشتی نشون میده زیر 40 50 سال پزشکی هیچ عایده ای نداره یعنی عملا شما تو دوران جوانی خودتون که قراره از زندگی لذت ببرین تمام زندگیتون رو باید در محیط درمانی بگذرونین.

یه وقتی هست فرد علاقه داره به این حوزه و به این محیط کاری که خوب خیلی هم عالی داره از زندگیش لذت میبره

ولی اگر بنا بر درآمد بالا باشه بنظرم پزشکی یکی از دیربازده ترین کار های ممکنه

خصوصا وقتی میام تو ذهن خودم با کسایی که میشناسم مقایسه میکنم و میبینم در سنینی که هنوز یک پزشک در حال درس خوندن و امتحان دادنه به چه درآمد هایی رسیدن در همین ایران!

اگه فقط از بعد مادی باشه حرفای شما درسته

اما  با در آمد کار آزاد ۱۰۰ملیون در ماه نمیشه برای خود لقب دکتر متخصص رو خرید و صد هزار نفر بشناسن و احترام بزارن

یه دلال هفتاد سالشم بشه نهایت یا بش میگن مهندس یا بش میگن حاج آقا ،اما یک دکتر حتی با مدرک عمومی هم برای مردم دکتر هست 

اعتبار و ارزش برای همه تا حدودی مهمه  ،و البته خریدنی نیست

البته دکتر داریم تا دکتر🤭

لینک به دیدگاه

سلام و درود رفقای عزیز 
من به شخصه ی نظری که دارم اینه که این تصمیم که میتونه یکی از تصمیم های بزرگ زندگیت باشه و مسئولیت اول و اخر تصمیمش و اتفاقاتی که واست تو این راه میافته با خودته دوست عزیز.
خب من فکر میکنم خیلی بهتره که بری یکم خرج کنی و از ی مشاور کمک بخوای که شاید کمتر در آینده پشیمون بشی . ولی نظر من اینه که اگه میخوای یک کاری رو انجام بدی این سه تا پارامتر رو در نظر بگیر 1_استعداد(چیو سریعتر یاد میگیری)2_علاقه و 3_ میتونه نیاز های جامعه باشه. و اون یک کاری که هر سه تای این پارامتر رو داشته باشه حتما چون بهش علاقه داری واسش تلاش میکنی و چون استعداد هم داری زودتز یاد میگیری و در آخر چون نیاز جامعه هم هست به درامدت هم راضی هستی و تو اون کار شانس موفقیتت بیشتره .

نکته ای که هست اینه که برای مشاوره گرفتن نباید بپرسی کدوم بهتره باید مثلا بپرسی که معایبش چیه و مزایاش چیه.

لینک به دیدگاه

سلام
من از ریاضی رفتم دانشگاه
دانشگاه رفتن الکیه بنظر من
همون پولو ( تقربا نصف اون پول ) بیرون کلاس برو بیشتر یاد میگیری
دانشگاه چیزی یاد نمیده که اینده بدردت بخوره
فقط کلاس داره 😉

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...