رفتن به مطلب

مشکل در باس رم تازه خرید شده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

امروز من باندل زیر رو خریدم  

h510m s2h    i5 11400  ddr4 8gb 3200geil

الان مشکل اینه که هم توی مشخصات بایوس و هم توی cpuz میزنه فرکانس 1066mhz  من رم رو به اسم 3200 گرفتم    مادربرد و سی پی یو هم ین رمو ساپورت میکنه     دوستان کسی میدونه مشکل کجاس      ممکنه که رمه با باس ۲۱۳۳ بهپ داده باشند به جای باس ۳۲۰۰

20210922_001408.jpg

لینک به دیدگاه

در ۴۲ دقیقه قبل، zanyar۱۱ گفته است :

سلام دوستان 

الان مشکل اینه که هم توی مشخصات بایوس و هم توی cpuz میزنه فرکانس 1066mhz  من رم رو به اسم 3200 گرفتم    مادربرد و سی پی یو هم ین رمو ساپورت میکنه     دوستان کسی میدونه مشکل کجاس      ممکنه که رمه با باس ۲۱۳۳ بهپ داده باشند به جای باس ۳۲۰۰

20210922_001408.jpg

سلام فک کنم باید از تنظیمات مادربرد درستش کن اون xmp باید 1 بشه ک الان 2 نشون میده!

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

بله از تنظیمات بایوسشه   

تو یوتیوب چنتا راه حل دادن 

رفتم تو قسم بایوسش و اپدیتش کردم و اون xmp رو تیک زدم و درست شد  الان هم تو بایوس و هم توی cpu z اوکی شده    فقط نمیدونم اینکه این مشکل ساز نمیشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، zanyar11 گفته است :

بله از تنظیمات بایوسشه   

رفتم تو قسم بایوسش و اپدیتش کردم و اون xmp رو تیک زدم و درست شد  الان هم تو بایوس و هم توی cpu z اوکی شده    فقط نمیدونم اینکه این مشکل ساز نمیشه ؟

نه مشکلی پیش نمیاد، کلا xmp کارش همینه برای رم های هرتز بالا باید روشن باشه، مادربورد به صورت دیفالت رم های مختلف رو روی یه هرتزی بالا میاره فقط تا شما xmp رو روشن کنین، یچی تو مایه های دراور کارت گرافیک که وقتی نصب نیست تصویر بهتون میده تا حدی که بتونین دراورش رو نصب کنین.

در 8 ساعت قبل، zanyar11 گفته است :

بله از تنظیمات بایوسشه   

نه مشکلی پیش نمیاد، کلا xmp کارش همینه برای رم های هرتز بالا باید روشن باشه، مادربورد به صورت دیفالت رم های مختلف رو روی یه هرتزی بالا میاره فقط تا شما xmp رو روشن کنین، یچی تو مایه های دراور کارت گرافیک که وقتی نصب نیست تصویر بهتون میده تا حدی که بتونین دراورش رو نصب کنین.

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در ۲۵ دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

درسته ممونم ازتون 

من فقط برا باس بالاترش ۱۱۴۰۰ گرفتم و متدربردی که ۳۲۰۰ رو ساپورت کنه  که انصافا خیلی توی گیم تاثیر میزاره   

لینک به دیدگاه

درود

بعضا طبق تجربه مشاهده شده که فعال کردن XMP باعث بروز Blue Page شده که دلیل اون عدم توانایی مادربرد در ساپورت فرکانس بالاتر رم و یا مچ نشدن با اون فرکانس بوده در حالی که مادربرد قادر به ساپورت رم بوده ولی برای مثال با اون مدل رم مچ نمیشده به همین خاطر بهتره که قبل از خرید رم و مادربرد اول در سایت سازنده مادربرد در قسمت Memory Support  این موارد رو بررسی بفرمایید و بعد اقدام به خرید کنید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۲۱ ساعت قبل، zanyar۱۱ گفته است :

سلام دوستان 

20210922_001408.jpg

داداش طبق این تصویر این رمها تقلبی نیست و فرکانسشون 3200 مگاهرتزه.

حالا تصویر تب Memory رو بگذار ببینیم سیستم رو چند داره کار میکنه؟

اگر XMP فعال نمیشه، بایوس رو آپدیت کن مجدد تست کن اگر نشد، دستی فرکانس باید بدی.

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در ۳۶ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

داداش طبق این تصویر این رمها تقلبی نیست و فرکانسشون 3200 مگاهرتزه.

حالا تصویر تب Memory رو بگذار ببینیم سیستم رو چند داره کار میکنه؟

اگر XMP فعال نمیشه، بایوس رو آپدیت کن مجدد تست کن اگر نشد، دستی فرکانس باید بدی.

بایوس رو اپدیت کردم ولی درست نشد 

دستی  تغییر دادم  که درست شد  

خودش باس رم رو تشخیص داد و درست‌شد   

لینک به دیدگاه

در ۲۴ دقیقه قبل، zanyar۱۱ گفته است :

بایوس رو اپدیت کردم ولی درست نشد 

دستی  تغییر دادم  که درست شد  

خودش باس رم رو تشخیص داد و درست‌شد   

آفرین مشکل رو حل کردی

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...