رفتن به مطلب

چگونه بین دو هارد مجزا و دارای سیستم عامل مستقل سوییچ کنم به صورتی سیستم فقط یک هارد را شناسایی کنه و فقط هارد انتخاب شده روشن باشه

farhadii
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان عزیز لیونی با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما عزیزان🌹

مشکل اینه که  اساسا   به دوتا سیستم احتیاج  وجود داره    یکی برای  بازی وب گردی و استفاده عمومی اعضای  خانواده    و یکی با یه ویندوز تازه نصب و سرحال برای استفاده نرم افزاری ومشغولیت کاری

ببنید  نیاز دارم با هارد خودم که سیستم عامل هم روش نصبه و هم نرم افزار  لازم  در حالی که هارد مورد استفاده دیگران و خانواده خاموشه از سیستم استفاده کنم  و زمانی که  خانواده میخوان از سیستم استفاده کنن  فقط سیستم هارد اونا  را شناسایی کنه

و ترجیح من اینه که هارد من در زمان استفاده اونا از سیستم  کلا خاموش باشه و توسط سیستم شناسایی نشه 

همچنین نمیخوام در زمان استفاده من از سیستم هارد  خانواده  روشن باشه 

چه راه حلی میتونه وجود داشته باشه  به جز خرید دو تا  کامپیوتر مستقل 

(((  احتمالا   یه  راه حل سخت افزاری برای سوییچ کردن هارد بتونه  مشکل را  حل کنه )))

احتمالا سخت افزار خاصی برای حل این مشکل باید وجود داشته باشه !

لطفا با راهنمایی  ارزنده  خودتون   چراغ این تاپیک رو روشن کنین

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

من 5 بار خوندم بازم نگرفتم دقیقا چی شد.  از یه هارد مشترک میخواید رو دوتا ویندوز استفاده کنید با شرایط خاص؟ یکم اون بحثای ویروس  و .... خلاصه میکردید  یا مثالی میگفتید درکش راحت تر میشد.

اگر یک سیستم و چند عدد هارد دارید که میخواید مثلا هارد 1 و2 روی ویندوز10 خودتون  و هارد 3 با ویندوز مثلا 7 فقط مختص خانواده باشه درسته؟ اگر اینه تو تنظیمات ویندوز میتونید از disk managment هارد رو remove latter and path بزنی . برای یک ویندوز هارد و درایو رو تعریف کنی و برای ویندوز دیگه مخفی  کنی.( البته نمیدونم چقدر واقعا راهشو میبنده یا فقط hiddenمیشه با اینکار.

لینک به دیدگاه

درود

چیزی که به ذهن من میرسه استفاده از دوتا هارد اکسترناله! با usb3 بزنید به سیستم و وقتی کارتون تموم شد اونو در بیارید و مال خانواده رو بزنید! کار خودتون مهمتره میتونید از ssd استفاده کنید و برای خانواده یه هارد معمولی! اگه هارد هم دارید میتونید از باکس تبدیل SATA به USB استفاده کنید! حالا شاید یه راهی هم برای هارد اینترنالم باشه و دوستان بتونن راهنمایت کنند ...

موفق باشید

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، farhadii گفته است:

مشکل اینه که  اساسا   به دوتا سیستم احتیاج  وجود داره    یکی برای  بازی وب گردی و استفاده عمومی اعضای  خانواده    و یکی با یه ویندوز تازه نصب و سرحال برای استفاده نرم افزاری ومشغولیت کاری

ببنید  نیاز دارم با هارد خودم که سیستم عامل هم روش نصبه و هم نرم افزار  لازم  در حالی که هارد مورد استفاده دیگران و خانواده خاموشه از سیستم استفاده کنم  و زمانی که  خانواده میخوان از سیستم استفاده کنن  فقط سیستم هارد اونا  را شناسایی کنه

چون خانواده با وب گردی مبتدیانه سیسیتم را ویروسی و  مشکل دار میکنن

و ترجیح من اینه که هارد من در زمان استفاده اونا از سیستم  کلا خاموش باشه و توسط سیستم شناسایی نشه 

(((  احتمالا   یه  راه حل سخت افزاری برای سوییچ کردن هارد بتونه  مشکل را  حل کنه )))

رنگش تغییر بده که قابل خواندن بشه.

چالش اعصابه؟!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱۲ دقیقه قبل، ali-۰۰۹۸ گفته است:

رنگش تغییر بده که قابل خواندن بشه.

چالش اعصابه؟!

من بعد از مطالعه ش ، کل نوشته هارو راه راه میدیدم، احتمالا بخاطر نایت مود اینجوری میشه

از توی بایوس، بخت بوت، هارد هارو میتونید فعال/غیر فعال کنید، به این صورت که موقع استفاده خودتون، وارد بایوس میشید و هارد خانواده رو غیر فعال میکنید، بعد از اتمام کار هارد خودتون رو غیر فعال و هارد خانواده رو فعال میکنید، اینجوری تماما اون پورتی که هارد غیر فعال بهش وصله از سیستم جدا میمونه و هیچ تبادل دیتایی نداره

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، farhadii گفته است:

چون خانواده با وب گردی مبتدیانه سیسیتم را ویروسی و  مشکل دار میکنن

روی هر هارد جداگانه ویندوز و نرم افزار های لازم رو نصب کنید.

این رو تهیه کنید: براکت هارد اینترنال اوریکو مدل 1106SS

هر شخصی میخواد بشینه پشت سیستم قبل از روشن کردن سیستم هارد خودشو وصل کنه به سیستم. شما میشینی، هارد خودتو وصل میکنی، اونا میشینن هارد خودشونو. فقط سیستم خاموش باشه موقع قطع و وصل.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

من بعد از مطالعه ش ، کل نوشته هارو راه راه میدیدم، احتمالا بخاطر نایت مود اینجوری میشه

از توی بایوس، بخت بوت، هارد هارو میتونید فعال/غیر فعال کنید، به این صورت که موقع استفاده خودتون، وارد بایوس میشید و هارد خانواده رو غیر فعال میکنید، بعد از اتمام کار هارد خودتون رو غیر فعال و هارد خانواده رو فعال میکنید، اینجوری تماما اون پورتی که هارد غیر فعال بهش وصله از سیستم جدا میمونه و هیچ تبادل دیتایی نداره

خب احنمالا به خاطر نایت مود بوده چون موقع ارسال پست  فعال بوده

الان که نایت مود خاموشه هم که  مشکلی نداره  

4 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

روی هر هارد جداگانه ویندوز و نرم افزار های لازم رو نصب کنید.

این رو تهیه کنید: براکت هارد اینترنال اوریکو مدل 1106SS

هر شخصی میخواد بشینه پشت سیستم قبل از روشن کردن سیستم هارد خودشو وصل کنه به سیستم. شما میشینی، هارد خودتو وصل میکنی، اونا میشینن هارد خودشونو. فقط سیستم خاموش باشه موقع قطع و وصل.

سلام آرمین جان

آیا این محصول مدل مناسب ssd داره ، اندازه  هارد لپتاپی

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، farhadii گفته است:

سلام آرمین جان

مدل ssd آیا این محصول داره ، اندازه  هارد لپتاپی

نه راستش تو بازار ایران نیست، فقط یه مدل کیس کولر مستر دیدم که تا چند هفته پیش موجود بود و 2 تا جای هات سواپ برای هارد و اس اس دی داره.

متاسفانه در ایران ما از محصولات بی نظیر ICY DOCK محرومیم.

لینک به دیدگاه

۱۵ ساعت قبل، farhadii گفته است:

سلام و درود

چند مورد رو دوستان  معرفی کردن

مورد بعدی استفاده از کیس های دارای اتصال خارجی هاردیسک هست مثل کیس گرین x3 viper که روی سرشون می تونید هم هارد 3.5 و هم هارد 2.5 نصب کنید (لازم به ذکره قبل از اتصال و یا موقع تعویض هارد حتما حتما سیستم خاموش باشه وگرنه ممکنه هارد آسیب ببینه ! )

اما خوب این روش ها برای استفاده روزمره ممکنه در دراز مدت مشکل ساز بشه شما در نظر بگیرید هر روز بخواید دوبار دوتا هارد رو وصل و قطع کنید حداقل در ماه میشه 30 بار در سال 365 بار خوب مشخصا این حرکت یا به سوکت خود هارد آسیب وارد میکنه با به مادگی که ازش استفاده میکنید

از طرفی اگر یکی از هارداتون h.d.d. باشه طی جا به جایی و ممکنه دچار آسیب بشه و خیلی باید حواستون بهش باشه !!!

یه روش دیگه که به ذهنم میرسه بیشتر بابت اینه که لازم نباشه هاردا رو جا به جا کرد چون برای کاربرد روزانه به نظرم اشتباهه استفاده از کلید سه حالته برق جهت اتصال همزمان دوهاد به سیستم و فقط روشن شدن یکی بدون دستکاری و جا به جایی مدام هست !

به این شکل که شما هر دو هارد رو داخل کیس میذارید و با sata میزنید به مادربرد همونطور که می دونید وقتی هارد برق نداشته باشه عملا مثل این میمونه که به سیستم وصل نیست و قابل استفاده هم نیست شما یه عدد برق ساتا از پاورتون میگیرید  برق ساتا شامل 3 رشته اصلی 12 و 5 و 3.3 هست و یک رشته نول کار کلید سه حالته اینه که به دو منبع به صورت غیر همزمان برق میده به این شکل که یک ولتاژ ورودی میگیره اگر اون رو روی حالت وسط بذارید به هیچکدوم از هارد ها برق نمیرسه و هر دو شناسایی نمیشن هنگام بوت اگر بزنید سمت چپ فقط به یکی از هاردا برق میرسه و اون یکی شناسایی نمیشه بعد که کارتون با هاردتون تموم شد بعد از خاموش کردن سیستم کافیه سوئیچ رو روی حالت راست بذارید تا وقتی افراد منزل سیستم رو روشن میکنن به هارد خودشون برق برسه و هارد خودشون بیاد بالا بعد دوباره می تونید روی هارد خودتون سوئیچ کنید ! (بازم تاکید میکنم هر روشی استفاده میکنید حتما در حالت خاموشی هارد رو جابه جا کنید )

از مزیت هاش اینه که لازم نیست دم به دقیقه هارد جابه جا کرد و آسیب کمتری شامل هارد میشه از طرفی چون هر دو هارد داخل کیس هستن اصلا کسی متوجه نمیشه دو هارد بوتیبل رو سیستمه !

فقط نمی دونم باید از 3 عدد کلید سه حالته 3 پایه استفاده کرد یا کلید سه حالته 9 پایه هم می تونه به صورت مجزا ولتاژ های مختلف رو قطع و وصل کنه که بپرسید مشخص میشه اگرم دست به آچار نیستید بدید یه برقکار براتون تر و تمیز لحیم و وارنیش بزنه اگرم لازم بود طول کابل رو بیشتر کنه تا در یه گوشه از کیس بذارید که قابل دسترسی باشه کل هزینشم فکر نکنم بیشتر از 150 بشه !

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، farhadii گفته است:

به این صورت عمل کن: من این روش استفاده میکنم

هارد اول برای خودت 

هارد دوم هام برای خانواده

1-  هارد دوم را نصب کن --  هارد اول  که روش ویندوز نصب است ، کابل برق و  کابل ساتا قطع کن)

2- بر روی هارد دوم که ویندوز نصب نیست ، ویندوز نصب کن (حالت عادی که همیشه نصب میکنی)

3- بعد نصب ویندوز ، حالا سیستم خاموش کن و هارد اولی هم برق و کابل ساتا را وصل کن

4- حالا از طریق بیوس (یا دکمه F12 ، هنگام  روشن شدن سیستم بزن تا وارد منوی بوت اپشن بشی) بوت را بزار روی هارد دوم تا  سیستم بالا بیاد

5- حالا وارد ویندوز میشی و روی مای کامپیوتر راست کلیک میکنی - Manage - 

Disk Management

بعد میری رو درایوهایی که  از هارد اول تو این سیستم دیده میشه و نمیخوای اعضای خانواده ببینن یا بهش دست رسی داشته باشن 

Change Drive Letter and Paths

میزنی و درایو مورد نظر را Remove  میکنی.

دیگه هیچکس نمیتونه تو هارد اول دسترسی داشته باشه.

برای اینکه خودت با هارد اول وارد ویندوز بشی هم مرحله 4 تکرار میکنی با این تفاوت که وارد هارد اول میشی و از اونجا هم میتونی به هارد دوم دسترسی داشته باشی

لینک به دیدگاه

به نظرم روی یکی از هاردا سیستم عامل باشه و دوتا User Account بسازید بی دردسرتر باشه تا روش های سخت افزاری

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۵ در ۰۸:۰۷، farhadii گفته است:

از توی بایوس پورت ساتا اون هاردی که نمیخاید فعال باشه رو غیر فعال کنید

لینک به دیدگاه

شما یک عدد hdd selector نیاز داری. کاری که hdd selector انجام میده اینه که برق هاردهای متصل بهش رو قطع و وصل میکنه. با این دستگاه اون هاردی که میخوای استفاده کنی رو برقش رو وصل کنی و دیگه با هارد خانواده کار نداری.

https://www.amazon.com/Kingwin-Optimized-Controls-Provide-Longevity/dp/B00TZR3E70

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

بهترین کار همون خرید سیستم دست دوم هست سیستم ddr3 هم کافیه 

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

بهترین کار همون خرید سیستم دست دوم هست سیستم ddr3 هم کافیه 

عزیزم تو تهران منازل کوچک هستن و فضا کمه خونه ها کوچیکن

اگه شهرستان بود احتمالا استراتژی شما درست بود

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، farhadii گفته است:

عزیزم تو تهران منازل کوچک هستن و فضا کمه خونه ها کوچیکن

اگه شهرستان بود احتمالا استراتژی شما درست بود

مینی کامپیوتر بگیرید 

کامپیوتر کوچک سامسونگ مدل TX-WN

تین کلاینت HP t520

شما بخوای هر دفعه هارد جابجا کنی به هفته نکشیده به جای اطلاعات بدسکتور تحویل میگیری

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

مینی کامپیوتر بگیرید 

کامپیوتر کوچک سامسونگ مدل TX-WN

تین کلاینت HP t520

شما بخوای هر دفعه هارد جابجا کنی به هفته نکشیده به جای اطلاعات بدسکتور تحویل میگیری

ای روشی که بالا توضیح دادم دیگه نمیخواد هارد جدا بشه. خیلی خوب جواب داده.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در ۱۴۰۰/۷/۵ در ۰۸:۰۷، farhadii گفته است:

سلام 

اگه با راهکارهای دوستان ب نتیجه نرسیدین پخ بزارید هماهنگ کنیم با Any Desk ریموت متصل بشم و براتون اوکی کنم. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود عزیزم

شما به HDD Power Switch نیاز داری

اما الان که دیدیم گزینه آقا آرمین با توجه به قیمتش و مدلهایی که تو آمازون هست بهتره

منتها شما دو تا تهیه کن روش دکمه پاور داره

هر کسی خواست هاردش بیاد بالا همون دیگه رو باید بزنه دیگه!

نیازی به تعویض هارد هم نیست

سایت قاطی کرده من یه پست ارسال کردم

ای بابا !!!!

ویرایش شده توسط Uranium
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۲۵ در 17:42، Uranium گفته است:

درود عزیزم

شما به HDD Power Switch نیاز داری

اما الان که دیدیم گزینه آقا آرمین با توجه به قیمتش و مدلهایی که تو آمازون هست بهتره

منتها شما دو تا تهیه کن روش دکمه پاور داره

هر کسی خواست هاردش بیاد بالا همون دیگه رو باید بزنه دیگه!

نیازی به تعویض هارد هم نیست

سایت قاطی کرده من یه پست ارسال کردم

ای بابا !!!!

سلام برادر عزیز

برادر اون قطعه مد نظر شما را از کجا باید تهیه کنم

اگه  نمیتونین تو تاپیک مطرح کنین pm بزنین لطفا

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۶ ساعت قبل، farhadii گفته است:

سلام برادر عزیز

برادر اون قطعه مد نظر شما را از کجا باید تهیه کنم

اگه  نمیتونین تو تاپیک مطرح کنین pm بزنین لطفا

سلام عزیزم

اگر میخوای از امازون تهیه کنی که کلی پول حمل و گمرک باید بدی ببین از بچه های فروم کسی میتونه آمازون خرید کنه یا  از این سایت هایی که سفارش آمازون قبول میکنن استفاده کن

همین کلمه HDD Power Switch رو تو سایت امازون بزن برات کلی چیز میاره و خودتون میتونید انتخاب کنید

البته اگر از بچه های خوش ذوق فروم هم کمک بگیری که برای برق هارد ها دکمه پاور درست کنن هم خیلی به صرفه میشه

یه راه حل دیگه هم هست از این سیستم عامل هایی که رو فلش بوت میشه میاد بالا هم استفاده کنی برای خانواده خیلی خوبه البته اگر فقط وب گردی هست

من تجربیات هاردیم زیاده خخخ هر گونه سوال داشتی یا کمک بیا خصوصی عزیزم

موفق باشی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...