رفتن به مطلب

بلو اسکرین هنگام دانلود کردن چیزی یا استفاده از Fشکن

Moein909
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من یه مدتی هست که زمانی که Fشکن میزنم یا چیزی رو دانلود میکنم ارور بلو اسکرین برای سیستم رخ میده و بعضی اوقات هنگام بازی رخ میده.

ارورش این هست : stop code: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQAL

What failed: RNDISMP6.SYS

اولین فکری که به سرم زد رفتم و هر چی اپدیت در ویندوز اپدیت بود رو اپدیت کردم اما نتیجه ای نداد .

و فکر بعدم اپدیت درایور ها بود چون داخل ارور نوشته ، و رفتم برای اپدیت . از طریق نرم افزار Driver booster همه ی اپدیت ها رو انجام دادم ولی بازم نتیجه ای در بر نداشت.

بعدش فکر کردم شاید سیستم ویروسی شده باشه و از طریق انتی ویروس اسکنش کردم ولی اروری پیدا نکرد.

و در فکر بعدی به هرچی بازی و نرم افزاری که داخل سیستم بود شک کردم و تقریبا ۸۰درصدشون و اونایی که اخیرا نصب کرده بودم رو حذف کردم اما این هم نتیجه ای نداشت.

و در اخر به سخت افزارهای سیستم خیلی مشکوک شدم که دیسک رو از طریق cmd و هارد رو از طریق منوی تولز درadvanc setting چک کردم ولی اروری پیدا نکرد و حتی دیفرگش هم کردم .

و برای اینکه یه اسکن کلی از تمام سخت افزار های کیس بگیرم از نرم افزار Burnln test کمک گرفتم اما در کمال تعجب اینجا هم اروری پیدا نشد .

مشخصات کامل و دقیقی از سیستمم رو در پایین مینویسم تا شاید از دست شما کمکی بربیاد :

ویندوز : windows10 pro 64-bit

ورژن ویندوز : 10.0.19042 os version 

کارت گرافیک : amd radeon R7 200 series

سی پی یو : Intel core i5 2320 3,00GHz

مادربورد : P8H61/USB3

رم : دو تا رم ۲ گیگ وصل هست  4= 2*2

یه نکته ای رو فراموش کردم بگم اینکه ویندوز درحالت معمول بالا میاد و فقط هنگام Fشکن زدن یا دانلود کردن چیز سنگینی یا بعضی اوقات در حین بازی رخ میده. خواهش میکنم پاسخ بدید یک ماه شده خیلی کلافه شده ام.

لینک به دیدگاه

برات امکان داره که درایور کارت شبکه رو Uninstall و خود Device مربوطه (کارت شبکه) رو از داخل Device Manager کاملا Disable کنید. تو این مدت از یک دانگل وای فای و یا یک کارت شبکه دیگه استفاده کنید ببینید بازهم ارور میگیرید یا نه؟

لینک به دیدگاه

Page File رو غیرفعال کنید

Page file.jpg

اگر تست کردید و جواب گرفتید ، بگید کدوم روش مشکلتون رو حل کرد

لینک به دیدگاه

سلام مرسی از پاسختون من امروز ویندوزم رو ریست کردم که شاید مشکلو حل کنه.

موقعی که خواستم برم page File رو غیر فعال کنم همه چی رو حالت auto بود چون ویندوز رو امروز ریست کردم که حالت auto رو غیر فعال کردم و no paging file رو زدم و به حالت اتو برگردوندم. انشالله که نتیجه بده. تست میکنم ببینم درست شده یانه.

بعد یه سوال دیگه داشتم ایا با ریست ویندوز مشکل حل میشه یا نه چون امروز ریستش کردم

در ۱۴۰۰/۷/۶ در 22:08، ARMIN گفته است:

برات امکان داره که درایور کارت شبکه رو Uninstall و خود Device مربوطه (کارت شبکه) رو از داخل Device Manager کاملا Disable کنید. تو این مدت از یک دانگل وای فای و یا یک کارت شبکه دیگه استفاده کنید ببینید بازهم ارور میگیرید یا نه؟

سلام من امروز ویندوز رو ریست کردم ولی قبل از ریست امتحانش کرده بودم یعنی یک با به صورت کامل درایور های کارت شبکه رو حذف کردم و سیستم رو ریستارت کردم اما جواب نداد.

من از اتصال کابلusb برای اتصال استفاده میکنم ولی قبلا از اتصال وای فای استفاده میکردم که متاسفانه رمز وای فای رو فراموش کردم و الان از من رمز میخواد.

بعد یه سوال دارم اگه مشکل ازدرایور کارت شبکه باشه ریست ویندوز میتونه این مشکل رو حل کنه ؟چون امروز ریست کردم

ویرایش شده توسط Moein909
چون یه جمله جا گذاشته بودم
لینک به دیدگاه

۸ دقیقه قبل، Moein۹۰۹ گفته است:

سلام من امروز ویندوز رو ریست کردم ولی قبل از ریست امتحانش کرده بودم یعنی یک با به صورت کامل درایور های کارت شبکه رو حذف کردم و سیستم رو ریستارت کردم اما جواب نداد.

من از اتصال کابلusb برای اتصال استفاده میکنم ولی قبلا از اتصال وای فای استفاده میکردم که متاسفانه رمز وای فای رو فراموش کردم و الان از من رمز میخواد.

بعد یه سوال دارم اگه مشکل ازدرایور کارت شبکه باشه ریست ویندوز میتونه این مشکل رو حل کنه ؟چون امروز ریست کردم

ببنید بعد از حذف درایور و ریستارت، مجدد خود سیستم عامل برای اون بخش درایور جایگزین میکنه. یعنی تصور نکنید با حذف درایور کارت شبکه، کارت شبکه از کار افتاده، خیر، باید Disable کنید که حتی ویندوز از درایور خودش برای اجرای اون دستگاه استفاده نکنه. این یه مورد.

مورد بعدی من متوجه نشدم منظورتون از اتصال کابل USB چیه؟ منظورتون اینه مودم با USB به سیستم وصله و اینترنت از طریق USB به سیستم وارد میشه؟ اگر اینطوریه که اصلا کارت شبکه دخیل نیست در این مشکل؟ توضیح میدین چطوری سیستم به اینترنت وصله؟ با LAN یا با USB؟

بعد رمز وای فای رو فراموش کردین خوب چه کسی باید دوباره این رمز رو بگذاره؟ قبلا چه کسی رمز مودم رو ست کرده ازش بپرسید چیه رمزش؟

اگر مشکل از درایور باشه با عدم نصب درایور پس از ریست کردن ویندوز مشکل حل میشه.

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

ببنید بعد از حذف درایور و ریستارت، مجدد خود سیستم عامل برای اون بخش درایور جایگزین میکنه. یعنی تصور نکنید با حذف درایور کارت شبکه، کارت شبکه از کار افتاده، خیر، باید Disable کنید که حتی ویندوز از درایور خودش برای اجرای اون دستگاه استفاده نکنه. این یه مورد.

مورد بعدی من متوجه نشدم منظورتون از اتصال کابل USB چیه؟ منظورتون اینه مودم با USB به سیستم وصله و اینترنت از طریق USB به سیستم وارد میشه؟ اگر اینطوریه که اصلا کارت شبکه دخیل نیست در این مشکل؟ توضیح میدین چطوری سیستم به اینترنت وصله؟ با LAN یا با USB؟

بعد رمز وای فای رو فراموش کردین خوب چه کسی باید دوباره این رمز رو بگذاره؟ قبلا چه کسی رمز مودم رو ست کرده ازش بپرسید چیه رمزش؟

اگر مشکل از درایور باشه با عدم نصب درایور پس از ریست کردن ویندوز مشکل حل میشه.

سلام ببینید من از کابل USB استفاده میکنم . اینکه چرا از کابل LAN برای اتصال استفاده نمی کنم ، چون مودم از سیستم دور هستش مثلا فرض کنید مودم در هال و کامپیوتر در یک اتاق هستش و در اطراف سیستم هم جایی نیست که مودم رو بهش وصل کنم. بنابراین با گوشی موبایل به اینترنت وصل میشم سپس با کابل USB موبایل رو به سیستم متصلش می کنم و اتصال USB رو در گوشی موبایل فعال می کنم.

این مورد میتونه باعث بروز این خطا بشه ؟

من اتفاقا همین چند شب پیش قبل از ریست ویندوز همینکارو کردم یعنی اول اومدم کامل درایور های کارت شبکه رو Unistall کردم و بعدش سیستم رو ریستش کردم اما بعد از ریست کردن اینترنت وصل نمیشد ، داخل device manager وقتی رفتم درایورها رو چک کنم دوتا از درایور های کارت شبکه کنارشون یه علامت مثلث زرد رنگ که وسطش یه علامت خطر بود رو دیدم. بعدش مشخصات دوتا درایور رو که بررسی کردم ارور کد ۵۱ داده بودن و اینترنت هم هرکاری کردم وصل نمیشد .بعد رفتم و همه درایورهای کارت شبکه رو Disable کردم و دوباره ریستش کردم اما بازم اینترنت متصل نمیشد /:

دیگه داغ کرده بودم و هم بلو اسکرین و هم قطعی اینترنت جلوی چشمام رو خون گرفتنو باعث شدن من ویندوز رو همون فردا صبحش ریست کنم/:

و متاسفانه امروز در شبیه ساز گیم لوپ حین دانلود دوباره بلو اسکرین داد و ریست ویندوز هم تاثیری نداشته. دیگه واقعا من چکار باید انجام بدم ؟

ویرایش شده توسط Moein909
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Moein909 گفته است:

سلام ببینید من از کابل USB استفاده میکنم . اینکه چرا از کابل LAN برای اتصال استفاده نمی کنم ، چون مودم از سیستم دور هستش مثلا فرض کنید مودم در هال و کامپیوتر در یک اتاق هستش و در اطراف سیستم هم جایی نیست که مودم رو بهش وصل کنم. بنابراین با گوشی موبایل به اینترنت وصل میشم سپس با کابل USB موبایل رو به سیستم متصلش می کنم و اتصال USB رو در گوشی موبایل فعال می کنم.

این مورد میتونه باعث بروز این خطا بشه ؟

من اتفاقا همین چند شب پیش قبل از ریست ویندوز همینکارو کردم یعنی اول اومدم کامل درایور های کارت شبکه رو Unistall کردم و بعدش سیستم رو ریستش کردم اما بعد از ریست کردن اینترنت وصل نمیشد ، داخل device manager وقتی رفتم درایورها رو چک کنم دوتا از درایور های کارت شبکه کنارشون یه علامت مثلث زرد رنگ که وسطش یه علامت خطر بود رو دیدم. بعدش مشخصات دوتا درایور رو که بررسی کردم ارور کد ۵۱ داده بودن و اینترنت هم هرکاری کردم وصل نمیشد .بعد رفتم و همه درایورهای کارت شبکه رو Disable کردم و دوباره ریستش کردم اما بازم اینترنت متصل نمیشد /:

دیگه داغ کرده بودم و هم بلو اسکرین و هم قطعی اینترنت جلوی چشمام رو خون گرفتنو باعث شدن من ویندوز رو همون فردا صبحش ریست کنم/:

و متاسفانه امروز در شبیه ساز گیم لوپ حین دانلود دوباره بلو اسکرین داد و ریست ویندوز هم تاثیری نداشته. دیگه واقعا من چکار باید انجام بدم ؟

خوب برادر من همون اول اگر توضیح میدادین که سیستمو با موبایل از طریق USB به اینترنت وصل می کنید، همون اولش میگفتم احتمال زیاد این اختلال و مشکل در USB از طریق موبایل شما ایجاد میشه و برید از مودم استفاده کنید.

تصور پیش فرض عادی از اتصال یک سیستم به اینترنت یا از طریق Wi-Fi هست یا از طریق LAN، که شما هیچ کدوم نیستین و این باعث اشتباه بنده شد در راهنمایی شما. دفعه بعد خواهشا نسیه اطلاعات ندین که مجبور نشین ویندوز رو عوض بفرمایید.

راه حل هم مشخصه، یک کابل LAN با متراژ مناسب تهیه کنید و به مودم وصل کنید و یا سیستم رو از طریق Wi-Fi به موبایل یا مودم متصل کنید، بعد اگر همچنان Blue Screen و مشکل سیستم باقی بود، اونوقت داستان فرق میکنه. بارها و بارها شده به دلیل مشکلات خود موبایل، که میتونه از درگاه یا کنترلر یا حتی سیم اتصال دهنده باشه، پس از اتصال USB به سیستم، مشکل Blue Screen بوجود بیاد.

رمز وای فای مودم رو هم پیدا کنید، اگر کسی نمیدونه وارد تنظیمات مودم بشید و رمز جدید بدین.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
16 ساعت قبل، Moein909 گفته است:

با عوض کردن کابل usb میشه حل کرد مشکل رو یا ن؟

کابل نو نخر کابل از دوستت امانت بگیر تست کن... اگر مودم داری همانطور که دوستان گفتند بدون کابل انجام بده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...