رفتن به مطلب

Windows 11 - ویندوز ۱۱

Mahdi ZMS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 105
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اون تصویر از استارت منو که وسط هست اگر واقعی باشه اصلا بدرد نمیخوره، آدم یاد مک اپل میفته 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

من فعلا تا همون 2025 صبر میکنم یه چند تا آپدیت بیاد واسش و یه تغییراتی تو منوی استارت ایحاد بشه و دکمه استارت رسما برگرده سر جاش    (البته دیدم با یه ترفندی دکمه استارت رو عین ویندوز ۱۰ رو همون گوشه چپ میبرنش)

درود

نیاز به ترفند خاصی نیست! تو تنظیمات تسکبار میشه خیلی راحت مثل ویندوز ده کرد! خودم میزارم سمت چپ جای قبلیش! وسط صفحه خوشم نیومد! 😄

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Alien۸۷ گفته است :

درود

نیاز به ترفند خاصی نیست! تو تنظیمات تسکبار میشه خیلی راحت مثل ویندوز ده کرد! خودم میزارم سمت چپ جای قبلیش! وسط صفحه خوشم نیومد! 😄

اره واقعا وقتی وسط هست اصلا ویندوز به دلم نمیشینه

لینک به دیدگاه

تو این نسخه جدید این ضربدر و تیک هایی که میان کنار برنامه ها چین

image.thumb.png.be8d036f2f0a9f4e95cfa6a83c87f18f.png

لینک به دیدگاه

در ۴۶ دقیقه قبل، mehrdadM۲۰ گفته است :

الان مثلا منظورشون از این تغییرات ظاهری چیه؟

مثل تغییراتی که قبلا داشتیم. ویندوز 7 و 8 نسبت به قبلی ها خیلی تغییر داشتن.

لینک به دیدگاه

من تو گوگل یه آموزشی دیدم که کلا منو استارت رو عینا ویندوز ۱۰ میکنن طرفدارشم زیاده   فکر کنم تو بروز رسانی های آینده  این تغییر رسما اجرا بشه

لینک به دیدگاه

..

ویرایش شده توسط Mahdi ZMS
لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

دوستان عزیزی که ویندوز 11 رو نصب کردن، وضعیت میدان نبرد رو گزارش کنن، ویندوز پایدار هست ؟ مخصوصا اونهایی که روی سخت افزار های پشتیبانی نشده نصب کردن.

من که امروز دانلودش میکنم 

لینک به دیدگاه

سلام قبل از نصب

بررسی کنید ببینید سیستم شما از TPM 2.0 پشتیبانی میکنه؟

چک کردن داشتن TPM و فعال بودن  از طریق تنظیمات Device Manager

منو Start را باز کنید

گزینه Device Manager را جستجو کرده و روی نتیجه اول کلیک کنید تا برنامه باز شود

security devices باز کنید.

ببینید  TPM 2.0 دارید یا نه

check-tpm-support-windows-10-1024x750.thumb.jpg.7561d084dfcebb825da643b4a75295ac.jpg

لینک به دیدگاه

درود

بنده رو نسل 11 اینتل نصب کردم، تا حالا مشکلی نداشتم، ولی خوب بخصوص از منوی استارتش راضی نیستم چون به ده عادت کرده بودم! تو یه سری چیزا واقعا پسرفت داشته نسبت به ده ! در کل پایدار هست و تو گیم هم مشکلی نبوده!

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، Unhappy گفته است:

سلام قبل از نصب

منو Start را باز کنید

check-tpm-support-windows-10-1024x750.thumb.jpg.7561d084dfcebb825da643b4a75295ac.jpg

عزیزم حالا اگه نباشه چی میشه ؟

من چک نکردم هنوز

ولی کنجکاوم اگه نبود یعنی به درد سیستم نمیخوره ؟

لینک به دیدگاه

۱۱ دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

عزیزم حالا اگه نباشه چی میشه ؟

من چک نکردم هنوز

ولی کنجکاوم اگه نبود یعنی به درد سیستم نمیخوره ؟

خودشون گفتن چیزی نمیشه فقط اپدیت های بعدی که منتشر میکنن نمیاد برات.

لینک به دیدگاه

اگر به TPM گیر داد شاید با این روش بشه ردش کرد 

https://www.tomshardware.com/how-to/bypass-windows-11-tpm-requirement

لینک به دیدگاه

با نرم افزار PC Health Check که نرم افزار رسمی مایکرو سافت هست میتونید  بررسی کنید ببینید سیستمتون رو برای نصب ویندوز 11 تایید میکنه یا نه .سیستم من نسل 10 اینتله تایید کرد البته الان قصد نصب ندارم و به نظرم هنوز زوده یه مدت بگذره ایراداتش دربییاد بعد نصب میکنم

------ویرایش

اگر  سیستم به روز دارید تو بایوس مادربرد دنبال یه گزینه هایی مثل Security Device ،Security Device Support ،TPM State ،AMD fTPM switch ،AMD PSP fTPM ،Intel PTT یا Intel Platform Trust Technology یا چیزهایی شبیه به اینا بگردید و حتما فعال کنید

-----

البته ویندوز 11 رو شاید بشه رو هر سیستمی با یه سری ترفند نصب کرد ولی سیستمهایی که پیش نیاز ها رو ندارند باید قید پایداری و عملکرد بالای ویندوز همچنین احتمالا در اینده  استفاده از انتی ویروس و  چیزهایی که مربوط به امنیته.  اپدیت های ویندوز ، بازی های انلاین (Riot Games به سیستم مورد نیاز بازی Valorant روی ویندوز ۱۱، Secure Boot و TPM 2.0 رو اضافه کرده)شاید  شبکه شخصی انتقال داده ها.فایروال مرورگرها و کلا این قبیل چیزها رو بزنند

ویرایش شده توسط WAR
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ظاهرا ضرورت tpm برداشته شده

tpm 2.0 هم روی تمام لپتاپ ها و بعضی مینی پیسی های تا حدود 5 سال پیش وجود داره، اما هیچ سیستم دستکتاپی ای ماژول tpm نداره و باید جداگانه روشون نصب بشه.

من از اینکه موقع ایدل بودن، رم زیادی استفاده میکنه، زیاد شنیدم. هنوز خیلی جا داره تا همه کاربرا بخوان بهش کوچ کنن

لینک به دیدگاه

حالا که فکر میکنم شاید بهتر باشه در نصب عجله نکنیم  🤔

این حرکت مایکی که سیستم های قدیمی رو آدم حساب نمیکنه بدجور رو اعصابه، جا داره یک مشت تقدیم نادلا کنیم.

لینک به دیدگاه

با سلام.

من خودم تست نکردم و صبر می کنم. حداقل تا چند ماه چون ویندوز هم مثل همه نرم افزارها اول کار اشکال ها و باگ هایی داره که باید مشخص و رفع بشه. 

اگه دلیل خاصی داشت، شاید ارزش تست رو داشت. مثلا برای استفاده از ray tracing کارت های گرافیک انویدیا سری 2000 و 3000 باید ویندوز شما از یه نسخه ای جدید تر باشه و توی نسخه های قدیمی کار نمی کنه. 

اگه یه همچین دلیلی بود، شاید ارزش داشت ولی الان به نظرم حداقل یه چند ماهی صبر کن. 

لینک به دیدگاه

چک کردم روی سیستم زغالی من که tpm نبود ... توی بایوس رو ندیدم اما فکر نکنم باشه..

از طرفی انگار اگه با ترفند خاصی هم این tpm رو رد کنی بعدها با 100 تا ارور خطا مواجه میشی.. 

به شخصه اصلا حوصله اینجور چیزا رو ندارم..

فعلا با همین 10 سر میکنم تا بعد ببینم چی میشه...

البته اینم بگم چون میگفتن برای گیم خیلی خوبه و عملا سیستم من هم برای گیم استفاده میشه ، گفتم شاید خوب باشه کوچ کردن به 11 اما این بحث tpm عملا مانع از این کار شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۶ دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است:

چک کردم روی سیستم زغالی من که tpm نبود ... توی بایوس رو ندیدم اما فکر نکنم باشه..

از طرفی انگار اگه با ترفند خاصی هم این tpm رو رد کنی بعدها با 100 تا ارور خطا مواجه میشی.. 

به شخصه اصلا حوصله اینجور چیزا رو ندارم..

فعلا با همین 10 سر میکنم تا بعد ببینم چی میشه...

البته اینم بگم چون میگفتن برای گیم خیلی خوبه و عملا سیستم من هم برای گیم استفاده میشه ، گفتم شاید خوب باشه کوچ کردن به 11 اما این بحث tpm عملا مانع از این کار شد

ویدیو مقایسه وضعیت گیمینگ روی 11 و 10 در یوتیوب منتشر شده در حال حاضر برعکس تبلیغاتی که می شد میانگین 4/5 فریم پایین میده ویندوز 11 که البته قطعا بخاطر بهینه نبودن درایورهاست 

کلا تجربه نشون داده برای کوچ به نسخه جدید ویندوز نباید عجله کرد 2/3 ماهی حداقل باید بگذره :دی  

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Unhappy گفته است:

سلام قبل از نصب

منو Start را باز کنید

سلام ببخشید روی این سیستم نصب کنم مشکلی پیش نمیاد ؟

و اینکه آیا به صورت آپگرید روی ویندوز 10 میشه نصب کرد ؟

سوال آخر از طریق (ویندوز آپدیت) میشه به ویندوز 11 آپگرید کرد ؟

cpu ryzen 1800x

123.thumb.jpeg.ede64508326113f73466e1106525a482.jpeg

لینک به دیدگاه

۳۰ دقیقه قبل، Hype گفته است:

سلام ببخشید روی این سیستم نصب کنم مشکلی پیش نمیاد ؟

و اینکه آیا به صورت آپگرید روی ویندوز 10 میشه نصب کرد ؟

سوال آخر از طریق (ویندوز آپدیت) میشه به ویندوز 11 آپگرید کرد ؟

cpu ryzen 1800x

123.thumb.jpeg.ede64508326113f73466e1106525a482.jpeg

بله می تونید بدون مشکل نصب کنید 

اگه اخرین ورژن ویندوز 10 داشته باشید اپدیت براتون اومده

اگه نیومده باشه از طریق لینک زیر دانبود کنید

https://software-download.microsoft.com/sg/Win11_English_x64.iso?t=3cdb90a0-8c23-4530-906b-4ea45515072a&e=1633464905&h=6f8df56cd18114348bab1c2e62bc98da

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Mehrdad.۹۳ گفته است:

حالا که فکر میکنم شاید بهتر باشه در نصب عجله نکنیم  🤔

این حرکت مایکی که سیستم های قدیمی رو آدم حساب نمیکنه بدجور رو اعصابه، جا داره یک مشت تقدیم نادلا کنیم.

رو PC بدترین حالتش اینه که مشکل زیاد داره و دوباره 10 می ریزی (اگه کرکی استفاده می‌کنی). پس امتحانش ضرری نداره

اما تبلت و لپ تاپ مخصوصا اگه ویندوز اصل داشته باشن الان اصلا زمان مناسبی برای ارتقا نیست چون اینا علاوه بر مشکلات pc، مشکلات اختصاصی سخت افزار خودشن هم دارن :دی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...