رفتن به مطلب

کلاهبرداری صرافی اکسننس

Sezar & sanaz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
هم اکنون، ramin_delphi گفته است:

پس اینها با چه حساب کتابی دارن کار می کنن ؟ !!!! 

پس بهترین و امن ترین جا برای نگه داشتن رمز ارزها کجاست ؟ 

می خوام به این دوست ام کمک کنم که این بنده خدا هم این وسط متضرر نشه ؟ 

حساب و کتابی در کار نیست، هر کدوم اراده کنن امروز می تونن جمع کنن و دست کسی هم به جایی بند نیست 

جای امن برای نگهداری رمز ارز هم کیف خود صاحبشه نه کیف صرافی :دی کاری که اینا می کنن مثل این می مونه که پولاتو بدی دست همسایه بزاره تو کمدش

لینک به دیدگاه

• ارسال 71
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۱۰ دقیقه قبل، ramin_delphi گفته است:

باید ارز که خرید توسط همین صرافی ها کار اشتباه مارو نکنه اونو انتقال بده به کیف پول های خارجی یا مدل سخت افزاری اون صرافی های ایرانی اعتباری ندارن داری میبنی وضعیت مارو

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Sezar & sanaz گفته است:

دوستان امروز رفتم شکایت کردم اصلا لازم نیست برید دادسرا باید برید دفتر خدمات قضایی در محلتون خودش کارش انجام میده 

نوبت دهی هم اینجاست سایتش

https://nobat.kdke.ir

دوست عزیز. مراحلش اینه که بعد از نوشتن شکایت میری دفتر قضایی فقط برای ثبت شکایت. بعد نوبت میدن بهت تازه باید بری دادگاه. 

ابتدای امر لازم نیست بری دادگاه چون هنوز شکوایه ثبت شده + نوبت نداری. 

یک چند روز بعد از ثبت دفتر قضایی میرید به آدرسی که برات پیامک شده.

بقیه هم خاستن شکایت کنند روالش همینه که گفتم برید شکایت کنید. خرج زیادی هم نداره. 200 تومنی بشه کلش...

۴۹ دقیقه قبل، ramin_delphi گفته است:

کیف پول سخت افزاری

کیف پول بلاکچین آفلاین

و نهایت اپلیکشن های کیف پولی که به شما پرایوت کی میدن! این خیلی مهمه که پرایوت کی دست خودت باشه. با پرایوت کی راحت کویناتو میتونی ریکاور کنی.

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، saeed۰c گفته است:

دوست عزیز. مراحلش اینه که بعد از نوشتن شکایت میری دفتر قضایی فقط برای ثبت شکایت. بعد نوبت میدن بهت تازه باید بری دادگاه. 

ابتدای امر لازم نیست بری دادگاه چون هنوز شکوایه ثبت شده + نوبت نداری. 

یک چند روز بعد از ثبت دفتر قضایی میرید به آدرسی که برات پیامک شده.

بقیه هم خاستن شکایت کنند روالش همینه که گفتم برید شکایت کنید. خرج زیادی هم نداره. 200 تومنی بشه کلش...

کیف پول سخت افزاری

کیف پول بلاکچین آفلاین

و نهایت اپلیکشن های کیف پولی که به شما پرایوت کی میدن! این خیلی مهمه که پرایوت کی دست خودت باشه. با پرایوت کی راحت کویناتو میتونی ریکاور کنی.

عجب وظعیتی شده 

واقعا ناراحت شدم این تاپیک رو که خوندم - انشالا که به پولتون هر چه سریعتر برسین دوستان

در مورد این ۳ مورد که فرمودید پس کیف پول سخت افزاری بهترین هست ؟ 

تو ایت کیف پول ها بهترین و خوبش کدوم هست ؟ 

تفاوتشون چی هست از هم ؟ 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ramin_delphi گفته است:

عجب وظعیتی شده 

واقعا ناراحت شدم این تاپیک رو که خوندم - انشالا که به پولتون هر چه سریعتر برسین دوستان

در مورد این ۳ مورد که فرمودید پس کیف پول سخت افزاری بهترین هست ؟ 

تو ایت کیف پول ها بهترین و خوبش کدوم هست ؟ 

تفاوتشون چی هست از هم ؟ 

جزییات بیشتر باید گوگل کنید.

لجر قدیمی ترین و جا افتاده ترین هست. همباید از سورس(آمازونی چیزی...) خریده بشه هم آکبند. چون امکان دستکاری نمونه های کارکرده یا غیر پلمپ هست.

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، ramin_delphi گفته است:

کیف پول سخت افزاری
_ یه نمونه از آگهی فروش این نوع از کیفها که قیمت فروش چند ماه قبل رو 7 میلیون تومان زده بود :

Ledger Nano X.jpg

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، Sezar & sanaz گفته است:

باید ارز که خرید توسط همین صرافی ها کار اشتباه مارو نکنه اونو انتقال بده به کیف پول های خارجی یا مدل سخت افزاری اون صرافی های ایرانی اعتباری ندارن داری میبنی وضعیت مارو

دوست عزیز از اینکه سرمایه ات از دست دادی ، خیلی خیلی ناراحت شدم. و همدردی میکنم.

اگه دوست داری لطفا توضیح بده چه دلیل قانع کننده ای داشت که سرمایت تو کیف یه نفر دیگه گذاشتی و اینکه چرا نمیتونستی تو کیف خودت نگهش داری؟؟ شاید درسی و تجربه برای دیگران بشه.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ali-۰۰۹۸ گفته است:

دوست عزیز از اینکه سرمایه ات از دست دادی ، خیلی خیلی ناراحت شدم. و همدردی میکنم.

اگه دوست داری لطفا توضیح بده چه دلیل قانع کننده ای داشت که سرمایت تو کیف یه نفر دیگه گذاشتی و اینکه چرا نمیتونستی تو کیف خودت نگهش داری؟؟ شاید درسی و تجربه برای دیگران بشه.

من روزی که خواستم بیام تو این بازار کسی که منو اورد بهم گفت پول واریز کن تو کیف پول شخصیت حتی برام درست کرد ولی من هر بار رفتم دیدم سایت اوکی فوری جواب میدن واریز و برداشت اوکی گفتم باشه همینجا چه میدونستم جالب اینجاست من تو سه صرافی ثبت نام کرده بودم هر دوتا دیگه الان هستن که باهاشون کار نکردم ولی اینی که باهاش کار کردم تو زرد از آب در اومد دعا کنید پیدا بشه راستش قرار بود با مقداری کمک پدرم این پول خونه بخرم برا آیندم ولی یهو خونه رفت بالا گفتم رمز ارز بخرم سودی بده که پولم برسه نابودم کرد 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۱۵ در 23:45، Sezar & sanaz گفته است:

سلام دولت چجوری بهش پشت کرده وقتی درگاه پرداخت و شاپرک بهش داده 

درگاه رو از روش های دیگه ای میگیرن دولت و بانک مرکزی بهشون نمیده

در ۱۴۰۰/۷/۱۶ در 00:22، ali-0098 گفته است:

با هر صراف که میخواید کار کنید حتما حتما باید پروانه  کسب ش  اعتبار داشته باشه ، تا پایان اعتبار پروانه بهش اعتماد کنید.

کلا مجوز فعالیت ندارن صرافی های کریپتوکارنسی

در ۱۴۰۰/۷/۱۷ در 00:39، ramin_delphi گفته است:

سلام 

وقت بخیر 

چند تا از دوستان بنده تو صرافی والکس و صرافی نوبیتکس ارز دارن و موجودی دارن 

اونها هم مثل این یکی صرافی ها بی اعتبار هستند و بانک مرکزی تایید نکرده ؟ 

کلا داریم صرافی که بانک مرکزی تاییدش کرده باشه ؟؟

فک میکنم والکس یه بار توقیف شده بود نوبیتکسم که محبوب ترین صرافیه فک کنم - به نظر من بهترین کار اینه که هیچ پولی توی صرافی ها نگه ندارید - یا کیف پول یا صرافی خارجی - من خودم با آبان تتر کار میکنم 2 برای برای مبلغ بالا حضوری رفتم پیششون و نقد کردم 

بایننس سگش شرف داره به این صرافی های دوزاری دزد  که یه شبه پولو برمیدارن الفرار - بایننس بلوکه هم میکنه با مذاکره میشه پول رو برداشت ولی صرافی های ایرانی وقتی این کارو میکنن ( که بار اولم نیست ) حالا بیا پیداشون کن...

8 ساعت قبل، Sezar & sanaz گفته است:

من روزی که خواستم بیام تو این بازار کسی که منو اورد بهم گفت پول واریز کن تو کیف پول شخصیت حتی برام درست کرد ولی من هر بار رفتم دیدم سایت اوکی فوری جواب میدن واریز و برداشت اوکی گفتم باشه همینجا چه میدونستم جالب اینجاست من تو سه صرافی ثبت نام کرده بودم هر دوتا دیگه الان هستن که باهاشون کار نکردم ولی اینی که باهاش کار کردم تو زرد از آب در اومد دعا کنید پیدا بشه راستش قرار بود با مقداری کمک پدرم این پول خونه بخرم برا آیندم ولی یهو خونه رفت بالا گفتم رمز ارز بخرم سودی بده که پولم برسه نابودم کرد 

خیلی ناراحت کنندس من واقعا درک میکنم چی میگی چون خودم تجربه کردم مشابهش رو... از ته دلم امیدوارم که مشکلت برطرف بشه.... 

متاسفانه ما ایرانیا یه عادت خیلی بدی که داریم اینه که بدون آموزش و اطلاعات یه راست میریم سراغ یه کاری و ضرر میکنیم بعدش میریم دنبال کسب اطلاعات و آموزش دیدن توی 2 سال اخیر اول بورس الانم ارز دیجیتال که 90% مردم بدون اطلاع و آموزش وارد شدن و ضرر کردن...

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، Slasher گفته است:

بایننس سگش شرف داره به این صرافی های دوزاری دزد  که یه شبه پولو برمیدارن الفرار - بایننس بلوکه هم میکنه با مذاکره میشه پول رو برداشت ولی صرافی های ایرانی وقتی این کارو میکنن ( که بار اولم نیست ) حالا بیا پیداشون کن...

بایننس به درد ایرانی ها نمیخوره 

من ترکیب طلایی با کمترین ریسک ممکن برای حفاظت دارایی هاتون رو تو بازار کریپتو بخوام بگم

یه کیف پول سخت افزاری ( یا اگر نشد نرم افزاری قابل اعتماد) برای نگه داری بلند مدت دارایی

یه حساب تو صرافی کوکوین برای ترید کردن

و یه حساب تو صرافی نوبیتکس برای تبدیل ریال به کریپتو و بر عکس

با استفاده از این ترکیب میشه با احتمال تقریبا 100 درصدی گفت که دارایی هاتون همیشه حفظ میشه و خیالتون راحته

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

بایننس به درد ایرانی ها نمیخوره 

من ترکیب طلایی با کمترین ریسک ممکن برای حفاظت دارایی هاتون رو تو بازار کریپتو بخوام بگم

یه کیف پول سخت افزاری ( یا اگر نشد نرم افزاری قابل اعتماد) برای نگه داری بلند مدت دارایی

یه حساب تو صرافی کوکوین برای ترید کردن

با استفاده از این ترکیب میشه با احتمال تقریبا 100 درصدی گفت که دارایی هاتون همیشه حفظ میشه و خیالتون راحته

از اون نرم افزاری قابل اعتماد چند مورد معرفی میکنین؟

آنلاین باشه بهتره.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

کیف پول سخت افزاری

نیاز نیست مگه برای مبالغ بالای 1 میلیون دلار

کوکوین

کوکوین صرافی خوبیه ولی درجه 2 محسوب میشه صرافی Gate بد نیست کوین هم زیاد داره ولی من داخلش نگه نمیدارم چیزی 

خدارو چه دیدی شاید یه روزم نوبیتکس بار و بندیل و بست و الفرار...

4 ساعت قبل، Arthur گفته است:

از اون نرم افزاری قابل اعتماد چند مورد معرفی میکنین؟

آنلاین باشه بهتره.

Trust Wallet که تقریبا معروف ترینه 

Atomic Wallet محبوب آمریکایی ها

Coinomi یکی از قدیمی هاس

Coin98 Wallet که صرافی هم هست و همه بلاکچین هارو هم ساپورت میکنه

لینک به دیدگاه

لطفا جهت همفکری و پیگیری نتیجه تلاش سایر مالباختگان عضو این کانال بشید. 

@exnancee

لینک به دیدگاه

۱۴ ساعت قبل، Sezar & sanaz گفته است:

مملکته ما داریم؟

لینک به دیدگاه

ایران یتیم است 

لینک به دیدگاه

متاسفانه اینترنت توی ایران بهشت دزد هاست

از فروشگاه های انلاین بگیر تا همین صرافی هرچی

شما یه جنسی میخری از فروشگاه های انلاین ناموجوده پولتو میگیره حالا هرچی یه 2 ماه دستش نگه میداره بعد میده

با اون پول شما کلی کار میکنه و بعد میده به شما جنسی هم که شما اون روز خریدی مثلا با دلار 10 تومن بوده 2 ماه بعد دلار شده 20 تومن

کاش ما هم مال مردم خور بودیم حداقل یه زندگی درست درمون داشتیم

مدیرای این سایت هم فکر کنم زیر حتی 25 سال داشته باشن و خب 200 میلیارد پول نقد اونم ارز دیجیتال که حتی اونور هم نمیتونین ثابت کنید از شما دزدیدن

متاسفانه باید قبول کنید که از دست رفته سرمایتون و خب کاریش هم نمیشه کرد

درسته سخته واقعا هم سخته اما نشستن و غصه خوردن هیچ فایده ای نداره فقط باعث میشه مریض بشین و خدای نکرده اتفاق بدی بیوفته براتون

یه سری ها میان میگن شما نفست از جای گرم بلند میشه  و داری شعار میدی اگه از خودت دزدیده بودن الان وضعیتت همین بود  حرفشونو تایید میکنم اما من هم سال 92 - 70 میلیون ازم خوردن که اگه بخوام معادل سازی کنم حتی از این مبلغی که از شما دزدیدن هم ارزش بیشتری داشت ولی چی شد ؟ نشستم کلی غصه افسردگی و فلان ...

اخرش شد مشکل معدم از افسردگی شدید که الان 8 ساله باهامه

موهام سفید شد و کلی هم ریخت قرص اعصاب هم 4 سال مصرف کردم و فکر کنم همون نصف 70 میلیون پول روانشناس دکتر معده ... دادم

من خودمو توی 2 سال جمع کردم و 4 برابر اون پول هم برگشت چون نامید نشدم ولی غصه اون از دست دادن باهام موند اثراش !!!

الانم همچین تجربه ای شده که اصلا اصلا و اصلا برام مهم نیست پولی از دست بدم یا مال ببازم ولی به جاش به هیچکس اعتماد نمیکنم توی این مملکت که چه عرض کنم کلا روی کره خاکی !!

حرص طمعمو به شدت جلوشو گرفتم و هیچ موقع ببینید هیچ موقع کل سرمایه زندگیمو نمیام بدم به چیزی که اصلا وجود خارجی نداره اصلا معلوم نیست دست کیه بیت کوین بخری شب 50 هزار دلار بشه صبح پاشی 1000 دلار باشه

هیچ کسم نمیتونه بگه که این اتفاق نمیوفته

اشتباه شما این بود که اول اومدی طمع اینو کردی که سرمایتو افزایش بدی و خب گزینه هایی مثل خرید خونه کوچیکتر زمین و یا طلا کنار گذاشتی و کل سرمایه زندگیتو دادی به یه چیز دیجیتال و اونو دست یه نفر که اصلا نمیشناسی سر اینکه فقط یه صرافی داره سپردی

خدا لعنت کند اینستاگرام

خدا لعنت کند بورس

خدا لعنت کند ارز های دیجیتال

مملکت ما و مسئولینش حتی 0.01 درصد هم مردم براشون مهم نیستند وگرنه گرفتن این حرومزاده ها که میرن ترکیه براشون هیچ کاری نداره وگرنه اصلا از همون اول باید کلا جلوشو میگرفتن

به هر حال امیدوارم تجربه خوبی براتون بشه و به هیچ وجه نامید نشید و از همین فردا استارت بزنین و اصلا روحیتونو از دست ندید بیشتر از قبل پشتکار داشته باشین

خدا کریمه اینو به عنوان یه کسی میگم که دقیقا وضعیت شما داشته و الان 8 سال گذشته و یه جورایی دقیقا گرمی سردی روزگاره

امیدوارم حداقل تونسته باشم چراغ امیدی براتون روشن کرده باشم

لینک به دیدگاه

۱۵ ساعت قبل، Sezar & sanaz گفته است:

دوست من از روز اول میخواستم این مطلب رو بهت بگم که تنها راه حلی که شما دارین و باعث میشه کمی به دستگاه های اجرایی فشار بیاد که دنبال کار رو بگیرند اینه که قضیه رو رسانه ای کنید.هرچی بیشتر بهتر! ترجیحا با اونی که تو فایل صوتی هم گفته میشه یا امثال اون صحبت کنید که دیگه بهتر! سکوت به هیچ وجه چاره کار نیست و شما نمیتوانید حقتون رو بگیرید. این مسائل رو نگفتم چون فکر کردم ممکنه اکانتم ریپورت بشه چون در این انجمن هم کم نداریم از دوستان ... که همه جا هستند.جای سه نقطه رو هر چی دلتون میخواد میتونین پر کنید! 

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، Peyman.S گفته است:

دوست من از روز اول میخواستم این مطلب رو بهت بگم که تنها راه حلی که شما دارین و باعث میشه کمی به دستگاه های اجرایی فشار بیاد که دنبال کار رو بگیرند اینه که قضیه رو رسانه ای کنید.هرچی بیشتر بهتر! ترجیحا با اونی که تو فایل صوتی هم گفته میشه یا امثال اون صحبت کنید که دیگه بهتر! سکوت به هیچ وجه چاره کار نیست و شما نمیتوانید حقتون رو بگیرید. این مسائل رو نگفتم چون فکر کردم ممکنه اکانتم ریپورت بشه چون در این انجمن هم کم نداریم از دوستان ... که همه جا هستند.جای سه نقطه رو هر چی دلتون میخواد میتونین پر کنید! 

من به چند جا نامه زدم به تمام خبر گزاری ها هم نامه زدم ولی اصلا اهمیت نمیدن یا نمیخوان چیزی در موردش بگن وگرنه چنین مبلع کلاهبرداری چطور میشه جایی درز نکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

فشاری نمیشه وارد کرد چون مجوزی داده نشده که بخوان اصلا جوابگو باشن حتی همون بانک ها و موسسات که همه در جریان هستید که مجوز هم داشتن هنوز که هنوزه ملت دنبال مال از دست رفتشونن 

خیلی راحت شونه خالی می کنن، گردهاش مالی بالای 5 میلیارد رو فرستادن برای حسابرسی و پرونده مالیاتی تشکیل دادن و کلی آدم ممنوع الخروج شده اما این کسی که 200 میلیارد گردش مالی داشته به همین راحتی از کشور میره! پیدا کنید پرتقال فروش و اینا... 

لینک به دیدگاه

سلام @ARMIN خدمت شما

با توجه به حضور شما تو فضای رسانه تکنولوژی قضیه این موضوع که این خبر تو هیچ سایتی منتشر نمیشه؟

خود سایت سخت افزار مگ قبلا خبر کلاهبرداری ترکیه رو کاور کرده بود

https://sakhtafzarmag.com/کلاهبرداری-۲-میلیارد-دلار-ارز-دیجیتال/

علت اینکه برای ایران پوشش داده نمیشه چیه؟

البته که بی فایده بودن انتشار این خبر واقفم ولی جای بسی تعجبه که چرا خبرگزاری منتشرش نمیکنن

لینک به دیدگاه

17 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است:

فشاری نمیشه وارد کرد چون مجوزی داده نشده که بخوان اصلا جوابگو باشن حتی همون بانک ها و موسسات که همه در جریان هستید که مجوز هم داشتن هنوز که هنوزه ملت دنبال مال از دست رفتشونن 

خیلی راحت شونه خالی می کنن، گردهاش مالی بالای 5 میلیارد رو فرستادن برای حسابرسی و پرونده مالیاتی تشکیل دادن و کلی آدم ممنوع الخروج شده اما این کسی که 200 میلیارد گردش مالی داشته به همین راحتی از کشور میره! پیدا کنید پرتقال فروش و اینا... 

تو کامنت اولم گفتم این نوع دزدی‌ها کار یک یا دو شخص نیست و کاملا مشخصه از کجاها آب میخوره.

صحبت فشار قانونی نیست.فشاری که رسانه ها به خصوص فشار رسانه های خارجی رو دست کم نگیرید.وقتی پای رسانه های خارجی وسط باشه دولت مجبوره به خاطر حفظ آبرو هم شده اقدامی بکنه.

ویرایش شده توسط Peyman.S
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

سلام @ARMIN خدمت شما

با توجه به حضور شما تو فضای رسانه تکنولوژی قضیه این موضوع که این خبر تو هیچ سایتی منتشر نمیشه؟

خود سایت سخت افزار مگ قبلا خبر کلاهبرداری ترکیه رو کاور کرده بود

https://sakhtafzarmag.com/کلاهبرداری-۲-میلیارد-دلار-ارز-دیجیتال/

علت اینکه برای ایران پوشش داده نمیشه چیه؟

البته که بی فایده بودن انتشار این خبر واقفم ولی جای بسی تعجبه که چرا خبرگزاری منتشرش نمیکنن

علیرضا جان، من در جریان این موضوع نبودم وگرنه شاید به بچه ها میگفتم خبرشو کار کنند.

کلا فضای تحریریه و نویسنده های سخت افزار مگ همه گیمرن و اصلا از کریپتو و این داستانا خوششون نمیاد، اون چند تا خبری هم که کار میشه اغلب مخاطب شاکی بوده چرا این مسائل رو مطرح میکنین. :D

ولی من اینو کاور میکنم امشب.

یه موضوعی رو بهت بگم، اینجور اخبار شمشیر دو لبه است. اولا در ایران هیچ صرافی مجوزی برای کار در زمینه رمز ارز نداره، این دو تا خوبی داره، یه بدی. خوبی اولش اینه که آقا بالاسری وجود نداره بگه این کارو بکن و این کارو نکن، و خودت و صراف آزادی عمل دارین توافق کنین، خوبی دومش اینه که پسفردا لازم نیست به هزار جا جواب پس بدی رمز ارزهات رو از کجا آوردی بیفتن دنبالت مالیات بگیرن و مسائل بعدی.

بدیش اینه که چون مجوزی داده نشده، همین فردا طرف میتونه فلنگ رو ببنده و بره ترکیه و امارات همه چیز رو هم با خودش ببره.

تو دنیا 2 تا نظر وجود داره، کلا دولت ها رو دخالت ندن تو موضوع رمز ارز ها، چون دخالت دولت ها در نهایت به ضرر آزادی عمل فعالان این عرصه خواهد انجامید و تهش گند میخوره به ارزش این ارز ها. همین الان دولت آمریکا در پی Two Way Authentication تمام  کیف پولهای الکترونیکه. بدین معنا که چون پرداخت ها و دریافت ها قابل ردیابی توسط دولت ها نیست، اما، با Two Way Authentication و معرفی یک شماره تلفن، امکان ردیابی پرداخت و دریافتی کیف پولها از طریق شماره موبایل و صاحب خط میسر میشه. در نتیجه اگر واقعا دولت آمریکا موفق به اعمال چنین سیاستی بشه، بسیاری از کیف پولها در ایران کار نخواهد کرد. کار هم بکنه، اگر همچنان تحریم باشیم مشکل خواهد بود.

نظر دوم تو دنیا اینه که کلا نباید اجازه داد دولت ها این فضا رو هم مثل فضای پولی و بانکی، به مالکیت خودشون در بیارن، و هی قانون براش وضع کنند و هرچی دخالت دولت ها کمتر باشه، به نفع بازار کریپتو و فعالان کریپتو هستش.

اینکه در نهایت کدوم یک از این دو نظر غالب بشه، آینده این عرصه رو تعیین میکنه.

در ایران 2 تا مشکل داریم. یه مشکل اینه که رمز ارزها حکایت شترمرغ گاو پلنگه. از یه طرف میخوان باشه تا به کمکش تحریم ها رو دور بزنن، از یه طرف میگن نه بده، چون قابل رد یابی نیست، پولشویی میشه و نمیفهمن کی پول داره کجا پولاشو نگه میداره و چرا به دولت نمیده، همزمان میگن چیز خوبیه چون کشور های متخاصم نمیتونن مصادره اش بکنن و میتونن انتقال بدن، اما از طرف دیگه چیز بدیه چون ماینر های غیر مجاز از برق استفاده میکنند و برق کم داریم در کشور و درآمد برای خودشون بدست میارن. این میشه که بانک مرکزی به هیچ کسی مجوز صرافی نمیده، اما، جلوی فعالیت در این زمینه رو هم نمیگیره. همزمان میگه میتونید بیت کوین رو معامله کنید اما، فقط بیت کوینی که در مزارع قانونی ماین شده باشه انگار مثلا روی بیت کوین نوشته شده کجا ماین شده! تا زمانی که تکلیف خود رمز ارز ها در کشور مشخص نباشه، از این دست اتفاق  ها زیاد ممکنه رخ بده، و اگر خبرش رو زیاد کار کنی، به قول یکی از بچه ها، میان میگن حقتونه تا شما باشین بیایین توی بورس سرمایه گذاری کنید!! اگر خبرش رو کار نکنی، احساس امنیت کاذب بدست میده و بسیاری از کاربران میلیون ها تومن پولشون رو در صرافی ها نگه میدارن. خلاصه، اینجور خبر ها، چوب دو سر طلاست.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

علیرضا جان، من در جریان این موضوع نبودم وگرنه شاید به بچه ها میگفتم خبرشو کار کنند.

کلا فضای تحریریه و نویسنده های سخت افزار مگ همه گیمرن و اصلا از کریپتو و این داستانا خوششون نمیاد، اون چند تا خبری هم که کار میشه اغلب مخاطب شاکی بوده چرا این مسائل رو مطرح میکنین. :D

ولی من اینو کاور میکنم امشب.

یه موضوعی رو بهت بگم، اینجور اخبار شمشیر دو لبه است. اولا در ایران هیچ صرافی مجوزی برای کار در زمینه رمز ارز نداره، این دو تا خوبی داره، یه بدی. خوبی اولش اینه که آقا بالاسری وجود نداره بگه این کارو بکن و این کارو نکن، و خودت و صراف آزادی عمل دارین توافق کنین، خوبی دومش اینه که پسفردا لازم نیست به هزار جا جواب پس بدی رمز ارزهات رو از کجا آوردی بیفتن دنبالت مالیات بگیرن و مسائل بعدی.

بدیش اینه که چون مجوزی داده نشده، همین فردا طرف میتونه فلنگ رو ببنده و بره ترکیه و امارات همه چیز رو هم با خودش ببره.

تو دنیا 2 تا نظر وجود داره، کلا دولت ها رو دخالت ندن تو موضوع رمز ارز ها، چون دخالت دولت ها در نهایت به ضرر آزادی عمل فعالان این عرصه خواهد انجامید و تهش گند میخوره به ارزش این ارز ها. همین الان دولت آمریکا در پی Two Way Authentication تمام  کیف پولهای الکترونیکه. بدین معنا که چون پرداخت ها و دریافت ها قابل ردیابی توسط دولت ها نیست، اما، با Two Way Authentication و معرفی یک شماره تلفن، امکان ردیابی پرداخت و دریافتی کیف پولها از طریق شماره موبایل و صاحب خط میسر میشه. در نتیجه اگر واقعا دولت آمریکا موفق به اعمال چنین سیاستی بشه، بسیاری از کیف پولها در ایران کار نخواهد کرد. کار هم بکنه، اگر همچنان تحریم باشیم مشکل خواهد بود.

نظر دوم تو دنیا اینه که کلا نباید اجازه داد دولت ها این فضا رو هم مثل فضای پولی و بانکی، به مالکیت خودشون در بیارن، و هی قانون براش وضع کنند و هرچی دخالت دولت ها کمتر باشه، به نفع بازار کریپتو و فعالان کریپتو هستش.

اینکه در نهایت کدوم یک از این دو نظر غالب بشه، آینده این عرصه رو تعیین میکنه.

در ایران 2 تا مشکل داریم. یه مشکل اینه که رمز ارزها حکایت شترمرغ گاو پلنگه. از یه طرف میخوان باشه تا به کمکش تحریم ها رو دور بزنن، از یه طرف میگن نه بده، چون قابل رد یابی نیست، پولشویی میشه و نمیفهمن کی پول داره کجا پولاشو نگه میداره و چرا به دولت نمیده، همزمان میگن چیز خوبیه چون کشور های متخاصم نمیتونن مصادره اش بکنن و میتونن انتقال بدن، اما از طرف دیگه چیز بدیه چون ماینر های غیر مجاز از برق استفاده میکنند و برق کم داریم در کشور و درآمد برای خودشون بدست میارن. این میشه که بانک مرکزی به هیچ کسی مجوز صرافی نمیده، اما، جلوی فعالیت در این زمینه رو هم نمیگیره. همزمان میگه میتونید بیت کوین رو معامله کنید اما، فقط بیت کوینی که در مزارع قانونی ماین شده باشه انگار مثلا روی بیت کوین نوشته شده کجا ماین شده! تا زمانی که تکلیف خود رمز ارز ها در کشور مشخص نباشه، از این دست اتفاق  ها زیاد ممکنه رخ بده، و اگر خبرش رو زیاد کار کنی، به قول یکی از بچه ها، میان میگن حقتونه تا شما باشین بیایین توی بورس سرمایه گذاری کنید!! اگر خبرش رو کار نکنی، احساس امنیت کاذب بدست میده و بسیاری از کاربران میلیون ها تومن پولشون رو در صرافی ها نگه میدارن. خلاصه، اینجور خبر ها، چوب دو سر طلاست.

ممنون میشم بزرگوار پوشش بدی این خبر

این مکالمه ای هست که به من زنگ زدن تا زمان بیشتری بخرن برای خودشون با لاف ...

من سه شماره تماس ازشون پیدا کردم 

۰۲۱۲۲۲۳۶۵۰۷

۰۲۱۲۲۹۹۷۱۶۸۵

۰۲۱۲۲۲۰۶۴۴۷

شرکت ثبت شده این کلاهبردار ها

تجارت الکترونیک ارسباران

آدرس فیکشونم در عکس پایین

Screenshot_۲۰۲۱۱۰۰۷-۲۳۵۱۰۰_Chrome.jpg

0d20211002223238p+982122236507.mp3

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Sezar & sanaz گفته است:

من به چند جا نامه زدم به تمام خبر گزاری ها هم نامه زدم ولی اصلا اهمیت نمیدن یا نمیخوان چیزی در موردش بگن وگرنه چنین مبلع کلاهبرداری چطور میشه جایی درز نکنه

مشخصه که کار نمی‌کنند! چاقو مگر دسته خودش رو میبره؟ تجربه نشون داده تو این جور موارد رسانه های داخلی تمام تلاششان رو برای دفن کردن بیشتر قضیه انجام میدهند. توصیه شده که کشش ندهند. :)

تنها امید شما رسانه های خارجیه.با این مبلغ عظیم این خبر مطمئنا براشون جالب خواهد بود.

ویرایش شده توسط Peyman.S
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...