رفتن به مطلب

تصویر ندادن مادربرد jw-ph61a-usb3 بعد آپدیت بایوس

agh621
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام وقت بخیر  

من یه غلطی کردم و حدود یه هفته پیش به یه سایت فروش فایل بایوس اعتماد کردم و فایل بایوس مادربرد jw-ph61a-usb3 رو به امید اپدیت بودن فایل بایوس خریدم و بعد از خرید چون پروگرمر نداشتم با حالت داس فلش زدم روی مادربرد - بعد از فلش سیستم ریسیت کردم و کامپیوتر یه خاموش و روشن ریز میکرد و روشن نمیشد و این خاموش و روشن ریز همینجور تکرار میشد - البته بگم که احتمال میدم فایل به صورت کامل فلش نخورد و چیزی تو خط فرمان داس که successful بنویسه ندیدم و انگار نصف نیمه فلش خورد و از حالت فلش شدن در اومد  

مادربرد بردم پیش یه تعمیرکار و اونم فایل بایوس من و اونی که خودش از ارشیو داشت و تنها فایل بایوسی که برای این مادربرد توی اینترنت هست رو با دستگاه پروگرمر فلش زد منتها مادربرد روشن میشه اما تصویر نمیده  

من قبل از فلش زدن با حالت داس از بایوسی که با مادربرد کار میکرد و سالم بود با نرم افزار Universal BIOS Backup ToolKit بکاپ گرفتم - با پروگرمر بکاپ رو هم تست کردیم بازم تصویر نداد  

فایلی که بکاپ گرفتم اسمش اینه  
AmericanMegatrendsInc.-4.6.5  

از دوستان کسی تجربه ای در این مورد داره؟ یا اگه تعمیر کار اطرافتون هست سوال کنید ببینید تجربه ای با این مدل مادربرد دارن؟  

حیف بخوام به خاطر یه اپدیت بایوس کل مادربرد رو بندازم دور  

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، agh۶۲۱ گفته است:

سلام وقت بخیر  

من یه غلطی کردم و حدود یه هفته پیش به یه سایت فروش فایل بایوس اعتماد کردم و فایل بایوس مادربرد jw-ph61a-usb3 رو به امید اپدیت بودن فایل بایوس خریدم و بعد از خرید چون پروگرمر نداشتم با حالت داس فلش زدم روی مادربرد - بعد از فلش سیستم ریسیت کردم و کامپیوتر یه خاموش و روشن ریز میکرد و روشن نمیشد و این خاموش و روشن ریز همینجور تکرار میشد - البته بگم که احتمال میدم فایل به صورت کامل فلش نخورد و چیزی تو خط فرمان داس که successful بنویسه ندیدم و انگار نصف نیمه فلش خورد و از حالت فلش شدن در اومد  

مادربرد بردم پیش یه تعمیرکار و اونم فایل بایوس من و اونی که خودش از ارشیو داشت و تنها فایل بایوسی که برای این مادربرد توی اینترنت هست رو با دستگاه پروگرمر فلش زد منتها مادربرد روشن میشه اما تصویر نمیده  

من قبل از فلش زدن با حالت داس از بایوسی که با مادربرد کار میکرد و سالم بود با نرم افزار Universal BIOS Backup ToolKit بکاپ گرفتم - با پروگرمر بکاپ رو هم تست کردیم بازم تصویر نداد  

از دوستان کسی تجربه ای در این مورد داره؟ یا اگه تعمیر کار اطرافتون هست سوال کنید ببینید تجربه ای با این مدل مادربرد دارن؟  

اقا سلام منم یه همچین غلطی کردم الان منتظرم بایوسو فلش کنن پست هم گذاشتم دوستان میگن مشکل ازمشکل همون بایوسه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۲۲ در ۰۷:۱۷، agh۶۲۱ گفته است:

سلام وقت بخیر  

سلام 

عکس و مدل دقیق مادربورد رو اینجا بفرستید یا برام پخ کنید. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

باید سخت افزاری با پروگرامر  بایوس زد و درست میشه 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۲۴ در 02:35، ahmad.s گفته است:

سلام 

عکس و مدل دقیق مادربورد رو اینجا بفرستید یا برام پخ کنید. 

مادربرد که فعلا پیش خودم نیست و پیش تعمیر کار - ولی مدل دقیقش اینه jw-ph61a-usb3 - فایل های بایوس داخل اینترنت فایده نداشته - حتی تو انجمن های روسیه ای هم گشتم فایل بایوسشون همینی هست که تو انجمن های ایرانیه - کلا یه فایل بایوس هست که اونم ۱.۷ مگابایت حجمشه - با پروگرمر تست زد تعمیر کار منتها تصویر نمیده - فقط مادربرد روشن میشه - حتی مارک j&w هم عکسش نمیاد - عکس مادربرد از اینترنت پیوست میکنم براتون

20computer_40702-1296020!1.jpg

17 ساعت قبل، ferdosi گفته است:

سلام 

باید سخت افزاری با پروگرامر  بایوس زد و درست میشه 

درسته - منتها تو کل اینترنت رو زیر و رو کردیم یه فایل بایوس هست کلا برای این مدل مادربرد که اونم حجمش ۱.۷ مگابایت و با پروگرمر تعمیرکار فلش میزنه تصویر نمیده مادربرد - فکر نکنم بایوس اصلیش جوابگو باشه - شاید بایوس دیگه ای باید فلش زد - یا کسی که این مدل داره از بایوسش بکاپ بگیره با حالت داس و بفرسته تا تست کنیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱۱ دقیقه قبل، agh۶۲۱ گفته است:

درسته - منتها تو کل اینترنت رو زیر و رو کردیم یه فایل بایوس هست کلا برای این مدل مادربرد که اونم حجمش ۱.۷ مگابایت و با پروگرمر تعمیرکار فلش میزنه تصویر نمیده مادربرد - فکر نکنم بایوس اصلیش جوابگو باشه - شاید بایوس دیگه ای باید فلش زد - یا کسی که این مدل داره از بایوسش بکاپ بگیره با حالت داس و بفرسته تا تست کنیم

فایل که درست کارکنه رو بعضی تعمیرکارها. آرشیو دارن  

یا مگر اونکه این مدلو داره بهتون بده

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۲۲ در 07:17، agh621 گفته است:

سلام وقت بخیر  

دوست عزیز

بیشتر مواقع فایلی که با پروگرامر زده میشه با فایلی که از طریق بوت و فلش زده میشه فرق داره و جای هم کار نمیکنه.

الان باید فایل دامپ فلش مدل مادر برد شما باشه تا با پروگرامر بشه زد. وگرنه اون فایلی که الان دستتون است با پروگرامر هم انجام بدی ، مادربرد بالا نمیاد

http://vlab.su/viewtopic.php?f=44&t=115297

اینجا یه فایل قدیمی هست ثبت نام کن دانلود کن ببین راه میفته.

یک سایت سویسی است که ارشیو خیلی بزرگی از این چیزا توش است . متاسفانه تو سرچ گوگل بالا نمیاره.

ادرس سایتش باید  سیستم خونه داشته بشم. اگه اونجا هم ارشیو داشت برات اپلود میکنم

لینک به دیدگاه

۳۹ دقیقه قبل، ali-۰۰۹۸ گفته است:

اینجا یه فایل قدیمی هست ثبت نام کن دانلود کن ببین راه میفته.

یک سایت سویسی است که ارشیو خیلی بزرگی از این چیزا توش است . متاسفانه تو سرچ گوگل بالا نمیاره.

ادرس سایتش باید  سیستم خونه داشته بشم. اگه اونجا هم ارشیو داشت برات اپلود میکنم

تشکر فراوان - این سایت زبانشون روسی هست انگار و دقیقا همین انجمن منم گفتم که فایل بایوس ازش گرفتم و تصویر نداد - اگه توجه کنید پایین همون پست هم یه فرد ایرانی نقل قول کرده و گفته که display یا همون تصویر نمیده - البته اون فرد ایرانی من نیستم ولی خب فایل رو منم تست زدم و منم تصویر نداد برام

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۲۲ در ۰۷:۱۷، agh۶۲۱ گفته است:

سلام وقت بخیر  

راستی اونی که بکاپ گرفتی قبلا سالم بوده و اونی که الان دانلود کردی و کر نمیکنه برای من بفرست تا Hex Compar بکنم ببینم جریان چیه

لینک به دیدگاه

۴۳ دقیقه قبل، ali-۰۰۹۸ گفته است:

راستی اونی که بکاپ گرفتی قبلا سالم بوده و اونی که الان دانلود کردی و کر نمیکنه برای من بفرست تا Hex Compar بکنم ببینم جریان چیه

فایلی که بکاپ گرفتم اون امریکن و اون فایلی که از انجمن سوئیسی گرفتم هم اون یه فایل ضمیمه شده هست

AmericanMegatrendsInc.-4.6.5.zip jw-ph61a-usb3.zip

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، agh621 گفته است:

فایلی که بکاپ گرفتم اون امریکن و اون فایلی که از انجمن سوئیسی گرفتم هم اون یه فایل ضمیمه شده هست

AmericanMegatrendsInc.-4.6.5.zip 1.45 MB · 0 دریافت jw-ph61a-usb3.zip 1.68 MB · 0 دریافت

اون انجمن روسی است😃

شماره ای سی بیوس هم میتونی بگی

از روش یه عکس واضح بگیر

خوشبختانه ای سی بیوس شما از نوع dip است  و راحت در میاد.

ایا تعمیرکار قبل از این که ای سی برنامه ریزی کنه ، ازش بکاپ گرفته؟ اگر گرفته اونم اپلود کنید

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

۲۵ دقیقه قبل، ali-۰۰۹۸ گفته است:

اون انجمن روسی است😃

از روش یه عکس واضح بگیر

ایا تعمیرکار قبل از این که ای سی برنامه ریزی کنه ، ازش بکاپ گرفته؟ اگر گرفته اونم اپلود کنید

مادربرد الان پیش من نیست وگرنه حتما شماره ای سی بایوس میگفتم بهتون - تعمیرکار مادربرد با بایوس معیوب تحویل گرفت و چیزی فکر نکنم مونده بوده باشه که بتونه بکاپ بگیره - تنها بکاپ موجود همونیه که خودم قبل فلش داس گرفتم و اینجا قرارش دادم براتون - الان یه عکس از قبل دارم یه نگاه بندازید اما بعید میدونید روی ای سی بایوس بشه خوند

IMG_20211016_175105_209.jpg

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، agh621 گفته است:

مادربرد الان پیش من نیست وگرنه حتما شماره ای سی بایوس میگفتم بهتون - تعمیرکار مادربرد با بایوس معیوب تحویل گرفت و چیزی فکر نکنم مونده بوده باشه که بتونه بکاپ بگیره - تنها بکاپ موجود همونیه که خودم قبل فلش داس گرفتم و اینجا قرارش دادم براتون - الان یه عکس از قبل دارم یه نگاه بندازید اما بعید میدونید روی ای سی بایوس بشه خوند

IMG_20211016_175105_209.jpg

درضمن من الان یه فایل دیگه تو نت پیدا کردم که ظاهرا طرف ادعا میکذ که کامالا فایل سالم است و با فایل خود شما هم مقایسه کردم هیچ فرقی نداشت.

ایا اون کسی که کار بیوس انجام میده ادم حرفه ای است ؟؟ بعد از این که فایل روی ای سی ریخته شد باید وریفای بگیره تا اطمینان پیداکنه از صحت برنامه ریزی . . . .چند بار رید بگیره و چکسام را با فایل لود شده مطابقت بده تا شکی توی صحت برنامه ریزی نباشه.

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است:

درضمن من الان یه فایل دیگه تو نت پیدا کردم که ظاهرا طرف ادعا میکذ که کامالا فایل سالم است و با فایل خود شما هم مقایسه کردم هیچ فرقی نداشت.

ایا اون کسی که کار بیوس انجام میده ادم حرفه ای است ؟؟ بعد از این که فایل روی ای سی ریخته شد باید وریفای بگیره تا اطمینان پیداکنه از صحت برنامه ریزی . . . .چند بار رید بگیره و چکسام را با فایل لود شده مطابقت بده تا شکی توی صحت برنامه ریزی نباشه.

بله این آقا مورد اطمینان - اون فایل هایی هم که گذاشتم یکیش بکاپ و یکیش هم از تو اون انجمن خارجی برداشتم دیگه نمیدونم درسته یا نه چون خودم دستگاه پروگرمر ندارم - حالا شما چک کردید اوکی بود فایل ها؟

ویرایش شده توسط agh621
لینک به دیدگاه

۱۰ دقیقه قبل، agh۶۲۱ گفته است:

بله این آقا مورد اطمینان - اون فایل هایی هم که گذاشتم یکیش بکاپ و یکیش هم از تو اون انجمن خارجی برداشتم دیگه نمیدونم درسته یا نه چون خودم دستگاه پروگرمر ندارم - حالا شما چک کردید اوکی بود فایل ها؟

بله مقایسه کردم . فایلها نسبت بهم فرق زیادی داشت.و هیچ شباهتی دیده نشد.

شاید دلیلش این باشه که نرم افزاری بکاپ گرفته شده و با فایل دامپ تفاوت داره. 

تنها راه مورد اطمینان اینکه کسی که مادر برد سالم از این نمونه داره ، ایسی ش در بیاره و با پروگرامر یه کپی بگیره تا سیستم شما راه بیفته

لینک به دیدگاه

۱۸ دقیقه قبل، ali-۰۰۹۸ گفته است:

بله مقایسه کردم . فایلها نسبت بهم فرق زیادی داشت.و هیچ شباهتی دیده نشد.

شاید دلیلش این باشه که نرم افزاری بکاپ گرفته شده و با فایل دامپ تفاوت داره. 

تنها راه مورد اطمینان اینکه کسی که مادر برد سالم از این نمونه داره ، ایسی ش در بیاره و با پروگرامر یه کپی بگیره تا سیستم شما راه بیفته

تو ایسام چند نفر دیدم زدن برای فروش این مدل مادربرد رو - اگه بهشون بگم و هزینه ش بدم - میشه ببرن پیش تعمیرکار و با پروگرمر فایل بایوس بگیرن و با تلگرامی چیزی برام ارسال کنن؟ یا باید حتما مادربردشون اینجا باشه ؟ اگه با یه مدل پروگرمر دیگه ای بکاپ بگیرن و ارسال کنن با هر پروگرمری فلش بزنیم اینجا اوکی میشه یا حتما باید مدل پروگرمر ها یکی باشه؟

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، agh۶۲۱ گفته است:

تو ایسام چند نفر دیدم زدن برای فروش این مدل مادربرد رو - اگه بهشون بگم و هزینه ش بدم - میشه ببرن پیش تعمیرکار و با پروگرمر فایل بایوس بگیرن و با تلگرامی چیزی برام ارسال کنن؟ یا باید حتما مادربردشون اینجا باشه ؟ اگه با یه مدل پروگرمر دیگه ای بکاپ بگیرن و ارسال کنن با هر پروگرمری فلش بزنیم اینجا اوکی میشه یا حتما باید مدل پروگرمر ها یکی باشه؟

با هر پروگرامری خوانده میشه. (البته باید این مدل ایسی شما را باید پشتیبانی کنه) فقط باید بصورت باینری ذخیره کرد تا در بافر هر پروگرامری به راحتی خوانده بشه و مشکل ایجاد نکنه.

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، ali-0098 گفته است:

با هر پروگرامری خوانده میشه. (البته باید این مدل ایسی شما را باید پشتیبانی کنه) فقط باید بصورت باینری ذخیره کرد تا در بافر هر پروگرامری به راحتی خوانده بشه و مشکل ایجاد نکنه.

تو اینترنت یا اطرافیانتون اگر کسی رو پیدا کردید که این مادربرد داشت ممنون میشم خبر بدید - من از این طرف که تو ایسام هم سعی میکنم بگیرم فایل رو

12 ساعت قبل، ali-0098 گفته است:

متأسفانه اون اقای توی ایسام هم گفت بایوس مادربردش خرابه 😶😶

الان تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که لیست شماره موبایل تمام تعمیرات کامپیوتر کل ایران در بیارم و یکی یکی بپرسم ببینم کی این مادربرد رو داره شاید فرجی شد - یا این که تو گروه های تلگرام بگردم ببینم کی چنین مادربردی داره - یا شایدم راحت ترین راه اینه که قید یه میلیون تومن این مادربرد بزنم و بندازمش دور 😶

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، agh۶۲۱ گفته است:

مادربرد که فعلا پیش خودم نیست و پیش تعمیر کار - ولی مدل دقیقش اینه jw-ph61a-usb3 - فایل های بایوس داخل اینترنت فایده نداشته - حتی تو انجمن های روسیه ای هم گشتم فایل بایوسشون همینی هست که تو انجمن های ایرانیه - کلا یه فایل بایوس هست که اونم ۱.۷ مگابایت حجمشه - با پروگرمر تست زد تعمیر کار منتها تصویر نمیده - فقط مادربرد روشن میشه - حتی مارک j&w هم عکسش نمیاد - عکس مادربرد از اینترنت پیوست میکنم براتون

20computer_40702-1296020!1.jpg

سلام 

توی عکس شماره آیسی و ریورژن مادربورد مشخص نیست ولی این ۲تا فایل رو از آرشیو همکار براتون گرفتم و سالمه. امیدوارم کمک کنه. 

bios jw-ph61a-usb3 v 1.0.zip

bios jw-ph61a-usb3_1399-7-29 Tested OK.zip

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، ahmad.s گفته است:

سلام 

توی عکس شماره آیسی و ریورژن مادربورد مشخص نیست ولی این ۲تا فایل رو از آرشیو همکار براتون گرفتم و سالمه. امیدوارم کمک کنه. 

bios jw-ph61a-usb3 v 1.0.zip 1.68 MB · 1 دریافت

bios jw-ph61a-usb3_1399-7-29 Tested OK.zip 1.68 MB · 2 دریافت

ممنون دوست عزیز - تست میکنم - فقط اگر احیانا اوکی نشد تعمیرکار اصفهان سراغ دارید که خیلی خوب سر در بیاره از اینجور موارد؟ حضوری بیارم اصفهان

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، agh۶۲۱ گفته است:

ممنون دوست عزیز - تست میکنم - فقط اگر احیانا اوکی نشد تعمیرکار اصفهان سراغ دارید که خیلی خوب سر در بیاره از اینجور موارد؟ حضوری بیارم اصفهان

سلام

چنتا دوست تعمیرکار لپتاپ دارم. ولی برای مادربورد پی.سی باید بپرسم.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام - متاسفانه دیشب تعمیر کار تماس گرفتند و گفتند روی مادربرد کار کردند و نتونستند کاری کنن - گفتند هر کاری میکنیم روش فایل بایوس نمیشینه و تصویر نمیده - امروز هم تلاش میکنن اگه تصویر نداد فکر کنم کلا قید این مادربرد باید بزنم - یا این که بندازمش گوشه خونه تا یه روزی یه نفر پیدا بشه و یه مادربرد عینا شبیه این داشته باشه و شاید اوکی ش کنم

سلامی دوباره 
این مادربرد رو تعمیرکار بعد 3 هفته کار کردن گفتند که مشکل از بایوس نیست و مدار cpu خرابه! 
یعنی با یه فایل اشتباه فلش زدن مدار cpu خراب شده؟ 
اگر من فایل اشتباه فلش نمیزدم هیچ وقت مدار cpu خراب نمیشد؟ 
اصن چنین چیزی ممکنه که به خاطر یه اپدیت بایوس اشتباه مدار cpu خراب بشه؟ 
اگه اینجوریه چرا دقیقا همین مدل مادربرد رو توی یه انجمن روسی و یه انجمن ایرانی دقیقا همین مشکل داشتن؟ یعنی تصویر ندادن بعد فلش بایوس 
تو انجمن روسی یه فرد ایرانی نوشته بود no display و توی یه انجمن ایرانی هم طرف نوشته بود که تصویر نمیده بعد فلش بایوس 
یعنی اون دو نفر هم که این مدل مادربرد رو داشتن هم مدار cpu شون خراب شده عینا شبیه به همین ؟ یا کلا این نوع مادربرد این مشکل بایوس داره؟ 

انجمن ایرانی
https://www.irantk.ir/threads/65156-تصویر-ندادن-مادربرد-JW-مدل-PH61A-USB3 

انجمن روسی :  

لینک به دیدگاه

سلام 
کسی اینجا مادربرد jw-ph61a-usb3 داره که بتونه با دستگاه پروگرمر از بایوسش بکاپ بگیره و فایل باینری بکاپ رو برام بفرسته؟ 
فایل های بایوسی که داخل ارشیو دارید و تو اینترنت هست همه ش تست کردیم ولی تصویر نمیده مادربرد فوق پس بیهوده س 
اگه خودتون یا مشتری هاتون یا اطرافیانتون این مادربرد رو داره خواهشا اطلاع بدید 
یا اگه راهی سراغ دارید که بتونم دقیقا یه مادربرد سالم این مدلی پیدا کنم خبر بدید 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۲۵ در ۰۱:۱۸، ahmad.s گفته است:

سلام 

bios jw-ph61a-usb3 v 1.0.zip 1.68 MB · 4 دریافت

bios jw-ph61a-usb3_1399-7-29 Tested OK.zip 1.68 MB · 5 دریافت

در ۱۴۰۰/۷/۲۴ در 17:25، ali-0098 گفته است:

اون انجمن روسی است😃

از روش یه عکس واضح بگیر

سلام دوستان گرامی - این عکس دقیق از بایوس مادربرد - تعمیرکار که نتونست کاری بکنه - انگار گفت مشکلش نمیشه فهمید - ولی خب من تنها کاری که کردم فلش بایوس بود - دست به جای دیگه ش نزدم

IMG_20211028_202547.jpg

لینک به دیدگاه

من مادربردم 2 سال پیش مشکل پیدا کرد رفتم دنبال مادربرد کار کرده اما قیمتها جوری بود که با دقیقا 1 میلیون بیشتر هزینه کردن از سوکت 1155 کوچ کردم به 1151

چند ماه پیشم اومدم 1200  شما هم بهتره cpu و رم رو رد کنید کمی هزینه کنید سری جدیدتر بگیرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...