رفتن به مطلب

به نظر شما مشکل از کجاست؟

ARF
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام قطعات من ایناست

به نظد شما مشکلی که من دارم از کدوم یکی از ایناست

mb: asus sabertooth 990fx

cpu: amd phenom II 955 be upgrade

ram : corsair veangence 2*4g 1600

vga : amd 5970

power : silverstone 1200w

سیستم ارور بلو اسکرین میده وقتی که باهاش مکس پین بازی میکنم مشکلی نداره ولی زمانی که سیستم بیکار هست بعد از چند دقیقه ارور بلو اسکرین میده و یا وقتی pes بازی میکنم این ارور رو میده

امروز همه قطعات رو روی یه مین دیگه (ام۶۱ گیگا) نصب و امتحان کردم ، اروری ندیدم

تک تک همه رو چک کردم

ولی وقتی مینبرد رو بردم گارانتی ویستا حالا نمیدونم با چی تست کردن و یا اصلا تست کردن یا نه ولی به گفته خودشون مین ۱۸ ساعت رو تست بوده ولی مشکلی ندیدن

تا حالا هم کلی هزینه کرایه رفت و آمد به تهران رو دادم

به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه؟ و یا چطور خورم میتونم مشکل رو پیدا کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارور بلو اسکرین میتونه از رم باشه و هارد در بیشتر مواقع ....

چند تا سوال ؟

1. با یک رم تست کردید؟

2. CPU و RAM شما اور شده ؟

3. هاردتون چیه ؟

4. گرافیکتون اور شده ؟

لینک به دیدگاه

من هم همین بلا یه بار سرم آمد و بخاطرش کلی درد سر کشیدم به نظر من 98 درصد از رم هست، ایراد خاصی هم نیست.

شما اول رمهات را تک تک بزرا یعنی اول هر کدوم از رمها را تکی تست کن بعد که مطمئن شدی همش سالم هست با 2رم بعد 3رم بعد 4تا اگه بازم مشکلی داشتی روی رمها علامت بزن و جاهاشون را باهم عوض کن و بعد تست به نظر من حتما نتیجه می گیری. من چند بار همین ارور بلواسکیرین را داشتم که خیلی چیز گندی هست اما با همین کار درستش کردم و دیگه هم مشکلی نداشتم.

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

به نظر منم احتمالا از رم هستش

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

قبلا یه سیستمی بود هر موقع بیکار میشد میرفت استندبای یا hibernate میکردیم بالا که میومد برای اماده به کار شدن اول هنگ میکرد فریز میشد! بعد هم blue screen میداد. به درایور کارت صدا گیر داده بود آپ کردیم درست نشد. رمها رو تست کردیم و هارد رو تست کردیم نشد. آخر سر هارد رو از روی sata3 کندیم زدیم روی sata2 درست شد. هارد مکانیکی وسترن گرین بود اولا فکر میکردیم به خاطر نوع هارده که گفته شده نمیتونه بوتیبل ویندوز باشه ولی الان مثل هاردهای معمولی کار میکنه سرعت چرخشش هم محسوس نیست بسته به نوع کار.

لینک به دیدگاه

ارور بلو اسکرین میتونه از رم باشه و هارد در بیشتر مواقع ....

چند تا سوال ؟

1. با یک رم تست کردید؟

2. CPU و RAM شما اور شده ؟

3. هاردتون چیه ؟

4. گرافیکتون اور شده ؟

هر جفت رمها رو در آوردم و به جاش یه ۲گیگ کینگ استون ۱۳۳۳ نصب کردم ولی باز هم ارور داد

سی پی یو اور نشده ولی رم فرکانس خودش ۱۶۰۰ هست ولی ۱۳۳۳ میشناخت که از بایوس گزاشتم رو ۱۶۰۰

هاردم ۵۰۰ سیگیت هست

گرافیک هم فرکانس هسته ۷۵۰ و مموری ۱۱۵۰

لینک به دیدگاه

من هم همین بلا یه بار سرم آمد و بخاطرش کلی درد سر کشیدم به نظر من 98 درصد از رم هست، ایراد خاصی هم نیست.

شما اول رمهات را تک تک بزرا یعنی اول هر کدوم از رمها را تکی تست کن بعد که مطمئن شدی همش سالم هست با 2رم بعد 3رم بعد 4تا اگه بازم مشکلی داشتی روی رمها علامت بزن و جاهاشون را باهم عوض کن و بعد تست به نظر من حتما نتیجه می گیری. من چند بار همین ارور بلواسکیرین را داشتم که خیلی چیز گندی هست اما با همین کار درستش کردم و دیگه هم مشکلی نداشتم.

کلا به جای رمهای خودم یه رم کینگ استون ۱۳۳۳ نصب کردم و روی همه اسلاتها هم نصب کردم ولی نتیجه نگرفتم

لینک به دیدگاه

قبلا یه سیستمی بود هر موقع بیکار میشد میرفت استندبای یا hibernate میکردیم بالا که میومد برای اماده به کار شدن اول هنگ میکرد فریز میشد! بعد هم blue screen میداد. به درایور کارت صدا گیر داده بود آپ کردیم درست نشد. رمها رو تست کردیم و هارد رو تست کردیم نشد. آخر سر هارد رو از روی sata3 کندیم زدیم روی sata2 درست شد. هارد مکانیکی وسترن گرین بود اولا فکر میکردیم به خاطر نوع هارده که گفته شده نمیتونه بوتیبل ویندوز باشه ولی الان مثل هاردهای معمولی کار میکنه سرعت چرخشش هم محسوس نیست بسته به نوع کار.

واقعا ارور بیخودیه خیلی ناجوانمردانه عمل میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم بخاطر رمتون هست بذارید روی 1333 درست میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر جفت رمها رو در آوردم و به جاش یه ۲گیگ کینگ استون ۱۳۳۳ نصب کردم ولی باز هم ارور داد

سی پی یو اور نشده ولی رم فرکانس خودش ۱۶۰۰ هست ولی ۱۳۳۳ میشناخت که از بایوس گزاشتم رو ۱۶۰۰

هاردم ۵۰۰ سیگیت هست

گرافیک هم فرکانس هسته ۷۵۰ و مموری ۱۱۵۰

معمولا تنظیمات پیش فرض مادربوردها روی 1333 cl7-7-7-21 و ولتاژ 1.35 هست وقتی شما فرکانس رو افزایش میدید طبیعتا ولتاژ و تایمینگ رو هم باید بر مبنای اون چیزی که روی رم نوشته تغییر بدید ...

وقتی فرکانس روی 1600 هست معمولا باید ولتاژ بین 1.50 تا 1.65 باشه و تایمینگ ها هم روی 9-9-9-24

ویرایش شده توسط navid_ati
لینک به دیدگاه

سلام

عزیز یه جایی اشاره کردی که مکس پین بازی میکنی این بازی نمیدونم چه جوریه که کرکش روی بعضی سیستم ها باعث ارور بلو اسکرین میشه اگر ستاپ بازی یا خود بازی روی هاردت هست پاک کن شاید که برطرف بشه

توی این فروم http://forum.bazicenter.com/thread62432/ که 100 صفحه تاپیک مکس جلو رفته خیلی ها مشکل بلو اسکرین داشتن فقط فقط به خاطر یه کرک منم خودم تا دو روز فکر میکردم مشکل از سیستمه

ویرایش شده توسط khamseh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من مشکل سخت افزاری نیست مشکل از درایور های amd هست که در اکثر مواقع دیده شده که باگ داره اونم زیاد یکی از اشناهای من همین مشکل رو با برد ازراک وسی پی یویه955 و 4 گیگ رم 1333 کینگستون البته ویندوز xp داشت ورژن جدید درایور رو که نصب میکرد ارور بلو اسکرین و یا داخل ویندوز هنگ میکرد با کمال تعجب درایور ورژن پایین تر رو که نصب کرد درست شد

لینک به دیدگاه

عزیزم بخاطر رمتون هست بذارید روی 1333 درست میشه.

کلا به جای رمهای خودم یه رم کینگ استون ۱۳۳۳ نصب کردم و روی همه اسلاتها هم نصب کردم ولی نتیجه نگرفتم

لینک به دیدگاه

سلام

عزیز یه جایی اشاره کردی که مکس پین بازی میکنی این بازی نمیدونم چه جوریه که کرکش روی بعضی سیستم ها باعث ارور بلو اسکرین میشه اگر ستاپ بازی یا خود بازی روی هاردت هست پاک کن شاید که برطرف بشه

توی این فروم http://forum.bazicen...om/thread62432/ که 100 صفحه تاپیک مکس جلو رفته خیلی ها مشکل بلو اسکرین داشتن فقط فقط به خاطر یه کرک منم خودم تا دو روز فکر میکردم مشکل از سیستمه

بله ظاهرا درسته و به خاطر کرک بازی بوده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...