رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید هدفون

bahare
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
می خوام هدفون بخرم ولی نمی دونم چه هدفونی خوبه.
با اون هدفون ، هم می خوام بازی کنم و هم موسیقی گوش بدم.
انگار هدفون هایی هستند مخصوص گیمینگ و هدفون هایی هم هستند مخصوص گوش دادن به آهنگ.
فکر نکنم هدفونی داشته باشیم که هم مخصوص گیمینگ باشه و هم مخصوص آهنگ.
فرق این 2 نوع هدفون رو هم نمی دونم.
حتی نمی دونم این قابلیت حذف نویز کاربردی هست یا نه. چون جایی که هستم کاملاً ساکته.
انگار بعضی هدفون ها صدا رو همانطور که هست انتقال میدن ولی بعضی هدفون ها صدا رو به صورت اغراق شده انتقال میدن. خودم نمی دونم کدومش بهتره و این اغراق دقیقاً یعنی چی.
تا جایی که تحقیق کردم فهمیدم اینطوری به دردم می خوره.
پشت باز باشه
دور گوش رو فرا بگیره
سیمی باشه
بودجه هم نهایتاً 7-8 تومن
ممنون

ویرایش شده توسط bahare
لینک به دیدگاه

سلام

تو این رنج قیمت قطعا استیل سریز arctis 7 یکی از بهترین انتخاب  های بی سیمه چون نیازی به کارت صدا هم نداره.

ولی انتخاب بهتر از اون  بیرداینامیک dt990 pro هست که البته اگر ایشون رو بخرین نیاز به امپ و دک دارین.

لینک به دیدگاه

۱۹ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

تو این رنج قیمت قطعا استیل سریز arctis 7 یکی از بهترین انتخاب  های بی سیمه چون نیازی به کارت صدا هم نداره.

ولی انتخاب بهتر از اون  بیرداینامیک dt990 pro هست که البته اگر ایشون رو بخرین نیاز به امپ و دک دارین.

سلام
من فقط می خوام هدفون رو مستقیم به لپ تاپم وصل کنم.
هزینه آمپ و دک حدوداً چقدر میشه؟
نمی خوام پول به بی سیم بودنش بدم چون هیچ وقت از این قابلیت استفاده نمی کنم.

لینک به دیدگاه

سلام 

میتونید یک هدفون خوب برای اهنگ گوش دادن بگیرید و یک میکروفون هم برای بازی (اگه میخاید در بازی حرف بزنید)

برای هدفون مدل های audio technica m50x

و beyerdynamic dt770 pro خوبن البته  مدل دومی سه مدل 32 اهم 80 اهم و 250 اهم داره که 32 برای گوشی و لپتاپه , 80 برای علاقه مندان به موسیقی و 250 برای کار حرفه ای هست بسته به نیاز 32 اهم یا 80 اهم رو بخرید (250 اهمیه حتما کارت صدا میخاد)

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، bahare گفته است:

سلام
من فقط می خوام هدفون رو مستقیم به لپ تاپم وصل کنم.
هزینه آمپ و دک حدوداً چقدر میشه؟
نمی خوام پول به بی سیم بودنش بدم چون هیچ وقت از این قابلیت استفاده نمی کنم.

اگر شما قصد تهیه آمپ و دک ندارین.

پیشنهاد من به شما خرید هدفون بی سیم هست.

نه به خاطر بی سیم بودنش بلکه هدفون های بی سیم تو این رنج قیمتی عموما امپ و دک داخلی با کیفیتی دارن و این باعث میشه با خرید یک هدفون یه پکیج کامل رو در اختیار داشته باشین.

درسته کیفیت هدفون های استودیویی رو ندارین ولی در عوض دردسر و هزینه خرید آمپ و دک اونهارو هم ندارین.

ولی اگر هدفون خرید یه هدفون واقعی به همراه آمپ و دک باشه.

پیشنهاد من DT990 PRO با قیمت 5700 به همراه یه کمبو امپ و دک FiiO K3 هست که این هم حدود 4 تومن هزینه بر میداره.

و این ترکیب ارزون ترین حالت ممکن برای داشتن یه یه ستاپ با سیم با کیفیت هست اگر میخواین زیر این قیمت هزینه کنین توصیه من قطعا همون استیل سریز بی سیم هست.

لینک به دیدگاه

46 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

پیشنهاد من DT990 PRO با قیمت 5700 به همراه یه کمبو امپ و دک FiiO K3 هست که این هم حدود 4 تومن هزینه بر میداره.

و این ترکیب ارزون ترین حالت ممکن برای داشتن یه یه ستاپ با سیم با کیفیت هست اگر میخواین زیر این قیمت هزینه کنین توصیه من قطعا همون استیل سریز بی سیم هست.

توی تهران جایی هست که من بتونم قبل از خرید تست کنم؟
من یکبار هدفونِ چند میلیونیه ریزر دوستم رو تست کردم و صداش از صدای هدفون 150 هزار تومنیه نیا کمتر بود.

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، bahare گفته است:

من یکبار هدفونِ چند میلیونیه ریزر دوستم رو تست کردم و صداش از صدای هدفون 150 هزار تومنیه نیا کمتر بود.

هدفون های ریزر رو بارها تو فروم گفتم اشغالن

به جز یکی دو مدل خاص

برای  تست هم من جای خاصی نمیشناسم و بعید میدونم کسی بهتون بده چون تو ایران نه بیرداینامیک و نه هیچ شرکت صوتی دیگه ای نمایندگی واقعی نداره

ولی حالا با تهران ملودی تماس بگیرین شاید کمکتون کنن

لینک به دیدگاه

با اجازه صاحب تایپک؛ دوستان میشه نظرتون رو هم نسب به Gpro x  و cloud alpha هم بگید!

ممنون

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، bahare گفته است:

با این تجربه تون موافق نیستم اینکه هدست خوب باید صداش زیاد باشه

منم ریزر الکترا دارم تو موزیک و فیلم از ایسوس استریک dsp بهتره

بنظرم یدونه هدست 3.5 تا 5 میلیونی بگیرید هزینه بیشتر نکنید 

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، yasin۱۳۸۰ گفته است:

با اجازه صاحب تایپک؛ دوستان میشه نظرتون رو هم نسب به Gpro x  و cloud alpha هم بگید!

ممنون

هر دو هدست های بی نظیری هستن ولی لاجیتک با اختلاف اندکی بهتره

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۲۸ در ۰۶:۵۴، Alirezatha گفته است:

اگر شما قصد تهیه آمپ و دک ندارین.

پیشنهاد من به شما خرید هدفون بی سیم هست.

نه به خاطر بی سیم بودنش بلکه هدفون های بی سیم تو این رنج قیمتی عموما امپ و دک داخلی با کیفیتی دارن و این باعث میشه با خرید یک هدفون یه پکیج کامل رو در اختیار داشته باشین.

درسته کیفیت هدفون های استودیویی رو ندارین ولی در عوض دردسر و هزینه خرید آمپ و دک اونهارو هم ندارین.

ولی اگر هدفون خرید یه هدفون واقعی به همراه آمپ و دک باشه.

مگه کیفیت هدفون استودیویی چقدره؟
از اون طرف هم آخرین کامنت شما پاک شده.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۲۸ در ۱۵:۵۷، yasin۱۳۸۰ گفته است:

ممنون

gpro همونطور که از اسمش مشخصه گیمینگ محور تره و cloud alpha بالانس تر و برای موسیقی گزینه ی بهتریه(بیس اغراق شده هست اما باعث بهم ریختگی بالانس و تداخل در فرکانس های دیگه نمیشه) و میشه گفت تقریبا در تمام موارد از جمله راحتی و تفکیک صدا گزینه ی بهتریه

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، bahare گفته است:

مگه کیفیت هدفون استودیویی چقدره؟
از اون طرف هم آخرین کامنت شما پاک شده.

هدفون استودیویی همونطور که از اسمش مشخصه مناسب کار استودیویی هست و صدای واقعی تر و نزدیک تر به منبع اصلی ارایه میده و به اصطلاح بهش هدفون رفرنس گفته میشه.حالا بعضی هدفون های استودیویی مثل audio technica m50 بیشتر مناسب کار dj و فرکانس های پایین و بیس هستن و بعضی هدفون ها مثل beyerdynamic dt880 صدای بالانس تری در تمام فرکانس ها ارایه میدن.

چیزی که به عنوان "کیفیت" از هدفون استودیویی برداشت میکنید بنا به سلیقه ی شما میتونه کاملا متفاوت باشه و لذتی که هدفون گیمینگ داره براتون نداشته باشه چون عموما هدفون های گیمینگ صدای اغراق شده ای دارن و به اصطلاح "fun" محور تر هستن.

در این بین هدفون هایی داریم که میتونن هم صدای بالانس و دقیقی ارایه بدن هم فان باشن و صرفا نمیشه گفت هدفونی که فان باشه حتما صدایی نامناسبی ارایه میده.

هدست های گیمینگ عموما بصورت usb هستن و مجزا از کارت صدا و امپ یا خودشون همراهشون دارن.هدفون های استودیویی به این صورت نیستن و اگه قرار باشه به کارت صدای مینبورد وصل بشن قطعا نتیجه ای که باید و شایدو ازشون نمیگیرین و امپ و دک یا کارت صدا تعیین کننده بخشی از کیفیت نهایه هست.

برای کاربری خانگی و عمومی همین هدست های گیمینگ گزینه های مناسبی هستند اما گزینه هایی مثل audeze mobius هم هستند که جذابیت هدست گیمینگو با درایور های planar magnetic و صدای به اصطلاح سه بعدی ترکیب کردن و قیمت بالایی هم دارن.

شخصا با توجه به قیمت beyerdynamic dt990 با کارت صدا یا امپ و دک مناسبو پیشنهاد میکنم که هم گیمرا رو راضی کنه هم دوستانی که حساسیت بیشتری روی کیفیت دارن.

موفق باین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
بنظرم از برندهای مطرح تهیه کنید تا خیالتون از کیفیت نهایی راحت باشه
برندهای پدر و مادر دار
بیرداینامیک - ادیو تکنیا - سنهایزر فکر کنم راحتر گیر بیان

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است:

هدفون استودیویی همونطور که از اسمش مشخصه مناسب کار استودیویی هست و صدای واقعی تر و نزدیک تر به منبع اصلی ارایه میده و به اصطلاح بهش هدفون رفرنس گفته میشه.حالا بعضی هدفون های استودیویی مثل audio technica m50 بیشتر مناسب کار dj و فرکانس های پایین و بیس هستن و بعضی هدفون ها مثل beyerdynamic dt880 صدای بالانس تری در تمام فرکانس ها ارایه میدن.

چیزی که به عنوان "کیفیت" از هدفون استودیویی برداشت میکنید بنا به سلیقه ی شما میتونه کاملا متفاوت باشه و لذتی که هدفون گیمینگ داره براتون نداشته باشه چون عموما هدفون های گیمینگ صدای اغراق شده ای دارن و به اصطلاح "fun" محور تر هستن.

در این بین هدفون هایی داریم که میتونن هم صدای بالانس و دقیقی ارایه بدن هم فان باشن و صرفا نمیشه گفت هدفونی که فان باشه حتما صدایی نامناسبی ارایه میده.

هدست های گیمینگ عموما بصورت usb هستن و مجزا از کارت صدا و امپ یا خودشون همراهشون دارن.هدفون های استودیویی به این صورت نیستن و اگه قرار باشه به کارت صدای مینبورد وصل بشن قطعا نتیجه ای که باید و شایدو ازشون نمیگیرین و امپ و دک یا کارت صدا تعیین کننده بخشی از کیفیت نهایه هست.

برای کاربری خانگی و عمومی همین هدست های گیمینگ گزینه های مناسبی هستند اما گزینه هایی مثل audeze mobius هم هستند که جذابیت هدست گیمینگو با درایور های planar magnetic و صدای به اصطلاح سه بعدی ترکیب کردن و قیمت بالایی هم دارن.

شخصا با توجه به قیمت beyerdynamic dt990 با کارت صدا یا امپ و دک مناسبو پیشنهاد میکنم که هم گیمرا رو راضی کنه هم دوستانی که حساسیت بیشتری روی کیفیت دارن.

موفق باین

ببخشید
انگار لپ تاپم داخل خودش یک آمپلی فایر یا DAC داره.

لینک به دیدگاه

۲ دقیقه قبل، bahare گفته است:

ببخشید
انگار لپ تاپم داخل خودش یک آمپلی فایر یا DAC داره.

سلام در کل صرفه نظر از اینکه آیا لپتاپ میتونه نهایت پاور رو به هدفون بده یا نه،شما اگه جایی در شهرتون هست که حضوری تست کنید ،برید و تست کنید 

بعد که اون مدل که خوشتون اومد خریدید،میزنید به لپتاپ اگه از صداش راضی بودید ،که نیازی به آمپ ندارید 

لینک به دیدگاه

بنظر من لاجیتک G Pro x خوبه مقایسه هاش هم توی سایت ریتینگ هست

بدنه اش میگن خیلی قویه و در عین حال راحته و صداش هم برای گیم خوبه(با یه سرچ توی اینترنت میبینید که توی بازی هایی که صداپا گرفتن خیلی مهمه مث رینبو 6 اکثر پلیر هاش از این هدست استفاده میکنن چون با اینکه سوراند مجازیه میگن خیلی خوب جهت صدا هارو مشخص میکنه)

میکروفونش هم نویز کنسلینگش خیلی قویه ولی یه ذره صدارو تیز میکنه

برای گیم از هدست های مطرحه

انتخاب دیگه هم hyperx cloud 2 هست که نسبت به لاجیتک بالانس تره ینی از توی گیم ضعیف تر ولی توی موسیقی قویتره

میکروفونش هم صداش طبیعی تره ولی نویز کنسلینگش به قدرت لاجیتکه نیست

بدنه اش کیفیت داره و راحته ولی کابلش کیفیت خوبی نداره

میتونید توی ریتینگز مقایسشون کنید

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۲۸ در 07:47، bahare گفته است:

بله هست. ایران هدفون. سایت هم داره.

در واقع درستش همینه که خودت شخصا تست کنی. صدا مثل عطره و سلیقه‌ها متفاوته.

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

بدنه اش میگن خیلی قویه و در عین حال راحته و صداش هم برای گیم خوبه(با یه سرچ توی اینترنت میبینید که توی بازی هایی که صداپا گرفتن خیلی مهمه مث رینبو 6 اکثر پلیر هاش از این هدست استفاده میکنن چون با اینکه سوراند مجازیه میگن خیلی خوب جهت صدا هارو مشخص میکنه)

انتخاب دیگه هم hyperx cloud 2 هست که نسبت به لاجیتک بالانس تره ینی از توی گیم ضعیف تر ولی توی موسیقی قویتره

من میکروفونِ HyperX QuadCast رو تهیه کردم. اصلاً دنبال هدست نیستم. هدفون می خواستم که فقط سیمی باشه.
لپ تاپم هم انگار آمپلی فایر داره.

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

https://www.reddit.com/r/LogitechG/comments/ptaexj/build_quality85_rtings/

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

عجیبه احتمالا باهاش کشتی گرفتن :| 

من از چند نفر پرسیدم راضی بودن

خودم هم خریدم بتازگی بنظر خوب و محکمه

باید دید که در آینده چی میشه :) 

البته شما هر هدستی رو سرچ کنین بعد اسمش یه شکستگی، نتایج زیادی میاد از شکستن اون هدست!!!

باید دید در کدوم خرابی کمتر بوده وگرنه خرابی همیشه هست

ویرایش شده توسط DarkMERC
لینک به دیدگاه

هم اکنون، DarkMERC گفته است:

عجیبه احتمالا باهاش کشتی گرفتن :| 

من از چند نفر پرسیدم راضی بودن

خودم هم خریدم بتازگی بنظر خوب و محکمه

باید دید که در آینده چی میشه :) 

کامنت های افرادی که مشکل مشابه رو داشتن زیر این پست زیاده، سایر پست های این ساب ردیت هم باز به این نکته اشاره میکنه. نه اینکه همشون بکشنه ولی اتصال ایرپیس ها به هد بند چون پلاستیکیه بر خلاف سایر قسمت های هدست که فلزین، سریع میشکنن.

لینک به دیدگاه

۱۴ دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

کامنت های افرادی که مشکل مشابه رو داشتن زیر این پست زیاده، سایر پست های این ساب ردیت هم باز به این نکته اشاره میکنه. نه اینکه همشون بکشنه ولی اتصال ایرپیس ها به هد بند چون پلاستیکیه بر خلاف سایر قسمت های هدست که فلزین، سریع میشکنن.

نظر شما تو این رنج چی هست؟🙂

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، yasin۱۳۸۰ گفته است:

نظر شما تو این رنج چی هست؟🙂

شک نکن هایپر ایکس.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۳۰ در 21:36، mohsen.dehvari گفته است:

متاسفانه این هدفون ، نسخه 600 اُهمیش ناموجوده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...