رفتن به مطلب

اگر خونه تون وایت برد دارین تاپیک رو بخونین ...

Alirezatha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه عزیزان فروم

ما در حال انجام یک پروژه هوش مصنوعی هستیم که این سیستم بتونه از روی فیلم تهیه شده از کلاس های درس مدرسه و دانشگاه یا حتی جلسات ادارات تخته وایت برد رو بخونه و تبدیل به دیتا کنه.

مثلا فرض کنین شما تو دانشگاه یا مدرسه میرین سر کلاس و کلاس که تموم شد هوش مصنوعی تمام نوشته های تخته رو به طور هوشمند تبدیل به جزوه کنه و براتون ایمیل کنه.

برای ساخت همچین سیستم پردازشی ما نیاز به تعداد بسیار زیادی فیلم از تخته های وایت برد داریم تا بتونیم به کامپیوتر یاد بدیم چطوری باید دست خط رو روی تخته بخونه.

اگر تو خونه تون تخته وایت برد دارین یا تو مدرسه و دانشگاه و اداره تون وایت بردی دارین که میتونین ازش به مدت 2 دقیقه برامون فیلم ارسال کنین. داخل همین تاپیک بهم اطلاع بدین تا جزییات کامل پروژه براتون ارسال بشه.

ضمنا به ازای هر یک دونه تخته وایت بردی که داشته باشین یا بهش دسترسی داشته باشین مبلغ 100 هزار تومن بهتون پرداخت میشه

فرضا اگر یک تخته وایت برد داشته باشین 100 هزار تومن

و اگر 5 تا داشته باشین 500 هزار تومن

لینک به دیدگاه

باسلام اقا علیرضا جزعیات رو بفرستید، خوشحال میشم کمکی کرده باشم، پولشو هم خودتون بریزید به حساب کمیته امداد 🙂

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چرا سعی دارید چرخ را دوباره اختراع کنید؟

https://cloud.google.com/video-intelligence/docs/text-detection

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

۳ دقیقه قبل، mrp۷ گفته است:

دوست عزیز چرا سعی دارید چرخ را دوباره اختراع کنید؟

https://cloud.google.com/video-intelligence/docs/text-detection

این سیستم بسیار فراتر از یه موتور تبدیل عکس به متن هست.

ما دیتا های داخل متن رو شناسایی میکنیم و به طور هوشمند ازشون فایل استخراج میکنیم. برای مثال گوگل لنز توانایی تبدیل عکس به متن رو داره ولی هرگز نمیتونه نوشته های روی تخته رو مرتب کنه سیلابس بندی کنه سوالات و جواب ها رو جدا کنه و تبدیل به یه جزوه کنه جزوه ای که انگار توسط یک انسان نوشته شده.

و البته این فقط یکی از کاربرد های این فناوری هست.

یکی از مشکلات آموزش آنلاین نداشتن تخته و دردسر های نوشتن با قلم روی صفحه های مخصوصش هست.

از طرف دیگه اگر بخوایم فیلم تخته رو انتقال بدیم جدا از مصرف اینترنت بالا ( استریم فیلم) کاهش کنتراست و خوانایی رو هم داریم در صورتی که با این تکنولوژی تخته فیزیکی که معلم داره به راحتی روش مینویسه در لحظه تبدیل به تخته دیجیتال با کنتراست بالا و خوانایی کامل میشه و در اختیار دانشجو و دانش آموز قرار میگیره.

لینک به دیدگاه

شما الان با اینکار دارید دست خط های مختلف رو به سیستم میشناسونید ؟ جزییات و روش انجام رو اگر امکان داره بفرستید خوشحال میشم کمکی کرده باشم .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

خیلی ایده خوبی هست

ولی فکر نمیکنید که تخته و وایت برد و آموزش به سبک قدیمی رو به پایان باشه؟

همین الان هم از نظر آموزش از دنیا عقب هستیم و باید خیلی زودتر به سمت مدرن تر شدن میرفت کلاس ها و دانشگاه ها

مثلا یه ویدیوی آموزشی یا یه اسلاید یا یه نرم افزار که به جای تخته و وایت برد استفاده بشه توسط استاد میتونه خودش این مشکلات رو رفع کنه و نیازی به نوشتن به سبک قدیمی نباشه

همین الانش هم نوشتن خیلی کمتر شده ، من خودم ترجیح میدم چیزی رو تایپ کنم تا روی کاغذ بنویسم

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Yosef Faraji گفته است:

همین الان هم از نظر آموزش از دنیا عقب هستیم و باید خیلی زودتر به سمت مدرن تر شدن میرفت کلاس ها و دانشگاه ها

دوست عزیز این پروژه بین المللی هست و شرکت هم توسط یکی از آشنایان ساکن استرالیا استارت خورده. قرارداد بهره برداری ازین تکنولوژی هم با گوگل،تیمز و اسکایپ منعقد شده. بودجه این پروژه هم با سرمایه‌گذاری شرکت سیسکو تامین شده.

همانطور که تلگرام و واتساپ هرگز جای تلفن سیمکارتی رو نگرفتن.

هیچ تکنولوژی هم جای تخته وایت برد رو به طور کامل نخواهد گرفت پس چه بهتر که تا جای امکان ما روش های سنتی رو با مدرنیزه ترکیب کنیم.

4 ساعت قبل، milad.azn گفته است:

شما الان با اینکار دارید دست خط های مختلف رو به سیستم میشناسونید ؟ جزییات و روش انجام رو اگر امکان داره بفرستید خوشحال میشم کمکی کرده باشم .

خیر صرفا دست خط نیست.

هدف پروژه تبدیل هر چیزی روی تخته وایت برد به دیتا هست ( اشکال ، نمودار ها ، خطوط ، نوشته ها، فرمول های فیزیکی، شیمیایی، ریاضی و ...)

جزییات پروژه جهت کمک شما براتون پخ میشه.

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

سایز وایت برد مهمه؟ چ چیزی باید روش نوشته بشه؟جزیاتش رو برای بنده هم ارسال کنید

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، Alirezatha گفته است:

دوست عزیز این پروژه بین المللی هست و شرکت هم توسط یکی از آشنایان ساکن استرالیا استارت خورده. قرارداد بهره برداری ازین تکنولوژی هم با گوگل،تیمز و اسکایپ منعقد شده. بودجه این پروژه هم با سرمایه‌گذاری شرکت سیسکو تامین شده.

همانطور که تلگرام و واتساپ هرگز جای تلفن سیمکارتی رو نگرفتن.

هیچ تکنولوژی هم جای تخته وایت برد رو به طور کامل نخواهد گرفت پس چه بهتر که تا جای امکان ما روش های سنتی رو با مدرنیزه ترکیب کنیم.

بسیار عالی

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام. بنده معلم هستم به همراه چندین معلم دیگه هرچی دلت بخاد تابلوی وایت بورد و تخته سیاه و غیره دم دستم دارم. جزئیات رو بفرستید تا بتونیم کمک کنیم

سلام. بنده معلم هستم به همراه چندین معلم دیگه هرچی دلت بخاد تابلوی وایت بورد و تخته سیاه و غیره دم دستم دارم. جزئیات رو بفرستید تا بتونیم کمک کنیم

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۸/۲ در 10:27، Alirezatha گفته است:

سلام به همه عزیزان فروم

ما در حال انجام یک پروژه هوش مصنوعی هستیم که این سیستم بتونه از روی فیلم تهیه شده از کلاس های درس مدرسه و دانشگاه یا حتی جلسات ادارات تخته وایت برد رو بخونه و تبدیل به دیتا کنه.

مثلا فرض کنین شما تو دانشگاه یا مدرسه میرین سر کلاس و کلاس که تموم شد هوش مصنوعی تمام نوشته های تخته رو به طور هوشمند تبدیل به جزوه کنه و براتون ایمیل کنه.

برای ساخت همچین سیستم پردازشی ما نیاز به تعداد بسیار زیادی فیلم از تخته های وایت برد داریم تا بتونیم به کامپیوتر یاد بدیم چطوری باید دست خط رو روی تخته بخونه.

اگر تو خونه تون تخته وایت برد دارین یا تو مدرسه و دانشگاه و اداره تون وایت بردی دارین که میتونین ازش به مدت 2 دقیقه برامون فیلم ارسال کنین. داخل همین تاپیک بهم اطلاع بدین تا جزییات کامل پروژه براتون ارسال بشه.

ضمنا به ازای هر یک دونه تخته وایت بردی که داشته باشین یا بهش دسترسی داشته باشین مبلغ 100 هزار تومن بهتون پرداخت میشه

فرضا اگر یک تخته وایت برد داشته باشین 100 هزار تومن

و اگر 5 تا داشته باشین 500 هزار تومن

سلام.راجب این پروژه توضیح بیشتر میدید که تخته چه ویژگی هایی داشته باشه؟

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

۲۴ دقیقه قبل، amir.t.۱۲۶۱ گفته است:

سلام.راجب این پروژه توضیح بیشتر میدید که تخته چه ویژگی هایی داشته باشه؟

تخته نیاز به ویژگی خاصی نداره

ولی فرد فیلمبرداری نیاز هست به زبان انگلیسی روی تخته بنویسه.

لینک به دیدگاه

۱۹ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

تخته نیاز به ویژگی خاصی نداره

ولی فرد فیلمبرداری نیاز هست به زبان انگلیسی روی تخته بنویسه.

تخته ای که دارم حدود 50*35 هست.خوبه؟حین نوشتن فیلم گرفته بشه یا بعد از نوشتن؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
13 دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

اگه میتونستین زبان فارسی هم اضافه کنید خیلی خوب میشد😃

زبان فارسی متاسفانه بازگشت سرمایه نداره.

البته از یکی از اصلی ترین ویژگی های نرم افزار رو میشه در هر زبانی استفاده کرد ولی قابلیت های خاص و پیشرفته اش صرفا انگلیسیه

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

اطلاعیه :

همه دوستانی که داخل خصوصی براشون جزییات کار رو ارسال کردم و هنوز برای بنده فیلم ارسال نکردن.

لطفا اگر تمایل به ارسال فیلم دارین بهم اطلاع بدین که من محتوای لازم جهت نوشتن روی تخته رو در اختیارتون قرار بدم و رندوم نویسی نباشه.

لینک به دیدگاه

سلام و درود . اگه امکانش هست برا من هم جزییات رو بفرست . اگه کمکی از دستم بر اومد در خدمتم

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

ضمن تشکر از کمک همه دوستان پروژه با موفقیت به اتمام رسید. و حدو 20 میلیون تومان کارمزد به عزیزانی مشارکت کردن پرداخت شد.

دوستانی هم که فیلم فرستادن و پاسخ نگرفتن به زودی جوابشون داده میشه.

ختم تاپیک

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...