رفتن به مطلب

راهنمایی خرید کولر مناسب برای کیس X5 و X3

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

قصد خرید کولر داشتم که...

کیس بنده X3 هست و با عمقش که تقریبا 15 سانت هستش مشکل دارم ومیدونم که X5 هم تقریبا همینطوره.

چون خیلی از دوستان از این دو مدل کیس دارن فکر کردم بهتره اطلاعاتی که به دست میاد رو، یکجا جمع کنیم تا دیگران هم استفاده کنن.

این چند وقت مزاحم چندتا از دوستان هم شدم و برخی مدل ها رو انتخاب کردیم ولی باز هم 100% مطمئن نیستم.

به همین سبب از شما میخوام اگر تجربه ای در این زمینه دارین بیان کنین تا بتونیم کولرهای متناسب برای این کیس رو انتخاب کنیم.

نکات:

1-چون درصورت نبودن فن روی کاور،گردوخاک بیشتری وارد سیستم میشه کیس ها رو با فن روی کاورشون در نظر بگیرین.

2-گفتن مدل سی پی یو رو فراموش نکنین.

3-اگر بحثی شد ودیدین ادامه دادنش سبب آشفتگی تاپیک میشه تاپیک دیگه ای بزنین که اون بحث هم قابل استفاده باشه.

*4*عیدتون مبارک @};-

لینک به دیدگاه

چون قیمت مشخص نکردی چند تا برات میگم . همه تو سایت لیون هست و میتونی مشخصات کاملشون رو ببینی . قیمت ها رو هم از سایت برداشتم . ولی ممکنه تغییر کرده باشن :

THERMALRIGHT AXP-140 RT قیمت 110 تومان

Deepcool Tiger Shark قیمت 84 تومان

Thermalright True Spirit 120 قیمت 59 تومان

ZALMAN CNPS5X Performa قیمت 57.5 تومان

ZALMAN CNPS7500-AlCu LED قیمت 51.5 تومان

Deepcool Iceedge 400 FS قیمت 42 تومان

Evercool Buffalo 100 قیمت 32.5 تومان

لینک به دیدگاه

ممنون حامد جان

چون میخوام تاپیک برای همه قابل استفاده باشه قیمتی مشخص نکردم ولی بهتره کولرهایی که نسبت به قیمتشون کارایی مناسبی دارن و مناسب کیس های x5-x3 هم هستن رو معرفی کنین.

بین اینهایی که معرفی کردین به نظرم AXp-140 RT از همه بهتره.

ولی نمیدونم این کولرهای خوابیده کارایی مناسبی نسبت به ایستاده ها دارن یا نه ؟؟؟

--------------------------------------------------------------------------

من تا الان نظرم روی TUNIQ TOWER 120 EXTREMEهستش.

هم کوچیکه هم تا اونجایی که از دوستان شنیدم کارایی خوبی داره.

--------------------------------------------------------------------------

اگربا کیس x3 یا x5 یا کیس های مشابه که ارتفاع کمی دارن کسی از کولری استفاده کرده و تجربه ای داره خواهشا دریغ نکنه.

لینک به دیدگاه

تاور 120 فکر نمیکنم بخوره تو X3 . چون 15.07 سانتیمتر ارتفاع داره . شاید به زور جا بشه . باید امتحان کرد .

کولرهای خوابیده یک مزیتی دارن که به جز پردازنده ، اطراف اون رو هم خنک میکنن . مثل مافت ها و چیپ شمالی مادربورد . شاید کمی نسبت به کولرهای ایستاده برای پردازنده کارایی کمتری داشته باشن . ولی خنک شدن اطراف پردازنده هم مسئله مهمیه . اینها مثل کولرهای استاندارد عمل میکنن و با دمش هوا به سمت داخل حرارت رو از اطراف هیت سینک خارج میکنن که در این حالت اگر کیس تهویه خوبی داشته باشه اون حرارت رو میتونه از بالا و عقب خارج کنه .

لینک به دیدگاه

ممنونم از توجهت حامد جان @};-

بالاخره از خمیر فابریک دل کندم و فن سی پی یو رو باز کردم و فاصله رو دقیق اندازه گرفتم.

از روی پردازنده تا لبه ی کیس دقیقا 16 سانت هستش.

فن روی درب هم 2.5 - 3 سانت داخل کیس هست.

رو این حساب کلا 13 سانت ارتفاع داریم نه 15.

پس باید بیخیال تونیک بشم!

post-8537-0-73122000-1341579487_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

عزیزم این کولرها بی دلیل کوتاه نیستند و صرف اینکه شما در این مدل کیس ها میتونید استفاده کنید دلیل استفاده از اونا نمیشه و باید کیس و پردازنده با هم مدنظر قرار بدید

من خودم x5دارم و میدونم AXP-140 RT با پردازنده من که x6 1100 خوب جور نیست چون توی اور راحت 60 رو رد میکنه و ترجیح دادم فن روی درب رو باز کنم و یه کولر بزرگ بگیرم ولی برای کاربر عادی که نهایتا باهاش بازی میکنه کولر خیلی فوق العاده ای حساب میشه

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

ممنون دوست گلم

بنده 2500K دارم و اغلب اوقات هم به خاطر رندر یا کد کردن فیلم پردازندم نزدیک فول لود هستش.

با توجه به این پردازنده و کیسی که معرفی کردم چی معرفی میکنین؟

لینک به دیدگاه

تا الان فهمیدیم که با وجود فن روی کاور Axp-140 مناسب ترینه ولی قیمت نسبتا بالایی داره و چون خوابیده هست پرفورمنس خوبی نسبت به تاورها نداره :blink:

وتا حالا تنها تاوری هم که از نظر ارتفاع با فن روی کاور مشکل نداشته اینه(لینک)

--------------------------------------------

همچنان منتظر نظرات دوستان هستیم. :)

ویرایش شده توسط UP90
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دل رو بزن به دریا یه انتک 620 بگیر.

همونطور که گفتم اگر بتونید رادیاتش رو بیرون قرار بدید از همه کولرهای اینترنال بهتره.دیگه مشکل جا هم ندارید.درسته کولرهای اینترنالی مثل D14 و یا سیلور آرو تا 7-8 درجه بهتر از این واتر کولر عمل میکن ولی گرمای متصاعد شده از گرافیک بر کاراییشون خیلی تاثیر میذاره.مخصوصا که بیشتر کارتها تا دماهای بالای 90 درجه هیچ مشکلی ندارند و اکثر در لودها همین مقدار گرم میشن.

لینک به دیدگاه

ممنون معین جان ؛ منم با گرمای گرافیک موافقم ؛ به این واتر هم فکر کردم.

راستش به این نتیجه رسیدم که با توجه به قیمتی که (انتک 620) تو واترها داره شاید کیفیت خوبی نداشته باشه ؛ البته این فقط نظرمنه.

شما کسی رو میشناسین که از مدل یا کلا برند انتک استفاده کرده باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انتک برند معتبری هست.میتونید از آقای فیروزی و جناب حسینی نیز سوال کنید.

لینک به دیدگاه

کی گفته

Antec Kuhler H2O 620 بی کیفیته کاملا خوش ساخت و مقاومه ولی برای شما زیادیه ضمن اینکه کمتر از بقیه جا نمی گیره و خیلی بزرگه

شما اگر تونستید کولر مستر 212 evo یا 612 evo بگیرید اگر هم نشد macho hr2 البته ماچو با 4 ماجول مشکل داره ولی اگر رم کمتر از 4 تا دارید بدون مشکل نصب میشه ولی در هر صورت باید فن بغل رو بردارید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کی گفته

Antec Kuhler H2O 620 بی کیفیته کاملا خوش ساخت و مقاومه ولی برای شما زیادیه ضمن اینکه کمتر از بقیه جا نمی گیره و خیلی بزرگه

شما اگر تونستید کولر مستر 212 evo یا 612 evo بگیرید اگر هم نشد macho hr2 البته ماچو با 4 ماجول مشکل داره ولی اگر رم کمتر از 4 تا دارید بدون مشکل نصب میشه ولی در هر صورت باید فن بغل رو بردارید

در مورد انتک باهاتون موافقم و کیفیت خوبی داره محصولاتش.

چون امکانش هست رادیات رو بیرون بذاره فقط یه بلاک داخل کیس میمونه که جای زیادی اشغال نمیکنه.

اگر پست ها رو دنبال میگردید متوجه میشدید که ایشون داخلی کیسشون کولری جا میشه که ارتفاع کمتر از 14-15 سانت داشته باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

احسان جان کلی بررسی کردم به این دوتا فن رسیدم که کارایی خوبی دارن.دومی بهتره یکم.یکم هم گرونتره.

-تو بازار موجودن.

-قیمتشون نسبتا مناسبه.

-نویز کمی دارند.

-از همه مهمتر اینکه تو کیس شما جا میشن.

20110714162420140.jpg

20110714162530468.jpg

اینا لینک شرکت سازنده :

http://www.deepcool-us.com/Product/ICEEDGE400_FS/

http://www.deepcoolglobal.com/Product/ICEEDGE400_XT/

اینم لینک قیمت در لیون :

http://lioncomputer.ir/product/281/Deepcool%20Iceedge%20400%20FS/

http://lioncomputer.ir/product/279/Deepcool%20Iceedge%20400%20XT/

لینک به دیدگاه

درود.

در رابطه با واترکول های سیکل بسته ای که دوستان می بینند مثل کورسیرهای H50 ، H70 یا H100 و یا آنتک های 620 یا 920 یا واتر کولینگ های اینتل. همه اینها یک تولید کننده دارند و سری های هم رده هیچ تفاوتی (به جز فن هاشون) با هم ندارند . مثلاً Antec 920 همون H70 هستش. عملکردشون نسبت به قیمتشون نمی صرفه و من ایرکولینگ رو ترجیح می دم. مثلاً سیلورارو یا D14 با 152 و 170 تومن عملکرد بهتری از H100 با قیمت 330 تومن دارن. واتر کولینگ های سیکل بسته برای کسانی خوبه که کار سنگین و بدون اور دارند و می خوان سیستمشون زیباتر باشه.

AXP140 کوتاهترین فن خوابیده موجود هستش و عملکردش توی خوابیده ها خیلی خوبه.

HR-02 با 4 ماژول رم مشکلی ندارد و اگه سیستم سوکت 2011 نباشه همه رم ها جا می شود.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

ممنونم دوستان

من بیشتر بخاطر جریان هوای کل کیس اصرار دارم که فن روی کاور بمونه.(آخه هرموقع خاموشش میکنم دمای مینبرد و گرافیک تقریبا 5 درجه داغتر میشن حالا بماند که گرد و خاک بیشتری هم وارد سیستم میشه!)

البته اگر با حذف فن روی کاور؛ به روش دیگه ای بشه این دما رو به دست آورد موردی نیستش و ارتفاع 2-3 سانتیمتر اضافه میشه (تقریبا 16)

من خودم نظرم اینه که یه فن به کفِ کیس اضافه کنم اونموقع شاید بشه حداقل،دمای گرافیک رو برگردوند.

لینک به دیدگاه

در مورد انتک باهاتون موافقم و کیفیت خوبی داره محصولاتش.

چون امکانش هست رادیات رو بیرون بذاره فقط یه بلاک داخل کیس میمونه که جای زیادی اشغال نمیکنه.

اگر پست ها رو دنبال میگردید متوجه میشدید که ایشون داخلی کیسشون کولری جا میشه که ارتفاع کمتر از 14-15 سانت داشته باشه.

عزیزم تمامی کولرهایی که پیشنهاد دادم روی مگنوم و x5 تست کردم و کاربر الان داره ازش استفاده می کنه

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احسان جان اینایی که بهت معرفی کردم کمتر از 13 سانت هستند و اندازه ی دلخواه شما.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم تمامی کولرهایی که پیشنهاد دادم روی مگنوم و x5 تست کردم و کاربر الان داره ازش استفاده می کنه

X3 کلا مشکل عمق داشت و در ورژن 2 این مشکل رو کمی بهبود بخشیدند.از طرفی برای کولری با ارتفاع 16 سانتی متر شما باید 17 سانتی متر فضا داشته باشید.مشکل اینه که برای نصب فنهایی که شما فرمودید باید فن 20 سانتی متری روی در رو باز کرد که باعث بالارفتن دمای کلیه قطعات میشه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

ممنونم دوستان

من بیشتر بخاطر جریان هوای کل کیس اصرار دارم که فن روی کاور بمونه.(آخه هرموقع خاموشش میکنم دمای مینبرد و گرافیک تقریبا 5 درجه داغتر میشن حالا بماند که گرد و خاک بیشتری هم وارد سیستم میشه!)

البته اگر با حذف فن روی کاور؛ به روش دیگه ای بشه این دما رو به دست آورد موردی نیستش و ارتفاع 2-3 سانتیمتر اضافه میشه (تقریبا 16)

من خودم نظرم اینه که یه فن به کفِ کیس اضافه کنم اونموقع شاید بشه حداقل،دمای گرافیک رو برگردوند.

اینکه شما بخواهید از کولر کوتاه استفاده کنید کاملا به خودتون برمیگرده ضمن اینکه پردازنده هم اور نشده و مشکلی پیش نمیاد پس فکر خودتون رو زیاد درگیر نکنید

نکته دیگه اینه که شما دارید از فن های معمول در بازار استفاده میکنید فن های شفاف بالایی کیس گرین با توجه به فیلتری که دارند کارایی خوبی دارند و نیاز نیست تعویض بشن ولی فن پشتی رو حتما با فن جدید 14 سانتی ترمالرایت گرین تعویض کنید (این انتخاب نیست یه بایده) اگر از x5 استفاده کنید تعویض فن جلویی رو هم توصیه میکنم نصب فن دز زیر کیس هم که اصلا جای فکر کردن نداره اگر امکان داره انجامش بدید به این شکل شما به دمای قبلی بر میگردید

و در نهایت به اون دوستمون که گفتن ماچو با 4 ماجول مشکلی نداره می گم توی این کیس ها 100 درصد با یکی از رم ها برخورد می کنه چون باید فن حتما باید شیفت پیدا کنه

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

ممنونم دوستان

احسان جان اینایی که بهت معرفی کردم کمتر از 13 سانت هستند و اندازه ی دلخواه شما.

منون معین جان انتخاب من 400Xt هستش ؛ حالا اگر فن کاور رو باز کنم باز نظرت همون تونیک هست؟

ممنون آقا سهیل فن روی کاور x5 رو هم باز کردین؟

لینک به دیدگاه

ممنونم دوستان

منون معین جان انتخاب من 400Xt هستش ؛ حالا اگر فن کاور رو باز کنم باز نظرت همون تونیک هست؟

ممنون آقا سهیل فن روی کاور x5 رو هم باز کردین؟

در تمام مدل های کیس گرین بجز این قول آخری باید فن پهلویی باز بشه

ضمنا این کیس ها توان تحمل فن های کوگار بیشتر از دو عدد رو ندارند مخصوصا در قسمت بالایی و برای همین فن 14 رو پیشنهاد دادم

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

آخه اینجوری که بدتره ، از دمای ایجاد شده هم که بگذریم گرد و خاک رو چه کنیم.

به نظرتون گرد و خاک رو ایرکولینگ تاثیر نداره؟

لینک به دیدگاه

آخه اینجوری که بدتره ، از دمای ایجاد شده هم که بگذریم گرد و خاک رو چه کنیم.

به نظرتون گرد و خاک رو ایرکولینگ تاثیر نداره؟

گرد و خاک به راحتی توسط دمنده از بین میره و در مورد ایر و واتر فرقی ندارد و روی هر دو تاثیر داره به هر حال هر دوماه باید یه فوت مکانیکی توی کیستون بکنید :p یک مورد دیگه هم اینه که اگر پولتون میرسه x9 توی رنج قیمت 230 بگیرید و خلاص چون این 100 هزار تومان اضافی رو صد بار بهتون برمیگردونه (اگر می تونی شک نکن)

این پست رو هم مطالعه کن

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=12391&st=10

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

ضمنا این کیس ها توان تحمل فن های کوگار بیشتر از دو عدد رو ندارند مخصوصا در قسمت بالایی و برای همین فن 14 رو پیشنهاد دادم

میشه کمی بیشتر توضیح بدی ؟ من متوجه نشدم . منظورتون از تمام کیس های گرین دقیقا چیه ؟ منظورتون از تحمل نداشتن کیس چیه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...