رفتن به مطلب

راهنمایی خرید کولر مناسب برای کیس X5 و X3

اشتراک گذاری

Recommended Posts

آخه اینجوری که بدتره ، از دمای ایجاد شده هم که بگذریم گرد و خاک رو چه کنیم.

فن دمنده روی درب کیس ها خودشون خاک رو به داخل کیس هدایت می کنند این تجربه ثابت شده مخصوصا در حالت فشار مثبت

لینک به دیدگاه

میشه کمی بیشتر توضیح بدی ؟ من متوجه نشدم . منظورتون از تمام کیس های گرین دقیقا چیه ؟ منظورتون از تحمل نداشتن کیس چیه ؟

اول باید بگم این مطلب خیلی کلیه ولی کیس های گرین از لحاظ بدنه به سه گروه اصلی تقسیم میشن مدل هایی بر پایه اسکلت مگنوم مانند x3 ,x5 مدل های بر اساس اسکلت دراگون و نهایتا کیس های جدید که با دید کولرهای بلند تولید میشن البته این یک دسته بندی صحیح نیست ولی برای اینکه دید راحت تری به کاربر بده تا انتخاب راحت تری داشته باشه قابل قبوله

ببینید اکثر کیس های گیرین با ضخامت مفید 20 تولید میشن و این مدل های آخری یه 2.5 سانت بزرگ تر هستند اگر شما 17.5 برای نصب کولر بزرگ و 3 سانت برای فن روی درب در نظر بگیرید به عدد 20.5 میرسید که با توجه به عمق کل کیس که نهایتا 21.5 فضای مفیده میبینید فن پهلویی باید باز بشه البته در مدل هایی هم مکان قرار گیری فن این اجازه رو میده که فن باقی بمونه http://www.green-cas...se.php?model=x7

کیس ها دارای توان تحمل فشار و ضربه متفاوتی هستند و بر همین اساس شما باید در انتخاب فن اونها دقت کنید که البته برای کاربر عادی مهم نیست ضمنا کاربر حرفه ای هم معمولا به این مورد توجه نمیکنه چون با خرید کیس حرفه ای خود به خود این موارد رعایت میشه ولی این موضوع زمانی اهمیت پیدا میکنه که یک کاربر میخواد در کیس های عادی از فن پرفورمنس بالا استفاده کنه که عملا اشتباهه

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

کیس ها دارای توان تحمل فشار و ضربه متفاوتی هستند و بر همین اساس شما باید در انتخاب فن اونها دقت کنید که البته برای کاربر عادی مهم نیست ضمنا کاربر حرفه ای هم معمولا به این مورد توجه نمیکنه چون با خرید کیس حرفه ای خود به خود این موارد رعایت میشه ولی این موضوع زمانی اهمیت پیدا میکنه که یک کاربر میخواد در کیس های عادی از فن پرفورمنس بالا استفاده کنه که عملا اشتباهه برای همین گفتم اگر میتونید کیس x9 بگیرید

آقا سهیل بحث هاتون خیلی تخصصیه!

هر پستی که میدید یسری کلماتش برای من نامفهومه :D

منظورتون از تحمل فشار و ضربه چیه؟

و اینکه از نظرتون فن حرفه ای با پرفورمنس بالا چه فنی هست؟

--------------------------------------------------------------

در مورد عبور گرد وخاک از فن روی کاور موافقم

ولی با توجه به خروجی هایی که تو این کیسها در نظر گرفته شده اگرفن کاور حذف بشه و روزنه های روی درب هم کامل بسته بشه گردو خاک دیگه معنایی نداره چون دیگه فقط خاک هست که تو کیس انباشته میشه.

لینک به دیدگاه

آقا سهیل بحث هاتون خیلی تخصصیه!

هر پستی که میدید یسری کلماتش برای من نامفهومه :D

منظورتون از تحمل فشار و ضربه چیه؟

و اینکه از نظرتون فن حرفه ای با پرفورمنس بالا چه فنی هست؟

--------------------------------------------------------------

ولی با توجه به خروجی هایی که تو این کیسها در نظر گرفته شده اگرفن کاور حذف بشه و روزنه های روی درب هم کامل بسته بشه گردو خاک دیگه معنایی نداره چون دیگه فقط خاک هست که تو کیس انباشته میشه.

هر عضو متحرک جهت حفظ تعادل و پایداری خود به تکیه گاه نیاز دارد و در مورد کامپیوتر این تکیه گاه کیس و نوع اسکلته اونه که در کارخانه بر اساس نوع قطعات مد نظر قرار میگیره تا هزینه تولید نسبت به هزینه مصرف کننده و همچنین وزن کیس متعادل بشه این موارد واقعا تخصص خاص خودش رو لازم داره و واقعا خارج از موضوع این تاپیکه

بازکردن فن پهلویی تاثیر قابل ملاحظه ای در کاهش غبار در سیستم داره ولی خوب افزایش حرارت رو هم به دنبال داره که باید با فن بهتر جبران بشه بنابر این شما لازمه بین میزان تحملی که کیس داره و نوع فن ها تعادلی برقرار کنید که معمولا در کارخانه مدنظر قرار می گیره و ما داریم اون رو بهم می زنیم ضمنا افزایش این فن ها حدود 40 هزار تومان هزینه اضافی رو به کاربرتحمیل میکند که به نظر من بجای این هزینه بهتره ما کیس بهتری خریداری کنیم

شما باید تصمیم بگیرید که قصد باز کردن فن روی درب را دارید یا خیر

اگر جواب مثبته باید به فکر خرید حداقل دو فن با کارایی بالا باشید

http://www.green-cas...model=ty140_pwm

ولی اگر جواب منفیه که اصولا مشکلی وجود نداره

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

اون روزنه ها برای چی باید بسته بشه؟

ضمنا شما که قصد اورکلاک ندارید بنابراین با کولرهای کوچک مشکلی نخواهید داشت و دوستان موارد خیلی مناسبی هم معرفی کرده اند

http://lioncomputer.ir/product/215/THERMALRIGHT%20AXP-140%20RT/ مدل واقعا خوبه ولی با این هزینه من خودم ترجیح میدم هزینه رو روی کیس بهتری صرف کنم

http://lioncomputer.ir/product/279/Deepcool%20Iceedge%20400%20XT/ این مدل هم کم هزینه و خوبه

بازم یادآوری میکنم شما پردازنده 95W دارید که با تمامی این ها به خوبی کار میکنه و اصلا نیاز به هزینه زیاد ندارید

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان به 400XT و حتی 300U هم اور خوبی گرفتند از پردازنده هایی مثل 2500K.یا 125 واتی ها مثل فنوم دو ها.

مقصد از این جمله این بود که با این کولرهای کوچک هم میشه خوب اور گرفت.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اون روزنه ها برای چی باید بسته بشه؟

ضمنا شما که قصد اورکلاک ندارید بنابراین با کولرهای کوچک مشکلی نخواهید داشت و دوستان موارد خیلی مناسبی هم معرفی کرده اند

شیارها بسته باشن چون غبار وارد نشه دیگه/.

میخواهین بگین فشارهوای مثبتی که فن ایجاد میکرد سبب جمع شدن گرد و خاک هست؛ وحالا با حذف فن و بازگذاشتن جای شیارهاش دیگه غباری تو کیس جمع نمیشه!؟ :mellow:

ویرایش شده توسط UP90
لینک به دیدگاه

شیارها بسته باشن چون غبار وارد نشه دیگه/.

میخواهین بگین فشارهوای مثبتی که فن ایجاد میکرد سبب جمع شدن گرد و خاک هست؛ وحالا با حذف فن و بازگذاشتن جای شیارهاش دیگه غباری تو کیس جمع نمیشه!؟ :mellow:

پست صفحه قبل رو بخون

بله دقیقا همینطوره ولی نه اینکه جمع نشه شما وقتی فن رو بردارید مثلا گردوخاک کمتر و همچنین هوای کمتری به داخل هدایت می کنید

لینک به دیدگاه

دوستان به 400XT و حتی 300U هم اور خوبی گرفتند از پردازنده هایی مثل 2500K.یا 125 واتی ها مثل فنوم دو ها.

موفق باشید

کاملا موافقم

لینک به دیدگاه

موفق باشید

ممنون معین جان

من اگر قرار باشه تو این رنج قیمت بگیرم 100% انتخابم همین XT400 هستش.

اگر هم پول هام زیادی کنه که بعید میدونم ؛ برای کولر هزینه نمیکنم.

میام سراغ مورد1 ;)

شما هم موفق باشی گلم @};-

لینک به دیدگاه

آقا سهیل ، بنا به گفته های شما ، الان من درست فن نصب نکردم ؟ روی کیس X7 من 2 تا فن کوگار هست ، یک فن آپولیش انرمکس و 4 تا فن گرین معمولی فابریک کیس . کجای این اسمبل مشکل داره ؟ اگر مشکلی داره اصلاحش کنم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...