رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، Zanyar_98 گفته است :

سلام

متاسفانه الان پول موجود شد که بتونم این خمیر رو تهیه کنم.

الانم کلی توی نت گشتم هیچ فروشگاه دیگه ای نداره

جایگزینی دیگه ای پیشنهاد دارین؟

متاسفانه الان موجودی بازار Z9 دیپ کول و GT4 گرین هست که بنده هیچ کدوم رو برای سرویس لپتاپ توصیه نمی کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، Zanyar_98 گفته است :

سلام

متاسفانه الان موجودی بازار Z9 دیپ کول و GT4 گرین هست که بنده هیچ کدوم رو برای سرویس لپتاپ توصیه نمی کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، Zanyar_98 گفته است :

سلام

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، Zanyar_98 گفته است :

سلام

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 8 شهریور 1398 در 03:27، Zanyar_98 گفته است :

سلام

درود

متاسفانه بازار ما همینطور هست. از آواژنگ پیگیری کنید ببینید موجود نمیشه این مدل.

در حال حاضر Z9 دیپ کول و GT4 گرین هست در این بازه قیمتی که کارایی پایین تری نسبت به این خمیر دارند و پیشنهاد بنده برای سرویس لپتاپ نیست(عملکردشون رو در بلندمدت طبق تجربه شخصی خوب ندیدم).

در سطح انجمن جستجو کنید اگر از خمیر های گریزلی، Gelid GC EXtreme ، PK3 کسی موجود داشت میتوید استفاده کنید که البته قیمت بالاتری هم دارند نسبت به گزینه های قبلیتون.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود

متاسفانه بازار ما همینطور هست. از آواژنگ پیگیری کنید ببینید موجود نمیشه این مدل.

در حال حاضر Z9 دیپ کول و GT4 گرین هست در این بازه قیمتی که کارایی پایین تری نسبت به این خمیر دارند و پیشنهاد بنده برای سرویس لپتاپ نیست(عملکردشون رو در بلندمدت طبق تجربه شخصی خوب ندیدم).

در سطح انجمن جستجو کنید اگر از خمیر های گریزلی، Gelid GC EXtreme ، PK3 کسی موجود داشت میتوید استفاده کنید که البته قیمت بالاتری هم دارند نسبت به گزینه های قبلیتون.

الان یه سرچ زدم Gelid GC EXtreme قیمتش 263 هستش :(( خیلی زیاده

خمیر قبلی که معرفی کردین قیمتش تا 100 تومن رفته بود. الان تا 150 هم مشکلی ندارم.

تنها خمیری که غیر از دیپ کول و GT4 دیدم در اون رنج Noctua NT-H1 Thermal Compound بود

نظری دارین در موردش؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، Zanyar_98 گفته است :

الان یه سرچ زدم Gelid GC EXtreme قیمتش 263 هستش :(( خیلی زیاده

خمیر قبلی که معرفی کردین قیمتش تا 100 تومن رفته بود. الان تا 150 هم مشکلی ندارم.

تنها خمیری که غیر از دیپ کول و GT4 دیدم در اون رنج Noctua NT-H1 Thermal Compound بود

نظری دارین در موردش؟

در مورد NTH1 هم برای دماهای پایین( حدود زیر 65 درجه) بسیار عالی عمل می کنه.

از این محدوده که رد میشه عملکردش تقلیل پیدا می کنه.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان

من یک گرافیک msi hd 4850 از یکی از دوستان خریدم. دماش تو حالت عادی ۶۰ و تو بازی تا ۱۱۰ میره. 

خب به احتمال زیاد مشکل خشک شدن کامل خمیر هست. حالا سوالم اینه که بهترین خمیر برای این بخاری چیه؟

لینک به دیدگاه

4850 گرافیک داغی هست ولی 110 درجه هم براش زیاده ، خمیر نوکتا رو تعریفش رو زیاد شنیدم

لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط Hossein E.F
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

4850 گرافیک داغی هست ولی 110 درجه هم براش زیاده ، خمیر نوکتا رو تعریفش رو زیاد شنیدم

از کجا باید تهیه کنم؟

لینک به دیدگاه

دوستان خمیر gt4 یا  z9 مناسب هستن؟ کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hossein E.F گفته است :

از کجا باید تهیه کنم؟

این دوستون برای فروش داره ، میتونی ازش تهیه کنی ، قیمت هم احتمالا بالای 100 باید باشه ، گرافیک شما هم فکر نمیکنم بیشتر از 150 بیارزه ، ببین ارزش داره تهیه کن

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

این دوستون برای فروش داره ، میتونی ازش تهیه کنی ، قیمت هم احتمالا بالای 100 باید باشه ، گرافیک شما هم فکر نمیکنم بیشتر از 150 بیارزه ، ببین ارزش داره تهیه کن

ممنون، نه دیگه ،  ۴۸۵۰ ارزش خمیر به این گرونی نداره. 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، hadi mp گفته است :

با توجه به اینکه خمیر فعلی کارت خشک شده، و ارزش کلی کارت توصیه میکنم، یک تیوب Z3 یا XP-610 بگیرین، خمیر رو عوض کنید. نتایج رو تست کنید چون حتماً نسبت به الان بسیار بهتر میشه. مقدار خمیر XP به قدری زیاد هست که میتونید مدت به مدت تازش کنید . زیاد هزینه نکنید.

خیلی ممنون، امیدوارم دماش با این خمیر از ۹۰ بیشتر نشه.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، hadi mp گفته است :

فکر نکنم، من یبار اشتباهی کردم از این خمیر های 2 هزارتومنی افتضاح زدم به PS3 :)))) دما بیشتر از 80 نشد ولی فن خودشو میکشت و بعد از 2 روز خمیر خشک شده بود. زود فهمیدم عوضش کردم. Xp-610 کیفیتش بسیار بهتر از اوناست و 3 وات بر متر-کلوین رسانایی گرمایی داره. در حد قیمتش مطمئنن دمارو کنترل میکنه. به نظر من توجیه اقتصادی نداره بیشتر از قیمت کارت بدین خمیر! :D 

اره، منم نمیخوام اینکارو بکنم، اما خمیری باید بزنم که حداقل بود و نبودش یکسان نباشه. 😊همین xp 610 رو میگیرم😎

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hossein E.F گفته است :

اره، منم نمیخوام اینکارو بکنم، اما خمیری باید بزنم که حداقل بود و نبودش یکسان نباشه. 1f60a.pngهمین xp 610 رو میگیرم1f60e.png

زدید همین جا اطلاع بدید چقدر رو دما تاثیر گذاشته

لینک به دیدگاه

یک خمیر z5 از قبل داشتم پیداش کردم تهش خیلی کم مونده بود، همونو زدم دما حالا از ۸۰ بالاتر نمیره. با اینکه اصلا کافی نبود و حتی تازه هم نبود تاثیر خیلی زیادی گذاشت.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان

بنده از خمیر xp-hg610 استفاده کردم اما دما در حالت بیکاری بین 36-38 می باشد و در بازی gta v در بخش انلاین دما به 79-80 می رسد ولی بیشتر مواقع دما بین 72-75 هستش

به نظر خودم خمیر کم زدم ولی شاید مشکل از چیز دیگری باشد 

کولر هم نوتوس 200 گرین می باشد

با خمیر خود کولر دما نهایت تا 65 می رفت اما این دمای 75 منو کلافه کرده

به نظرتون چکار کنم؟ 

لینک به دیدگاه

بنده همین سی پی یو رو روی سیستم دارم، با فن معمولی و خمیر معمولی ، دما  ماکزیمم به ۷۰ میرسه (توی تست  استرس) تووی گیم و لود حدود ۶۰درجه هست.

احتمالا کولر درست و محکم  بسته نشده. 

لینک به دیدگاه

من دیروز از همین خمیر استفاده کردم ، نظرات رو تو دیجیکالا خونده بودم و انتظار بالایی داشتم ازش ولی ظاهرا اشتباه میکردم این خمیر اصلا کارایی لازم رو نداره در حد همون خمیرهای هزاز تومنی ازش انتظار داشته باش

لینک به دیدگاه

الان خمیر ونوس  pv-982 هم در دسترسه

کدوم بهتره؟ 

راستی خمیر همراه کولر از چه مدلی داخل بازار هستش؟ 

ویرایش شده توسط omid144
لینک به دیدگاه

ونوس باز بهتر از خمیر xp هست ، هر خمیری استفاده کردید نتیجه رو همینجا اعلام کنید

لینک به دیدگاه

راستی نحوه اعمال خمیر چطور باشه؟ 

فقط وسط سی پی یو یا مقدار کم در 5 نقطه از سی پی یو؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...