رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

پیشنهاد بدی نیست ولی مشکلش اینه که جاری میشه و فقط روی سطح مورد نظر نمیمونه. به هیم دلیله که کمپانی ای مثل Cool Laboratories خمیر Liquid Ultra رو با ترکیب چند ماده ساخته تا همه خواص مثبت لازم برای خمیر واسط رو بدون خواص منفیشون داشته باشه. با توجه به قیمت بالای این فلز به نظرم عقلانی تره که از همون Liquid Ultra استفاده بشه

بهمن جان تا چیل فاکتور 3 با قیمت 25 تومان و NTh1 با قیمت 35 تومان هست همون لیکویید آلترا هم با قیمت 80-100 تومانیش (که نیست هم تو بازار)خیلی برانگیزاننده نیست !سهولت در استفاده و کم خطر تر هم هستن نسبت به لیکویید آلترا !

چه برسه به گالیوم!

تازه دوستان جلید GC اکستریم هم وارد کردند که چند منظوره هم هست !

02-Air-Cooling-High-Pressure.png

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان سوال واسم پیش اومده:

تا اونجا که من میدونم بهترین انتقال دهنده های گرما نقره و طلا هستن که بخاطر استفاده نقره تو arctic Silver بوده که تقریبا بهترین و گرونقیمت ترین بوده...

حالا نقره 999 عیار اگه هر گرم حدودا 19 تومن باشه، چه دلیلی داره که از این فلز استفاده بشه که هر گرمش 40 تومن بشه؟؟؟؟؟؟

میلاد جان از زمانی که آرکتیک سیلور 5 بهترین بود چندسالی گذشته و الان بهتر از اون تو بازار هست با قیمت مناسبتر.

برای اطلاعات بیشتر پست قبلی رو مطالعه بفرمایید ! ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نگاه به عکس بندازید روی سی پی یو نقاطی هستش که قلع شده و پایه ای سی و یا یه چیزی هست که ما عمرا نفهمیم چیه :D وجود داره

وقتی این فلز رسانا هست بعد از ذوب شدن میره لای این پایه ها و ایجاد اتصال میکنه پس برای زیر ihs پیشنهاد نمیشه

حالا گیریم رسانا هم نباشه و قلیایی هم نباشه اخه بصرفه نیست برای 10 گرم 400000 تومان پول بدی من باشم میدم ssd میگیرم گور بابای 10/15 درجه خنکتر  :lol:

post-12892-0-47886400-1387406126_thumb.jpeg

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نگاه به عکس بندازید روی سی پی یو نقاطی هستش که قلع شده و پایه ای سی و یا یه چیزی هست که ما عمرا نفهمیم چیه :D وجود داره

وقتی این فلز رسانا هست بعد از ذوب شدن میره لای این پایه ها و ایجاد اتصال میکنه پس برای زیر ihs پیشنهاد نمیشه

حالا گیریم رسانا هم نباشه و قلیایی هم نباشه اخه بصرفه نیست برای 10 گرم 400000 تومان پول بدی من باشم میدم ssd میگیرم گور بابای 10/15 درجه خنکتر  :lol:

اون جاهاش مشکلی نداره با اسپری چسپ میتونیم از هر نوع اتصالی جلو گیری کنیم . اینم فقط روی ivy bridge ها زیر نیتروژن برای ثبت رکورد جواب میده . هاسول ها که کولد باگ دارن خیلی واسمو فرقی نداره که چی کارش کنیم . واسه کارای روزمره هم از همین خمیر 30 تومنی ها میزینم خیلی خوب جواب میده مخصوصا که هوا هم سرد ، کیس رو میزاریم بیرون خودش خوب خنکش میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون جاهاش مشکلی نداره با اسپری چسپ میتونیم از هر نوع اتصالی جلو گیری کنیم . اینم فقط روی ivy bridge ها زیر نیتروژن برای ثبت رکورد جواب میده . هاسول ها که کولد باگ دارن خیلی واسمو فرقی نداره که چی کارش کنیم . واسه کارای روزمره هم از همین خمیر 30 تومنی ها میزینم خیلی خوب جواب میده مخصوصا که هوا هم سرد ، کیس رو میزاریم بیرون خودش خوب خنکش میکنه

با اون تیکه قرمز شده موافقم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

بهمن جان تا چیل فاکتور 3 با قیمت 25 تومان و NTh1 با قیمت 35 تومان هست همون لیکویید آلترا هم با قیمت 80-100 تومانیش (که نیست هم تو بازار)خیلی برانگیزاننده نیست !سهولت در استفاده و کم خطر تر هم هستن نسبت به لیکویید آلترا !

چه برسه به گالیوم!

تازه دوستان جلید GC اکستریم هم وارد کردند که چند منظوره هم هست !

02-Air-Cooling-High-Pressure.png

معین جان من هم قبل از استفاده از Liquid Ultra فکر میکردم کار کردن باهاش سخت باشه ولی باورت نمیشه استفاده ازش و پخش کردنش روی سطح چقدر ساده و لذت بخشه!! واقعا از خمیر معمولی هم ساده تره! فقط نکتش اینه که باید خیلی خیلی کم بزنی چون تا ابد همینطور پخش میشه :lol:  

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود دوستان عزیز.

چند وقت پیش داشتم تو نت بصورت موردی در مورد خمیرهای سیلیکون  مطالعه می کردم .

به تستی رسیدم که نتیجه جالی داشت !

در این تست خمیر موجود فنهای استوک(فن سینک موجود در جعبه پردازنده اینتل) مورد بررسی قرار گرفته !

post-7048-0-16741200-1389347279_thumb.jpg

درست زمانی که سیستم جدید می خرید و تصمیم دارید کولر جدیدی که تهیه کردید رو روی سیستم ببندید مستقیم دنبال خمیر موجود در جعبه کولر می گردید(بعضا خمیر هم ندارند) این در حالی هست که شاید اون خمیر بهترین خمیر در دسترس شما نیست!

تست بوسیله فن استوک و استفاده از بهترین خمیر های بازار (در اون مقطع زمانی )انجام گرفته !

(پردازنده i3 540 و فن استوک این پردازنده در سال 2011)

نتیجه خیلی جالب یا بهتر هست بگم دور از انتظار بوده !

post-7048-0-09955700-1389347394_thumb.gif

همونطور که در تست بالا مشاهده می کنید خمیر کولر استوک با خمیر Gelid GC Extreme که از بهترین های دنیاست برابری می کنه.(البته باز هم میگم زیر کولر استوک و شاید با کولرهای دیگه نتیجه متفاوتی حاصل بشه)

منبع :

http://www.hardwaresecrets.com/article/Intel-Stock-Thermal-Compound-Review/1273/4

در آینده نزدیک بنده سعی خواهم داشت در شرایط تست مساوی و بین بهترین های موجود در بازار خودمون (CFIII،NTH1) با خمیر های موجود در کولرهای استوک نسل جدید پردازنده های دو شرکت AMD)FX8350( و اینتل 4770K مقایسه ای داشته باشیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه سئوال دارم.

به نظر شما میشه خمیر زیر فن استوک این سی پی یو ها رو استفاده کرد.

مثلا با یه تیغ اصلاح خمیر رو از زیر کولر جم کنیم بعد بذاریم زیر کولر دیگه.

فک کنم نتیجه ی خوبی بده.

بله میشه ...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

یه سوال هم داشتم در مورد دمای سی پی یو سیستمم

بنظرم دماش خیلی بالاست در حالت بیکاری دمای هسته ها  بین 45-50 درجه پایین نمیاد سی پی یو quad 9550

توی بازی هم بعد یه ساعت دماش بالای 65 میشه

5 تا هم فن روی کیس دارم ولی باز ...

چند بار هم خمیر رو عوض کردم ولی نتیجه نگرفتم از خمیر های سوزنی استفاده کردم

بنظرتون مشکل از کجاست؟

اصلا میشه دماش رو پایین اورد ؟

ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال هم داشتم در مورد دمای سی پی یو سیستمم

بنظرم دماش خیلی بالاست در حالت بیکاری دمای هسته ها  بین 45-50 درجه پایین نمیاد سی پی یو quad 9550

توی بازی هم بعد یه ساعت دماش بالای 65 میشه

5 تا هم فن روی کیس دارم ولی باز ...

چند بار هم خمیر رو عوض کردم ولی نتیجه نگرفتم از خمیر های سوزنی استفاده کردم

بنظرتون مشکل از کجاست؟

اصلا میشه دماش رو پایین اورد ؟

ممنون از راهنماییتون

اگر از خمیر های سفید ارزان قیمت در بازار استفاده کردید نتیجه عکس میده و باید خمیر با کیفیتی تهیه کنید.

نتیجه ضعیف این خمیر ها رو میتونید در اینجا ببینید !

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام اساتید ....یه سوال داشتم ازتون...من یه خمیر Coollaboratory Liquid Ultra سفارش دادم برام بیارن ...میخوام بدونم این خمیر برای کولر SilverArrow SB-E که مشکلی پیش نمیاره؟؟ و سوال بعدی من میخوام از این خمیر برای کارت گرافیکم 7950 هم استفاده کنم و یه مشکلی هست و اون هم قطعات smd دور چیپ هست گفته میشه اگه Coollaboratory Liquid Ultra روی اون بریزه باعث اتصال کوتاه میشه....حالا دوستان راهکاری دارن تا بدون مشکل بشه از این خمیر برای gpu هم استفاده کرد؟ ممنون از همه.

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

می خواستم بپرسم فن های استوک تو جعبشون خمیر دارن یا نه باید جدا خرید؟وقتی برای اولین بار بخوای سی پی یو رو وصل کنی به برد احتیاج به خرید و استفاده از خمیر هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اساتید ....یه سوال داشتم ازتون...من یه خمیر Coollaboratory Liquid Ultra سفارش دادم برام بیارن ...میخوام بدونم این خمیر برای کولر SilverArrow SB-E که مشکلی پیش نمیاره؟؟ و سوال بعدی من میخوام از این خمیر برای کارت گرافیکم 7950 هم استفاده کنم و یه مشکلی هست و اون هم قطعات smd دور چیپ هست گفته میشه اگه Coollaboratory Liquid Ultra روی اون بریزه باعث اتصال کوتاه میشه....حالا دوستان راهکاری دارن تا بدون مشکل بشه از این خمیر برای gpu هم استفاده کرد؟ ممنون از همه.

کف کولر سیلور آرو که از جنس نیکل هست !پس ا این جهت با این کولر مشکلی نخواهد بود.

فقط روی سطوح آلمینیومی نباید استفاده بشه !

اینم نتیجه استفاده روی سطوح المینیومی :

(البته فلز گالیوم هست که فکر می کنم متریال مشابهی با لیکویید آلترا داره)

http://www.youtube.com/watch?v=JHHI2Lk79cY

اگر بتونید SMD ها رو با چسب عایق کنید(مثلا چندلایه چسب کاغذی بزنید روش) .

حواستون هم باشه جنس سینک کولر کارت از چی هست !

می خواستم بپرسم فن های استوک تو جعبشون خمیر دارن یا نه باید جدا خرید؟وقتی برای اولین بار بخوای سی پی یو رو وصل کنی به برد احتیاج به خرید و استفاده از خمیر هست؟

همونطور که دوستمون اشاره کردند زیر خود کولر به اندازه کافی زده شده و فقط کافیه شما کولر رو روی پردازنده محکم کنید ...

لینک به دیدگاه

اگر بتونید SMD ها رو با چسب عایق کنید(مثلا چندلایه چسب کاغذی بزنید روش) .

حواستون هم باشه جنس سینک کولر کارت از چی هست !

از لاک بیرنگ چی ؟ میشه استفاده کرد؟ (معمولا به عنوان براق کننده  ناخن استفاده میکنند!!) اون قسمت که smd ها هستند به نظرتون اونقدری داغ میشه که بخواد لاک رو بسوزونه؟

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

اقا خمیر tuniq tx4 با کولر hyper tx3 مشکلی نداره؟

این خمیر بچه خوبیه....با هیچی مشکل نداره! :D

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان عزیز سال نو مبارک باشه..یه سوال داشتم ازاساتید محترم این خمیر چجور خمیریهThermalRight Chill Factor III Thermal paste؟ می خوام از سایت خریداری کنم اگه کسی استفاده کرده توضیح بده تا چه حدیه

ویرایش شده توسط iman86z
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیز سال نو مبارک باشه..یه سوال داشتم ازاساتید محترم این خمیر چجور خمیریهThermalRight Chill Factor III Thermal paste؟ می خوام از سایت خریداری کنم اگه کسی استفاده کرده توضیح بده تا چه حدیه

با توجه به قیمتش یکی از بهترین انتخاب هاست.

تو این بررسی جایگاهش مشخص هست...

http://lioncomputer.ir/article/26/

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

مرسی دوست عزیز از نظر قیمت مشکلی ندارم تا 40-50 اگه چیز بهتری هم هست میگیرم..فقط موجود باشه..من ساکن کرجم اینجا تا اونجا که من میدونم فقط از این سرنگیای 500 تومنی هست برای فروش..اگه چیز بهتری هم هست که فروش انلاین داشته باشه .. یا با پیک بفرسته ممنون میشم معرفی کنین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Noctua NTH1 آخرین قیمتی که ازش داشتم 35-40 بود.

باید سوال کنید موجودی رو ؟از فروشگاه لیون و عقیق رایانه.

لینک به دیدگاه

سلام منم یک خمیر خیییییییلی خوب برای واتر بلاک میخواستم چی بخرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر Gelid Extreme پیدا کنید برای تمامی مصارف بی همتا هست!

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام دوستان

من چند تا سوال داشتم اینکه چند جا شنیدم خمیر سیلکون کارت گرافیک رو عوض میکنن

حالا زمان مناسب برای این کار کی هستش؟

برای چی همچین کاری میکنند؟

ایا این کار باید حتما انجام بشه؟ اگه نشه چی میشه؟

من الان حدود 2 سال هست از کارت گرافیک که 7850 سافایر هستش استفاده میکنم خواستم بدونم قضیه تعویض خمیر چیه و کی عوضش کنم؟

با تشکر از دوستان خوبم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...