رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

تا 3 -4 سال استفاده متوسط مشکلی نداره ولی بعد از اون کم کم کیفیتش افت می کنه و خاصیتش کم میشه.

لینک به دیدگاه

تا 3 -4 سال استفاده متوسط مشکلی نداره ولی بعد از اون کم کم کیفیتش افت می کنه و خاصیتش کم میشه.

ازکجا باید فهمید؟؟؟

دماش یا از بالابودن سرعت فنهای کارت؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر بررسی های هر مدل رو نگاه کنید می بینید اون کارت و یا کارتهای در اونرنج معمولا دمای مشخصی دارند .مثلا بازه 65-75 برای لود کامل.

بعد از 3-4 سال که تست می کنید می بینید این دما اومده حدود 80 و بیشتر !

خوب این زمانی هست که خمیر کارت نیاز به تعویض داره !

لینک به دیدگاه

اگه احساس میکنی حرارت کارتت بالاتر رفته نسبت به سابق حتما به یه نفر که تخصصش تو این زمینه هست بده انجام بدن  وگرنه دست آدم ناشی نده که پشیمون میشی

چون زدن خمیر مثل ور آوردن خمیر نانوایی نیست  بعد در ضمن از خمیرهای پد دار اگه استفاده کنی به نظر بهتر باشه  ولی بازم از کسائی که تو این زمینه هستن سوال کن

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

اقا معین واقعا زحمت کشیدید واقعا کسانی هستند که نمیدوندد چگونه خمیر بزنند منم اطلاعاتم کامل شد ممنون .موفق باشید :clapping:

لینک به دیدگاه

اقا معین واقعا زحمت کشیدید واقعا کسانی هستند که نمیدوندد چگونه خمیر بزنند منم اطلاعاتم کامل شد ممنون .موفق باشید :clapping:

لینک به دیدگاه

سلام معین عزیز.

هر دفعه ای که این تاپیک بالا میاد مجددا میرم صفحه اول و اون رو دوباره میخونم .

واقعا عالی هست .

فقط یه زحمتی بکشید و مجددا تصاور رو اصلاح بفرمایید.

واقعا حیف همچنین تاپیکی به فراموشی سپرده بشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

لطف دارید.

متاسفانه یکسری عکس ها از آپلود سنتر انجمن حذف شده و یکسری هم از آرشیو خودم.تقریبا هیچ چیزیش نمونده مگر اینکه بگردم نمونه های مشابه اون رو پیدا کنم.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

من یک کولر مدل DEEPCOOL CPU Cooler GAMMAXX S40 خریدم روی این کولر خمیر زده شده کارخانه ای سوالم اینه لازم هست این خمیر را پاک کنم؟

یا نه با همین خمیر خودش بذارم روی سیستم؟

البته من خمیر z3 دیپکول را هم دارم........

ممنون میشم جواب دهید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من یک کولر مدل DEEPCOOL CPU Cooler GAMMAXX S40 خریدم روی این کولر خمیر زده شده کارخانه ای سوالم اینه لازم هست این خمیر را پاک کنم؟

یا نه با همین خمیر خودش بذارم روی سیستم؟

البته من خمیر z3 دیپکول را هم دارم........

ممنون میشم جواب دهید

درود

همون خمیر خودش خوبه.

لینک به دیدگاه

سلام

داداش در مورد خمیر NT H1نظرت چیه؟و از کجامیشه تهیه اش کرد خوزستان که گیر نیاوردم

ویرایش شده توسط jalal basiriyan
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

داداش در مورد خمیر NT H1نظرت چیه؟و از کجامیشه تهیه اش کرد خوزستان که گیر نیاوردم

خمیر خیلی خوبیه !

تقریبا یکی از بهترین ها هست در نوع خودش.

واردات جدید نداشته و ظاهرا تو بازار هم نیست !

چیل فکتور 3 میتونه جایگزین خوبی باشه ! Green CF III

لینک به دیدگاه

من برای خودم و مشتری ها از همین CF III استفاده می کنم، نسبت به هزینه خوب کار می کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

nt-h1 خمیر خوبی هست ولی خیلی کمیاب شده

اگه بتونید پیدا کنیدش زیر 50 تومن جایزه ویژه دارید، خمیر فوق العاده ای هست

ولی اگه قرار باشه CHIII رو 40 تومن پول بدید بهتر هست بجاش این رو بخرید که توی لینک زیر میزارم براتون

http://pcmaxhw.com/index.php?route=product/product&path=92&product_id=66

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

nt-h1 خمیر خوبی هست ولی خیلی کمیاب شده

اگه بتونید پیدا کنیدش زیر 50 تومن جایزه ویژه دارید، خمیر فوق العاده ای هست

ولی اگه قرار باشه CHIII رو 40 تومن پول بدید بهتر هست بجاش این رو بخرید که توی لینک زیر میزارم براتون

http://pcmaxhw.com/index.php?route=product/product&path=92&product_id=66

http://lioncomputer.ir/product/3142/ThermalRight+Chill+Factor+III++Thermal+paste/

محمد جان چیل فکتور 3 قیمتش 25 تومان هست و در حال حاظر و وضعیت بازار کنونی بهترین خمیر موجود در اون رنج قیمت هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://lioncomputer.ir/product/3142/ThermalRight+Chill+Factor+III++Thermal+paste/

محمد جان چیل فکتور 3 قیمتش 25 تومان هست و در حال حاظر و وضعیت بازار کنونی بهترین خمیر موجود در اون رنج قیمت هست.

حواسم نبود 25 تومن هست

قبلاً TX-4 از گرین خریدم و خاطره خوبی ندارم از خمیر های وارداتی گرین، واقعاً بی کیفیت بود در شرایط دمایی مختلف

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک بررسی  خمیر های مختلف در سایت Tom's Hardware

http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حواسم نبود 25 تومن هست

قبلاً TX-4 از گرین خریدم و خاطره خوبی ندارم از خمیر های وارداتی گرین، واقعاً بی کیفیت بود در شرایط دمایی مختلف

اون TX4 ها تاریخ مصرفش گذشته بود !

متاسفانه خمیر سیلکون ها چون اکثرا داخل سرنگ پر میشن موانع وارداتی زیادی دارند و بعضا می بینید که این خمیر به حدی دیر به دست مصرف کننده می رسه که به این وضعیت میفته !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگر ممکنه یک Thermal Paste خوب که بتونم علاوه بر واترکولر برای گرافیک هم استفاده کنم معرفی کنید. یه چیزی باشه که یا تو بازار یا بازارچه های فروم موجود باشه. لیکوید اولترا متاسفانه موجود نیست [-(

میخوام خمیر کارت 290 tri-x رو عوض کنم.خمیر گرافیک رو اگر عوض کنم تا چند ماه نیاز به تعویض نداره؟ خودم تعویض کنم یا ببرم گارانتی ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگر ممکنه یک Thermal Paste خوب که بتونم علاوه بر واترکولر برای گرافیک هم استفاده کنم معرفی کنید. یه چیزی باشه که یا تو بازار یا بازارچه های فروم موجود باشه. لیکوید اولترا متاسفانه موجود نیست [-(

میخوام خمیر کارت 290 tri-x رو عوض کنم.خمیر گرافیک رو اگر عوض کنم تا چند ماه نیاز به تعویض نداره؟ خودم تعویض کنم یا ببرم گارانتی ؟

درود

بهترین گزینه همون CF III هست.بخصوص برای کارت گرافیک عملکرد مطلوبی داره نسبت به رقبا !

لیکویید آلترا کلا محدودیت استفاده داره و اگر به سطح آلمینیومی برسه سریع واکنش میده و در کمتر از 1 دقیقه آلمینیوم ها رو خورد می کنه !

اگر خمیر با کیفیتی داشته باشید تا 2-3 سال با کارکرد در دما های بالا هیچ مشکلی پیش نمیاد.

اگر کارتتون رو تازه گرفتید که نیاز به تعویض خمیر نیست !

چون از گارانتی ساقط میشه و تفاوت چشمگیری هم نخواهید دید !

البته در تست عملی که انجام دادم کارتهای گیگابایت و اسوس از خمیر فوق العاده ای در زیر هیت سینکهاشون استفاده می کنند و تا 2.5 الی 3 سال اصلا نیاز به تعویض نداره و بهترین خمیرهای موجود در بازار هم نمی توانند تفاوت ایجاد کنند ولی در مقابل خمیر کارتهای MSI و سافایر کیفیت نسبتا پایین تری دارند نسبت به دو برند گیگا و اسوس و زودتر هم عمر مفید و کیفیتشون رو از دست میدن ! ولی باز هم تا 1.5 تا 2 سال اول هم نیاز به تعویض ندارند .

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

با سلام. دوستان من کارت فوق رو نزدیک به 1 ساله که دارم و همیشه نگران بودم نکنه این دما به کارت صدمه بزنه.

مشکل اینه که در بازی ها دما دقیقا تا 82 درجه بالا میره ( یعنی دقیقا همون سقفی که تو نرم افزار ASUS GPU Tweak مشخص شده ) و بعدش با downclock یا به هر طریق دیگه ای کنترل میشه و حتی 1 درجه هم بالاتر نمیره و تا ساعتها ثابت میمونه...

اولا اینکه آیا این دما برای این کارت زیاد هست و ممکنه به کارت صدمه بزنه؟

ثانیا با توجه به کولر مناسب کارت اگه خمیر کارت رو با thermalright CF III عوض کنم تاثیری خواهم دید؟ یا باز کارت به صورت دیفالت فرکانس رو تا قبل از رسیدن به 82 درجه افزایش خواهد داد؟

لطفا اگه لینک آموزش برای تعویض خمیر این کارت رو دارید برام بزارید چون تا حالا انجام ندادم ...

راستی تهویه کیس با توجه به اینکه داخل محفظه میز کامپیوتر هست خیلی خوب نیست ولی بیرون از میز هم تفاوتی نمیکنه!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با دور فن چند درصد به این دما میرسه؟ سنگین ترین بازی که اجزا کردید چی بوده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیز تعویض خمیر براتون توفیقی به همراه نخواهد داشت !

مشکل جای دیگه هست که باید حلش کنید .

این مدل کارت خنکی هست و مشکل رو باید از جای دیگه ای پیگیری کنید :

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_760_Direct_Cu_II_OC/30.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...