رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام

کاشکی قبل از تعویض خمیر تست میگرفتید تا مشخص بشه که چقدر تاثیر میزاره،اون هم در شرایط یکسان

لینک به دیدگاه

با سلام

کاشکی قبل از تعویض خمیر تست میگرفتید تا مشخص بشه که چقدر تاثیر میزاره،اون هم در شرایط یکسان

قبل از تعویض خمیر نمیشد تست گرفت چون افزایش دما متوقف نمیشد!همینجوری میرفت بالا به ۹۰ که میرسید خودم کنسل میکردم. :wacko:

ویرایش شده توسط MohamadCm
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من امروز یک کولر ThermalRight True Spirit

http://lioncomputer.ir/product/3447/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+CPU+FAN/#prettyPhoto

روی سی پی یو 4460 بستم در مورد خمیرزدن این کولر و بسته خمیر همراه این کولر اطلاع ندارم خوب خمیر زدم نزدم  :( در مورد خمیرش هم نمی دونم خوب هست یا نه

الان در حالت بیکاریی سیستم این هست فول لود وقت نکردم تست کنم به نظرتون عادی هست ؟

Untitled.png

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام و عرض ادب

دوستان داشتم در سایت frozencpu خمیرهایش را بررسی میکردم که به این مورد رسیدم.

http://www.frozencpu.com/products/14912/thr-126/Indigo_Xtreme_Precision_Engineered_Thermal_Interface_ETI_Kit_for_LGA_2011_-_2_Pack.html?tl=g8c127s1707#blank

میخواستم از محضر اساتید بپرسم این چه مدل خمیری میباشد ؟ و چه طرز کاری دارد؟ چون از Thermal Conductivity فوق العاده ای برخوردار میباشد؟

هم چنین نظرتون را راجع به این خمیر بفرمایید؟

http://www.frozencpu.com/products/23425/thr-235/Phobya_NanoGrease_Extreme_-_35g_31103_.html?tl=g8c127s1493#blank

ویرایش شده توسط Mohammad.J
لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

http://www.frozencpu.com/products/14912/thr-126/Indigo_Xtreme_Precision_Engineered_Thermal_Interface_ETI_Kit_for_LGA_2011_-_2_Pack.html?tl=g8c127s1707#blank

میخواستم از محضر اساتید بپرسم این چه مدل خمیری میباشد ؟ و چه طرز کاری دارد؟ چون از Thermal Conductivity فوق العاده ای برخوردار میباشد؟

http://www.frozencpu.com/products/23425/thr-235/Phobya_NanoGrease_Extreme_-_35g_31103_.html?tl=g8c127s1493#blank

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

سلام لینک اولی که دادید یک نوع خمیر فلزی مثل Liquid Ultra هست با این تفاوت که ظاهرا بر خلاف Liquid Ultra در دمای عادی به حالت مایع نیست و به همین دلیل با اون قالب عرضه شده که به وسیله حرارت CPU ذوب میشه و روی سطحش پخش میشه. البته فکر نمیکنم دمای ذوبش خیلی بالا باشه. به نظر من با توجه به کارایی نزدیک به هم این خمیر و Liquid Ultra به دلیل ساده تر بودن کار با Liquid Ultra  و مایع بودنش در دمای عادی، اولترا گزینه بهتری باشه.

دومی هم به نظر یه چیزی مثل Tuniq TX4 هستش که احتمالا مثل اون هم سفت هست و به همین دلیل اون کاردک پلاستیکی رو برای پخش کردنش روی سطح مورد نظر داخل بسته بندیش قرار دادن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک بررسی  خمیر های مختلف در سایت Tom's Hardware

http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-performance-benchmark,3616.html

اون TX4 ها تاریخ مصرفش گذشته بود !

متاسفانه خمیر سیلکون ها چون اکثرا داخل سرنگ پر میشن موانع وارداتی زیادی دارند و بعضا می بینید که این خمیر به حدی دیر به دست مصرف کننده می رسه که به این وضعیت میفته !

یادش بخیر TX-4 چه ضد حالی زد

خمیر اگر خمیر باشه مثل عکس های پایین  هستش

عمر 10 سال === 6 سال تخفیف میدیم، میشه 4 سال  :x :x

این خمیر رو به صورت کاملاً شانسی از آقا ارمین خریدم و بعید میدونم تو ایران جز آقا آرمین کسی دیگه ایی داشته باشش،البته اگه هنوز موجود داشته باشن

هنوز پکش هم باز نکردم یعنی دلم نمیاد :x

or5a400smp2jgog18u5l_thumb.jpg

0er5k1n1vd7un0jyjoyz.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

به نظر من دما خیلی بالاست وبهتر است کیفیت بازی را بطور دستی پایین بیاورید تا کمتر داغ کند ضمنا سرعت فن را هم زمان بازی تا 100 بالا ببرید اگر باز داغ کرد آن بازی خاص را بازی نکنید .

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام.

برا بار اول كه ميخوايم پردازنده رو روي مادربورد قرار بديم اگه به خمير دسترسي نداشتيم مشكلي پيش مياره؟

و اينكه داخل خود جعبه پردازنده خمير مورد نياز نيست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.

برا بار اول كه ميخوايم پردازنده رو روي مادربورد قرار بديم اگه به خمير دسترسي نداشتيم مشكلي پيش مياره؟

و اينكه داخل خود جعبه پردازنده خمير مورد نياز نيست؟

زیر کولر پردازنده که درون باکس هستش به اندازه کافی خمیر زده شده که کیفیت مناسبی هم داره.

لینک به دیدگاه

سلام

من cpu intel 4790k خريدم و ميخوام روي مادربرد ga-h97gaming3 نصب كنم. و فعلا ميخوام با همون فن استوك خودش نصب كنم. پشت هيتسينك فن استوك يك دايره مسي زرد رنگ هست كه وسط دايره مسي خاكستري رنگ هست. آيا اين رنگ خاستري همون خمير سليون هست؟ يا اصلا فن استوك خودش خمير سيليكون نداره و  نياز به خريد خمير سليكون جدا داره؟

يا اصلا اون دايره مسي يه ليبل و برچسب هست كه بايد كنده بشه از هيت سينك؟

فعلا با فن استوك و با غير فعال كردن توربو بوست ميخوام يه مدت كار كنم و بعدا كولر cpu ميخرم. توربو بوست رو بايد از كدوم قسمت بايوس غير فعال كنم ؟؟ (براي جلوگيري از بالا رفتن دما)

با تشكر

لینک به دیدگاه

کاملا روی هیتسینک خمیر قرار داره و خمیر نیاز ندارید

ولی یک کولر لازم دارید در کل 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست گلم . 

بله خود فن سی پی یو اگر به صورت اکبند تهیه کرذده باشید همان خاکستری خمیر سیلیکون هست و نیازی به زدن خمیر سیلیکون ندارید .

لینک به دیدگاه

سلام دوست گلم . 

بله خود فن سی پی یو اگر به صورت اکبند تهیه کرذده باشید همان خاکستری خمیر سیلیکون هست و نیازی به زدن خمیر سیلیکون ندارید .

ممنون دوست عزيز.

1- پس پشت هيت سينك فن استوك هيچ برچسبي نيست كه لازم باشه كنده بشه؟

2- اون خمير سليكوني خاكستري رنگش نيازي به پخش شدن نداره؟ و فقط بايد همينطور بذارم روي cpu و پايه ها رو فشار بدم تا خارها از پشت مادربرد بيرون بياد.

3- حالت توربو بوست رو چطور غير فعال كنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون دوست عزيز.

1- پس پشت هيت سينك فن استوك هيچ برچسبي نيست كه لازم باشه كنده بشه؟

2- اون خمير سليكوني خاكستري رنگش نيازي به پخش شدن نداره؟ و فقط بايد همينطور بذارم روي cpu و پايه ها رو فشار بدم تا خارها از پشت مادربرد بيرون بياد.

3- حالت توربو بوست رو چطور غير فعال كنم؟

خواهش میکنم . 

1 : خیر نداره برچسبی 

2 : نه نمیخاد پخش کنید و همونجوری باید بزارید روی سی پی یو . 

3 : مدل مین ؟

لینک به دیدگاه

باید روی مین این کلید رو داشته باشه ...نزدیک پردازنده ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من  اون فن بکار این cpu نمیاد اینتل ،اصلا نباید  توی این پردازنده ها فن استوک بگذاره اصلا دماش رو کنترل نمیکنه -اون سلیکون روش هم اصلا کیفیت نداره -دماش تا مرز 85 میره با این کولر-شما حتما یک اگر اور نمیکنی یک ایر کولر خوب بگیر ترمال رایت ماچو بلک یا سیلور اررو  ببند دروش دما تا 50 بیشتر نمیره اونم توی لود-به امید این فن استوک اصلا نباشید  که خوب ینست.

لینک به دیدگاه

دوست من  اون فن بکار این cpu نمیاد اینتل ،اصلا نباید  توی این پردازنده ها فن استوک بگذاره اصلا دماش رو کنترل نمیکنه -اون سلیکون روش هم اصلا کیفیت نداره -دماش تا مرز 85 میره با این کولر-شما حتما یک اگر اور نمیکنی یک ایر کولر خوب بگیر ترمال رایت ماچو بلک یا سیلور اررو  ببند دروش دما تا 50 بیشتر نمیره اونم توی لود-به امید این فن استوک اصلا نباشید  که خوب ینست.

ممنون دوست عزيز

ميخام اير كولر ترمال رايت ماچو بعدا بخرم اگه مدل بلكشو black نخرم جواب نميده؟ چه فرقي بين ترمال رايت ماكو black با غير black هست؟

براي غير فعال كردن توربو بوست شما ميدوني چطوريه؟

ویرایش شده توسط m4n
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا میخواید توربو بوست رو غیر فعال کنید؟چکار ش دارید ؟برای چی؟

ماچوهم خوبه راحت برات جواب میده فقط موقع بستنش باید یکم دقت کنی چون رادیات خیلی بزرگه دست پا گیره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

استارتر عزیز واقعا کارتون قابل ستایشه، به شخصه که خیلی به کارم اومد. سپاس

فقط یه سوال از اساتید داشتم اینکه Cpu بنده در حالت فول لود دماش به 57-58 درجه میرسه و از Noctua NH-U12S رو 4690 استفاده میکنم، آیا به نظر شما این دما مناسبه؟ چون تو Review هاش که مطالعه میکردم دمای ثبت شده براش کمتر از این مقدار بود.

سوال دوم هم اینکه آیا میشه کولر رو از سی پی یو جدا کرد و مقدار خمیر زده شده اولیه رو بدون پاک کردن افزایش داد و دوباره رو هم سوار کرد؟ آیا این کار صحیحه؟ باعث بهترشدن نتیجه میشه؟ ( چون احساس میکنم خمیر رو در ابتدا کم زدم)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...