رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد fan argb کیس دیپ کول

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم امروز یه کیس دیپ کول مدل matrexx 55 v3  سفارش داده بودم به دستم رسید

۳تا فن جلو داره، هر کدوم از فن ها به نظر دوتا سیم ۳ پین و ۴ پین دارن که هر کدوم از ۳پین ها به هم وصل هستن و ۴ پین ها هم جدا بهم وصل هستن 

یک کابل هم از کنترلر اومده وصل شده به سیم های ۳ پین که یکیش روش برچسب main  داره 

یه کابل برق sata هم داره که روش نوشته اگه از کنترلر مادربورد استفاده میکنید کانتکتور رو جدا کنید (مشکل اصلی)

کلا بلد نیستم چجوری کابل های ۳ پین رو وصل کنم کابلهای اضافه که همراه کیسو مادربورد بود رو عکسشونو میزارم

سر کابلهای ۴پین رو به مادربورد وصل میکنم فن ها میچرخن ولی led  روشن نمیشه وقتی اون کابل برق sata رو وصل میکنم led روشن میشه 

یکی از فن ها رو جدا گونه دوتا کابل ازش بیرون اومده بود کابل چهار پینشو وصل کردم به یه هاب که فن های سقف کیس (جدا گرفتم) ازش استفاده میکنم بازم روشن شد ولی led  روشن نشد

الان سوالم اینجاست این کابل برقرو چکارش کنم 😑 وصلش کنم خطری نداره ؟!!!@@

IMG_20211102_175350~01.jpg

IMG_20211102_175707.jpg

IMG_20211102_175629.jpg

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

من تو این زمینه زیاد وارد نیستم و راجبه این کیس دیپکول اطلاعاتی ندارم ولی به گمانم اون سه پین ها argb هستن که باید مادریردتون سه پین argb رو ساپورت کنه اگه اشتباه نکنم.چهار پین ها pwn هستن که برای کنترل چرخش فن ها باید به سوکت های cha fan مادریردتون متصل بشن و از بایوس اونها رو رو pwn قرار بدین. مادریردتون چیه؟ برای سه پین باید حتما مادریردتون argb رو ساپورت کنه البته اگر بخواین فن‌ها رو با بقیه قطعات  سینک کنید و با مادریردتون اونها رو کنترل کنید.

اگه جایی اشتباه گفتم اساتید لطفا اصلاح کنن.

ویرایش شده توسط Peyman.S
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

دو  هفته  پیش  دقیقا همین  کیس  رو برای یکی از  دوستان  بستم و مشکل شما رو داشتم،  متاسفانه دیپ کول هیچ توضیحی در مورد  نحوه وصل کردن کابل های فن ها نداده 😅 دقیقا مشکل شما رو داشتم، نکته سر همون کابلی هست که گفتید "یه کابل برق sata هم داره که روش نوشته اگه از کنترلر مادربورد استفاده میکنید کانکتور رو جدا کنید (مشکل اصلی)" چون رنگ فن های کیس از طریق فشردن دکمه ای که روی کیس هست تغییر میکنه. دقیق یادم نمونده چه کردم ولی همون رو وارد مدار کنید اوکی میشه. یادمه یه کابل اضافی جزو متعلقات کیس بود، با همون فکر کنم وصل شه به برد.

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
15 ساعت قبل، arvin_393 گفته است:

با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم امروز یه کیس دیپ کول مدل matrexx 55 v3  سفارش داده بودم به دستم رسید

۳تا فن جلو داره، هر کدوم از فن ها به نظر دوتا سیم ۳ پین و ۴ پین دارن که هر کدوم از ۳پین ها به هم وصل هستن و ۴ پین ها هم جدا بهم وصل هستن 

یک کابل هم از کنترلر اومده وصل شده به سیم های ۳ پین که یکیش روش برچسب main  داره 

یه کابل برق sata هم داره که روش نوشته اگه از کنترلر مادربورد استفاده میکنید کانتکتور رو جدا کنید (مشکل اصلی)

کلا بلد نیستم چجوری کابل های ۳ پین رو وصل کنم کابلهای اضافه که همراه کیسو مادربورد بود رو عکسشونو میزارم

سر کابلهای ۴پین رو به مادربورد وصل میکنم فن ها میچرخن ولی led  روشن نمیشه وقتی اون کابل برق sata رو وصل میکنم led روشن میشه 

یکی از فن ها رو جدا گونه دوتا کابل ازش بیرون اومده بود کابل چهار پینشو وصل کردم به یه هاب که فن های سقف کیس (جدا گرفتم) ازش استفاده میکنم بازم روشن شد ولی led  روشن نشد

الان سوالم اینجاست این کابل برقرو چکارش کنم 😑 وصلش کنم خطری نداره ؟!!!@@

IMG_20211102_175350~01.jpg

IMG_20211102_175707.jpg

IMG_20211102_175629.jpg

درود

من انقدر سیسیتم توی این کیس های گروه متریکس دیپ کول اسمبل کردم که دیگه چشم بسته هم میتونم روش کار کنم :دی

به نظرم بهترین و یونیورسال ترین نوع اتصال رو هم داره و با همه ی سیستم ها راحت مچ میشه

هر فن 2 تا سیم داره، یه سه پین برای خود فن و یه سه پین برای rgb

که اون سه پین rgb یه انشعاب هم داره که rgb یه فن دیگه رو بهش وصل کنید.

همراه این کیس 3 تا کابل هست، یدونه کابل دارای چند انشعاب برای rgb و یدونه کابل تبدیل دارای 2 سوکت مختلف که به همه برد ها سازگار باشه، و یدونه هم کابل چند انشعابی 4 پین برای فن ها

اون کابل چند انشعابی rgb رو من خودم هیچ موقع استفاده نکردم، چون اصلا نیاز نیست و همون انشعابی که روی سیم خود فن ها هست کفایت میکنه.

rgb فن هارو از فن بالایی به هم وصل کنید، اینجوری که نری فن بالا، به مادگی فن وسط و نری فن وسط به مادگی فن پایین وصل بشه، بعدش نری فن پایین رو به همون کابلی که چند تا تبدیل اتصال به برد داره نصب کنید(البته اگه بردتون سوکت ARGB داره) اگر هم نداره، باید به همون کنترلری که پشت کیس پیچ شده وصلش کنید.

استفاده از اون کنترلر فقط برای زمانیه که مادربرد سوکت argb نداشته باشه، اگه به برد میزنید که اصلا نیازی نیست برق و سوکت های اون کنترلر رو نصب کنید

برای اتصال فن ها هم اگه مادربرد به تعداد کافی هدر داره که به برد بزنید، اگر هم نه، همه فن هارو به اون سیم چند انشعابی 4 پین وصل کنید، اون سیم یه مشکلی داره و اینه که پین سوم برای همه ی فن هارو داره، باید جوری نصب کنید که اولین فن از سمت اتصال مادر برد پین سومش وصل باشه و بعد از اون سیم پین سوم رو قطع کنید، چون اگه همه ی فن ها دور موتورشون یکی نیست و اختلاف حداکثر 10 تایی دارن و این اختلاف باعث میشه که دور فن به درستی به برد گزارش نشه و اون بخش مانیتور برد هنگ میکنه.

موفق باشید

پ.ن: هر جا کلمه rgb رو به کاربردم منظور همون argb بوده

ویرایش شده توسط MAhmoOD Nazari
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

من انقدر سیسیتم توی این کیس های گروه متریکس دیپ کول اسمبل کردم که دیگه چشم بسته هم میتونم روش کار کنم :دی

به نظرم بهترین و یونیورسال ترین نوع اتصال رو هم داره و با همه ی سیستم ها راحت مچ میشه

هر فن 2 تا سیم داره، یه سه پین برای خود فن و یه سه پین برای rgb

که اون سه پین rgb یه انشعاب هم داره که rgb یه فن دیگه رو بهش وصل کنید.

همراه این کیس 3 تا کابل هست، یدونه کابل دارای چند انشعاب برای rgb و یدونه کابل تبدیل دارای 2 سوکت مختلف که به همه برد ها سازگار باشه، و یدونه هم کابل چند انشعابی 4 پین برای فن ها

اون کابل چند انشعابی rgb رو من خودم هیچ موقع استفاده نکردم، چون اصلا نیاز نیست و همون انشعابی که روی سیم خود فن ها هست کفایت میکنه.

rgb فن هارو از فن بالایی به هم وصل کنید، اینجوری که نری فن بالا، به مادگی فن وسط و نری فن وسط به مادگی فن پایین وصل بشه، بعدش نری فن پایین رو به همون کابلی که چند تا تبدیل اتصال به برد داره نصب کنید(البته اگه بردتون سوکت ARGB داره) اگر هم نداره، باید به همون کنترلری که پشت کیس پیچ شده وصلش کنید.

استفاده از اون کنترلر فقط برای زمانیه که مادربرد سوکت argb نداشته باشه، اگه به برد میزنید که اصلا نیازی نیست برق و سوکت های اون کنترلر رو نصب کنید

برای اتصال فن ها هم اگه مادربرد به تعداد کافی هدر داره که به برد بزنید، اگر هم نه، همه فن هارو به اون سیم چند انشعابی 4 پین وصل کنید، اون سیم یه مشکلی داره و اینه که پین سوم برای همه ی فن هارو داره، باید جوری نصب کنید که اولین فن از سمت اتصال مادر برد پین سومش وصل باشه و بعد از اون سیم پین سوم رو قطع کنید، چون اگه همه ی فن ها دور موتورشون یکی نیست و اختلاف حداکثر 10 تایی دارن و این اختلاف باعث میشه که دور فن به درستی به برد گزارش نشه و اون بخش مانیتور برد هنگ میکنه.

موفق باشید

پ.ن: هر جا کلمه rgb رو به کاربردم منظور همون argb بوده

ممنون دوست عزیز خیلی لطف کردی ، ممنون از توضیحاتت ، فقط کیس از اول همه سیمهاش بهم وصل بود ، دیشب یه سیم چهار پین رو وصل کردم به مادربورد ، و یه کابل که برچسب main  روش بود به وسیله کابلی که رو مادربورد بود وصل کردم به هدر argb  درست شد ، درسته دیگه؟ الان میتونم با برنامه armoury crate کنترلش کنم خیلی خوب شده ، اون کابل برق ساتاهم استفاده نکردم دیگه، بازم ممنون از توضیحات کاملت، 

فقط یه چیزی که خیلی تو ذوقم خورد یه بسته ۳تایی فن سفارش داده بودم همراه کیس فهمیدم argb  نیست نور ثابت دارن 😭😭😭 اصلا نور پردازی کیس رو بهم میزنه ،حالم گرفته شد 😑 

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

من تو این زمینه زیاد وارد نیستم و راجبه این کیس دیپکول اطلاعاتی ندارم ولی به گمانم اون سه پین ها argb هستن که باید مادریردتون سه پین argb رو ساپورت کنه اگه اشتباه نکنم.چهار پین ها pwn هستن که برای کنترل چرخش فن ها باید به سوکت های cha fan مادریردتون متصل بشن و از بایوس اونها رو رو pwn قرار بدین. مادریردتون چیه؟ برای سه پین باید حتما مادریردتون argb رو ساپورت کنه البته اگر بخواین فن‌ها رو با بقیه قطعات  سینک کنید و با مادریردتون اونها رو کنترل کنید.

اگه جایی اشتباه گفتم اساتید لطفا اصلاح کنن.

ممنون دوست عزیز همین مارو کردم درست شد ، مادربوردم x570-p asus  اون سه پین رو وصل کردم به هدر argb  مادربورد نورپردازیش درست شد 

فقط دیروز با کلی ذوق پیگیر کیس بودم فهمیدم فن ۳تایی که سفارش دادم و وصل کردم به کیس argb  نیست و نور ثابت دارن حسابی حالم گرفته شد 

• قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۵ ساعت قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

درسته دیگه؟

بله درسته

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...