رفتن به مطلب

کندی عملکرد برنامه بکاپ گیری آکرونیس در سیستم جدید.

Saeed1980
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود.

در مورد برنامه آکرونیس True Image که بکاپ از ویندوز میگیرم باهاش و موقع لزوم ریکاور میکنم در باندل قبلی نسل ۴ ،که جدیدا فروختم ، با سرعت قابل قبولی بکاپ و ریکاور میکرد.

اخیرا بعد از اسمبل سبستم جدید نسل ۱۰، موقعی که خواستم بکاپ ویندوزمو  در حات بوتیبل برنامه ،ریکاور کنم  بشکل sector by sector ریکاور میکنه که مسلما  فوق العاده طولانی میشه (طبق شکل زیر فقط زمان رو دریابید) و واقعا هم انقدر زمان میبره.

1600038242_IMG_20211105_1815570832_copy_1467x816.thumb.jpg.364ce6266c83cd14cb0628e6f9dee341.jpg

و در عین حال برنامه- تنظیمی نداره که بهش بگم ، سکتور به سکتور رو بیخیال و عادی ریکاور کن.

شاید خواهید گفت ربطش به سیستم جدید و قدیم چیه؟ اینه که در سیستم قدیمیم اکثرا بدون سکتور به سکتور و عادی ریکاور میکرد اگر هم نیازی به اون بود ،خیلی سریعتر عمل میکرد.

موندم والا چه کنم چون برنامه مورد علاقه م که ۷-۸ ساله باهاش کار میکنم اینه و آیا سراغ برنامه دیگه ای برم؟ آخه آکرونیس از مابقی برنامه های مشابه خیلی سرتره. کلا هم علت این ایراد عجیب رو نمیفهمم(البته زمان بر بودن ریکاور سکتور به سکتور واضحه ولی نه دیگه دو سه ساعت برای یه ویندوز ۵۰ گیگابایتی!!!  

علتی نظری ، بدونم لطفاً !

لینک به دیدگاه

شما میخوای فایل بک آپ نسل 4 برای سیستم نسل 10 ری استور کنی؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، masooyan گفته است:

شما میخوای فایل بک آپ نسل 4 برای سیستم نسل 10 ری استور کنی؟

بله. چون ویندوز ۱۰ موجود روی ssd که مربوط به باندل قبل بود و امیدی به بالا اومدنش نداشتم و میگفتم حتما صفحه آبی میده در کمال تعجبم ، بالا اومد و فقط اولش Getting Devices Ready تا ۱۰۰% تکمیل شد و بدون مشکل بالا اومد که بعدا با نگاهی به Device Manager متوجه شدم ،تو اون مرحله گتینگ دیوایس ردی ، دیوایس های نامربوط رو خودش اتوماتیک حذف کرده و بعضی درایورها رو خود ویندوز نصب کرده و چند تایی هم unknown هستن که با درایور مادربرد حل شد.

اما بعد چند روز ، یه مشکلی در ارتباط با تنظیم غلط یه نرم افزار پیش اومد (از طرف خودم نه مربوط به سیستم) که امروز مجبور شدم ریکاور کنم چون میدونستم بعد ریستور بکاپ ، عین دفعه اول که بالا توضیح دادم میاد بالا و بله بک آپ نسل ۴ ، بعد مدت زمان بسیار طولانی و بغرنج (نزدیک ۵ ساعت) ریکاور شد الان ۱۲ شب که مینویسم و گفتم عین بار اول ، و فقط چند درایور اضافی باید نصب کنم.

این توضیحات رو ناچار شدم عرض کنم که بگم میدونم چکار میکنم. 

ولی مشکلم تو زمان غیرطبیعی و آنورمال ریکاور هست که سوالم از زدن تاپیکه.که تو سیستم قبلی ، این مشکل نداشتم. واقعاً چراا ؟!!!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود:

ضمن عذر اگر ظاهر سوال تکراری باشه ولی چه نرم افزاری( خصوصا و بطور خاص) برای تست مادربرد و در آوردن ایرادات احتمالیش خوبه که تست کنم؟ اگر ایراد دار بود بفرستم شرکت گارانتی چی بگم برای اثبات ؟ شات بگیرم از چی ؟ من شهرستانم حضوری نمیشه، شرایط کرونا هم که هست و ارسال پستی ، اونموقع شات از ایراد باید بفرستم به واتساپ پشتیبانی شون؟؟؟

( مادربرد : GIGABYTE H510M S2H)

ممنون که راهنمایی بکنید

لینک به دیدگاه

۲۵ دقیقه قبل، Saeed۱۹۸۰ گفته است:

درود:

ضمن عذر اگر ظاهر سوال تکراری باشه ولی چه نرم افزاری( خصوصا و بطور خاص) برای تست مادربرد و در آوردن ایرادات احتمالیش خوبه که تست کنم؟ اگر ایراد دار بود بفرستم شرکت گارانتی چی بگم برای اثبات ؟ شات بگیرم از چی ؟ من شهرستانم حضوری نمیشه، شرایط کرونا هم که هست و ارسال پستی ، اونموقع شات از ایراد باید بفرستم به واتساپ پشتیبانی شون؟؟؟

( مادربرد : GIGABYTE H510M S2H)

ممنون که راهنمایی بکنید

درود:|

بشین سر جات 

سری که درد نمیکنه دستمال نمی بندن

وقتی تو کارکردش مشکلی نیست الکی گیر نده

لینک به دیدگاه

خوب الا مادربرد چه مشکلی داره به چی شک داری ؟

کارت صدا پورت usb  lan جی ؟

از دستت خورد زمین ؟ یا میخاستی بزنی توش جیزی خم شد و فشار اومد چه کردی ؟

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

بشین سر جات 

ممنونم ،نشستم دیگه پشت میزمم😅 این چه لحنی بود یهوووو 😒 . داداش اخوی ، الکی الکی هم نیست. تازه به خاطر آپگرید سیستم همون مطلب شما رو که سری که درد نمیکنه ... روزی چند بار بخودم میگم... که آپگرید کردنم چی بود وقتی راحت بودم با نسل ۴ خودم.

در جواب هر دو دوست بزرگوار بالا ، ارجاعشون میدم به این لینک تاپیکم در همین لیون که پاسخ داده نشد و ناچار شک‌به مادربرد کردم و ایراد دار بودنش.

این دو دوست بزرگوارم ، علت رو لطف کنن تو این تاپیک بخونن. مرسی.

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/128142-کندی-عملکرد-برنامه-بکاپ-گیری-آکرونیس-در-سیستم-جدید/

ویرایش شده توسط Saeed1980
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Saeed۱۹۸۰ گفته است:

ممنونم ،نشستم دیگه پشت میزمم😅 این چه لحنی بود یهوووو 😒 . داداش اخوی ، الکی الکی هم نیست. تازه به خاطر آپگرید سیستم همون مطلب شما رو که سری که درد نمیکنه ... روزی چند بار بخودم میگم... که آپگرید کردنم چی بود وقتی راحت بودم با نسل ۴ خودم.

در جواب هر دو دوست بزرگوار بالا ، ارجاعشون میدم به این لینک تاپیکم در همین لیون که پاسخ داده نشد و ناچار شک‌به مادربرد کردم و ایراد دار بودنش.

این دو دوست بزرگوارم ، علت رو لطف کنن تو این تاپیک بخونن. مرسی.

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/128142-کندی-عملکرد-برنامه-بکاپ-گیری-آکرونیس-در-سیستم-جدید/

داداش هر مشکلی راه داره! و با رفتارهای هیجانی و انتحاری که نمیشه به مشکلات پاسخ گفت. شما یه بک آپی رو میخوایی از نسل 4 به نسل دهی عبور بدی که هر جاییش رو نگاه کنی تغییر کرده. اخه اینجوری که نمیشه... آخرشم قضاوت میکنید که سخت افزارهای نسل جدید اینتل مشکل داره؟ یه دنیا دارن همچین سخت افزارهایی رو همه روزه اسمبل و ارتقا میدن حالا شما همه احتمالات رو گذاشتی کنار گیر دادی به سخت افزار نسل جدید؟ بزار ببینیم اون یکی تاپیک چی شده که اینجوری شما داری همه چی رو میریزی توی چاه!!!

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۸/۱۴ در 23:59، Saeed1980 گفته است:

بله. چون ویندوز ۱۰ موجود روی ssd که مربوط به باندل قبل بود و امیدی به بالا اومدنش نداشتم و میگفتم حتما صفحه آبی میده در کمال تعجبم ، بالا اومد و فقط اولش Getting Devices Ready تا ۱۰۰% تکمیل شد و بدون مشکل بالا اومد که بعدا با نگاهی به Device Manager متوجه شدم ،تو اون مرحله گتینگ دیوایس ردی ، دیوایس های نامربوط رو خودش اتوماتیک حذف کرده و بعضی درایورها رو خود ویندوز نصب کرده و چند تایی هم unknown هستن که با درایور مادربرد حل شد.

اما بعد چند روز ، یه مشکلی در ارتباط با تنظیم غلط یه نرم افزار پیش اومد (از طرف خودم نه مربوط به سیستم) که امروز مجبور شدم ریکاور کنم چون میدونستم بعد ریستور بکاپ ، عین دفعه اول که بالا توضیح دادم میاد بالا و بله بک آپ نسل ۴ ، بعد مدت زمان بسیار طولانی و بغرنج (نزدیک ۵ ساعت) ریکاور شد الان ۱۲ شب که مینویسم و گفتم عین بار اول ، و فقط چند درایور اضافی باید نصب کنم.

این توضیحات رو ناچار شدم عرض کنم که بگم میدونم چکار میکنم. 

ولی مشکلم تو زمان غیرطبیعی و آنورمال ریکاور هست که سوالم از زدن تاپیکه.که تو سیستم قبلی ، این مشکل نداشتم. واقعاً چراا ؟!!!

داداش شما وقتی که بک اپ رو ریستور کردی و درایورها رو نصب کردی دوباره با این برنامه یه فایل بک اپ درست کن و دوباره با بکاپ جدید که درست کردی امتحان کن و عملیات ریستور رو انجام بده و ببین مشکل سکتور سکتور و سرعت برگشت و غیره حل میشه یا نه. چیپ های نسل 4 و 10 از زمین تا اسمون با هم فرق دارن و اینو در امولاتورهای مختلف میشه دید! صرف اینکه ویندوز نسل چهار روی ده بالا میاد اینو اثبات نمیکنه که همه جای کدهای سخت افزاری به درستی اجرا شده. شما یه بار دوباره با سخت افزار جدید بکاپ تهیه کن و به ما هم خبر بده نتیجه چی شد.

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۰/۸/۱۴ در ۲۰:۴۵، Saeed۱۹۸۰ گفته است:

درود.

در مورد برنامه آکرونیس True Image که بکاپ از ویندوز میگیرم باهاش و موقع لزوم ریکاور میکنم در باندل قبلی نسل ۴ ،که جدیدا فروختم ، با سرعت قابل قبولی بکاپ و ریکاور میکرد.

اخیرا بعد از اسمبل سبستم جدید نسل ۱۰، موقعی که خواستم بکاپ ویندوزمو  در حات بوتیبل برنامه ،ریکاور کنم  بشکل sector by sector ریکاور میکنه که مسلما  فوق العاده طولانی میشه (طبق شکل زیر فقط زمان رو دریابید) و واقعا هم انقدر زمان میبره.

1600038242_IMG_20211105_1815570832_copy_1467x816.thumb.jpg.364ce6266c83cd14cb0628e6f9dee341.jpg

و در عین حال برنامه- تنظیمی نداره که بهش بگم ، سکتور به سکتور رو بیخیال و عادی ریکاور کن.

شاید خواهید گفت ربطش به سیستم جدید و قدیم چیه؟ اینه که در سیستم قدیمیم اکثرا بدون سکتور به سکتور و عادی ریکاور میکرد اگر هم نیازی به اون بود ،خیلی سریعتر عمل میکرد.

موندم والا چه کنم چون برنامه مورد علاقه م که ۷-۸ ساله باهاش کار میکنم اینه و آیا سراغ برنامه دیگه ای برم؟ آخه آکرونیس از مابقی برنامه های مشابه خیلی سرتره. کلا هم علت این ایراد عجیب رو نمیفهمم(البته زمان بر بودن ریکاور سکتور به سکتور واضحه ولی نه دیگه دو سه ساعت برای یه ویندوز ۵۰ گیگابایتی!!!  

علتی نظری ، بدونم لطفاً !

سلام دوست من، این موضوع طبیعیه زمانی که از آکرونس چندتا نکته داره که باید در نظر بگیری 

1- اگر هارد یا ssd رو تغییر بدی به صورت اتوماتیک بار اول سکتور به سکتور ریکاور می کنه اون حالت سریع در صورتیه که درایو همون قبلی باشه

2- بخاطر اینکه پلتفرم تغییر دادی حتما موقع بک آپ باید بگی به صورت driver free بک آپ بگیره که برای نصب روی سیستم جدید مشکل تداخل درایور پیدا نکنی 

بعید می دونم سیستم شما مشکل سخت افزاری داشته باشه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۸/۲۳ در 22:07، jj-191 گفته است:

داداش هر مشکلی راه داره! و با رفتارهای هیجانی و انتحاری که نمیشه به مشکلات پاسخ گفت. شما یه بک آپی رو میخوایی از نسل 4 به نسل دهی عبور بدی که هر جاییش رو نگاه کنی تغییر کرده. اخه اینجوری که نمیشه... آخرشم قضاوت میکنید که سخت افزارهای نسل جدید اینتل مشکل داره؟ یه دنیا دارن همچین سخت افزارهایی رو همه روزه اسمبل و ارتقا میدن حالا شما همه احتمالات رو گذاشتی کنار گیر دادی به سخت افزار نسل جدید؟ بزار ببینیم اون یکی تاپیک چی شده که اینجوری شما داری همه چی رو میریزی توی چاه!!!

بله حتما لطف کنید اون تاپیکو بخونید چون فی البداهه و یکروزه این قضاوتو نکردم و الان دو هفته س که چپ و راست میکنم و نتیجه نمیده و از اساس به مادربرد شک کردم. کی میگه اینتل و این حرفا ؟ شما هم نوشته هامو نخونده قضاوت نکن لطفاً. وانگهی اصلا نشده و نمیشه تو عالم کامپیوتر که مادربرد یک شرکت معظم ، ایراد و باگ داشته باشه. نیست اصلا این چیزا نیست ظاهراً و من خواب نما شدم. عجب حرفی میزنین !!!!

در ۱۴۰۰/۸/۲۳ در 22:21، jj-191 گفته است:

شما یه بار دوباره با سخت افزار جدید بکاپ تهیه کن و به ما هم خبر بده نتیجه چی شد.

ممنون.متوجه شدم نکته تونو ، و حتما این شکلی انجام میدم و گزارش میدم. اما از همین الانشم احتمال قوی،جوابشو‌ میدونم که فرقی نخواهد کرد.چرا؟ چون من در حالت بوتیبل آکرونیس ، بکاپ میگیرم یا بکاپمو ریکاور میکنم ، که در حالت بکاپ گیری بوتیبل ، لزومی نداره که درایورهای نصب نشده نصب بشن و بکاپ گرفته شه ، همین شکل ناقص هم (در حالت بوتیبل)  انجام میگیره و مشکلی نداره که ، داره؟ در حالت ریکاور کردن بکاپ موجود هم دقیقاً همین شکلی که بنده انجام دادم میشه ریکاور کرد با درایورهای نصب نشده و همین شکلی بالا بیاد و بقیه مراحل ردیف کردن ویندوز انجام بشه. نمیشه؟

برا همینه که میگم تفاوتی در حالت بوتیبل که من انجام میدم نخواهد داشت مگر بک اپ گیری در خود محیط ویندوز. یا ریکاور کردن در محیط ویندوز روی پارتیشن دیگه که البته اونم کار بیخودیه.

در ۱۴۰۰/۸/۲۳ در 22:40، m!dn!ght گفته است:

چندتا نکته داره که باید در نظر بگیری 

متوجهم نکاتتونو

اگر هارد یا ssd رو تغییر بدی

بله دقیقاً متوجهم و تجربه کردم.ولی تغییر نکرده اصلا.

بخاطر اینکه پلتفرم تغییر دادی حتما موقع بک آپ باید بگی به صورت driver free بک آپ بگیره که برای نصب روی سیستم جدید مشکل تداخل

۱) من حالت بوتیبل بکاپ میگیرم و ریکاور میکنم که همچین امکانی نداره. در محیط ویندوز میفرمایید که نرم افزار همچین امکانی داره؟ ندیدم البته آکرونیس بدون درایور بکاپ بگیره.حالا این به کنار.

۲) صحبت ، سر ریکاور بکاپ قبلی از سبستم قبلی ، بازم در حالت بوتیبل هست ، که تغییر سخت افزار ویندوز، در مرحله ریکاور از طریق (بوتیبل) تاثیر خاصی نداره و مگر اینجا درایور خاصی لود میشه بجز درایور usb3؟ که بکاپم روی هارد اکسترنال هست. و پورتهای usb از بایوس هم با تمامی گزینه ها فعال هستند و همچنین حالت Legacy هم اوکیه و پیش فرض خودم گذاشتم چون بکاپم ، legacy هست.

منظورم از توضیح که بله متوجهم.

بعید می دونم سیستم شما مشکل سخت افزاری داشته باشه

اتفاقاً مطلبی عرض کنم که سر شبی ، شک بنده رو به مادربرد و شرایط فاجعه بار بکاپ و ریکاور ، تشدید کرد اینکه ،

تقریباً هر از گاهی ،هارد اکسترنال ۷۵۰ گیگابایتی سیلیکون پاور بنده ، تو بایوس شناسایی نمیشه و احتیاج به خاموش و روشن کردن و رفتن به بایوس داره.

آیا کافی نیست برای مشکل دار بودن مادربرد و اثباتش به آواژنگ؟

علی ایها الحال ، بنده که تاپیک زدم نرم افزار خاص چک کردن مادربرد معرفی کنید ، بی منظور نبوده و نیست و تصمیم دارم عوض ویندوز و ..‌‌. وقت گرانبهای فعلیمو صرف تست کنم تا  مشکل رو بشه درآورد و با مشاوره با آواژنگ و شایدم جنگ ، قانعشون کنم به تعویض .

ویرایش شده توسط Saeed1980
لینک به دیدگاه

درود دوباره. دوستان مشاوره دهنده گرامی که ازم تست مواردی رو خواسته بودن که انجام بدم و جواب بنویسم ، لطف کنند بخونند نتایج حاصل رو.

نتایج:

۱) ویندوز را از بکاپ قبلیم از سیستم قبل، ریکاور کردم، ویندوز درایورهای نامربوط به سیستم جدید را حذف کرد، بنده هم درایورهای جدید نصب کردم- بکاپ مجدد گرفتم ۳ ساعته! - و همین بکاپ را ریکاور مجدد نمودم با زمان طولانی همیشگی.

1.thumb.jpg.9aaee19c28a75809fcc0a0fe11d83680.jpg

۲) ویندوز نو نصب کردم با درایورهایش حدودا ۳۸ گیگ ، ازش بکاپ گرفتم ۱ ساعته ! /// همینو ریکاور مجدد کردم به ssd با زمان ۱:۱۸ . /// همینو یکبار دیگر ریکاور مجدد کردم به HDD که طولانی تر و خیلی کندتر پیشرفت میکرد ، بیخیال شدم نتیجه معلوم بود.

با کرونومتر ، کل زمان صرف شده.

2.thumb.jpg.6f6e2a857f826ae02a942187e8d69039.jpg

و دیگری به هارد .

2-2.thumb.jpg.2d2fad7360999bcc1898747948faf126.jpg

۳) این بکاپ از ویندوز نو در مرحله بعد، به پارتیشنی در ssd منتقل شد و از خود ssd به پارتیشنی دیگر در ssd با زمان باز هم طولانی چند ساعته ریکاور شد.

3.thumb.jpg.83f301be6f569ec399af20b959dde222.jpg

۴)  یک کار محکم کاری دیگر اینکه همین بکاپ ویندوز نو ، اینبار به پارتیشنی در هارد ساتا۳ ، منتقل شد و از hdd به پارتیشن دیگر خودش، ریکاور شد که مسلم با زمان طولانی تر از مرحله قبل و از ssd به ssd بود و حدودا زمان ۵ ساعته می طلبید که کنسل کردم.

4.thumb.jpg.37bca5547484a7a55a98715c01d80acd.jpg

۵) کابل های ساتا مربوط به هارد ساتا و ssd ساتا ، جابجا و پورتهای دیگری متصل شد.تفاوتی در زمان امر بکاپ و ریکاور ، باز هم مشاهده نشد.

۶) برای اطمینان، فایل بکاپ .tib از هارد اکسترنال usb3 به هارد ساتا معمولی و ssd ساتا ، خیلی راحت کپی شد و مشکلی نداشت.

۷) می ماند تست با نرم افزار بکاپ گیری دیگر که با افزار معتبر دیگری هم تست بکاپ وریستور انجام بشود،به امید اینکه سرعت کار بهتر یا عالی بشود و نتیجه بگیرم با باندل جدید سازگار نیست و این یکی هست.(که البته بعیده برای نرم افزار معتبر اکرونیس) الغرض نرم افزار دوم معتبر برای بکاپ ،معرفی کنید . اگر این هم کند بود چی؟ که میشود واویلا!!! و آن ‌ظن و گمان نامطلوب ...

۸) می ماند تست با نرم افزارهای تست سخت افزار که البته بنظرم،
فقط بررسی مادربرد  از بابت ساتا و یو اس بی لازم دارم، که از این طریق بکاپ با آکرونیس میگیرم و ریکاور میکنم.
این با چه نرم افزار معتبری؟
تست سرعت هارد ساتای ssd یا هارد ساتای معمولی و اکسترنال usb3 ، از کجای نرم افزار؟ از تست دیسک  معلوم میشه؟ وانگهی TBW  اس اس دی کمتر مصرف شه ، کمتر باید بزارم حجم رید و رایت رو؟
سرعت هاردهای مذکور یا سرعت مطلوب استاندارد پورت ساتا و usb ،  بعد از انجام تست ، از کجا تشخیص بدم که اوکیه ؟

لینک به دیدگاه

نهایتا با انواع و اقسام بکاپ و ریکاور با آکرونیس ، از ساتا به ساتا ، یو اس بی به ساتا ، ساتا به یو اس بی ،که انجام دادم  همه حالتها، فاجعه بار هستند و مدت زمان چند ساعته برای بکاپ و ریکاور می طلبند حتی در حالت عادی غیر از سکتور به سکتور،  که اون دیگه سال نوری میشه .با کلنجار رفتن دو هفته ای با مادربرد جدید ،معتقدم در حالت عادی کار با ویندوز و برنامه ها ، پورتهای ساتا و یو اس بی بظاهر نرمال هستن و سریع ولی در مورد افزارآلات بوتیبل ، نمیشه اینو قاطع گفت که درست عمل خواهند کرد و یک جای کار پورتهای ساتا و یو اس بی -می لنگه- ولی سخت در فکرم که چطور میتونم این حس تجربی آمیخته با یک نمونه تست اکرونیس (که  برای من  کاربردیه ) را بشکل منطقی و علمی به دیگران ومتخصصان و خاصه ، گارانتی کننده حالی کنم و تعویض بکنم برد را  !!!!!!!!!
به فروش با قبول ضرر و تهیه برد دیگر هم فکر میکنم!.

لینک به دیدگاه

اگر بلدید با مسئولیت خودت بایوس مادربرد رو اپدیت کن شاید فرجی شد اگرتجربشو ندارید اصلا طرف این کار نرو

مادربرد من هم یه ایرادی در صدا داشت که کم کم تو فکر این بودم سیستم رو از هم جدا کنم مادربرد رو ببرم گارانتی، اتفاقی به ذهنم رسید بایوس اپدیت کنم و مشکل رفع شد

و فکر نکنم با همچین دلیلی گارانتی مادربرد رو عوض کنه.

ویرایش شده توسط WAR
لینک به دیدگاه

اوکی عزیز بنده بررسی کردم و قطعا این یک مشکل اساسی هست بکاپ و ریکاوری که نهایت باید ده دقیقه زمان ببره برای شما تبدیل شده به ساعت ها.

بحث ریکاوری نیست بلکه باید همون مرحله اول و بخش بک آپ گیری پروسه شما در عرض کمتر از ده دقیقه انجام بگیره. 

اجازه بدید بررسی جزئی تر کنم پست بعدی نتایج رو اعلام میکنم. سعی میکنم با بخش ساپورتر اکرونیس ارتباط برقرار کنم و اگر لایو چت داشتن نظر کارشناسان اونا رو هم میپرسم

لینک به دیدگاه

ویرایش:

اوکی عزیز بنده با لایو چت اکرونیس صحبت کردم اعلام کردند که برای کمک باید:

I am unable to pull up your record form the shared email id from our database, please provide us one of the following information:
- Order id
- Serial number of the product.
- Email address used at the time of purchase or registered at www.acronis.com 

به قولی برای پشتیبانی باید برنامه رو خریداری کرده باشید تا بتونن پاسخ بدن...

در نهایت در بین صحبت های رد و بدل شده ساپورتر فقط اشاره به نسخه برنامه کرد که باید مشخص بشه چه نسخه ای نصب شده. با این گفته میشه تیری در تاریکی انداخت و بر اساس حرف ساپورتر با اخرین ورژن هم شما باید تست کنید ببینید چی نشون میده. همچنین اگر مشکل از این باشه به احتمال زیاد گفته شما درسته و با برنامه های دیگه این مشکل رو نخواهید داشت.

سرعت پاسخ ساپورتر نشون داد که شما اولین نفری نیستید که همچین مشکلی پیدا کرده. اگر این برنامه رو از قبل خریداری کردید برای ادامه مرحله چت با ساپورتر بهم پیام خصوصی بفرستید.

اگر نسخه های غیر اصل استفاده میکنید و احیانا مشکلتون با اخرین ورژن حل شد توصیه میکنم شما که استفاده دائمی دارید حتما برنامه رو خریداری کنید.😊

در بخش freeware ها هم جستجو میکنم اگر برنامه رایگانی برای بک آپ گیری و ریکاوری وجود داشت که بشه روش حساب رفت معرفی میکنم.

همچنین بعد از بررسی ورژن های این برنامه مشاهده شد که باگ های اساسی بسیاری وجود داشته که در نسخه های جدیدتر برطرف شدن که تک تک این باگ ها هر کدوم به تنهایی میتونن همچین مشکلاتی ایجاد کنن. بعد از تست دوباره خبر بدید نتیجه چی شد. نیاز نیست ساعتها وقت بزارید و همون اول کار باید مشخص کنه ورژن جدید مشکل رو حل کرده یا نه.

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

۱۳ ساعت قبل، WAR گفته است:

بایوس مادربرد رو اپدیت کن

اتفاقا از سایت سازنده به F11 که آخرین ورژن بایوسش هست ، آپدیت کرده ام.

۱۳ ساعت قبل، WAR گفته است:

فکر نکنم با همچین دلیلی گارانتی مادربرد رو عوض کنه

بله دیگه ، بالا تو پست قبلیم ، خودمم گفتم که متأسفانه ،ثابت کردنش ،کار حضرت فیل هم نیست و دور از ذهنه.☹️

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، jj-191 گفته است:

بکاپ و ریکاوری که نهایت باید ده دقیقه زمان ببره

بله ، در سیستم قبلی نسل ۴ بنده با همین ورژن آکرونیس،بکاپ ویندوز ۵۰ گیگ رو  از اکسترنال usb3 به ssd ، حدودا ۸ دقیقه ای ریکاور میکردم .!!! یادش بخیر که لعنت میدم به آپکرید کردن سیستم که آپگرید جزیی cpu و یک کولر خنک کننده با هزینه ۲.۵ برام پاسخگو بود و هوس ارتقا بعد از ۶ سال ، ۱۱ برام خرج برداشت اینم از دردسراش و سردری که میده.خوبه لپ‌تاپ م جور کارامو میکشه.

بحث ریکاوری نیست بلکه باید همون مرحله اول و بخش بک آپ گیری پروسه شما در عرض کمتر از ده دقیقه انجام بگیره. 

بله، اگر دقت کرده باشید در توضیحاتم همه شون گفتم هم بکاپ ، هم ریکاوری ، بغرنجه و از بکاپ ، تصویر نذاشتم ، متوجهم.

باید مشخص بشه چه نسخه ای نصب شده

آکرونیس ۲۰۱۳---  البته تو محیط ویندوز بکاپ و ریکاور نمیکنم و فقط با دیسک بوتیبلش از طریق بوت ، بکاپ و ریکاور میکنم. به اینم مربوطه آیا؟ که باشه ، میتونم با بوتیبل ۲۰۲۱ که دارم با اونم تست کنم ولی فکر نمیکنم ،تفاوتی حاصل بشه.

با اخرین ورژن هم شما باید تست کنید ببینید چی نشون میده.

بله با دیسک بوتیبل ۲۰۲۱ هم تست میکنم که گفتم.چشم.

برای ادامه مرحله چت با ساپورتر بهم پیام خصوصی بفرستید.

زحمتتون نمیدم در این مورد. بنده انگلیسیم قابل قبوله و میتونم، فقط آدرسو بهم بدین لطفاً.

ضمناً پیش از اینکه به مراحل احتمالی تعویض برد و ... برسم، حتی در نظر دارم در صورت تکرار مشکل با نرم افزار بکاپ دیگه ، از ساپورت خود گیگابایت هم سوال کنم(که قبلا هم سوالی داشتم و پرسیدم و سریع و خوب جوابگو بودن).

اگر نسخه های غیر اصل استفاده میکنید

بله.

حتما برنامه رو خریداری

ورژن جدید ، خیلی امکانات کاربردی سابق رو حذف کرده که به کارم میاد و نمیتونم چشم پوشی کنم ازشون، لذا خریدش چنگی به دل نمیزنه.

freeware

عموما بیخود هستن و به درد مبتدی ها میخوره، بازم ممنون از زحمت سرچ و معرفی.

بعد از تست دوباره خبر بدید نتیجه چی شد.

بله حتما ، لازم دارم جواب و راهنمایی ارزنده دوستان رو

مرسی.

نیاز نیست ساعتها وقت بزارید و همون اول کار باید مشخص کنه ورژن جدید مشکل رو حل کرده یا نه.

متوجهم ، برای اطمینان از اینکه کل احتمالات رو تست کردم ، انجام دادم. یکبار برای همیشه.

با برنامه های دیگه این مشکل رو نخواهید داشت.

خدا از دهنتون بشنوه ، اینو هم تست خواهم کرد اما آکرونیس یه سر و گردن از همه بالاتره و امکاناتش کامله و برام سخته کوچ کردن اما چاره نیست ظاهراً

سرعت پاسخ ساپورتر نشون داد که شما اولین نفری نیستید که همچین مشکلی پیدا کرده.

عجب حکایتی شده پس !!!!!!!!!! خب امیدوار میشم به حفظ مادربرد و عدم هزینه اضافی 😀

لینک به دیدگاه

آقا آب در کوزه و ما گرد جهان می گردیم.

سر کار بودم انگار.

با بوتیبل آکرونیس ۲۰۲۱ ، بکاپ سیستم قبلیمو ۱۴ دقیقه ای روی ssd ریکاور کرد .حجم ۵۰ گیگ رو.

بکاپ گیری هم مطلوبه الان.(بوتیبل قبلی ۲۰۱۳ بود ،آخه این ورژن امکانات اضافه تری داره کاربردی برای من ، که در ورژنهای بعدی حذف شد و رو ویندوز اینو دارم ،بوتیبلش رو هم از خود برنامه رو فلش رایت کردم طبیعتاً)

فقط ۵۰۰-۶۰۰ گیگ ، ssd ما رو رید و رایت اضافه کرد+ بعلاوه اعصابمونو خراب + مزاحم شما بزرگواران شدن.

شرمنده همگی.

ختم تاپیک.

مرسی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...