رفتن به مطلب

فوریییی! تصویر ندادن سیستم

Deadgamer
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه عزیزان گل اقا من دیروز کارت گرافیک جدید انداختم رو پیسی  حالا hdmi رو که میزنم به تلویزیون تصویر نمیده و میگه بدون سیگنال کسی میدونی چیکار کنم؟

کابل نو خریدم مشکلی نداره کابل

ویرایش شده توسط Deadgamer
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز تصویر ندادن سیستم می تونه دلایل مختلفی داشته باشه

1. بد جا زدن رم ddr4 این مورد شایع هست بین مردم ایران زیاد دیدم که میگم پس حتما رم ها رو چک کنید که کامل و درست جا زدید

2.بد جا زدن خود گرافیک این کمتر شایع هست ولی بازم دیدم بعصی افراد درست فشار ندادن به کارت و کامل وارد اسلات نشده

3.ایراد داشتن سوکت pcie که غیر محتمل هست شما 2 مورد اول رو چک کن احتمال 90 درصد مشکلت حل میشه موفق باشید

لینک به دیدگاه

۸ دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است:

درود دوست عزیز تصویر ندادن سیستم می تونه دلایل مختلفی داشته باشه

1. بد جا زدن رم ddr4 این مورد شایع هست بین مردم ایران زیاد دیدم که میگم پس حتما رم ها رو چک کنید که کامل و درست جا زدید

2.بد جا زدن خود گرافیک این کمتر شایع هست ولی بازم دیدم بعصی افراد درست فشار ندادن به کارت و کامل وارد اسلات نشده

3.ایراد داشتن سوکت pcie که غیر محتمل هست شما 2 مورد اول رو چک کن احتمال 90 درصد مشکلت حل میشه موفق باشید

دوست عزیز همش اکیه اینا ممکنه بخاطر نصب نبودن درایور کارت باشه؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Deadgamer گفته است:

دوست عزیز همش اکیه اینا ممکنه بخاطر نصب نبودن درایور کارت باشه؟

خیر عزیزم ریطی به درایور نداره شما اگر در محیط بایوس مادربورد هم تصویر نداری قطعا یا اسمبلت مشکل داره در صورت مطمعن بودن از سلامت قطعات یا کابلت خرابه

لینک به دیدگاه

الان گرافیک رو جدا کردم تصویر اومد ممکنه خرابی تلویزیون باشه؟ 

7 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است:

خیر عزیزم ریطی به درایور نداره شما اگر در محیط بایوس مادربورد هم تصویر نداری قطعا یا اسمبلت مشکل داره در صورت مطمعن بودن از سلامت قطعات یا کابلت خرابه

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، Deadgamer گفته است:

لان گرافیک رو جدا کردم تصویر اومد ممکنه خرابی تلویزیون باشه؟ 

شما مطمعن هستی وقتی به تلوزیون وصل کردی گذاشتی حالت pc mode تلوزیون رو چون اینم اشتباه خیلی عامیانه ای هست که خیلیا انجام میدن هر تلوزیون خودش چندتا خروجی داره که حتما شما باید حالت pc mode رو با کنترل برای تلوزیون تعریف کنید اگر این موردم انجام دادید و بازم مشکل دارید امکان خرابی ورودی hdmi تلوزیون وجود داره موفق باشید

لینک به دیدگاه

هم اکنون، matrix.trixx گفته است:

شما مطمعن هستی وقتی به تلوزیون وصل کردی گذاشتی حالت pc mode تلوزیون رو چون اینم اشتباه خیلی عامیانه ای هست که خیلیا انجام میدن هر تلوزیون خودش چندتا خروجی داره که حتما شما باید حالت pc mode رو با کنترل برای تلوزیون تعریف کنید اگر این موردم انجام دادید و بازم مشکل دارید امکان خرابی ورودی hdmi تلوزیون وجود داره موفق باشید

این حالت رو چه جوری باید تعریف کرد؟

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، Deadgamer گفته است:

این حالت رو چه جوری باید تعریف کرد؟

شما اینترنت بگرد مدل تلوزیونت رو هم سرچ کنی میاد دستت موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوستان مشکل من حل نشد قبلا یه بار این اتفاق برام افتاد ولی یه نفر برام درستش کرد ولی الان نمیدونم باید چیکار کنم فقط یادمه بهم گفت باید بری تو bluemode

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۸/۲۳ در ۱۲:۰۷، Deadgamer گفته است:

سلام خدمت همه عزیزان گل اقا من دیروز کارت گرافیک جدید انداختم رو پیسی  حالا hdmi رو که میزنم به تلویزیون تصویر نمیده و میگه بدون سیگنال کسی میدونی چیکار کنم؟

گرافیک نو خریدید؟

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

مدل تلویزیونتون چیه؟

Samsung ua32c400

1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

گرافیک نو خریدید؟

بله عزیز

لینک به دیدگاه

۳۳ دقیقه قبل، Deadgamer گفته است:

Samsung ua32c400

بله عزیز

توی همون قسمتی که ورودی تلویزیون رو عوض میکنید مثلا روی USB یا آنتن و ...

میذارید روی کامپیوتر(HDMI)؟

این فیلم هم شاید کمکتون کنه

https://www.youtube.com/watch?v=ppKZrnjxsEw

لینک به دیدگاه

۱۶ دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

توی همون قسمتی که ورودی تلویزیون رو عوض میکنید مثلا روی USB یا آنتن و ...

میذارید روی کامپیوتر(HDMI)؟

این فیلم هم شاید کمکتون کنه

https://www.youtube.com/watch?v=ppKZrnjxsEw

اره میزارم داداش

لینک به دیدگاه

۱۱ دقیقه قبل، Deadgamer گفته است:

اره میزارم داداش

از توی خود کامپیوتر چطور؟

منظورم از اینجاس

image.thumb.png.6b77d848f169b02131dc079a3434fa69.png

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

از توی خود کامپیوتر چطور؟

منظورم از اینجاس

image.thumb.png.6b77d848f169b02131dc079a3434fa69.png

اصلا تصویر نمیاد که من بخوام اینکارو بکنم

بعد یه راهنمایی کن از کجا باید برم تو این قسمت تو ویندوز ۱۰

الان با vga که کارت گرافیک رو درمیارم از برد تصویر میگیرم میاد بالا ولی با گرافیک نمیاد ممکنه مشکل از رزولوشن باشه؟

ویرایش شده توسط Deadgamer
لینک به دیدگاه

۳۶ دقیقه قبل، Deadgamer گفته است:

اصلا تصویر نمیاد که من بخوام اینکارو بکنم

بعد یه راهنمایی کن از کجا باید برم تو این قسمت تو ویندوز ۱۰

الان با vga که کارت گرافیک رو درمیارم از برد تصویر میگیرم میاد بالا ولی با گرافیک نمیاد ممکنه مشکل از رزولوشن باشه؟

ببینید من گیج شدم

الان دقیقا شما سیستم رو مستقیم به تلویزیون وصل کردید یا 2 مانیتوره هست؟(یه مانیتور و یه تلویزیون)

این قسمت هم با زدن win+P میاد

خط آخر هم دقیق نفهمیدم

منظورتون اینه که با گرافیک آنبرد تصویر میده و با گرافیک مجزا نمیده؟

با یه مانیتور دیگه تست کنید ببینید چی میشه

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

ببینید من گیج شدم

الان دقیقا شما سیستم رو مستقیم به تلویزیون وصل کردید یا 2 مانیتوره هست؟(یه مانیتور و یه تلویزیون)

این قسمت هم با زدن win+P میاد

خط آخر هم دقیق نفهمیدم

منظورتون اینه که با گرافیک آنبرد تصویر میده و با گرافیک مجزا نمیده؟

با یه مانیتور دیگه تست کنید ببینید چی میشه

الان فقط تلویزیون هست باشه تست میکنم ولی از شانس خوبمون محل زندگیمون یه مانتیور hdmi گیر نمیاد🤣

لینک به دیدگاه

۵۲ دقیقه قبل، Deadgamer گفته است:

الان فقط تلویزیون هست باشه تست میکنم ولی از شانس خوبمون محل زندگیمون یه مانتیور hdmi گیر نمیاد🤣

اره با یه مانیتور(نه تلویزیون) دیگه تست کنید

ببینید تصویر میده یا نه

تصویر بایوس میاد یا نه؟ تصویر خود دسکتاپ؟ اینارو ببینید روی یه مانیتور دیگه

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۸/۲۳ در ۱۲:۰۷، Deadgamer گفته است:

اول از همه یک مانیتور پیدا کن که ورودی VGA داشته باشه. همیشه قبل از جا زدن یا بیرون آوردن کارت گرافیک، دوشاخ سیستم را از پریز برق خارج کن.

1. کارت گرافیک را در بیار بذار کنار. مانیتور را به گرافیک آنبورد سیستم وصل کن. سیستم را روشن کن و فوری برو داخل تنظیمات بایوس.

2. توی بایوس باید اسلات PCI Express را فعال کنی یا بعنوان اولویت اول قرار بدی. دنبال کلماتی مثل Video Configuration یا First Display Device یا Primary Display Adapter یا PCI-Express Graphics و امثالهم بگرد. وقتی تنظیمات را ذخیره و سیستم را خاموش کردی، کارت گرافیک جدید را جا بزن.

3. اینبار مانیتور را به خروجی VGA کارت گرافیک جدید متصل و سیستم را روشن کن. اگر مرحلۀ 2 را درست انجام داده باشی باید تصویر بده. وارد ویندوز که شدی آخرین درایور کارت گرافیکت را از سایت سازنده دانلود کن. اگه مطمئن نیستی میتونی مدل دقیق کارت گرافیک را همینجا بنویسی تا دوستان راهنمایی کنن.

نکته: اگه کارت گرافیک جدیدی که خریدی خروجی VGA نداره، خروجی DVI یا HDMI را به مانیتور وصل کن. اگه مانیتورت این ورودی ها را نداره باید مانیتور کسی را قرض بگیری. (کمک نگرفتن از خدمات کامپیوتری و قطعه ای را مستقلا نصب کردن این دردسرها را هم داره 😉)

4. وقتی درایور کارت گرافیک را نصب کردی باید در پنجره Display Adapter Properties مشخصات کارت گرافیک جدید (مخصوصا Dedicated Video Memory) را دقیق و صحیح نشون بده.

نکته: اگه نمیدونی این پنجره کجاست، کلید Win+R را بزن و این عبارت را کپی پیست کن: rundll32.exe display.dll,ShowAdapterSettings 1

5. حالا میتونی کابل VGA و مانیتور را جدا کنی بذاری کنار و کابل HDMI را به کارت گرافیک و از اون سمت به تلویزیون متصل کن و تلویزیون را روشن کن.

6. با دکمۀ Source یا Src روی کنترل تلویزیون ورودی HDMI را انتخاب کن. اگه دو تا پورت HDMI روی تلویزیون داری معمولا در تلویزیون های سامسونگ پورتی که سیگنال داره را پررنگ تر یا رنگی نشون میده، انتخابش کن.

7. با دکمه Win+P روی کامپیوتر، حالت ارتباط با تلویزیون را انتخاب کن.

موفق باشی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...