رفتن به مطلب

مشکل با نصب SSD M.2 و از کار افتادن ساتا

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
من
970 SSD EVO PLUS رو گرفتم 1 ترا
متاسفانه وقتی وصل کردم 2 تا از ساتاهای من از کار افتاد و کار نمیکنه دیگه
من تمام ساتا ها رو نیاز دارم
ممنون میشم راهنمایی کنید چه جوری این ساتا ها رو مجدد فعال کنم
مادربوردم Asus PRIME-B350-PLUS هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز. همون طور که تو مشخصات مادربردتون نوشته پهنای باند پورت m.2 شما با ساتای 5 و 6 شیر هست. سه راه دارید.

ارتقای مادربرد

استفاده از تبدیل m.2 به pci e x4/x8/x16 که بزارید زیر گرافیکتون. پهنای باند اسلات گرافیکتون رو به نصف کاهش میده نهایتا یک درصد افت کارایی خواهید داشت که مهم نیست.

استفاده از کارت های pci به SATA و بیخیال شدن دو ساتای روی بردتون. که به خاطر ماین ارز چیا کمی قیتشون بالا رفته.

لینک به دیدگاه

۴۸ دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

دوست عزیز. همون طور که تو مشخصات مادربردتون نوشته پهنای باند پورت m.2 شما با ساتای 5 و 6 شیر هست. سه راه دارید.

ارتقای مادربرد

استفاده از تبدیل m.2 به pci e x4/x8/x16 که بزارید زیر گرافیکتون. پهنای باند اسلات گرافیکتون رو به نصف کاهش میده نهایتا یک درصد افت کارایی خواهید داشت که مهم نیست.

استفاده از کارت های pci به SATA و بیخیال شدن دو ساتای روی بردتون. که به خاطر ماین ارز چیا کمی قیتشون بالا رفته.

ممنون چه مادربوردی اگر بگیرم این مشکل حل میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۲ ساعت قبل، BLACKYSG گفته است:

ممنون چه مادربوردی اگر بگیرم این مشکل حل میشه؟

بیشتر مادربردا کمو بیش این مشکل رو دارن. ولی بعضیا با بعضی از پردازنده های خاص از کار می افتن یا کار میکنن بعضیا از سه تا m.2 که دارن یکیش این مشکل رو داره و باقی m.2 های اون برد مستقل (از چیپست) به راحتی فعالیت میکنند.

قبل از خرید مشخصات رو ببنید و حتما با سایت سازنده چک کنید. مدلش دیگه برمیگرده به سلیقه و بودجه شما.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...