رفتن به مطلب

مشکل فریز شدن سیستم لطفا راهنمای کنید!!!!!!

SaMaN2021
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام بنده یه سیستم  نسبتا قدیمی با مشخصات زیر دارم ممنون میشم کمکم کنید
CPU: Q9950 2.83 OC 3.40 GHZ
 RAM: 8 GB DDR 2
MOTHERBOARD: EP43 UD3L
VGA :GT 420 1GB 128BIT
HDD: 500GB SEAGATE
POWER: ASUS No.A-30GA
300W
متاسفانه سیستم بنده گاهی اوقات فریز میشه
فرقی نداره: در حال بازی در حال کپی فایل یا تماشای فیلم....
و هنگام فریز شدن یه صدای ناهنجار از بلندگوی کامپیوتر ایجاد میشه ...
و چراغ موس و دکمه های کیبورد هم از کار میفته ...
و اینم بگم متاسفانه هارد بنده در قسمت : reallocated sector count  سکتور هاش به 7400 تا رسیده!....
و داخل برنامه HD Tune Pro همون قسمت که گفتم  وارنینگ داده.
اگر میشه  ز همه شما عزیزان تقاضا دارم با استفاده از تجربه خود به بنده راه حل رو بگید
خودم شکم روی هاردمه که فریز میشه سیستم....

ویرایش شده توسط SaMaN2021
ویرایش کلمات نامهفوم
لینک به دیدگاه

سلام عزیز راه حل ساده هستش هاردت رو با یک هارد دیگه که سالمه جا به جا کن ببین اگر مشکلت حل شد که تمام اگر حل نشد بعد بریم روی بقیه موارد.

لینک به دیدگاه

فریز شدن و ایناتو نمیدونم ولی فقط میدونم که SSD بندازی خیلی توی سرعت سیستم تاثیر داره(اگه مشکل از جای دیگه نباشه)

لینک به دیدگاه

همینجور که دوستان گفتن و خودتون هم بهش اشاره کردید امکان معیوب بودن هارد زیاده ، سعی کنید یه اس اس دی ارزون قیمت بگیرید کارایی سیستمتون رو خیلی بالا میبره 

لینک به دیدگاه

از همه شما عزیزان ممنونم که وقت گذاشتین و پاسخ دادین❤️ واقعا ممنونم از (همتون) فقط یه چیز دیگه: اگر از هارد نباشه به نظرتون مشکل میتونه از چی باشه؟ پاور سسیتمم خوبه ؟ منظورم اینه برق سیستمم رو تامین میکنه؟ تشکر...

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، SaMaN۲۰۲۱ گفته است:

از همه شما عزیزان ممنونم که وقت گذاشتین و پاسخ دادین❤️ واقعا ممنونم از (همتون) فقط یه چیز دیگه: اگر از هارد نباشه به نظرتون مشکل میتونه از چی باشه؟ پاور سسیتمم خوبه ؟ منظورم اینه برق سیستمم رو تامین میکنه؟ تشکر...

یه اسکرین شات از وضعیت تب پرفورمنس تسک منیجر در حالت بیکاری و حالت لود بفرستید

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، SaMaN۲۰۲۱ گفته است:

اگر سیستم اوکلاک کردید هرچند به مقدار خیلی کم ، باعث همچین ایرادی میشه (ناپایداری و ایراد های این شکلی میشه)

از توی بیوس دیفالت کنید.

لینک به دیدگاه

4 عددرم ترجیحا کاملا یکسان باشه ، میتونه حتی از خرابی سی پی یو باشه

لینک به دیدگاه

دوستان معذرت من تازه عضو سایت شدم و زیاد  کار با اپشن هارو بلد نیستم و بلد نبودم جواب همه رو جدا جدا بدم پس این زیر  به ترتیب جواب میدم...(بازم شرمنده)

اون دوست عزیزی که گفته بود که سیستم رو اورکلاک کردی شاید مشکل از اونه باید بگم نه خوشبختانه یا از شانس بد قبل از اورکلاک این مشکل وجود داشت.... (اون موقعه هم هاردم بد سکتور داشت اما کمتر از 7000!!!)

و بعدی درباره رم ها  همه باس 800 هستن 4 عدد فقط یکیشون مال وی اتنام هست(اگر اشتباه نکنم) که توی cpu z اسم شرکت یا همون کشور سازندش رو ننوشته من از رو خود رم اسمش رو گفتم....

در حالت بیکاری هم عکس دادم خدمت شما...

و در اخر  cpu مگه خراب میشه؟ منظورم اینه که cpu اگرم خراب بشه نباید کلا روشن نشه؟ یا اصلا سیستم روشن نشه؟.....
اکجا باید فهمید cpu سالمه؟

اون قسمت ابی رنگ مربوط به هارد خیلی تازه به وجود اومده (1 هفته نمیشه)
قبل اون هم سسیتم فریز میشد....

تشکر از همه شما عزیزان که وقت میزارین

2021-11-19 21_51_33-.png

2021-11-19 21_59_48-.png

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، SaMaN۲۰۲۱ گفته است:

دوستان معذرت من تازه عضو سایت شدم و زیاد  کار با اپشن هارو بلد نیستم و بلد نبودم جواب همه رو جدا جدا بدم پس این زیر  به ترتیب جواب میدم...(بازم شرمنده)

اون دوست عزیزی که گفته بود که سیستم رو اورکلاک کردی شاید مشکل از اونه باید بگم نه خوشبختانه یا از شانس بد قبل از اورکلاک این مشکل وجود داشت.... (اون موقعه هم هاردم بد سکتور داشت اما کمتر از 7000!!!)

و بعدی درباره رم ها  همه باس 800 هستن 4 عدد فقط یکیشون مال وی اتنام هست(اگر اشتباه نکنم) که توی cpu z اسم شرکت یا همون کشور سازندش رو ننوشته من از رو خود رم اسمش رو گفتم....

در حالت بیکاری هم عکس دادم خدمت شما...

و در اخر  cpu مگه خراب میشه؟ منظورم اینه که cpu اگرم خراب بشه نباید کلا روشن نشه؟ یا اصلا سیستم روشن نشه؟.....
اکجا باید فهمید cpu سالمه؟

اون قسمت ابی رنگ مربوط به هارد خیلی تازه به وجود اومده (1 هفته نمیشه)
قبل اون هم سسیتم فریز میشد....

تشکر از همه شما عزیزان که وقت میزارین

2021-11-19 21_51_33-.png

2021-11-19 21_59_48-.png

خب توی این عکسی که دادین ظاهرا هیچ مشکلی از cpu ، گرافیک و رم دیده نمیشه و هیچ کدوم زیر بار اضافی نیستن

پس مشکل احتمال خیلی زیاد از همون هاردتونه توی عکس تسک منیجر هم ظاهرا شدید درگیره!

با ارتقا به ssd به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه

اگر نشه هم ضرر نکردین و قطعا تغییر رو حس میکنید با ssd و یک ارتقای خیلی به صرفه هست

ولی احتمال 99 درصد مشکل همون هارده و با انداختن ssd حل میشه

حالا نظر بقیه دوستان هم باید دید چی هست

لینک به دیدگاه

من همچین مشکلی با Q9400 و برد Foxconn P43 داشتم ، مادربرد با Cpu E5200 هیچ مشکلی نداشت ولی با Q9400 بصورت رندوم فریز و صفحه آبی داشت ، یا مدار تغذیه مادربرد مشکل داشت با توجه به اینکه سی پی یو های Quad نود و پنچ وات مصرف دارن ، کشش این مصرف رو نداشت یا اینکه سی پی یو مشکل داشت، چون مادربرد و سی پی یو quad دیگه ی نداشتم نتونستم تست کنم

لینک به دیدگاه

دوستان بازم ممنون از همتون که وقت میزارین و جواب میدین تشکر❤️

یه مشکل دیگه هم دارم گفتم با شما درمیون بزارم 
ب این عکسی که ارسال کردم توجه کنید 

SELECT ویندوز از ابی به نقطه چین تبدیل شده!!
احیانا همتون میدونید دیگه SELECT ویندوز 7 و 8 و 10 و... همه ابی رنگ هستن به زبان ساده (منظورم همون مدار ابی رنگه که با استفاده از کلیک چپ موس به روی برنامه ها یا صفحه دسکتاپ میکشیم)

کسی میدونه چرا به صورت خودکار این اتفاق پیش میاد؟ منظورم اینه SELECT از ابی رنگ به این نقطه چین در میاد....
کسی از دوستان میدونه مشکل از چیه؟
از ویندوز نیست تا حالا 10 بار ویندوز عوض کردم باز این طور میشه 
(بلدم دوباره به ابی رنگ تغییر بدم این SELECT  رو اما باز به نقطه چین در میاد گاهی اوقت)

بازم شکم روی هاردمه چون از موقعه ای که بد سکتور پیدا کرده هاردم این مشکلات براش پیش اومده.....

و جالب اینجاست بعضی مواقع صفحه دسکتاپ خودکار رفرش میشه (هیچ فرقی نداره انگار صفحه رو رفرش کردی) نمیدونم مشکل دقیقا از چیه 
بازم میگم شکم روی هاردمه ...
و باید یه SSD بخرم به توصیه شما عزیزان چون لازمه.

بازم گفتم شاید این مشکل از چیز دیگه ای باشه.....
حالا اگر کسی پیشنهادی داره خوشحال میشم بنویسه .

تشکر از همه واقعا ممنونم....

2021-11-20 20_56_43-Window.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...