رفتن به مطلب

پایدار نبودن هش ریت گرافیک xfx rx 580

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان

یک عدد گرافیک Rx 580 xfx با مموری میکرون دارم که واقعا کلافه ام کرده😑

یک عدد از این کارتا رو دارم روی ویندوز با تنظیمات خوب و همین بایوس مدی که به این دادم هش ریت راحت 32 میزنه و دما هم 50 و بایوس این دو تا کارت یکیه دادم الان با بدبختی تونستم 29.3 بگیرم که اونم روزی سه چهار و گاهی اوقات بیشتر invalid share میده تو هایو

مشکل از رایزر هم نیست امتحان کردم

اصلا یجوریه وقتی مموری که الان رو 2020 هست رو میبرم بالاتر مثلا 2050 حدود بیست دقیقه رو هش ریت حدود 30 کار میکنه بعد از کار می افته. البته دماش رو جلوش مینویسه بعدش و ریگ رو هم خاموش نمیکنه بقیه گرافیک ها به کارشون ادامه میدن

چند مدل بایوس مد کردم با uber mix 3.1 و 3.2 و 3.3 و حتی دستی یا بدون uber mix هیچ فرقی نمکنه انگار

اما نکته ای که هست اینه که بایوس  فابریکش  هم با همین فرکانس ها که میدم از زیر بار در میره!! و فقط تا 2020 مموری میتونم ببرم

ایا مشکل از گرافیک هست یا خیر

اگه از گرافیک هست چرا برای هش ریت 29.3 مشکلی پیش نمیاد و به کارش ادامه میده؟

کلا تنظیمات رو زیاد دستکاری کردم راه به جایی نبردم و چون تعدادی گرافیک رو این ریگ دارم یجورایی حسابش دستم اومده ولی این رو نمیدونم چیکارش کنم

دوستان اگه تجربه ای دارن بگن

با تشکر 

2021-11-22 19_52_18-rx 480 ethash_ 368.3MH_s - esonic7713 farm — Mozilla Firefox.png

ویرایش شده توسط ABDEMOHAMMAD
لینک به دیدگاه

احتمالا ماینر نداریم اینجا😏

همه گیمر هستن!!!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این مورد در مورد هر کارتی هست بعضا کارتهایی هستن که داخل ماین اصلا پایدار نیستن یا حتی ماین هم نمیشن اما گیم اوکی هستن بدون هیچ مشکلی و البته برعکسش هم هست ! بهترین کار اینه کارت بفروشین یکی دیگه بگیرین دردسرش کمتره 

لینک به دیدگاه

کلا ماین با گرافیک به شدت به سرعت مموری و پهنا باند و مدلش بستگی داره 

مثال کارتهای مموری سری hbm2 مثلآ روشون هست تا چند برابر کارتهای هم رده تو بازی خیلی بهتر از آن هستن در ماین بسیار کارامد تر هستند 

مثل radeon vii که با کارت همرده 1080 ti نزدیک سه بار قوی تره علت مموری سرعت بالای روش هست

در حالی 1080ti در بازی عالی هست

*خودم گیمر هستم نه ماینر

ویرایش شده توسط mahdix3
لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر 

دوستان عزیز یک مشورت کلی ازتون میخوام و چند تا سوال دارم!

بنده یک ملکی که استفاده نمیشه رو قصد فروش دارم حول و حوش 900 تومن قیمت خورده

به نظرتون اینکارم درسته که با این مقدار ماین کنم؟ 

بعضی از سایت های اینستا درامد 75 تا 90 تومن رو به بنده میگن که به نظرم عالی هستش

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۹/۱ در ۱۹:۵۷، ABDEMOHAMMAD گفته است:

با سلام خدمت دوستان

یک عدد گرافیک Rx 580 xfx با مموری میکرون دارم که واقعا کلافه ام کرده😑

یک عدد از این کارتا رو دارم روی ویندوز با تنظیمات خوب و همین بایوس مدی که به این دادم هش ریت راحت 32 میزنه و دما هم 50 و بایوس این دو تا کارت یکیه دادم الان با بدبختی تونستم 29.3 بگیرم که اونم روزی سه چهار و گاهی اوقات بیشتر invalid share میده تو هایو

مشکل از رایزر هم نیست امتحان کردم

اصلا یجوریه وقتی مموری که الان رو 2020 هست رو میبرم بالاتر مثلا 2050 حدود بیست دقیقه رو هش ریت حدود 30 کار میکنه بعد از کار می افته. البته دماش رو جلوش مینویسه بعدش و ریگ رو هم خاموش نمیکنه بقیه گرافیک ها به کارشون ادامه میدن

چند مدل بایوس مد کردم با uber mix 3.1 و 3.2 و 3.3 و حتی دستی یا بدون uber mix هیچ فرقی نمکنه انگار

اما نکته ای که هست اینه که بایوس  فابریکش  هم با همین فرکانس ها که میدم از زیر بار در میره!! و فقط تا 2020 مموری میتونم ببرم

ایا مشکل از گرافیک هست یا خیر

اگه از گرافیک هست چرا برای هش ریت 29.3 مشکلی پیش نمیاد و به کارش ادامه میده؟

کلا تنظیمات رو زیاد دستکاری کردم راه به جایی نبردم و چون تعدادی گرافیک رو این ریگ دارم یجورایی حسابش دستم اومده ولی این رو نمیدونم چیکارش کنم

دوستان اگه تجربه ای دارن بگن

با تشکر 

2021-11-22 19_52_18-rx 480 ethash_ 368.3MH_s - esonic7713 farm — Mozilla Firefox.png

سلام دوست عزیز
بایوس اورجینال کارت را واسم بفرست
بعدش هم مشخصات ورود به پنل هایو را واسم بفرست که بتونم تنظیمات اورکلاک را ست کنم تا به یه نقطه استیبل برسه
بعد از اتمام کار هم از پنل Logout میزنم که از نظر امنیتی خیالتون راحت باشه

لینک به دیدگاه

۱۵ ساعت قبل، Farahmand.m گفته است:

با اجازه استارتر 

بعضی از سایت های اینستا درامد 75 تا 90 تومن رو به بنده میگن که به نظرم عالی هستش

پول مازاد بهتر روی ماین گذاشته بشه

در مورد ماین با asic فکر کنم هر 100 میلیون روزانه حدود 20 دلار - 5 دلار برق = 15دلار خالص درامد داشته باشه برای شما میشه 9 تا 15 دلار حدود 4000 دلار ماهی حدود 110 میلیون خالص فعلا با دلار بروز 

البته اگر فرد مورد اطمینان باشه و و کارها برای شما انجام بده ماهی 20 تا 30 میلیون فکر کنم کارمزد بگیرند بین 80 تا 90 مل میشه به ماند که نگهداری کوین خوب سود اور هست

اینا رو گفتم اما با این پول به نظرم شما ماین بیخیال بشید و بهتر که چند کوین خوب با تحقیق بخرید و از سود اوری زمان انها استفاده کنید بهتر هست 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mahdix۳ گفته است:

پول مازاد بهتر روی ماین گذاشته بشه

در مورد ماین با asic فکر کنم هر 100 میلیون روزانه حدود 20 دلار - 5 دلار برق = 15دلار خالص درامد داشته باشه برای شما میشه 9 تا 15 دلار حدود 4000 دلار ماهی حدود 110 میلیون خالص فعلا با دلار بروز 

البته اگر فرد مورد اطمینان باشه و و کارها برای شما انجام بده ماهی 20 تا 30 میلیون فکر کنم کارمزد بگیرند بین 80 تا 90 مل میشه به ماند که نگهداری کوین خوب سود اور هست

اینا رو گفتم اما با این پول به نظرم شما ماین بیخیال بشید و بهتر که چند کوین خوب با تحقیق بخرید و از سود اوری زمان انها استفاده کنید بهتر هست 

از استارتر محترم عذر میخوام که تاپیکشو شلوغ می کنم

ولی باید خدمت این دوست عزیزمون عرض کنم که ارز دیجیتال خیلی نوسان داره چه در مورد فارم چه خرید و فروش و به نظر خیلی از صاحب نظران این دوره اوج به پایان رسیده

اگه با هر سرمایه ای می خواید وارد این داستان بشید خوب مشورت کنید نه با فروشنده با کسی که بالا پایین ارز رو دیده باشه

در مورد درامد هم وقتی قیمتا بریزه ممکنه ممکنه درامد شما تا 20-30 میلیون هم کاهش پیدا کنه و تازه داستان های اداره برق و گاز و بگیر بگیر هم هست

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۹/۳ در 22:49، Farahmand.m گفته است:

با اجازه استارتر 

این کوین ها پشتوانه ذاتی مولد و ارزشمند  و درست و دقیقی ندارن و با یه خبر یه امضا و یه تصمیم ممکنه ارزششون دیگه اون ارزش نباشه

برادر دولتهای غربی و شرقی  مختلف با توجه به سیاست های زیست محیطی و گرمایش زمین دارندبه تدریج  حمایتشون را از این گونه  کارنسی ها کم میکنند

ممکنه بیتکوین و اتریوم به راهشون ادامه بدن اما به عقیده ام  راه پر دست انداز و ریسکی  هست

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

سلام
دوست عزیز امکانش هست کارتی رو که رو ویندوز 32 مگا هش میده رو با کارتی که

تو هایو او اس کار میکنه عوض کنی و بدون تغییر شرایط محیطی تست بگیری و شات بزاری؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۹/۵ در ۲۰:۴۱، xboyiut گفته است:

سلام
دوست عزیز امکانش هست کارتی رو که رو ویندوز 32 مگا هش میده رو با کارتی که

تو هایو او اس کار میکنه عوض کنی و بدون تغییر شرایط محیطی تست بگیری و شات بزاری؟

با سلام

اون کارت رو قرار دادم و اوکی بود 

مثل این که این کارت مشکلی داشته باشه

کاربر h.ranjbar72

زحمت کشیدن تونستن هش ریت رو بالا ببرن ولی متاسفانه پایدار نیست یعنی از قبل خیلی ناپایدار تره

قبلا ر.زی 5 الی 6 تا ارورر میداد الان یک ساعت اوکیه بعد ریست میشه یا باعث میشه گرافیکای دیگه ارور بدن یا هنگ کنن

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

با سلام

اون کارت رو قرار دادم و اوکی بود 

مثل این که این کارت مشکلی داشته باشه

کاربر h.ranjbar72

زحمت کشیدن تونستن هش ریت رو بالا ببرن ولی متاسفانه پایدار نیست یعنی از قبل خیلی ناپایدار تره

قبلا ر.زی 5 الی 6 تا ارورر میداد الان یک ساعت اوکیه بعد ریست میشه یا باعث میشه گرافیکای دیگه ارور بدن یا هنگ کنن

gpu z نصب کن در قسمت سنسور hot spot ببنید چند درجه هست موقع لود برنامه ماین ؟ اگر بالا 100 درجه باشه مشکل داره کارت از نظر دمایی ! 

این سنسور مهم تر از سنسور حرارتی خود جی پی یو هست 

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، mahdix۳ گفته است:

gpu z نصب کن در قسمت سنسور hot spot ببنید چند درجه هست موقع لود برنامه ماین ؟ اگر بالا 100 درجه باشه مشکل داره کارت از نظر دمایی ! 

این سنسور مهم تر از سنسور حرارتی خود جی پی یو هست 

البته کارت در کل از نظر دمایی مشکلی نداره

2021-11-28 15_58_48-Window.png

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، ABDEMOHAMMAD گفته است:

البته کارت در کل از نظر دمایی مشکلی نداره

2021-11-28 15_58_48-Window.png

یک نوع مشکل وجود داره موقعی هدسیتک درست روی چیپ یا رمها نیست دما کارت درست نشون میده میشه ولی hot spot نقطه داغ دما بسیار بالا زده میشه همین باعث افت کارایی میشه و مشکلات

به شخصه مشکل دیدم و تشخیص سخته 

برای گفتم در برنامه gpu z نسخه جدید hot spot ببنید چند درجه هست نه خود چیپ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...