رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید مانیتور گیمینگ حدود ۱۲ تومن ( m27q گیگابایت خریداری شد )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود به دوستان عزیز

نظرتون راجب مانیتور m27q گیگابایت چیه ؟ بین این مانیتور و vg259qm یا vg279qm ایسوس کدوم رو انتخاب کنم؟ 

تو سایت خود گیگابایت نوشته مانیتور ۸ بیته  ولی توی سایت rting  زده از تا ۱۲۰ هرتز ۱۰ بیت رو ساپورت میکنه 

پرسش بزرگی که دارم ۱۰ بیت چقدر توی کیفیت تصویر تاثیر داره ، یه موقع هایی انیمه هایی که دانلود میکنم ۱۰ بیت هستن تاثیری داره توی کیفیت رنگ؟ 

تو رنج قیمت این مانیتورا دیگه چه انتخابی میتونم داشته باشم ، بیشتر برای گیم میخوام

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۳ ساعت قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

درود به دوستان عزیز

نظرتون راجب مانیتور m27q گیگابایت چیه ؟ بین این مانیتور و vg259qm یا vg279qm ایسوس کدوم رو انتخاب کنم؟ 

تو سایت خود گیگابایت نوشته مانیتور ۸ بیته  ولی توی سایت rting  زده از تا ۱۲۰ هرتز ۱۰ بیت رو ساپورت میکنه 

پرسش بزرگی که دارم ۱۰ بیت چقدر توی کیفیت تصویر تاثیر داره ، یه موقع هایی انیمه هایی که دانلود میکنم ۱۰ بیت هستن تاثیری داره توی کیفیت رنگ؟ 

تو رنج قیمت این مانیتورا دیگه چه انتخابی میتونم داشته باشم ، بیشتر برای گیم میخوام

سلام 

حدود 2 ماهه m27q گرفتم واقعا حرف نداره تو این رنج قیمت الان نمیدونم چقدره من 12 گرفتم

اگه کارت خوبی داری تو خریدش شک نکن .قابلیت زیاد داره که نمیدونم بعضیاش چی هستن

با کابل dp هم میتونید 170hz بگیرید برا من شد

ولی یه بدی داره چیزی به اسم HDR این مانیتور نداره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، HAM3D گفته است:

سلام 

حدود 2 ماهه m27q گرفتم واقعا حرف نداره تو این رنج قیمت الان نمیدونم چقدره من 12 گرفتم

اگه کارت خوبی داری تو خریدش شک نکن .قابلیت زیاد داره که نمیدونم بعضیاش چی هستن

با کابل dp هم میتونید 170hz بگیرید برا من شد

ولی یه بدی داره چیزی به اسم HDR این مانیتور نداره

نوشته HDR داره که ؟ با DP برات 10bit فعال شده؟ من توی سایت rting  خوندم که که ۱۲۰ هرتز میشه 10bit  رو فعال کرد تا حالا امتحان کردید؟

کارتم gtx970  ولی خب به فکر عوض کردنش هستم 

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

درود به دوستان عزیز

درود

مانیتور های 8 بیت توانایی نمایش 16.7 میلیون رنگ رو دارن مانیتور های 10 بیت توانایی نمایش 1 میلیارد رنگ مانیتور های 12 بیت 68 میلیارد و مانیتور های 14 بیت حدود 280 تیلیارد رنگ رو می تونن به نمایش در بیارن !!!

مشخصا هرچه بیت بالاتر باشه (بیت واقعی نه فیلتر) رنگ تصویر به واقعیت نزدیکتر و کیفیت خروجی بالاتر میره البته فراموش نشه خود محتوای نمایشم باید بیتشون بالا باشه وگرنه میشه حکایت پخش فیلم hd روی 4k ! ( لازم به ذکره تصویر نهایی به کلی فاکتور بستگی داره و دامنه رنگ تمام کننده نیست دقت و دامنه رنگ و کنتراست عوامل اساسی به حساب میان )

صد البته اگر هم محتوا و هم نمایشگر 10 بیت باشند کیفیت به شکل ملموسی بالاتر میره ولی دقت داشته باشید چشم آدمی به چیزی که هر روز به خوردش میدید عادت میکنه به عبارت دیگه اگر شما دومانیتور 8 و 10 رو کنار هم بذارید تفاوت رو متوجه میشید وگرنه به شکل مدام با همون 8 هم کار بکنید بهش عادت میکنید !

مدل خاصی رو پیشنهاد نمیکنم ولی طی تحقیق قبلا خودم ایسوز توی گیمینگ حدود 60 فریم دارای ارور های بالا و لگ ورودی به شدت بالا هست پس ترجیحا اگر این مدل رو خریداری کردید حتما سعی کنید با گرافیک مناسب بالا 100 فریم گیم بزنید

درضمن hdr رو توی این مدل ها به کل فراموش کنید مانیتور هایی که روشناییشون به زور به 500 میرسه و توی نمایش 10 بیت رنگ عاجز هستند و کنتراستشون از 1300 تجاوز نمیکنه  hdr براشون مثل جک میمونه انگار بخواید بار 18 چرخ رو با گشتاور پراید جابه جا کنید ! 🤣

یادم وقتی مانیتور خریدم (odyssey g7) فقط واسه تست سلامت hdr روروشن کردم و وسلام ! hdr واقعی فقط و فقط 1000 کامل و دیگر هیچ که فقط باید 1.5 برابر این مبلغ هزینه تکنولوژی مانیتور بشه پس گول تبلیغات رو نخورید

موفق باشید.

• لایک 4
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

۱۵ دقیقه قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

نوشته HDR داره که ؟ با DP برات 10bit فعال شده؟ من توی سایت rting  خوندم که که ۱۲۰ هرتز میشه 10bit  رو فعال کرد تا حالا امتحان کردید؟

کارتم gtx970  ولی خب به فکر عوض کردنش هستم 

HDR داره ولی بدرد نمیخوره تصویر کدر میشه من که حاموش کردم

راستش این 10bit رو نمیدونم از کجا ببینم

کارت 970 کارت قبلیم کارت فوق العاده ای بود 

الان 3070 گرفنم ترکیب خ.بی شده

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، abidi گفته است:

درود

مانیتور های 8 بیت توانایی نمایش 16.7 میلیون رنگ رو دارن مانیتور های 10 بیت توانایی نمایش 1 میلیارد رنگ مانیتور های 12 بیت 68 میلیارد و مانیتور های 14 بیت حدود 280 تیلیارد رنگ رو می تونن به نمایش در بیارن !!!

مشخصا هرچه بیت بالاتر باشه (بیت واقعی نه فیلتر) رنگ تصویر به واقعیت نزدیکتر و کیفیت خروجی بالاتر میره البته فراموش نشه خود محتوای نمایشم باید بیتشون بالا باشه وگرنه میشه حکایت پخش فیلم hd روی 4k ! ( لازم به ذکره تصویر نهایی به کلی فاکتور بستگی داره و دامنه رنگ تمام کننده نیست دقت و دامنه رنگ و کنتراست عوامل اساسی به حساب میان )

صد البته اگر هم محتوا و هم نمایشگر 10 بیت باشند کیفیت به شکل ملموسی بالاتر میره ولی دقت داشته باشید چشم آدمی به چیزی که هر روز به خوردش میدید عادت میکنه به عبارت دیگه اگر شما دومانیتور 8 و 10 رو کنار هم بذارید تفاوت رو متوجه میشید وگرنه به شکل مدام با همون 8 هم کار بکنید بهش عادت میکنید !

مدل خاصی رو پیشنهاد نمیکنم ولی طی تحقیق قبلا خودم ایسوز توی گیمینگ حدود 60 فریم دارای ارور های بالا و لگ ورودی به شدت بالا هست پس ترجیحا اگر این مدل رو خریداری کردید حتما سعی کنید با گرافیک مناسب بالا 100 فریم گیم بزنید

درضمن hdr رو توی این مدل ها به کل فراموش کنید مانیتور هایی که روشناییشون به زور به 500 میرسه و توی نمایش 10 بیت رنگ عاجز هستند و کنتراستشون از 1300 تجاوز نمیکنه  hdr براشون مثل جک میمونه انگار بخواید بار 18 چرخ رو با گشتاور پراید جابه جا کنید ! 🤣

یادم وقتی مانیتور خریدم (odyssey g7) فقط واسه تست سلامت hdr روروشن کردم و وسلام ! hdr واقعی فقط و فقط 1000 کامل و دیگر هیچ که فقط باید 1.5 برابر این مبلغ هزینه تکنولوژی مانیتور بشه پس گول تبلیغات رو نخورید

موفق باشید.

ممنون از توضیحات کامل و مفیدتون 

12 دقیقه قبل، HAM3D گفته است:

HDR داره ولی بدرد نمیخوره تصویر کدر میشه من که حاموش کردم

راستش این 10bit رو نمیدونم از کجا ببینم

کارت 970 کارت قبلیم کارت فوق العاده ای بود 

الان 3070 گرفنم ترکیب خ.بی شده

اگه توی کنترل پنل nvidia  برید توی قسمت change resolution اگه ساپورت کنه باید فعال شده باشه

لینک به دیدگاه

۸ دقیقه قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

ممنون از توضیحات کامل و مفیدتون 

اگه توی کنترل پنل nvidia  برید توی قسمت change resolution اگه ساپورت کنه باید فعال شده باشه

اره رو 120 10b فعال میشه ولی فرقی نداره من گذاشنم رو همون 170 و 8b

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، HAM3D گفته است:

اره رو 120 10b فعال میشه ولی فرقی نداره من گذاشنم رو همون 170 و 8b

فقط به عنوان سوال اخر کاملا از مانیتور راضی هستی ؟ تراکم پیکسلی ، کیفیت تصویر ، رفرش ریت و زمان تاخیر 

بعد از خرید مانیتور دیگه ای توجهت رو جلب نکرد که بگی ای کاش اینو میخریدم؟

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، arvin_393 گفته است:

فقط به عنوان سوال اخر کاملا از مانیتور راضی هستی ؟ تراکم پیکسلی ، کیفیت تصویر ، رفرش ریت و زمان تاخیر 

از مانیتور کاملا راضیم تحقیق زیاد کردم درباره پنلش

چون قبلا فقط tn داشتم مردد بودم برا کنتراست ولی خب مانیتور من حداقل این مورد رو خیلی کمتر داشت

کیفیت که فوق العاده س الان رد دد رو بازی میکنم واقعا برام لذت بخشه

رفرش ریت هم باید کارت خوبی داشته باشی من تو بازی doom راحت 170 رو گرفتم

یه مدل ایسوس هم بود با همین مشخصات با 144hz که گرونتر بود نمیصرفید فکر کنم تنظیم ارتفاع نداشت

البته می خواستم m27f بگیرم که 27 اینچ و فول اچ دی تراکم پیکسلش کم بود بودجه رو افزایش دادم

این مانیتور گیگابایت  2سال گارانتی آواژنگ داره و 2تا کابل hdmi و یه کابل dp و یه کابل usb برای آپدیت (برام جالبه مانیتور msi و asus کابل dp روشون نیست)

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۱۴ ساعت قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

اگه فقط برای گیم و فیلم و اینجور چیزا بخوای عالیه (اگه مانیتور مشکلات دیگه ای مثل بکلایت بلیدینگ زیاد و پیکسل سوخته نداشته باشه).ولی برای خوندن تکست ظاهرا یکی از ضعیف ترین مانیتوراس. توی رددیت هم میتونین نظرات کاربرارو ببینید.یا بعضی بررسی ها اشاره کردن بهش که اونم بخاطر BGR بودن ساختار ساب پیکسل هاست (به جای RGB) که خب اگه زیاد متن نمیخونید و توی گوگل و.. چرخ نمیزنید مشکل دیگه ای گزارش نکردن.

تازه شاید با متن هم شما مشکلی نداشته باشین بعد از خرید.چون خودم ندارم مانیتورو قطعی نمیتونم بگم راجع بهش.فقط طبق تحقیقاته..

اگه من بودم مدل جایگزین یعنی G27Q رو میخریدم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، GoodboYT گفته است:

اگه فقط برای گیم و فیلم و اینجور چیزا بخوای عالیه (اگه مانیتور مشکلات دیگه ای مثل بکلایت بلیدینگ زیاد و پیکسل سوخته نداشته باشه).ولی برای خوندن تکست ظاهرا یکی از ضعیف ترین مانیتوراس. توی رددیت هم میتونین نظرات کاربرارو ببینید.یا بعضی بررسی ها اشاره کردن بهش که اونم بخاطر BGR بودن ساختار ساب پیکسل هاست (به جای RGB) که خب اگه زیاد متن نمیخونید و توی گوگل و.. چرخ نمیزنید مشکل دیگه ای گزارش نکردن.

تازه شاید با متن هم شما مشکلی نداشته باشین بعد از خرید.چون خودم ندارم مانیتورو قطعی نمیتونم بگم راجع بهش.فقط طبق تحقیقاته..

اگه من بودم مدل جایگزین یعنی G27Q رو میخریدم

ممنون از راهنماییتون ولی یکی دو ساعت پیش مدل m27q  رو سفارش دادم 🌸

لینک به دیدگاه

۲۰ دقیقه قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

ممنون از راهنماییتون ولی یکی دو ساعت پیش مدل m27q  رو سفارش دادم 🌸

مبارررررکت باشه دوست عزیز

منم 5 شنبه سفارش دادم از کامپیوتر مرکزی شیراز منتظرم برسه دستم 😍

الان تاپیک رو دیدم  خواستم بگم با کلی تحقیق تصمیم گرفتم بگیرمش چون از لحاظ قیمتی حرف اول رو میزنه با مشخصاتی که داره

قطعا با مدل های حرفه ای High End که 20 به بالا قیمت دارن نمیشه مقایسه اش کرد ولی از همه لحاظ قیمت به مشخصاتش میخوره

حتما رسید دستم خودم تست کردم نظرمو اینجا مینویسم

خلاصه خیلی خیلی مبارکت باشه عزیز 😊

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۴۷ دقیقه قبل، samannaseri گفته است:

مبارررررکت باشه دوست عزیز

منم 5 شنبه سفارش دادم از کامپیوتر مرکزی شیراز منتظرم برسه دستم 😍

الان تاپیک رو دیدم  خواستم بگم با کلی تحقیق تصمیم گرفتم بگیرمش چون از لحاظ قیمتی حرف اول رو میزنه با مشخصاتی که داره

قطعا با مدل های حرفه ای High End که 20 به بالا قیمت دارن نمیشه مقایسه اش کرد ولی از همه لحاظ قیمت به مشخصاتش میخوره

حتما رسید دستم خودم تست کردم نظرمو اینجا مینویسم

خلاصه خیلی خیلی مبارکت باشه عزیز 😊

ممنون دوست عزیز ،مبارک شما هم باشه اتفاقا منم میخواستم از کامپیوتر مرکزی سفارش بدم ولی از یه سایت دیگه سفارش دادم 🌸

• لایک 1
لینک به دیدگاه

تو این رنج قیمت با داشتن پنل ips یکی از بهترین مانیتورهاست.حدود یک ماهه گرفتم و به شدت راضی ام.پانصد هزار تومان از لیون ارزانتر هم خریدم! 

لینک به دیدگاه

۲۳ دقیقه قبل، Peyman.S گفته است:

تو این رنج قیمت با داشتن پنل ips یکی از بهترین مانیتورهاست.حدود یک ماهه گرفتم و به شدت راضی ام.پانصد هزار تومان از لیون ارزانتر هم خریدم! 

به به مبااارکه منم قیمت لیون رو خیلی چک میکردم ولی از همه جا گرونتر بود ولی قسمت ما بلاخره شد  مبارک شما هم باشه 

فردا میرسه دستم 😍

ویرایش شده توسط samannaseri
لینک به دیدگاه

یادم رفت یه نکته ای رو بگم. با کابل hdmi داخل جعبه بیشتر از 144هرتز نمیتونی بگیری.با dp که بیشتر از 60 نمیره :))یا شایدم من نتونستم بگیرم ولی یه سرچی تو رددیت زدم و دیدم خیلیا این مشکل رو داشتن.برای گرفتن ۱۷۰هرتز باید کابل hdmi 2.1 داشته باشی.

لینک به دیدگاه

۱۹ دقیقه قبل، Peyman.S گفته است:

یادم رفت یه نکته ای رو بگم. با کابل hdmi داخل جعبه بیشتر از 144هرتز نمیتونی بگیری.با dp که بیشتر از 60 نمیره :))یا شایدم من نتونستم بگیرم ولی یه سرچی تو رددیت زدم و دیدم خیلیا این مشکل رو داشتن.برای گرفتن ۱۷۰هرتز باید کابل hdmi 2.1 داشته باشی.

عجیبه تا جایی که میدونم dp بیشترین پهنای باندو میده ،نمیدونم والا ، من تازه امروز خرید زدم به دستم برسه حتما امتحانش میکنم جوابشو بهتون میگم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۵۰ دقیقه قبل، Peyman.S گفته است:

فکر کنم اشتباه میکنید. هر مانیتور باید با کابل همراه خودش مخصوصا DP رفرش ریت ذکر شده رو بده. گزینه اورکلاک رو فعال کردید؟ بعضی مانیتور های عدد های مندرآوردی رو فقط روی آپشن اورکلاک از طریق OSD منو میدن.

لینک به دیدگاه

تو رددیت تایپکی دیدم که درست مثل مشکل من رو داشت طرف با dp ۶۰ هرتز فقط میتونست بگیره.یه وال اوف تکست هم گذاشته بود که چکارهایی کرده بود که درستش کنه ولی نتونسته بود!.میدونید سر آخر چطور درستش کرد؟ با کندن و دوباره زدن dp!🤣 منم همین کارو کردم درست شد و الان شیرین ۱۷۰ هرتز دارم میگیرم.:)) فقط موقع کندن dp مراقب باشید.شاید فقط برای من اینطوری بود ولی فوق العاده محکم سرجاش نشسته بود و بدجور زور زدم تا درش آوردم و ممکن بود مانیتور آسیب ببینه.از اون طرف hdmi مثل کره می‌رفت و میومد! 🤭

ویرایش شده توسط Peyman.S
اصلاح غلط های املایی
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

تو رددیت تایپکی دیدم که درست مثل مشکل من رو داشت طرف با dp ۶۰ هرتز فقط میتونست بگیره.یه وال اوف تکست هم گذاشته بود که چکارهایی کرده بود که درستش کنه ولی نتونسته بود!.میدونید سر آخر چطور درستش کرد؟ با کندن و دوباره زدن dp!🤣 منم همین کارو کردم درست شد و الان شیرین ۱۷۰ هرتز دارم میگیرم.:)) فقط موقع کندن dp مراقب باشید.شاید فقط برای من اینطوری بود ولی فوق العاده محکم سرجاش نشسته بود و بدجور زور زدم تا درش آوردم و ممکن بود مانیتور آسیب ببینه.از اون طرف hdmi مثل کره می‌رفت و میومد! 🤭

سلام داداش

بنظرم داشتی اشتباه میزدی 😅😁 اغلب DP ها یه خار دارن که قشنگ سرجای خودشون وایسن و تکون نخورن ! شما اون خار رو کشیدین عقب ؟!

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، invoker گفته است:

سلام داداش

بنظرم داشتی اشتباه میزدی 😅😁 اغلب DP ها یه خار دارن که قشنگ سرجای خودشون وایسن و تکون نخورن ! شما اون خار رو کشیدین عقب ؟!

دیگه اون قدر هم نوب نیستیم عزیز! 😅 بله فکر کنم مشکل از جای سوکت هستش.تو رددیت چیزایی راجبه کیفیت ضعیف ساخت دیده بودم مثلاً یکی بود می‌گفت پایه اش رو نتونستم بود پیچ کنه یعنی جای پیچش ناجور بود یا یکی می‌گفت مانیتور روی پایه ۹۰درجه نمی‌مونه و غیره ...ولی این مورد شآید فقط برای من اینطوری بوده.

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

دیگه اون قدر هم نوب نیستیم عزیز! 😅 بله فکر کنم مشکل از جای سوکت هستش.تو رددیت چیزایی راجبه کیفیت ضعیف ساخت دیده بودم مثلاً یکی بود می‌گفت پایه اش رو نتونستم بود پیچ کنه یعنی جای پیچش ناجور بود یا یکی می‌گفت مانیتور روی پایه ۹۰درجه نمی‌مونه و غیره ...ولی این مورد شآید فقط برای من اینطوری بوده.

نفرما ...

منم چند هفته پیش بعد از کلی سال تصمیم به ارتقا مانیتور گرفتم و اینو واسه خودم سفارش دادم ...

https://www.lg.com/us/monitors/lg-27gn750-b-gaming-monitor

یکی از بهترین و ارزونترین مانیتور های 240 هرتز ...

البته زمانی خریدم که / کم کم وقت بازنشسته گیه ...

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مبارک همگی فقط چک کنید پیکسل سوخته گی نداشته باشه آواژنگ تا 5 تا پیکسل سوخته رو تعویض نمیکنه

راسی این اسپیکرش چطوری فعال میشه(نمیشه هم از اسپیکر مانیتور استفاده کرد همم اسپیکر جدا هم زمان؟)

کسی قابلیت های این مانیتور رو میدونه و چه استفاده ای میشه کرد ازشون تو گیم؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۱۳ دقیقه قبل، HAM۳D گفته است:

مبارک همگی فقط چک کنید پیکسل سوخته گی نداشته باشه آواژنگ تا 5 تا پیکسل سوخته رو تعویض نمیکنه

راسی این اسپیکرش چطوری فعال میشه(نمیشه هم از اسپیکر مانیتور استفاده کرد همم اسپیکر جدا هم زمان؟)

کسی قابلیت های این مانیتور رو میدونه و چه استفاده ای میشه کرد ازشون تو گیم؟

ممنون

کاش برا هیچکی نداشته باشه ، من یه دونشم اگه باشه خیلی رو اعصابمه 

لینک به دیدگاه

۳۶ دقیقه قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

ممنون

کاش برا هیچکی نداشته باشه ، من یه دونشم اگه باشه خیلی رو اعصابمه 

برا من یه دونه داره که فقط رو پس زمینه سیاه میشه دید ابی میشه مشخص نیست اگه تو فاصله 3 سانتی مانیتور برم مشخص میشه

گارانتی هم قاعدتا 1 پیکسل رو قبول نمیکنه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...