رفتن به مطلب

مشکل بهم ریختن تصویر

Navid_75
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام امروز میخواستم بازی dota رو اجرا کنم یک دفعه صفحه مانیتور شطرنجی شد و اینکه بعد از اینکه درایور کارت گرافیک رو آپدیت کردم اینجوری شد دلیل آپدیت هم اینه که قبلش صفحه خود به خود سیاه میشد و بعد از آپدیت دیگه سیاه نشد و مشکلش بر طرف شد ولی یه مشکل دیگه به وجود اومد.

گرافیک هم انبورد هست قبلا یه گرافیک GTX 1650s داشتم اما این مشکل رو نداشتم ولی گاهی اوقات سیستم خود به خود ری استارت میشد.

رم هارو هم یه بار با memtest تست کردم مشکلی نداشتن

حتی به پاور کامپیوتره م مشکوک شدم دادم گارانتی یکی دیگه فرستادن ولی مشکل هنوز پابرجاس

حتی فک کردم مشکل از مادر برده و مادربردمو عوض کردم ولی باز مشکل بود!!!!!

حتی نردیک900 تومن پول ترانس استابلایزر برق که نوسان برق صاف میکنه و افت و خیز ولتاژ رو جبران میکنه خریدم باز مشکل بود

الان تنها شک به Cpu هست و تنها قطعه ای که دست دوم یعنی به صورت try از خود لیون کامپیوتر خیلی وقت پیش گرفتم..

چندین بار هم 

ویندوز رو عوض کردم....

انواع اقسام روش هارو که توی وب و یوتوب بود تست کردم...

کسی میتونه کمک کنه؟

مشخصات سیستم:

power 500watt green

mb: asus z97

cpu: intel core i5 4590

ram 16 king stone

vga: onboard intel hd graphic

ssd: 250 g wd

hdd: 500 gig

20211209_213135.jpg

ویرایش شده توسط Navid_75
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Navid_۷۵ گفته است:

سلام امروز میخواستم بازی dota رو اجرا کنم یک دفعه صفحه مانیتور شطرنجی شد و اینکه بعد از اینکه درایور کارت گرافیک رو آپدیت کردم اینجوری شد دلیل آپدیت هم اینه که قبلش صفحه خود به خود سیاه میشد و بعد از آپدیت دیگه سیاه نشد و مشکلش بر طرف شد ولی یه مشکل دیگه به وجود اومد.

گرافیک هم انبورد هست قبلا یه گرافیک GTX 1650s داشتم اما این مشکل رو نداشتم ولی گاهی اوقات سیستم خود به خود ری استارت میشد.

رم هارو هم یه بار با memtest تست کردم مشکلی نداشتن

حتی به پاور کامپیوتره م مشکوک شدم دادم گارانتی یکی دیگه فرستادن ولی مشکل هنوز پابرجاس

حتی فک کردم مشکل از مادر برده و مادربردمو عوض کردم ولی باز مشکل بود!!!!!

حتی نردیک900 تومن پول ترانس استابلایزر برق که نوسان برق صاف میکنه و افت و خیز ولتاژ رو جبران میکنه خریدم باز مشکل بود

الان تنها شک به Cpu هست و تنها قطعه ای که دست دوم یعنی به صورت try از خود لیون کامپیوتر خیلی وقت پیش گرفتم..

چندین بار هم 

ویندوز رو عوض کردم....

انواع اقسام روش هارو که توی وب و یوتوب بود تست کردم...

کسی میتونه کمک کنه؟

مشخصات سیستم:

power 500watt green

mb: asus z97

cpu: intel core i5 4590

ram 16 king stone

vga: onboard intel hd graphic

ssd: 250 g wd

hdd: 500 gig

20211209_213135.jpg

سلام

این مشکل بهم ریختن تصویر احتمالا از گرافیک هست

اون موقعی که سیستم ریستارت میشه احیانا بلو اسکرین نمیده؟          دمای cpu رو چک کردین؟

ولتاژ های پاور رو چک کردین؟ من پاور گرین ریفر دستم بود بدون دلیل بعد از چند ساعت ریستارت میکردم  دادم گارانتی با ریفری دیگر عوض شد  شرایط بد تر هم شد   تا اینکه کلا پاور رو عوض کردم مشکلم حل شد

لینک به دیدگاه

۱۱ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است:

سلام

این مشکل بهم ریختن تصویر احتمالا از گرافیک هست

اون موقعی که سیستم ریستارت میشه احیانا بلو اسکرین نمیده؟          دمای cpu رو چک کردین؟

ولتاژ های پاور رو چک کردین؟ من پاور گرین ریفر دستم بود بدون دلیل بعد از چند ساعت ریستارت میکردم  دادم گارانتی با ریفری دیگر عوض شد  شرایط بد تر هم شد   تا اینکه کلا پاور رو عوض کردم مشکلم حل شد

الان من بین پاور و Cpu موندم نمیدونم از کدومشه چطور میتونم بفهمم مشکا از کدومشه؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

ایراد از گرافیک است

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Navid_۷۵ گفته است:

الان من بین پاور و Cpu موندم نمیدونم از کدومشه چطور میتونم بفهمم مشکا از کدومشه؟؟

شما گرافیک رو دربیار با آنبرد هم تست کن ببین باز هم مشکل داری؟۰

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، ferdosi گفته است:

سلام 

ایراد از گرافیک است

خب یعنی cpu مشکل داره دیگه؟ چون به گرافیک intel hd graphic یعن آنبورد وصل کرده بودم

4 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

فک کنم شما منظور منو اشتباه متوجه شدید..... من الان این مشکل رو توی گرافیک آنبرد تجربه کردم یعنی بهم ریختگی تصویر رو...الان یعنی Cpu من مشکل داره دیگه درسته؟

ویرایش شده توسط Navid_75
لینک به دیدگاه

به احتمال خیلی خیلی زیاد مشکل از سی پی یو هست

با توجه به توضیحاتی که دادید اینکه مادربرد و پاور و رم  عوض شدن و مشکل پابرجا بوده و مشکل تصویر دارید میمونه همون گرافیک داخلی اینتل که با پردازنده مجتمع شده

تنها چاره تهیه سی پی یو جدید هست یا اگر خود سی پی یو آسیب ندیده باشه و پایدار باشه میتونید یه گرافیک بندازید تا مشکل حل شه

لینک به دیدگاه

۱۴ دقیقه قبل، mammadshadow۹۳ گفته است:

با توجه به توضیحاتی که دادید اینکه مادربرد و پاور و رم  عوض شدن و مشکل پابرجا بوده و مشکل تصویر دارید میمونه همون گرافیک داخلی اینتل که با پردازنده مجتمع شده

تنها چاره تهیه سی پی یو جدید هست یا اگر خود سی پی یو آسیب ندیده باشه و پایدار باشه میتونید یه گرافیک بندازید تا مشکل حل شه

جالبش اینه یه کارت گرافیک gtx 1650s خریدم انداختم روش مشکلم حل شد ولی گاهی سیستم خود به خود ری استارت میشد مخصوصا وسط بازی که واقعا تو مخ بود دیگه نمیدونم چیکار کنم کلی هزینه کردم و دیگه مغزم کار نمیکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۴۹ دقیقه قبل، Navid_۷۵ گفته است:

خب یعنی cpu مشکل داره دیگه؟ چون به گرافیک intel hd graphic یعن آنبورد وصل کرده بودم

فک کنم شما منظور منو اشتباه متوجه شدید..... من الان این مشکل رو توی گرافیک آنبرد تجربه کردم یعنی بهم ریختگی تصویر رو...الان یعنی Cpu من مشکل داره دیگه درسته؟

بله

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Navid_۷۵ گفته است:

بله پردازنده مشکل داره  

لینک به دیدگاه

۵۲ دقیقه قبل، Navid_۷۵ گفته است:

جالبش اینه یه کارت گرافیک gtx 1650s خریدم انداختم روش مشکلم حل شد ولی گاهی سیستم خود به خود ری استارت میشد مخصوصا وسط بازی که واقعا تو مخ بود دیگه نمیدونم چیکار کنم کلی هزینه کردم و دیگه مغزم کار نمیکنه

خوب این مشکل از سی پی یو هست دیگه این همه دنبالش گشتن نمیخاد چون با گرافیک جدا همچین مشکلی ندارید

ولی واسه اینکه بدونید ریستارت شدن مجدد از ناپایداری سی پی یو هست یا نه اولا برنامه نمایش دما رو نصب کنید بعدش با یه نرم افزار تست cpu اون رو تست کنید و فول لود کنید

اگر دما عادی باشه مشکل سی پی یو حتمیه ولی اگه دما به شدت و غیر عادی بالا بره باید خمیر و کولر cpu  رو چک کنید و مطمئن بشید که از اونحا نباشه و درست باشه و اگه بازم مشکل باقی بود cpu شما حتما آسیب دیده

هم اکنون، mammadshadow93 گفته است:

خوب این مشکل از سی پی یو هست دیگه این همه دنبالش گشتن نمیخاد چون با گرافیک جدا همچین مشکلی ندارید

ولی واسه اینکه بدونید ریستارت شدن مجدد از ناپایداری سی پی یو هست یا نه اولا برنامه نمایش دما رو نصب کنید بعدش با یه نرم افزار تست cpu اون رو تست کنید و فول لود کنید

اگر دما عادی باشه مشکل سی پی یو حتمیه ولی اگه دما به شدت و غیر عادی بالا بره باید خمیر و کولر cpu  رو چک کنید و مطمئن بشید که از اونحا نباشه و درست باشه و اگه بازم مشکل باقی بود cpu شما حتما آسیب دیده

و البته پارامتر های دیگه رو هم مثل فرکانس و ولتاژ و ... چک کنید

لینک به دیدگاه

۲۱ ساعت قبل، Navid_۷۵ گفته است:

سلام داداش کابلتم احیانا چک کردی؟ در مورد صفحه سیاه شدن من قبلا تجربشو دلشتم با کابل dvi  اینجوری میشد کابلو عوض کردم درست شد در مورد شطرنجی شدن نمیدونم 

لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، arvin_393 گفته است:

سلام داداش کابلتم احیانا چک کردی؟ در مورد صفحه سیاه شدن من قبلا تجربشو دلشتم با کابل dvi  اینجوری میشد کابلو عوض کردم درست شد در مورد شطرنجی شدن نمیدونم 

آخه بعد آپدیت درایور دیگه مشکل سیاه شدن ناگهانی صفحه مانیتور رو نداشت!!! یعنی میتونه از کابل باشه؟

ویرایش شده توسط Navid_75
لینک به دیدگاه

@Navid_75

20 ساعت قبل، kiarash917 گفته است:

دمای cpu رو چک کردین؟

من بالاتر ها بهتون گفتم دما رو چک کنید  آیا چک کردین اصلا؟

با Aida64 ببرین زیر تست و نتیجه رو اعلام کنید

لینک به دیدگاه

۱۱ ساعت قبل، Navid_۷۵ گفته است:

آخه بعد آپدیت درایور دیگه مشکل سیاه شدن ناگهانی صفحه مانیتور رو نداشت!!! یعنی میتونه از کابل باشه؟

امتحانش ضرر نداره ولی قبلش به گفته دوستامون حتما دما رو چک کنید 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 11:53، ferdosi گفته است:

سلام 

ایراد از گرافیک است

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 13:58، kiarash917 گفته است:

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 17:45، Navid_75 گفته است:

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 17:59، mammadshadow93 گفته است:

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 18:17، Navid_75 گفته است:

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 18:35، ferdosi گفته است:

بله

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 19:13، kiarash917 گفته است:

بله پردازنده مشکل داره  

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 19:15، mammadshadow93 گفته است:

و البته پارامتر های دیگه رو هم مثل فرکانس و ولتاژ و ... چک کنید

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 19:31، arvin_393 گفته است:

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 19:48، Navid_75 گفته است:

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 20:14، kiarash917 گفته است:

@Navid_75

من بالاتر ها بهتون گفتم دما رو چک کنید  آیا چک کردین اصلا؟

با Aida64 ببرین زیر تست و نتیجه رو اعلام کنید

در ۱۴۰۰/۹/۲۰ در 07:46، arvin_393 گفته است:

امتحانش ضرر نداره ولی قبلش به گفته دوستامون حتما دما رو چک کنید 

دیروز 5 میلیون تومن دادم آخرین مدل cpu یعنی Core i7 4790k خریدم و الان بازم این مشکل پیش اومد!!!!!

واقعا دیگه مغزم کار نمیکنه بعد از کلی خرج وضرر دیگه نمیدونم چیکار کنم

20211216_153125.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما کابل   مانیتور روهم  چک  کردید  احیانا عوض  کردید ؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، ferdosi گفته است:

شما کابل   مانیتور روهم  چک  کردید  احیانا عوض  کردید ؟

اره اتفاقا عوض کردمش دیروز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربردتون چندتا خروجی  تصویر داره   به  خروجی  دیگشم  وصل  کردید  ؟

لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، ferdosi گفته است:

مادربردتون چندتا خروجی  تصویر داره   به  خروجی  دیگشم  وصل  کردید  ؟

یه پورت HDMI یه پورت Display port

یه نکته هم عرض کنم تو مادربرد قبلیم هم این مشکل رو داشتم پس از مادر برد نیس

لینک به دیدگاه

سلام . من قبلا این مشکل رو داشتم ، اول به cpu شک داشتم، حتی برای تست یک cpu نو خریدم . بعدا مشخص شد اشکال از رم بوده ...

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Navid_75 گفته است:

دیروز 5 میلیون تومن دادم آخرین مدل cpu یعنی Core i7 4790k خریدم و الان بازم این مشکل پیش اومد!!!!!

20211216_153125.jpg

دیگه نمیدونم مشکل از چی هست موند یه رم ها اونم با یه مورد جایگزین دیگه تست کن

ولی جدا از مشکلات حیف اون 5 ملیون که برای 4790k خرج کرین        میتونستین کلا به نسل 10 و ddr4 ارتقا بدین

لینک به دیدگاه

۱۱ دقیقه قبل، hormozan گفته است:

سلام . من قبلا این مشکل رو داشتم ، اول به cpu شک داشتم، حتی برای تست یک cpu نو خریدم . بعدا مشخص شد اشکال از رم بوده ...

هرچند که عجیب و بعید هست از رم باشه ولی درسته احتمال اینکه از رم هم باشه هست ولی ایشون میگن که رم رو تست کردن

۱ ساعت قبل، Navid_75 گفته است:

ولی کاش شما 5تومت دادی واسه این cpu این هزینه رو واسه یه باندل بروز تر انجام میدادید چون سری k هم گرفتید از کجا معلوم اورکلاک غیر اصولی نشده باشه

البته نظر شخصیه بنده اینه دیگه ارزش نداره این واسه این باندل های قدیمی پول خرج کنید

حالا اگر در دسترستون هست یک رم جدید واسه تست بندازید ببینید مشکلتون حل میشه ولی ترجیحا نخرید و فقظ واسه تست بندازید از دوستی آشنایی بگیرید

6 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است:

دیگه نمیدونم مشکل از چی هست موند یه رم ها اونم با یه مورد جایگزین دیگه تست کن

ولی جدا از مشکلات حیف اون 5 ملیون که برای 4790k خرج کرین        میتونستین کلا به نسل 10 و ddr4 ارتقا بدین

دقیقا میشد یک شش هسته ای نسل 9 گرفت با 5500 دست دومش رو میشه کمتر هم گیر آورد

حالا کاریه که شده

میتونن همینم یه استفاده خوبی ازش بکنن

لینک به دیدگاه

۱۹ دقیقه قبل، mammadshadow۹۳ گفته است:

هرچند که عجیب و بعید هست از رم باشه ولی درسته احتمال اینکه از رم هم باشه هست ولی ایشون میگن که رم رو تست کردن

منم هم رم ها رو تست کرده بودم و پاس هم شدن ولی مثل اینکه با برد من سازگار نبودن ...

لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، hormozan گفته است:

منم هم رم ها رو تست کرده بودم و پاس هم شدن ولی مثل اینکه با برد من سازگار نبودن ...

آخه این نوع ناسازگاری از رم بعید و عجیب به نظر میرسه ولی بازم ممکنه

منم زیاد رم ناسازگار داشتم ولی این شکلی نبوده و غالبا کراش بوده فقط

بعضی وقتا هم روشن نشدن سیستم و نبود تصویر ولی بعد از چند بار ریستارت سیستم تصویر داده و بعد از بالا اومدن کوچکترین مشکلی نداشته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...