رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید کارت صدا یا DAC

arvin_393
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود به دوستان عزیز

یه هدفون audio technica msr7  دارم که رو پی سی استفادش میکنم

مادربورد ایسوس x570-p چیپ realtek s1200a codec رو داره

میخواستم ببینم برای این هدفون چقدر ارزش داره کارت صدا یا dac بخرم 

و مدلای پیشنهادیتون رو اگه لطف کنید ممنون میشم

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

سلام من مبتدی ام تو این قضیه  ،اما این هدفون 35اهمه ،وبا توجه به مادر بورد و چیپی که روشه،فکر نکنم تغییری احساس کنی با amp/dac جداگونه 

لینک به دیدگاه

نصف ظرفیت هدفون رو هم تا حالا استفاده نکردید 

دک و آمپ استفاده شده بر رروی مادربرد شما خب توان کمی داره و قدرت کافی برای پردازش صدا و بعد تقویت صدا رو برای نمایش تمام ظرفیت هدفون نداره

من خودم مادربرد شما رو داشتم و هم هدفون M50 و چند هدفون برند آدیو تکنیکا

شما کارت صدای اینترنال میخوای یا اکسترنال ؟

اگر بخوام یه چیز سر راست بهت معرفی کنم هم دک هم آمپ با پشتیبانی از MQA بهت Ifi zen dac رو پیشنهاد میکنم

هم دسکتاپه هم یه جورایی پرتابل و کامل هدفونتو درایو میکنه 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، alirezapishraft گفته است:

نصف ظرفیت هدفون رو هم تا حالا استفاده نکردید 

دک و آمپ استفاده شده بر رروی مادربرد شما خب توان کمی داره و قدرت کافی برای پردازش صدا و بعد تقویت صدا رو برای نمایش تمام ظرفیت هدفون نداره

من خودم مادربرد شما رو داشتم و هم هدفون M50 و چند هدفون برند آدیو تکنیکا

شما کارت صدای اینترنال میخوای یا اکسترنال ؟

اگر بخوام یه چیز سر راست بهت معرفی کنم هم دک هم آمپ با پشتیبانی از MQA بهت Ifi zen dac رو پیشنهاد میکنم

هم دسکتاپه هم یه جورایی پرتابل و کامل هدفونتو درایو میکنه 

ممنون دوست عزیز ،پرتابل رو ترجیح میدم ، شما که تجربه کار رو دارید واقعا در حدی هست که که قابل توجه باشه ؟ ارزش  اینقدر خرج کردن رو داره؟ و این دک ها به گوشی های موبایل هم وصل میشن؟ 

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

۳۱ دقیقه قبل، arvin_۳۹۳ گفته است:

ممنون دوست عزیز ،پرتابل رو ترجیح میدم ، شما که تجربه کار رو دارید واقعا در حدی هست که که قابل توجه باشه ؟ ارزش  اینقدر خرج کردن رو داره؟ و این دک ها به گوشی های موبایل هم وصل میشن؟ 

بله صد درصد

ببنید به فرمت و نوع فرمت موسیقی هم مرتبط هست دقیقا مثل یک فیلم با رزولوشن hd با 4k مسلما کیفیت ها یکی نیست شما باید از نرم افزار هایی استفاده کنید که موسیقی با فرمت flac بهتون تحویل بده که گاها حجم موسیقی به بالای 100mb میرسه یا DSD اگر بتونید پیدا کنید اونا رو دانلود کنید پردازنده دک به راحتی اونو پردازش میکنه

والا ارزش هزینه کردن به خودتون بستگی داره که دوست دارید لذت بیشتری ببرید از شنیدن صدا یا نه همینطور که میدونید بعضی ها برای گرفتن چند فریم بالاتر حاضر هستن میلیونی هزینه کنند شاید در عمل اینقدر تغییر محسوس نباشه اما این دک بسیار حرفه ای در پردازش انواع فرمت های جدید و به روز هست و صد در صد از کارت صدای مادربرد بهتره

این دک که من معرفی کردم هم بله به گوشی متصل میشه ولی پلیر خود گوشی توانایی استفاده حداکثری رو نداره از این دک باید پلیری مثل onyko یا poweramp نصب کنید

لینک به دیدگاه

به نام خدا

ارزش خرید امپ / دک برای شما 0 هست.

اولا که هدفون خیلی گرونی ندارین پس ذاتا خرید امپ و دک هزینه اضافه هست.

دوما که همین پول رو بذارین مادربرد بگیرین هم صدای بهتری دریافت میکنین و هم هزار تا چیز دیگه تون ارتقا پیدا میکنه.

لینک به دیدگاه

دنبال جواب این سوالتون تو فروم های حرفه ایی صدای خارجی باشید چون اصولا هنوز داخل ایران عموم کاربران در زمینه ی صدا و هایفای ورود جدی نکردند و جز معدود نفراتی که تجربه تحهیزات هایفای دارند که البته حضورشون هم انچنان تو فروم های ایرانی پررنگ نیست مابقی صرفا از روی شنیده ها و تصوراتشون از دنیای تجهیزات هایفای و صدا صحبت میکنند و نظر میدن و جز گمراهی برای شما چیزی در بر نداره.

لینک به دیدگاه

۳۹ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

به نام خدا

ارزش خرید امپ / دک برای شما 0 هست.

اولا که هدفون خیلی گرونی ندارین پس ذاتا خرید امپ و دک هزینه اضافه هست.

دوما که همین پول رو بذارین مادربرد بگیرین هم صدای بهتری دریافت میکنین و هم هزار تا چیز دیگه تون ارتقا پیدا میکنه.

سلام استاد شما بزرگ ما هستید اما اجازه بدید ما هم نظرمون رو بیان کنیم

یعنی هر کسی غیر از شما میگفت جای بحث نداشت اما شما اینطوری میگید من واقعا شوکه شدم

هدفون ایشون فوق حرفه ای نیست اما خیلی ها همین هدفون که الان بالای 200 دلار قیمتشه رو ندارند و با این که حرف شما روی چشم ما جاداره اما اجازه بدید قبول نکنم چون خودم تجربه کردم هم مادربرد پرچمدار ایسوس داشتم که تاپیک فروشش هم هست اگر انجمن پاک نکرده باشه هم همین هدفون و چند تا از برند Audio tecnica 

حتی اگر از لحاظ کیفیت صدا تغییری نداشته باشه که داره به علت داشتن آمپلی فایر قدرتمند اگر شما آخرین مدل مادربرد هم بگیرید بازم حداقل دو برابر قدرت صدا افزایش پیدا میکنه  که لذت شنیدن موسیقی رو بیشتر میکنه و میتونید حداکثر استفاده رو از درایو های هدفون ببرید 

و ازتون خواهش میکنم به من شاگرد کوچیک بگید چه هدفونی لیاقت خرید دک و آمپ رو داره با کمترین بودجه؟

7 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است:

دنبال جواب این سوالتون تو فروم های حرفه ایی صدای خارجی باشید چون اصولا هنوز داخل ایران عموم کاربران در زمینه ی صدا و هایفای ورود جدی نکردند و جز معدود نفراتی که تجربه تحهیزات هایفای دارند که البته حضورشون هم انچنان تو فروم های ایرانی پررنگ نیست مابقی صرفا از روی شنیده ها و تصوراتشون از دنیای تجهیزات هایفای و صدا صحبت میکنند و نظر میدن و جز گمراهی برای شما چیزی در بر نداره.

سلام .

من خودم چندین بار از شما راهنمایی گرفتم در مبحث صدا هدفون و خرید آمپ و شما محبت کردید منو راهنمایی کردید پس من شاگرد شما خودمو میدونم

جسارت منو ببخشید ولی من خودم همین الان هم هدفون ایشون رو دارم و چند هدفون از برند Audio tecnica هم چند پلیر و دک و آمپ ifi cowon و  fiio هم مادربرد پرچمدار ایسوس یعنی میفرمایید حرفای من گمراه کننده است؟

یا اگر حرفام اشتباهه شما خودتون که یکی از افراد حرفه ای دارای ستاپ قدرتمند که عکس هاشو هر از چند گاه میذارید میدونم

به من علاقمند به دنیای صدا بگید کجا رو اشتباه میکنم؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، alirezapishraft گفته است:

یعنی هر کسی غیر از شما میگفت جای بحث نداشت اما شما اینطوری میگید من واقعا شوکه شدم

هدفون ایشون فوق حرفه ای نیست اما خیلی ها همین هدفون که الان بالای 200 دلار قیمتشه رو ندارند و با این که حرف شما روی چشم ما جاداره اما اجازه بدید قبول نکنم چون خودم تجربه کردم هم مادربرد پرچمدار ایسوس داشتم که تاپیک فروشش هم هست اگر انجمن پاک نکرده باشه هم همین هدفون و چند تا از برند Audio tecnica 

حتی اگر از لحاظ کیفیت صدا تغییری نداشته باشه که داره به علت داشتن آمپلی فایر قدرتمند اگر شما آخرین مدل مادربرد هم بگیرید بازم حداقل دو برابر قدرت صدا افزایش پیدا میکنه  که لذت شنیدن موسیقی رو بیشتر میکنه و میتونید حداکثر استفاده رو از درایو های هدفون ببرید 

و ازتون خواهش میکنم به من شاگرد کوچیک بگید چه هدفونی لیاقت خرید دک و آمپ رو داره با کمترین بودجه؟

سلام .

من خودم چندین بار از شما راهنمایی گرفتم در مبحث صدا هدفون و خرید آمپ و شما محبت کردید منو راهنمایی کردید پس من شاگرد شما خودمو میدونم

جسارت منو ببخشید ولی من خودم همین الان هم هدفون ایشون رو دارم و چند هدفون از برند Audio tecnica هم چند پلیر و دک و آمپ ifi cowon و  fiio هم مادربرد پرچمدار ایسوس یعنی میفرمایید حرفای من گمراه کننده است؟

یا اگر حرفام اشتباهه شما خودتون که یکی از افراد حرفه ای دارای ستاپ قدرتمند که عکس هاشو هر از چند گاه میذارید میدونم

به من علاقمند به دنیای صدا بگید کجا رو اشتباه میکنم؟

ببینید یه بحث درایو شدن هدفون هست که خب این موضوع اهمیت زیادی نداره امپ ۵۰۰ هزار تومنی داریم که میتونه یه هدفون ۲۵۰ اهمی رو درایو کنه ،امپ ۲۰ میلیون تومنی هم داریم که میتونه، اگر فقط بحث درایو کردن مطرح باشه. پس ما پول پای دک امپ نمیدیم که صرفا هدفونمون رو کامل درایو کنیم.

هدف از خرید دک امپ تجربه صدایی با رزولوشن بالاتر و دقیقتر،ساند استیج وسیعتر،صدایی تمیز تر، حذف نویزها و بازتولید دقیقتر و کاملتر فرکانس ها و... رسیدن به جنس صدای مورد نظر و سلیقمون هست.

بنده با توجه به شغلم تمام مادربرد های های اند بازار رو تست کردم و همینطور از روی علاقه شخصیم تجهیزات هایفای زیادی رو هم تست کردم، بهترین کارت صداهای ممکن روی گرانترین مادربردهای بازار هم در برابر ارزانترین دک امپ های هایفای بازار در زمینه موسیقی هیچ حرفی برای گفتن ندارند.

هدفون MSR7 جای خود دارد. هدفون های ارزان قیمت در حد یک میلیون الی ۲ میلیون تومان رو هم اگر با دک امپ خوب تست کنید تفاوت چشمگیری رو شاهد خواهید بود. MSR7 هدفونی هست که لیاقت بهترین دک امپ ها رو داره و پتانسیل بسیار خوبی برای نشان دادن قدرت دک امپ های حتی های اند بازار رو داره.

دقت کنید منظورم اعداد و ارقام نیست، منظورم مهندسی ساخت هدفون هست وگرنه که اول حرفم گفتم با امپ ۵۰۰ هزار تومنی هم میشه هدفون ۲۵۰ اهمی ۲۰ میلیون تومنی رو هم درایو کرد.

ضمنا دلیل اینکه از دک امپ خوب اکثرا نتیجه خوب نمیگیرند دوستان این هست که اکثرا سوار بنز اخرین مدل میشن همون بنزینی رو میزنن که قبلا توی پرایدشون میزدن. اون بنزین توی پراید خوب کار میکرده ولی توی بنزشون چیزی جز بد کارکردن و خرابی موتور براشون نداره. دک امپ خوب اگر میگیرید باید دور MP3 رو خط بکشید، سراغ فایلهای لاسلس مثل FLAC و DSD اورجینال باید برید و تغذیه درست به امپ و دکتون برسونید تا تفاوت رو شاهد باشید.

ضمنا صحبتم در پست اول بی احترامی به دوستان نبود و طرف صحبتم خودم هم بودم برای همین در ابتدا اظهار نظری هم نکردم، بنده خودم هم تو دنیای هایفای واقعا یکی از بی تجربه ترین ها هستم، اما واقعیت این هست که فروم های خارجی واقعا بهترین مرجع برای پیدا کردن سوالات در زمینه هایفای هستند و همونطور که دیدید پست های دوستان تو این تاپیک واقعا ضد و نقیض بودند و صاحب تاپیک رو حسابی سردرگم میکردند.

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است:

ضمنا دلیل اینکه از دک امپ خوب اکثرا نتیجه خوب نمیگیرند دوستان این هست که اکثرا سوار بنز اخرین مدل میشن همون بنزینی رو میزنن که قبلا توی پرایدشون میزدن. اون بنزین توی پراید خوب کار میکرده ولی توی بنزشون چیزی جز بد کارکردن و خرابی موتور براشون نداره. دک امپ خوب اگر میگیرید باید دور MP3 رو خط بکشید، سراغ فایلهای لاسلس مثل FLAC و DSD اورجینال باید برید و تغذیه درست به امپ و دکتون برسونید تا تفاوت رو شاهد باشید.

آخه دقیقا من هم همین حرفا رو زدم شاید پست منو ندیدید منم گفتم دک و آمپ صرف داشتنش مهم نیست باید علاوه بر هدفون حرفه ای یا نیمه حرفه ای حداقل فرمت موسیقی مناسب با کیفیت بالا Flac یا اکانت Master اپ Tidal هم داشته باشید تا بتونید از تمام ظرفیت ستاپ استفاده کنید.

بازم ممنون ازتون چیز یاد میگیریم🙏

لینک به دیدگاه

این رو‌ هم بگم، در زمینه‌ هایفای تا وقتی گوش های تربیت شده ی خوبی نداشته باشید تشخیص تفاوت هدفون ها و دک امپ ها سخت هست و شاید بعضا تفاوتی هم شاهد نباشید، اما زمانی که گوش های خودتون رو درست تربیت کنید به یکباره تفاوت ها از امپی به امپ دیگه و از دکی به‌ دک دیگه زمین تا اسمون میشه....

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، alirezapishraft گفته است:

من نگفتم این هدفون ارزش خرید امپ / دک نداره.

من خودم شخصا برای هدفون 6 میلیونی به اصطلاح گیمینگ خودم 12 میلیون هزینه کردم برای خرید امپ و دک ( که البته دلایل خاص خودم رو دارم) در صورتی که عمدتا برای هدفون های استودیویی آدم سراغ آمپ و دک میره.

بله بدیهتا شما بهترین مادربرد هم داشته باشین کیفیت صداش به اندازه یه امپ / دک اکسترنال حتی رده اقتصادیش نمیرسه ولی به چه قیمتی؟

ایشون الان یکی از ارزون ترین مادردبرد های بازار رو دارن با چیپ صوتی معمولی

لذا در این شرایط به جای اینکه آدم بیاد کلی هزینه کنه برای خرید امپ و دک میاد همون هزینه رو میذاره روی مادربرد اینطوری هم صدای خیلی با کیفیت تری دریافت میکنه هم از جوانب دیگه سود برده درسته اگر مقایسه فقط و فقط کیفیت صدا باشه خرید امپ و دک بسیار تجربه بهتری هست ولی وقتی همه جوانب رو درنظر میگیریم ما اینجا داریم دنیایی از امکانات رو همراه با مادربرد دریافت میکنیم بعلاوه کیفیت صوتی خیلی بهتر

پس به خاطر همین موضوع میگم امپ و دک در شرایط فعلی براشون ارزش خرید نداره.

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در اخر برای صاحب تاپیک صرفا اگر نظر شخصیم رو بخوام بگم، اگر میخواید هزینه معقولی انجام بدید که در برابرش نتیجه خوبی دریافت کنید برای استفاده ایستگاهی دک zen dac و برای استفاده پرتابل ifi nano رو پیشنهاد میدم، پلیر هم پلیرهای کمپانی فیو در رده اقتصادی هم عملکردی عالی دارند. به فکر درایو شدن هدفونتون هم نباشید که اصولا هدفون شما مشکل درایو شدن نداره ،البته که دک امپ های پرتابل امروزی موجود در بازار حتی نمونه های پرتابلشون مثل موجو و نانو که در حد و اندازه یه کارت بانکی هستند انقدر قدرتمند شدند که هدفون های فول سایز گرسنه هم دیگه مشکلشون درایو شدن نیست بلکه‌ صرفا نیاز سورس با کیفیت هست تا خودشون رو بهتر نشون بدن.

لینک به دیدگاه

۱۹ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

من نگفتم این هدفون ارزش خرید امپ / دک نداره.

من خودم شخصا برای هدفون 6 میلیونی به اصطلاح گیمینگ خودم 12 میلیون هزینه کردم برای خرید امپ و دک ( که البته دلایل خاص خودم رو دارم) در صورتی که عمدتا برای هدفون های استودیویی آدم سراغ آمپ و دک میره.

بله بدیهتا شما بهترین مادربرد هم داشته باشین کیفیت صداش به اندازه یه امپ / دک اکسترنال حتی رده اقتصادیش نمیرسه ولی به چه قیمتی؟

ایشون الان یکی از ارزون ترین مادردبرد های بازار رو دارن با چیپ صوتی معمولی

لذا در این شرایط به جای اینکه آدم بیاد کلی هزینه کنه برای خرید امپ و دک میاد همون هزینه رو میذاره روی مادربرد اینطوری هم صدای خیلی با کیفیت تری دریافت میکنه هم از جوانب دیگه سود برده درسته اگر مقایسه فقط و فقط کیفیت صدا باشه خرید امپ و دک بسیار تجربه بهتری هست ولی وقتی همه جوانب رو درنظر میگیریم ما اینجا داریم دنیایی از امکانات رو همراه با مادربرد دریافت میکنیم بعلاوه کیفیت صوتی خیلی بهتر

پس به خاطر همین موضوع میگم امپ و دک در شرایط فعلی براشون ارزش خرید نداره.

مطمعن هستید؟!!!

الان مادربردی که بخواد دک و آمپ داشته ایشون بخواد بخره مدل ASUS ROG CROSSHAIR VIII HERO X570 هستش یا در همین سطح از برند Msi که حدود 20 میلیون قیمتشه این چه کاریه آخه ایشون مادبرد با چیپست X570 دارند هر پردازنده ای که برای این چیپست بیاد روی اینم کار میده و همینطور که  خودتون گفتید بالاترین مادربرد ها هم مثل یه دک و امپ مستقل عمل نمیکنه حتی نصف قدرتش هم نداره حالا ایشون اگر مادربرد A320 داشت میشد این پیشنهاد رو داد ولی x570 دارند صرفا برای صدا برند 20 میلیون پول مادربرد بدند که میشه 4 تا دک و آمپ خرید با این پول !

بعد آمپ رو میتونند به گوشی وصل کنند با خودشون ببرن جایی ولی مادربرد نمیشه که

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...