رفتن به مطلب

مشکل کرش کردن کارت گرافیک ۳۰۷۰ تاف گیمینگ ایسوز مدل اورکلاک شرکتی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من یه کارت گرافیک ۳۰۷۰ ایسوز مدل تاف گیمینگ خریدم که توسط شرکت سازنده اورکلاک شده. تمام سیستم از کیس گرفته تا مادربورد و رم و پاور همه چی نو هست. همه قطعات سیستم رو هم قبل از وصل کردن کارت گرافیک اسمبل کرده بودم و با ویندوز ۱۱ مشکلی نداشتم تا این که کارت گرافیکم رسید و رو سیستم نصبش کردم اولین بازی که اجراش کردم وارزون بود که با اف پی اس بالا و بدون لگ اجرا شد ولی بعد از ۱۰ دقیقه بازی کرش کرد. چند بار این اتفاق تکرار شد و من با افتربرنر چک کردم نهایت دمای کارت گرافیک زیر ۶۰ بود و هیچ وقت بالای ۶۰ نرفت بعد نرم افزار فیور مارکو نصب کردم که توی اون تست دما رفت تا ۶۷ بعد سریع اومد پایین تا ۶۴ و بعد ثابت ادامه داد. چند دقیقه اینجوری پیش رفت تا این که کرش کرد. یه بازی دیگه هم نصب کردم که اونم بعد از چند دقیقه کرش کرد. با افتربرنر آندرکلاک هم کردم ولی فایده ای نداشت. اول فک کردم مشکل از پاوره چون پاورم ۶۵۰ گلد گرین بود به خاطر همین عوضش کردم یه دونه ۸۵۰ پلات خریدم ولی باز حل نشد. بعد ویندوز رو عوض کردم کل هاردو موقع پارتیشن بندی فرمت کردم از اول پارتیشن بندی کردم ویندوز ۱۰ نصب کردم ولی بازم مشکل حل نشد. اینم بگم که همه درایورها و ویندوز آپدیت بودن و هیچ گونه اورهیتی در هیچ قطعه ای دیده نمیشد. کلا کیس من خیلی خنکه با ۵ تا فن و کولر پردازنده هم خیلی قویه و دمای پردازنده کلا تا به حال بالای ۵۰ نرفته. درایور آخری رو هم پاک کردم یکی مونده به آخری رو نصب کردم ولی بازم حل نشد. نمیدونم چه مرگشه این کارت گرافیک اعصابمو خراب کرده. ممکنه چیپست کارت گرافیک مشکل داشته باشه؟ اینم بگم موقعی که کرش میکنه ارور نمیده فقط میپره تو دسکتاپ فقط تو وار ون ارور میده که عکسشو گذاشتم. اگه چند بار این داستان تکرار بشه کلا سیستم فریز میشه و باید دستی ریست کنم.

با oc scanner توی افتر برنر هم تست گرفتم جواب تست این بود که نتایج تست استیبل نیست the results are unstable

مشخصات سیستم من اینه:

مادربرد z590p

۱۶ گیگ رم کینگ مکس ۳۰۰۰ سی ال ۱۶ دوال چنل

پاور ۸۵۰ گرین پلات

پردازنده i5 11400

چند تا راه حل تو نت پیدا کردم که هنوز انجام ندادم. یکیش این بود که دو تا کابل از پاور به کارت گرافیک وصل کنم یکی دیگه این که کارت گرافیکو از پورت pci4 وردارم بذارم رو پورت pci3. نمیدونم اینا جواب میده یا نه فعلا کارت گرافیکو فرستادم گارانتی یکی دو روز دیگه برمیگرده

20211209_150426.jpg

لینک به دیدگاه

سلام رفیق

منم موقع وارزون این ارور رو بهم میده!

فکر میکنم بیشتر بخاطر نت هست

من یکبار از دوباره کل وارزون رو دانلود کردم و مشکل حل شد

حالا اینکه میگید تو بازی دیگه ای هم کرش کرد رو نمیدونم

error.jpg

لینک به دیدگاه

بعید میدونم سخت افزاری باشه

جسارتا اخرین نسخه دایور رو نصب دارین ؟

لینک به دیدگاه

غیر از مشکل نت، اینطور کرش کردن میتونه مشکل از رم سیستم هم باشه.

اصولا کرش های نرم افزاری مشکلات نرم افزاری دارند تا مشکلات سخت افزاری. سیستم تست 3D Mark Time Spy رو میتونه تا آخرش بره؟

لینک به دیدگاه

سلام مورد اول اینکه رم شما از بدترین برند های رم در بازار می‌باشد مورد بعدی برای تست گرافیک از نرم افزار 3d mark استفاده کنید اگه تست را کامل انجام داد و کراش نکرد کارت سالم هست . یه سری باز آفلاین هم تست کنید . 

لینک به دیدگاه

مشکل از بازی بود که تو آپدیت دیروز درستش کردن

منم جایی خوندم که بخاطر روشن بودن xmp هست اما با خاموش کردنش هم مشکل پابرجا بود 

قطعاتتون سالم هستن خیالتون راحت

Screenshot (606).png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

قبل از زدن تاپیک و اماتور بازی سیستم با 2 تا سیستم عامل و چنتا بازی مختلف تست کنید و تازه بعدشم ببرید روی یک سیستم مجزا دیگه دوستی اشنایی چیزی تست کنید بعد بیاد نظر خواهی کنید اینطوری مشخصا هم مشخص می شه مشکل از کدوم قطعه یا نرم افزار هست

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، DAVID SUN گفته است:

سلام رفیق

منم موقع وارزون این ارور رو بهم میده!

فکر میکنم بیشتر بخاطر نت هست

من یکبار از دوباره کل وارزون رو دانلود کردم و مشکل حل شد

حالا اینکه میگید تو بازی دیگه ای هم کرش کرد رو نمیدونم

error.jpg

سلام. منم حذف کردم دوباره نصب کردم حل نشد

6 ساعت قبل، zen گفته است:

سلام مورد اول اینکه رم شما از بدترین برند های رم در بازار می‌باشد مورد بعدی برای تست گرافیک از نرم افزار 3d mark استفاده کنید اگه تست را کامل انجام داد و کراش نکرد کارت سالم هست . یه سری باز آفلاین هم تست کنید . 

بازی آفلاین هم تست کردم کرش کرد

12 ساعت قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است:

بعید میدونم سخت افزاری باشه

جسارتا اخرین نسخه دایور رو نصب دارین ؟

بله آخرین نسخه هست

34 دقیقه قبل، slash_slash گفته است:

قبل از زدن تاپیک و اماتور بازی سیستم با 2 تا سیستم عامل و چنتا بازی مختلف تست کنید و تازه بعدشم ببرید روی یک سیستم مجزا دیگه دوستی اشنایی چیزی تست کنید بعد بیاد نظر خواهی کنید اینطوری مشخصا هم مشخص می شه مشکل از کدوم قطعه یا نرم افزار هست

عزیزم متنی که نوشتمو کامل نخوندی ظاهرا با چند تا بازی مختلف تست کردم با ویندوز ۱۱ و ۱۰ تست کردم کلا پارتیشنای سیستمو فرمت کردم دوباره ویندوز نصب کردم مشکل حل نشد. رو سیستم دیگه هم دادم تست کنن هنوز خبرشو بهم ندادن

6 ساعت قبل، zen گفته است:

ترسم از همینه که رم ایراد داشته باشه ولی ارور صفحه آبی ندارم فقط از بازی میپره بیرون تا جایی که تو نت گشتم دیدم میگفتن رم اگر مشکل داشته باشه ارور صفحه آبی میده. 3d mark رو تست نکردم تست میکنم ببینم چی میشه. ولی بازی های آفلاینو تست کردم کرش کرد

48 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

مشکل از بازی بود که تو آپدیت دیروز درستش کردن

منم جایی خوندم که بخاطر روشن بودن xmp هست اما با خاموش کردنش هم مشکل پابرجا بود 

قطعاتتون سالم هستن خیالتون راحت

Screenshot (606).png

مشکل من فقط این یه دونه بازی نبود تو بازی های دیگه هم کرش میکنه تو تست فیور مارک هم کرش میکنه

12 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

غیر از مشکل نت، اینطور کرش کردن میتونه مشکل از رم سیستم هم باشه.

اصولا کرش های نرم افزاری مشکلات نرم افزاری دارند تا مشکلات سخت افزاری. سیستم تست 3D Mark Time Spy رو میتونه تا آخرش بره؟

ممنون از راهنماییتون. هنوز توی 3d mark تست نکردم. حتما تست میکنم

لینک به دیدگاه

این 3070 مدل LHR هست؟

اگر LHR نیست و از این قدیمی هاست، فرکانس Memory رو کاهش بدین ببینین مشکل برطرف میشه یا نه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

عزیزم متنی که نوشتمو کامل نخوندی ظاهرا با چند تا بازی مختلف تست کردم با ویندوز ۱۱ و ۱۰ تست کردم کلا پارتیشنای سیستمو فرمت کردم دوباره ویندوز نصب کردم مشکل حل نشد. رو سیستم دیگه هم دادم تست کنن هنوز خبرشو بهم ندادن

بالاخره متوجه نشدم اگر درست نشده و با بازی های دیگه هم مشکل دارید تنها راحش اینکه ببرید روی یک سیستم دیگه که طرف مطمئنه سیستمش سالمه تستش کنید حتی دوستی ندارید ببرید یک کامپیوتری یا حتی نمایندگی گارانتی های ایسوس به هزینه خودتون بدید تستش کنن اگر مشکل داشته باشه می تونید بدید دست کسایی که می برن دوبی گارانتی تعویضش می کنن براتونن یا دست اشنایی کسی بدید ایسوس گارانتی جهانی بدون فاکتور داره که اکثرا ندارن و حداقل از این بابت خیالتون راحته

تا اون زمان هم پاور لیمیت کم کنید بایوس بذارید پرفورمنس مد فرکانس هسته با مموری هم کاهش بدید شاید با این کار دیگه کرش نکنه

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

این 3070 مدل LHR هست؟

اگر LHR نیست و از این قدیمی هاست، فرکانس Memory رو کاهش بدین ببینین مشکل برطرف میشه یا نه.

ال اچ آره. فرکانسو کم کردم ولی حل نشد

3 ساعت قبل، slash_slash گفته است:

بالاخره متوجه نشدم اگر درست نشده و با بازی های دیگه هم مشکل دارید تنها راحش اینکه ببرید روی یک سیستم دیگه که طرف مطمئنه سیستمش سالمه تستش کنید حتی دوستی ندارید ببرید یک کامپیوتری یا حتی نمایندگی گارانتی های ایسوس به هزینه خودتون بدید تستش کنن اگر مشکل داشته باشه می تونید بدید دست کسایی که می برن دوبی گارانتی تعویضش می کنن براتونن یا دست اشنایی کسی بدید ایسوس گارانتی جهانی بدون فاکتور داره که اکثرا ندارن و حداقل از این بابت خیالتون راحته

تا اون زمان هم پاور لیمیت کم کنید بایوس بذارید پرفورمنس مد فرکانس هسته با مموری هم کاهش بدید شاید با این کار دیگه کرش نکنه

فعلا دادم گارانتی تستش کنن تا یکی دو روز دیگه نتیجش معلوم میشه ولی نمیدونم اونا اصلا سر در میارن از این چیزا یا نه. گارانتی حامی بوده 

لینک به دیدگاه

وقت بخیر عزیز با ویندوز 10 تست کن احتمال زیاد از ویندوز 11 باشه

من هم درگیر این اتفاقات هستم از وقتی که 11 نصب کردم بازی ها اجرا نمیشه اما cpu  100درصد مشغوله میرم میبینم تو تسک منیجر در حال اجراست ولی هیچ خبری از خودش نیست از بازی خارج میشم فریم شمار انودیا گوشه مانیتور میمونه

RDR2 رو اجرا میکنم 10 دیقه دیگه میاد بالا بعد 5دیقه از بازی میپره تو نرم افزار هم همین طوره بعد 5 دیقه کار با فتوشاپ کاملا فریز میشه حتی از تسک منیجر هم بسته نمیشه باید ریستارت کنی و کلی مسئله دیگه

اینارو گفتم که اول شکت به نرم افزارت بره نه سخت افزارت

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، milad-over گفته است:

وقت بخیر عزیز با ویندوز 10 تست کن احتمال زیاد از ویندوز 11 باشه

من هم درگیر این اتفاقات هستم از وقتی که 11 نصب کردم بازی ها اجرا نمیشه اما cpu  100درصد مشغوله میرم میبینم تو تسک منیجر در حال اجراست ولی هیچ خبری از خودش نیست از بازی خارج میشم فریم شمار انودیا گوشه مانیتور میمونه

RDR2 رو اجرا میکنم 10 دیقه دیگه میاد بالا بعد 5دیقه از بازی میپره تو نرم افزار هم همین طوره بعد 5 دیقه کار با فتوشاپ کاملا فریز میشه حتی از تسک منیجر هم بسته نمیشه باید ریستارت کنی و کلی مسئله دیگه

اینارو گفتم که اول شکت به نرم افزارت بره نه سخت افزارت

ممنون از راهنماییت ولی ویندوز عوض کردم مشکل حل نشد کلا پارتیشن بندی رو پاک کردم کل هاردو فرمت کردم ویندوز نصب کردم بازم حل نشد درایورها و هم همش اوکی بود ولی نمیدنم چه مرگشه. خودم دو تا احتمال میدم یکی این که رم ایراد داشته باشه یکی هم این که خود کارت گرافیک مشکل داشته باشه و الا همه راه های نرم افزاری رو رفتم

لینک به دیدگاه

رم با برنامه memtest86 تست کنید ، ببینید هاردم سلامتش 100 درصد هست

لینک به دیدگاه

دوستان کارت فرستاده گارانتی صبر کنید بیاد تست کنه اگه درست نشده بود راه حل های دیگه رو جلو پاش بزارید

لینک به دیدگاه

۲۱ ساعت قبل، slash_slash گفته است:

از این به بعد هر کس خواست تاپیک بزنه بگیم بیاد از شما اجازه کتبی بگیره 

• لایک 10
  • حالم خوب شد 5
لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

ممنون از راهنماییت ولی ویندوز عوض کردم مشکل حل نشد کلا پارتیشن بندی رو پاک کردم کل هاردو فرمت کردم ویندوز نصب کردم بازم حل نشد درایورها و هم همش اوکی بود ولی نمیدنم چه مرگشه. خودم دو تا احتمال میدم یکی این که رم ایراد داشته باشه یکی هم این که خود کارت گرافیک مشکل داشته باشه و الا همه راه های نرم افزاری رو رفتم

من رم آسگارد داشتم رو مادربرد گیگابایت Z370 که این مشکل داشت شکمون به گرافیک رفت ولی بعد متوجه شدیم عدم همخوانی رم با مادربرده فقط رم هارو تعویض کردم

ان شاالله که مشکلت جزیی باشه و زودتر برطرف شه

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

رم با برنامه memtest86 تست کنید ، ببینید هاردم سلامتش 100 درصد هست

ممنون حتما تست میکنم. هارد رو چطور باید تست کنم؟

5 ساعت قبل، milad-over گفته است:

من رم آسگارد داشتم رو مادربرد گیگابایت Z370 که این مشکل داشت شکمون به گرافیک رفت ولی بعد متوجه شدیم عدم همخوانی رم با مادربرده فقط رم هارو تعویض کردم

ان شاالله که مشکلت جزیی باشه و زودتر برطرف شه

منم این احتمالو میدم که رم ایراد داشته باشه حالا با این نرم افزار memtest یه تست میکنم ببینم چی میشه

اینم بگم که رم ها رو تو جفت اسلاتی که دورتر از سی پی یو هستن وصل کردم. ممکنه این کار مشکلی ایجاد کنه تو عملکرد رمها؟!

فقط یه سوال وقتی میخوام با memtest تست بگیرم کارت گرافیک باید وصل باشه به سیستم یا فرقی نداره؟ الان دام تست میگیرم ولی کارت گرافیک رو سیستم نیست

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

منم این احتمالو میدم که رم ایراد داشته باشه حالا با این نرم افزار memtest یه تست میکنم ببینم چی میشه

اینم بگم که رم ها رو تو جفت اسلاتی که دورتر از سی پی یو هستن وصل کردم. ممکنه این کار مشکلی ایجاد کنه تو عملکرد رمها؟!

فقط یه سوال وقتی میخوام با memtest تست بگیرم کارت گرافیک باید وصل باشه به سیستم یا فرقی نداره؟ الان دام تست میگیرم ولی کارت گرافیک رو سیستم نیست

سلام. نیازی به گرافیک نیست. فقط هر رم رو جداگانه تست کن.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، pedi9004 گفته است:

سلام. نیازی به گرافیک نیست. فقط هر رم رو جداگانه با تنظیمات دیفالت memtest تست گرفتم دو ساعت و نیم تقریبا طول کشید و هیچ اروری هم نداد. ظاهرا رم مشکلی نداره

هر دو تا رم رو سیستم بود تست گرفتم تقریبا دو ساعت و نیم طول کشید مشکلی نداشت. حالا حتما باید جدا هر کودومو تست کنم؟ کولرم اومده روی رمها رو گرفته جدا تست کردنش شاید دردسر بشه.

ویرایش شده توسط ahmadbararian
لینک به دیدگاه

سلام Xmp profile اگر فعاله غیر فعالش کن ببیید اررو از بین میره البته طبق تجربه مشکلت نرم افزاریه و ربطی به سلامت گرافیکت نداره و نهایت رمت ممکنه مشکل باشه

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، The Tech سعید جولا گفته است:

سلام Xmp profile اگر فعاله غیر فعالش کن ببیید اررو از بین میره البته طبق تجربه مشکلت نرم افزاریه و ربطی به سلامت گرافیکت نداره و نهایت رمت ممکنه مشکل باشه

سلام. ممنون از راهنماییتون. الان نگاه کردم تا به حال فعال بوده. حالا غیر فعال میکنم بعد تست میکنم ببینم چطور میشه

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان الان به یه چیز عجیب برخوردم. مادر بورد من بایوسی که روش نصبه ورژن ۱۰۱۷ هست ولی تو سایت ایسوز آخرین ورژن ۱۲۰۳ هست و جالبتر این که تاریخ ریلیز ورژن ۱۰۱۷ بعد از ورژن ۱۲۰۳ هست ولی هیچ جا من فایل این بایوس خودم رو نمیتونم پیدا کنم تو خود سایت اصلی اصلا چنین ورژنی نیست! اینو بگم که قبل از این که مادربورد و سی پی یو به دستم برسه فروشنده سی پی یو و اس اس دی رو برام روی مادربورد نصب کرد و ویندوز ۱۰ رو هم نصب کرد رو سیستمولی این بایوس واقعا عجیبه برام

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۹/۲۵ در 16:05، ahmadbararian گفته است:

من با این نرم افزار و چند نرم افزار دیگه تست کردم رم هارو اوکی میداد تا اینکه گرافیک دادم دوستم رو سیستم خودش تست کرد مشکلی نبود بعد رم های اون رو سیستم من تست کردیم که مشکل رفع شد

بعد از رو ساپورت رم مادربرد رم مناسبش گرفتم مشکل حل شد

آپدیت درایور و بایوس هم انجام بده

19 ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

سلام. ممنون از راهنماییتون. الان نگاه کردم تا به حال فعال بوده. حالا غیر فعال میکنم بعد تست میکنم ببینم چطور میشه

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان الان به یه چیز عجیب برخوردم. مادر بورد من بایوسی که روش نصبه ورژن ۱۰۱۷ هست ولی تو سایت ایسوز آخرین ورژن ۱۲۰۳ هست و جالبتر این که تاریخ ریلیز ورژن ۱۰۱۷ بعد از ورژن ۱۲۰۳ هست ولی هیچ جا من فایل این بایوس خودم رو نمیتونم پیدا کنم تو خود سایت اصلی اصلا چنین ورژنی نیست! اینو بگم که قبل از این که مادربورد و سی پی یو به دستم برسه فروشنده سی پی یو و اس اس دی رو برام روی مادربورد نصب کرد و ویندوز ۱۰ رو هم نصب کرد رو سیستمولی این بایوس واقعا عجیبه برام

بعد مدل مادربرد به عبارت VER دقت کن که همراش یه عدد هست

یا با سریال مادربرد تو سایتش جستجو کن

و اینکه رم هارو یک درمیان بندازی تو اسلات یک و سه یا اسلات دو و چهار

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، milad-over گفته است:

من با این نرم افزار و چند نرم افزار دیگه تست کردم رم هارو اوکی میداد تا اینکه گرافیک دادم دوستم رو سیستم خودش تست کرد مشکلی نبود بعد رم های اون رو سیستم من تست کردیم که مشکل رفع شد

من منظور شما رو متوجه نشدم. "از رو ساپورت مادربورد رم مناسبش رو گرفتم" اینو نفهمیدم. منظورتون برند مناسب با مادربورد هست یا مشخصات رم مناسب با مادربورد؟

مادربورد من z590p هست و مشخصات رمم هم اینه:

2x8gb dual channel 3000 mhz cl16

اگه منظورتون مشخصات رم هست این مشخصات رو مادربورد ساپورت میکنه و مشکلی نداره.

و اینکه رم هارو یک درمیان بندازی تو اسلات یک و سه یا اسلات دو و چهار

یکی در میونه

دوست عزیز من دقیق متوجه منظور شما نشدم. "از رو ساپورت رم مادربورد رم مناسب رو گرفتم" اینو نفهمیدم. منظورتون برند رم هست یا مشخصات کلی رم؟ چون مشخصات کلی رم اینه:

2x8gb dual channel 3000 mhz ddr4

این مشخصات رو مادربورد z590p ساپورت میکنه و مشکلی نداره منظورتون رو دقیقتر اگه بگید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، ahmadbararian گفته است:

من منظور شما رو متوجه نشدم. "از رو ساپورت مادربورد رم مناسبش رو گرفتم" اینو نفهمیدم. منظورتون برند مناسب با مادربورد هست یا مشخصات رم مناسب با مادربورد؟

مادربورد من z590p هست و مشخصات رمم هم اینه:

2x8gb dual channel 3000 mhz cl16

اگه منظورتون مشخصات رم هست این مشخصات رو مادربورد ساپورت میکنه و مشکلی نداره.

تو سایت بری مدل مادربوردت رو بزنی اونجا گزینه Specification بزنی مشخصات مادربوردت میاره میتونی لیست رمهایی که با مادربرد همخوانی داره رو دانلود کنی

2.jpg

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...