رفتن به مطلب

به صدا افتادن فن کامپیوتر تازه خریداری شده

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من یک کیس تابستون جمع کردم اولاش اصلا فن صدا نمیداد و کلی حال می کردم

با خودم میگفتم چقدر عالی هستش یه ذره هم صدا نداره سایلنت سایلنت

ولی الان که یکم هوا سرد شده فن کامپیوتر صدا میده... حالا نمیدونم بخاطر 3-4 ماه کارکردن هستش یا سرعتش خود به خود زیاد شده بخاطر گردش زیاد صدا میده؟

البته اطاق سرده گفتم شاید بخاطر سرما روان نمی چرخه؟

دوستان بنظرتون سلامت رو چطوری بررسی کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام فن سی پی یو صدا میده ؟ یا فن داخل کیس ؟ یا فن پاور ؟

لینک به دیدگاه

۲۳ دقیقه قبل، TECHNISAT گفته است:

سلام فن سی پی یو صدا میده ؟ یا فن داخل کیس ؟ یا فن پاور ؟

بله یادم رفت بگم کدوم

البته الان که گفتید با دقت گوش کردن احساس می کنم این صدا از پاور میاد.... و خیلی شک کردم

پاور من green 350 ecco هستش مدل gp 350 a هستش و اصلا خروجی فن رو نمیبینم روش؟

البته چسبیده بالای کیس چون کیس قدیمی دارم... امکان داره مونتاژ کار راه خروجی فن و با چسبودن به بالای کیس کور کرده باشه؟

لینک به دیدگاه

خدای من یعنی شخصی که کیس را منتاژ کرده خروجی یا ورودی هوا که فنش هست را برعکس جمع کرده آقا عکسش را هم بزار ما هم فیض ببریم البته از چیزهایی که گفتید این نتیجه را گرفتم

برای بار چندم در فریوم دوستان قبل از تاپیک گزاشتن مدارک را جور کنید عکس. فیلم. و اینکه مشخصات سیستم یا کالایی که در موردش میخواهید صحبت کنید در این صورت خیلی راحت تر میشه کمک کرد

لینک به دیدگاه

دوستان تصاویر رو براتون گذاشتم اینجا, از کف که بالای cpu هستش هیچ خروج یا نفس کش برای پاور نیست و فقط از پشت داره که اون توری هستش

دوستان لطفا یه راه حل بدید سریع دست به آچار بشم درستش کنم... خدایی نکرده اتفاقی برای پاور بیافته خیلی هزینه ها بالاست 😰

اینم البته اشاره کنم که کیس ام قدیمی هست برای 20 سال پیش و ساختار معکوس اینا نداره و پاور بالا قرار میگیره

باتشکر

one.jpg

two.jpg

@Royal @TECHNISAT

دوستان با تشکر , تصاویر رو گذاشتم که بهتر راهنمایی کنید

ویرایش شده توسط mhmd.1398
لینک به دیدگاه

پاور را بچرخون فنش به سمت پایین باشه

کی این سیستم را برات جمع کرده ؟

لینک به دیدگاه

دیگه سیستم رو روشن نکن

این دیگه چه نابغه ای بوده که اسمبل کرده

این دوتا پیچ به همراه دوتا پیچ بالا که تو عکس معلوم نیست ( کلا 4 تا) باز کن و پاور رو برعکس ببند

طوری که لوگوی گرین جهتش درست خونده بشه.

image.png

لینک به دیدگاه

دوستان یعنی این شکلی بشه؟

حرارتش به فن cpu نمیخوره اینجوری؟

والله این سیستم رو تو بازار رضا تهران خریدم رفتم طبقه دوم یکی اسمبل کرد

یعنی واقعا خدا لعنتش کنه بی سواد رو که اگر اینجا راهنمایی نمی گیرفتم چند صد تومن ضرر می کردم

دمتون گرم 💜 @Royal @Alirezatha

F547CDAF-0B65-4029-B634-80E8FB3EF997.jpeg

ویرایش شده توسط Ehsan.k
حذف کلمه نامناسب
لینک به دیدگاه

یعنی در این حد سواد نداشت که نوشته های روی پاور یا علامت گرین و رو سر و ته نزاره؟ آبروی کل بازار رضای تهران رو برد!:facepalm:

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، Peyman.S گفته است:

یعنی در این حد سواد نداشت که نوشته های روی پاور یا علامت گرین و رو سر و ته نزاره؟ آبروی کل بازار رضای تهران رو برد!:facepalm:

فهميدم چرا اينكارو كرده

سوراخاى كيس قديمى با فن جديد سازگارى نداره بلعكس كرده كه جا بشه

فكر كنم بايد سقف كيس رو يه مربع اندازه كف دست برش بدم كه دوباره بلعكس ببندم و راه هواى پاور باز بشه...

نظر شما چيه دوستان؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mhmd.۱۳۹۸ گفته است:

حرارتش به فن cpu نمیخوره اینجوری؟

درود

خیر اون فن پاور هوا رو مکش میکنه و از پشت پاور همونجا که دکمش هست هوا خارج میشه

۱۳ دقیقه قبل، mhmd.۱۳۹۸ گفته است:

فهميدم چرا اينكارو كرده

سوراخاى كيس قديمى با فن جديد سازگارى نداره بلعكس كرده كه جا بشه

فكر كنم بايد سقف كيس رو يه مربع اندازه كف دست برش بدم كه دوباره بلعكس ببندم و راه هواى پاور باز بشه...

نظر شما چيه دوستان؟

بهترین راه در درجه اول تهیه ی یک کیس با ساختار جدیده که پاور زیر قرار داشته باشه تا بدون نیاز به هوای داخل کیس هوای خنک رو از زیر کیس بگیره نه هوای گرم داخل کیس !

راه بعدی یه دریل با مته ی آهن گیر بیار و سوراخای پشت کیس رو باز تر کن تا به شکل درست جا بره پاور

باز کردن سقف کیسم روش آخر که دردسرش بیشتر هست با دریل خیلی طول میکشه تا 50 تا سوراخ بزنی بهتره با یک مینی فرض اندازه فن پاور رو ایجاد کنید و یدونه فیلتر هوا بذارید اونجا

لازم به ذکره برای هر گونه تغییر فیزیکی ابتدا تمامی قطعات رو از داخل کیس باز کنید تا دچار آسیب نشن بعد دوباره خودتون اسمبل کنید بسیار راحته

بازم توصیه می کنم یک عدد کیس به روز تهیه کنید هم دردسر ندارید هم گردش هوا به درستی انجام میشه

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

اگر اصرار رو کیس قدیمیتون دارید بهتره با مته جای پیچ پاور کیس رو سوراخکاری کنید

پاور به اون حالتی که برات بسته حالت خفگی ایجاد کرده و شایدم پاورت داغ کرده

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mad۴tex گفته است:

اگر اصرار رو کیس قدیمیتون دارید بهتره با مته جای پیچ پاور کیس رو سوراخکاری کنید

پاور به اون حالتی که برات بسته حالت خفگی ایجاد کرده و شایدم پاورت داغ کرده

تصميم گرفتم سقف كيس رو برش بدم و فن پاور هوا بگيره

البته مادربورد اينا كلا باز كردم فردا بدنه كيس ببرم آهنگرى برام با فرز برش بده تمام بشه

عكسش رو گذاشتم اينجا

فقط اينكه از اين تورو محافظ هاى فن برا قشنگى اش كجا مى تونم بخرم؟

يه ٤ تا سوراخم بزنم تورى محافظ بزارم خوشگل بشه حداقل

CCD9D410-37FA-41CF-8A71-109817393FA1.jpeg

لینک به دیدگاه

این مشکل رو هم من بخورد کردم.این مدل جای پیچ هارو اشتباه زده.  اما اومدم چای پیچ هارو خودم سوراخ زدم و بستم. بهتره شما هم اینکارو بکنی بجای سوراخ کردن سقف کیس 

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، mhmd.۱۳۹۸ گفته است:

تصميم گرفتم سقف كيس رو برش بدم و فن پاور هوا بگيره

البته مادربورد اينا كلا باز كردم فردا بدنه كيس ببرم آهنگرى برام با فرز برش بده تمام بشه

عكسش رو گذاشتم اينجا

فقط اينكه از اين تورو محافظ هاى فن برا قشنگى اش كجا مى تونم بخرم؟

يه ٤ تا سوراخم بزنم تورى محافظ بزارم خوشگل بشه حداقل

CCD9D410-37FA-41CF-8A71-109817393FA1.jpeg

کافیه 1 قطره آب یا یک جسم رسانا از این سوراخ بره داخل پاور!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نیاز به سوراخ کردن و برش دادن نیست.

ما میگیم اشتباه بسته شده بود شما میخوای سوراخ کنی که مجددا اشتباه را تکرار کنی ؟

اون فن هوا را از داخل کیس مکش میکنه و به بیرون کیس هدایت میکنه همان طور که دوستمون اشاره کرد

در کیسه‌ای جدید پاور در قسمت تحتانی کیس نصب میشه که سیم‌ها را بشه منظم کرد و فن پاور هم از زیر کیس هوای خنک میگیره که پاور هم خنک تر کار کنه نه هوای گرم داخل کیس که این ایده را هرکس داده ر...ده چون هرچی گرد و خاک میشینه روی میز میکشه داخل و اینکه راه مکش هم نداره که هیچ یک توری هم میزارن زیرش که راه ورود هوا را تنگ تر میکنه این فیزیک دانایی که در این طراحی ها نظر میدن واقعا نابغه هستن

لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، Royal گفته است:

دوست عزیز نیاز به سوراخ کردن و برش دادن نیست.

ما میگیم اشتباه بسته شده بود شما میخوای سوراخ کنی که مجددا اشتباه را تکرار کنی ؟

اون فن هوا را از داخل کیس مکش میکنه و به بیرون کیس هدایت میکنه همان طور که دوستمون اشاره کرد

در کیسه‌ای جدید پاور در قسمت تحتانی کیس نصب میشه که سیم‌ها را بشه منظم کرد و فن پاور هم از زیر کیس هوای خنک میگیره که پاور هم خنک تر کار کنه نه هوای گرم داخل کیس که این ایده را هرکس داده ر...ده چون هرچی گرد و خاک میشینه روی میز میکشه داخل و اینکه راه مکش هم نداره که هیچ یک توری هم میزارن زیرش که راه ورود هوا را تنگ تر میکنه این فیزیک دانایی که در این طراحی ها نظر میدن واقعا نابغه هستن

خدايش متوجه نشدم اخرش چى شد 😂

خيلى ضد و نقيض صحبت كردى

يبار گفتى هوا داخل كيس گرمه پايينش خنكه و يبار گفتى هوا گرم و ميده بيرون....

حقيقتا من يه عادت بد دارم درب كيس و باز ميزارم 😂

نمى دونم چرا حس مى كنم خنك تر ميشه كل داخل كيس...

من دارم اينكار و مى كنم كه پاور خنك تر كار كنه و مكش هوا درست بشه، چون نمى خوام پول كيس بدم و الكى گرونه!

اما اگر وظيفه اين فن پاور تخليه هواى گرم كل كيس هستش اون بحثش جداست!

كلا يه پنجره هم تو دربش باز كنم يه فن پايين بزارم اوكى بشه؟

نظرت چيه؟

لینک به دیدگاه

نیازی نیست چیزی را سوراخ کنی 

بله هوای گرم داخل کیس را خارج میکنه تا حدودی

وقتی زیر کیس نسب بشه هوای داخل کیس را نمیگیره و هوای محیط بیرون را مکش میکنه که خنک تر هست

شما که در کیس را باز میزاری چرا میخوای سوراخ کنی ؟ اگر براده آهن بره داخل کیس خطرناک‌ میشه ورق را با لیزر سوراخ میکنن و با پرس و پانچ...کدام یکی را دم دست داری ؟

هزینه این کار در حدی هست که کیس نو بخری باصرفه تر هست

با مینی فرز ببری گرد آهن درست میکنه برای همین اسم نبردم

سیستمی هم که داری در حدی نیست که بخواد اینقدر گرما تولید کنه اگر سیستم خفنی داشتی توجیه داشت

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، Royal گفته است:

سیستمی هم که داری در حدی نیست که بخواد اینقدر گرما تولید کنه اگر سیستم خفنی داشتی توجیه داشت

از يكى پرسيدم گفت خداروشكر زود فهميدى دست بكار شدى

گفت باكس پاور حتى برا استفاده معمولى گرما قابل توجه داره تو دراز مدت فن كه كار نكنه ميزنه خازن و ترانس هاى پاور آسيب ميبينن

تصميم گرفتم موقت اينجورى با يه فيلتر گرين روى سقف كيس اوكى كنم بعد تا چند وقت ديگه كيس گرين با فرم جديد بخرم

با فرز مى خوام ببرم بعد داخلش رو جارو برقى ميگيرم تميز بشه كامل

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

الان یه کیس آوا گرین 500 و یه کیس اورامان پلاس که یو اس بی 3 هم داره 700 هست که کیس قابل قبولی هم هست. 

این کارهایی که الان دارید میکنید انرژی، هزینه و ریسکی که میکنید ازین مبالغ بیشتره . پس اگر کار خودتون رو میخواین بکنید چه اصراری دارید داخل انجمن مطرح کنید اگر هم نظر دوستان رو میخواین که چندین مورد توصیه درست مطرح شد داخل تاپیک.

به عنوان یه روش ساده هم میتونید پاور رو فعلا تا زمان تهیه کیس استاندارد سرجاش نببندید و همینطور به سمت بالا جوری که جریان هوا رد و بدل بشه بذاریدش کف کیس (چون گفتید درب کیس همیشه بازه عرض کردم)

لینک به دیدگاه

۳۳ دقیقه قبل، farid۶۸ گفته است:

سلام و عرض ادب

الان یه کیس آوا گرین 500 و یه کیس اورامان پلاس که یو اس بی 3 هم داره 700 هست که کیس قابل قبولی هم هست. 

این کارهایی که الان دارید میکنید انرژی، هزینه و ریسکی که میکنید ازین مبالغ بیشتره . پس اگر کار خودتون رو میخواین بکنید چه اصراری دارید داخل انجمن مطرح کنید اگر هم نظر دوستان رو میخواین که چندین مورد توصیه درست مطرح شد داخل تاپیک.

به عنوان یه روش ساده هم میتونید پاور رو فعلا تا زمان تهیه کیس استاندارد سرجاش نببندید و همینطور به سمت بالا جوری که جریان هوا رد و بدل بشه بذاریدش کف کیس (چون گفتید درب کیس همیشه بازه عرض کردم)

ممنون

با ٣٠ تومن برش دادم الان دستمال نمدار كشيدم كل كيس اوكى شد

ريسك منظورتون چيه؟

حالا علاقمند شدم كنارش طلق بزارم و فن يسرى لامپ اس ام دى هم بگيرم قشنگش كنم 😂

اوكى شد اينجا عكس ميزارم 🙏

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۹ دقیقه قبل، mhmd.۱۳۹۸ گفته است:

ممنون

با ٣٠ تومن برش دادم الان دستمال نمدار كشيدم كل كيس اوكى شد

ريسك منظورتون چيه؟

حالا علاقمند شدم كنارش طلق بزارم و فن يسرى لامپ اس ام دى هم بگيرم قشنگش كنم 😂

اوكى شد اينجا عكس ميزارم 🙏

در این جهت خیلی زودتر خاک میگیره پاور. احتمال ورود آب و ... هم که دوستان گفتن.

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، farid68 گفته است:

در این جهت خیلی زودتر خاک میگیره پاور. احتمال ورود آب و ... هم که دوستان گفتن.

خيلى ممنون ، در اولين فرصت مى خوام كيس گرين بخرم

فقط الان نميدونم چرا كامپيوتر روشن نميشه؟ فكر كنم اون جامپرهايى كه از پاور كيس مياد رو اشتباه زدم و تا روشن ميشه قطع ميشه دوباره روشن ميشه...

انگار فن cpu هندل ميزنه... اعصابم ريخت بهم بايد كاتالوگ مادربورد يكبار بخونم 😑

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۴ دقیقه قبل، mhmd.۱۳۹۸ گفته است:

خيلى ممنون ، در اولين فرصت مى خوام كيس گرين بخرم

فقط الان نميدونم چرا كامپيوتر روشن نميشه؟ فكر كنم اون جامپرهايى كه از پاور كيس مياد رو اشتباه زدم و تا روشن ميشه قطع ميشه دوباره روشن ميشه...

انگار فن cpu هندل ميزنه... اعصابم ريخت بهم بايد كاتالوگ مادربورد يكبار بخونم 😑

خواهش میکنم . کار درستی میکنید.

روی خود مادربرد هم نوشته هر هدر به چی باید وصل بشه ولی اگر خوانا نیست حتما از روی دفترچه درست نصب کنید. سوئیچ پاور ردیف بالا از سمت چپ سومی و چهارمی هست معمولا.

لینک به دیدگاه

۳۲ دقیقه قبل، farid۶۸ گفته است:

خواهش میکنم . کار درستی میکنید.

روی خود مادربرد هم نوشته هر هدر به چی باید وصل بشه ولی اگر خوانا نیست حتما از روی دفترچه درست نصب کنید. سوئیچ پاور ردیف بالا از سمت چپ سومی و چهارمی هست معمولا.

ببخشيد من يك ويديو از مشكل سيستم اپلود كردم، ميشه لطفا ببينيد نظرتون رو بگيد؟

نميدونم چرا سيستم روشن نشد

https://uupload.ir/view/trim.c0c36d29-9a39-4784-8241-fa7272eac583_cx0z.mov/

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...