رفتن به مطلب

سوختن مادربرد لپ تاپ ؟

ara8h
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان من یه مشکلی دارم ، یک بار شارژر لپ تاپم موقع اتصال به برق اتصالی کرد و سیمش جرقه زد و بعدش یک بار سیستم رو ریست کردم و موقع بالا اومدن کیبرد رو نمیشناخت و چون سیستم پسورد داشت نمیتونستم وارد محیط ویندوز بشم و با ریسرت معمولی دوباره این مشکل سر جاش بود، در نهایت من مجبور شدم لپ تاپ رو با کلید پاور و به صورت دستی خاموش روشن کنم که بعدش کیبرد شناسایی شد ولی هارد کامل از مدار خارج شد و حتی توی صفحه ی بوت هم مشخصاتش رو دیگه نشون نمیده(سیستم من روی اس اس دی بود خوشبختانه)، مشکل بعدی که بعد این اتفاق بوجود اومد صدای موزیک یا فیلم توسط لپ تاپ چه با هد ست و چه با بلندگوشی لپتاپ همراه یه نویز خر خر ازار دهنده س و مهم تر از همه سیستمی که قبلا ظرف 15 ثانیه بالا میومد الان 2 تا 3 دقیقه طول میکشه تا لود شه !! و الان بعد از عوض کردن ویندوز مشکل صدا برطرف شد ولی همچنان هارد شناسایی نمیشه و با وجودی که سیستم رو اس اس دی نصبه و ویندوز کاملا جدیده همون تایم حدودا 2 3 دقیقه طول میکشه تا سیستم بالا بیاد.!!
به نظرتون مشکل کجاست فکر میکنید مادربرد سیستم سوخته ؟

لینک به دیدگاه

۶ ساعت قبل، ara۸h گفته است:

با سلام

دوستان من یه مشکلی دارم ، یک بار شارژر لپ تاپم موقع اتصال به برق اتصالی کرد و سیمش جرقه زد و بعدش یک بار سیستم رو ریست کردم و موقع بالا اومدن کیبرد رو نمیشناخت و چون سیستم پسورد داشت نمیتونستم وارد محیط ویندوز بشم و با ریسرت معمولی دوباره این مشکل سر جاش بود، در نهایت من مجبور شدم لپ تاپ رو با کلید پاور و به صورت دستی خاموش روشن کنم که بعدش کیبرد شناسایی شد ولی هارد کامل از مدار خارج شد و حتی توی صفحه ی بوت هم مشخصاتش رو دیگه نشون نمیده(سیستم من روی اس اس دی بود خوشبختانه)، مشکل بعدی که بعد این اتفاق بوجود اومد صدای موزیک یا فیلم توسط لپ تاپ چه با هد ست و چه با بلندگوشی لپتاپ همراه یه نویز خر خر ازار دهنده س و مهم تر از همه سیستمی که قبلا ظرف 15 ثانیه بالا میومد الان 2 تا 3 دقیقه طول میکشه تا لود شه !! و الان بعد از عوض کردن ویندوز مشکل صدا برطرف شد ولی همچنان هارد شناسایی نمیشه و با وجودی که سیستم رو اس اس دی نصبه و ویندوز کاملا جدیده همون تایم حدودا 2 3 دقیقه طول میکشه تا سیستم بالا بیاد.!!
به نظرتون مشکل کجاست فکر میکنید مادربرد سیستم سوخته ؟

گارانتی داره؟ اگه گارانتی داره دستکاری نکنید ببرید گارانتی نشون بدید

اگه نداره، هارد رو خارج کنید ببینید باز هم مشکل هست یا نه

جرقه از قسمت 2 شاخ آداپتور زد؟ یا از خود اون آداپتور بین راهیش؟ یا از سوکتی که به لپتاپ وصل میشه؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

گارانتی داره؟ اگه گارانتی داره دستکاری نکنید ببرید گارانتی نشون بدید

اگه نداره، هارد رو خارج کنید ببینید باز هم مشکل هست یا نه

جرقه از قسمت 2 شاخ آداپتور زد؟ یا از خود اون آداپتور بین راهیش؟ یا از سوکتی که به لپتاپ وصل میشه؟

سلام نه والا گارانتی نداره الان، چشم هارد رو خارج میکنم ولی به نظرتون تایم زیاد بالا اومدن سیستم هم مربوط به همونه ؟ 

جرقه از اون سیمی که بین اداپتور شارژر و دوشاخ قرار داره بود 

ویرایش شده توسط ara8h
لینک به دیدگاه

باید لبتاب باز بشه و بررسی بشه بهتره کسی که تجربه کافی داره و با الکترونیک آشنایی داره براتون انجام بده.

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، ara۸h گفته است:

سلام نه والا گارانتی نداره الان، چشم هارد رو خارج میکنم ولی به نظرتون تایم زیاد بالا اومدن سیستم هم مربوط به همونه ؟ 

جرقه از اون سیمی که بین اداپتور شارژر و دوشاخ قرار داره بود 

ینی روی سیم جرقه زد؟ یا محل اتصالش؟

اگه قبل آداپتور بوده باشه معمولا آداپتور استاندارد دارای مدار محافظه و اگه برق بخواد آسیب بزنه، آداپتور آسیب میبینه و لپتاپ چیزیش نمیشه معمولا

مگه اینکه دیگه خیلی نوسان قوی بوده باشه یا آداپتور بیکیفیت بوده باشه

طول کشیدن توی بوت شدن بنظرم شاید بخاطر این باشه که سیستم میخواد سعی کنه هارد رو شناسایی کنه ولی به هردلیلی نمیتونه

اگه با خارج کردن هارد درست شد ینی ایراد از هارد(حالت خوب) یا از قسمت مربوط به هارد روی مادربورد(حالت بد) عه که باید نشون تعمیرکار بدین

اگه درست نشد ینی ایراد از جای دیگه ایه باز هم باید باید ببرید به کسی که تخصص داره نشون بدین 🙂

کلا توصیه میکنم در هر صورت به تعمیرکار متخصص نشون بدین لپتاپ چیز حساسیه همه چیش هم به هم لحیم شده ممکنه آدم یه موقع بزنه یه چیزی رو خراب کنه دیگه واویلا میشه

مدل لپتاپ چیه؟

لینک به دیدگاه

۲۱ ساعت قبل، masooyan گفته است:

باید لبتاب باز بشه و بررسی بشه بهتره کسی که تجربه کافی داره و با الکترونیک آشنایی داره براتون انجام بده.

ممنون 🙏

21 ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

ینی روی سیم جرقه زد؟ یا محل اتصالش؟

اگه قبل آداپتور بوده باشه معمولا آداپتور استاندارد دارای مدار محافظه و اگه برق بخواد آسیب بزنه، آداپتور آسیب میبینه و لپتاپ چیزیش نمیشه معمولا

مگه اینکه دیگه خیلی نوسان قوی بوده باشه یا آداپتور بیکیفیت بوده باشه

طول کشیدن توی بوت شدن بنظرم شاید بخاطر این باشه که سیستم میخواد سعی کنه هارد رو شناسایی کنه ولی به هردلیلی نمیتونه

اگه با خارج کردن هارد درست شد ینی ایراد از هارد(حالت خوب) یا از قسمت مربوط به هارد روی مادربورد(حالت بد) عه که باید نشون تعمیرکار بدین

اگه درست نشد ینی ایراد از جای دیگه ایه باز هم باید باید ببرید به کسی که تخصص داره نشون بدین 🙂

کلا توصیه میکنم در هر صورت به تعمیرکار متخصص نشون بدین لپتاپ چیز حساسیه همه چیش هم به هم لحیم شده ممکنه آدم یه موقع بزنه یه چیزی رو خراب کنه دیگه واویلا میشه

مدل لپتاپ چیه؟

بله دقیقای روی سیم و قبل از اداپتور، 

ممنونم ازتون لطف کردید واقعا 🙏

لینک به دیدگاه

۱۴ ساعت قبل، ara۸h گفته است:

ممنون 🙏

بله دقیقای روی سیم و قبل از اداپتور، 

ممنونم ازتون لطف کردید واقعا 🙏

خواهش میکنم

برای دوست منم روی سیم جرقه زد ولی لپتاپش چیزیش نشد

خیلی دوست دارم بدونم چجوری ممکنه روی سیم جرقه بزنه اگه کسی میدونه بگه

اخه مثلا اگه توش هم اتصالی کنه دیگه فک نکنم جرقه از روکش به اون کلفتی رد شه نه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز آیا لپتاپ شما از دو هارد پشتیبانی میکنه یا هارد دوم رو با کدی جای درایو dvd متصل کردین؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...