رفتن به مطلب

توجه توجه کلاهبرداری بزرگ

Recommended Posts

سلام بنده دنبال یه گوشی ان هشت تمیز بودم که تو همین پرشین تولز تایپیک زده بودم همراه با شماره تلفن خودم

چند روز بعدش بنده خدایی به نام علی محمدی بهم زنگ زد گفت من بچه شیرازم و چند تا عکس از گوشیش برام از یاهو مسنجر ارسال کرد با نام کاربری qk901 و فرداش گفت برات میفرستم

منم گفتم شماره کارت بده گفت خودم ندارم و دنبال خرید گوشی S3 سامسونگ بوده میخواسته بخره از یه مغازه داری گفت شماره حساب مغازه دار را میدم به حسابش واریز کن منم واریز کردم

اونم شماره پیگیری برام ارسال کرد گفت فرستادم امروز که دستم رسید دیدم یه کتاب مولوی از داخل جعبه پستی در امد 355 هزار تومانم رفت

نام کسی که به حسابش پول واریز کردم شخصی بنام نعیم گرانمایه است وبا شماره کارت ملت 6104.3370.0808.4699 وبه شماره حساب 1410694355 بود ادرس خانه نعیم گرانمایه گچ ساران سه راهی کوچه یک

رفتم بانک ملت مرکزی شهر خودمون شماره کارت را دادم و شماره حساب طرف را با شماره تلفن گیر اوردم همراه با ادرس ....

ادرس فرستنده که من با همان پسره علی محمدی صحبت کردم گفت شیرازم کا ادرس فرستنده شیراز مجتمع تجاری پارس یا یاس طبقه همکف پلاک 13 مختاری

اما ادرس مغازه داری که تو خود شهر علی محمدی که براش پول را واریز کرده بودم که میگفت تو شیراز هستش شهر کهکیلویه و بویر احمد درامد

با شماره تلفن 07424224033 تلفن منزلش بوده زنگ زدم گفت از اینجا کوچ کردن رفتند

شماره ایرانسل پسره علی محمدی 09399874556 هستش

دوستان از شما کمک میخوام برای پیدا کردنش

55 هزار تومان جایزه در نظر میگیرم

تماس من 09358307719post-8552-0-11632800-1342003428_thumb.jpgpost-8552-0-60792100-1342003450_thumb.jpgpost-8552-0-73053900-1342003466_thumb.jpgpost-8552-0-57223400-1342003559_thumb.jpgpost-8552-0-16298000-1342003687_thumb.jpgpost-8552-0-78761100-1342003956_thumb.jpg

ویرایش شده توسط subzero
لینک به دیدگاه

سلام - شما به پلیس اگاهی شهر خودتان مراجعه کنید به قسمت پلیس فتا

یک شکایت تنظیم کنید

کار به دادسرا و .. کشیده میشیه

ولی هم به پولتان میرسید

و هم طرف را جریمه می کنند .

من از این اتفاقات برایم زیاد افتاده

کمک هم خواستید من در خدمتم

لینک به دیدگاه

سلام بنده دنبال یه گوشی ان هشت تمیز بودم که تو همین پرشین تولز تایپیک زده بودم همراه با شماره تلفن خودم

چند روز بعدش بنده خدایی به نام علی محمدی بهم زنگ زد گفت من بچه شیرازم و چند تا عکس از گوشیش برام از یاهو مسنجر ارسال کرد با نام کاربری qk901 و فرداش گفت برات میفرستم

منم گفتم شماره کارت بده گفت خودم ندارم و دنبال خرید گوشی S3 سامسونگ بوده میخواسته بخره از یه مغازه داری گفت شماره حساب مغازه دار را میدم به حسابش واریز کن منم واریز کردم

اونم شماره پیگیری برام ارسال کرد گفت فرستادم امروز که دستم رسید دیدم یه کتاب مولوی از داخل جعبه پستی در امد 355 هزار تومانم رفت

نام کسی که به حسابش پول واریز کردم شخصی بنام نعیم گرانمایه است وبا شماره کارت ملت 6104.3370.0808.4699 وبه شماره حساب 1410694355 بود ادرس خانه نعیم گرانمایه گچ ساران سه راهی کوچه یک

رفتم بانک ملت مرکزی شهر خودمون شماره کارت را دادم و شماره حساب طرف را با شماره تلفن گیر اوردم همراه با ادرس ....

ادرس فرستنده که من با همان پسره علی محمدی صحبت کردم گفت شیرازم کا ادرس فرستنده شیراز مجتمع تجاری پارس یا یاس طبقه همکف پلاک 13 مختاری

اما ادرس مغازه داری که تو خود شهر علی محمدی که براش پول را واریز کرده بودم که میگفت تو شیراز هستش شهر کهکیلویه و بویر احمد درامد

با شماره تلفن 07424224033 تلفن منزلش بوده زنگ زدم گفت از اینجا کوچ کردن رفتند

شماره ایرانسل پسره علی محمدی 09399874556 هستش

دوستان از شما کمک میخوام برای پیدا کردنش

55 هزار تومان جایزه در نظر میگیرم

تماس من 09358307719

درود

دوست عزیز جامعه ما پر از گرگ هایی هست که در ظاهر آدم هستند و شما نباید به این راحتی اطمینان میکردی. به هر حال کاریه که شده و شما بهترین راه برات اینه که بعد از پیدا کردن ادرس دقیق طرف از طریق مراجع قضایی و نیروی انتظامی پیگیری کنی و البته پلیس فتای نیروی انتظامی که مختص جرایم اینترنتی هستش. ضمن اینکه از کجا معلوم اون شخصی که به شما گفته از ا ینجا کوچ کردند و رفتند اطرافیان خود فرد کلاهبردار نبودند و به شما دروغ گفتند. بنا براین فقط از راه قاطع قانونی پیش برید تا به نتیجه برسید انشالله.

لینک به دیدگاه

سلام من این اتفاق برایم افتاد

زیاد نگران نباشید

مغازه داری که پول به حسابش ریختید مسئول است

یعنی پول را هم از مغازه دار می گیرند به شما می دهند و در صورت نجستن مجرم مغازه دار شریک جرم است

پیام خصوصی برایتان می گذارم

کمک خواستید تماس بگیرید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم این اتفاق به کررات در پی تی افتاده.

من در جریان کار این بابا هستم.

سری قبلی برای خریدار بدبخت یه ست مجله باطله فرستاده بود شما که کتاب مولوی گرفتید.جدیدا بروس شده کاربرها در پی تی مولتی یوزر میشن و بعضا 10 تا آیدی دارند و با آیدی های مختلف به یکی مثبت میدن.

نمیدونم مدیران پی تی چرا جلوی مولتی یوزرها رو نمیگیرن و از طرفی شما هم باید دقت میکردید.

این اخطار من به همه هست چند وقته پی تی این برنامه ها توش اتفاق میفته در خرید فروش در این فروم دقت کنید تا اینگونه متضرر نشید.

با تشکر

موفق و موید باشید

لینک به دیدگاه

خب آخه چرا قبول کردین که پولو بریزین به حساب یکی دیگه!؟ :confused:

باور کنید طرف الان رفته وسیلشو رو تهیه کرده و اون بقول خودش مغازه دارم الان اصلا اطلاعی نداره که کی به کیه.

انشالله که به پولتون میرسید.

دوستان عزیز معامله تو این محیط ها خودش ریسکه دیگه چه برسه به اینکه بخواهین مسیرانحرافی هم برین. [-(

لینک به دیدگاه

فقط بگویم هیچ نگران نباش

من یک یک بنده خدایی بود هم پولمو پس گرفتم هم طرف جریمه شد هم اشکش در آمد هم سابقه قضایی برایش ثبت شد

فقط اوخر زنگ میزد گریه میکرد رضایت بده کار به دادسرا نکشه ولی ادب شد

هیچ نگران نباش

لینک به دیدگاه

چه آدم بی شرفی بوده که با کمال وقاهت....

حمید جان اگه تو پرشین تولز آی دی ش رو داری از طریق همون سایت پرشین تولز شماره ی آی پی اون شخص رو درخواست کن

براحتی میشه محلش رو پیدا کرد.

_ویرایش_______

لطفاً هر مشخصاتی که ازش داری رو مثل آدرس ایمیل یا هر مشخصه ی دیگه ای که بشه با سرچ کردن سرنخی ازش بدست آورد رو قید کن

ویرایش شده توسط hamid_archi
لینک به دیدگاه

فقط بگویم هیچ نگران نباش

من یک یک بنده خدایی بود هم پولمو پس گرفتم هم طرف جریمه شد هم اشکش در آمد هم سابقه قضایی برایش ثبت شد

فقط اوخر زنگ میزد گریه میکرد رضایت بده کار به دادسرا نکشه ولی ادب شد

هیچ نگران نباش

:lol: :lol: :lol:

لینک به دیدگاه

کمال تشکر از همه را دارم بابت اطلاعاتتان و همدردی تان یک دنیا ممنون

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم تنها راه رسیدن به حقت پیگیری از طریق مراجع قانونیه ! امیدوارم به پولت برسی... :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم تو PT یکبار سرم کلاه رفت. بهترین راه فعلا اینه که برید یقیه صاحب حساب یعنی، مغازه دار رو بچسبین. اون مسئول هست. زیاد بفکر IP نباشین که اینها کارشون رو خوب بلدن.

در کل زمان رو از دست نده. اگه میخواین از طریق پلیش فتا اقدام کنین. از شهر محل صاحب حساب اقدام کنین. چون انتقال پرونده از یه استان به استان دیگه خیلی زمانبر هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حمید جان قصد سرزنش ندارم . ای کاش میگفتی میخام از شیراز چیزی میخام بخرم .

من تو همین انجمن 4 تا دوست صمیمی توی خود شیراز دارم که همه میتونن تحویل بگیرند تست کنند و ارسال کنند.

من شماره ایرانسلی که دادی رو برای همشون اس کردم و قضیه رو گفتم . ان شا ا... که پیدا میشه .

لینک به دیدگاه

ایشالا که پولت پیدا می شه، اما اینا تجربه باید باشه واسه بقیه و خود شما.

لینک به دیدگاه

روز اول چنان مشتاق خرید قطعات دست دوم شده بودم که نگو و نپرس چون میدیدم میتونم با هزینه کم سیستم مورد نیازم رو بدست بیارم . اما خدا رو شکر پولی نداشتم که با کله برم سمت خرید به همین دلیل سر کنجکاوی همیشه پیگیر خرید و فروش توی پی تی بودم چون امار بالایی خرید و فروش میرفت و گاهی آه از نهادم بلند میشد که چرا پول نداشتم اینو من بخرم ولی در همین بین هم خیلی دزدی ها دیدم اون هم با روش های مختلف که به عقل جن هم نمیرسید . یک مورد بود طرف حضوری رفته بود مادربرد رو گرفته بود اما کجا قرار گذاشته بودند توی خیابان وقتی پول رو میگیره و مادربرد رو با جعبه تحویل میده میگه بابام تو ماشین منتظره و میره اونطرف خیابون و با یک ماشینی جیم میشه این بنده خدا میره میبینه مادربرد خرابه . از این اتفاقات اینقدر دیدم که تصمیم گرفتم دور خرید دست دوم اینترنتی رو خط بکشم . 30 هزار یا نهایتا 50 هزار بیشتر میدم اما میدونم هم جنسم سالمه و هم گارانتی داره .

از طرفی با افرادی آشنا شدم که قدیمی کار هستند و توی خرید و فروششون شرافت دارند میشه براحتی از اونها خریداری کرد اما من که دلچرکین شدم و گارانتی و خرید جنس پلمپ رو ترجیح میدم .

دوست عزیز دعا میکنم به پولت برسی . خیلی زور میده پول زحمت کشی یکی دیگه رو راحت بالا بکشند و یک لیوان آب هم روش . انشاا... که پیداش کنی بیاد گریه کنه که رضایت بدی اما خواهشا اگر پیداش کردی و خواست رضایت بگیره اگر خون هم گریه کرد رضایت نده تا درس عبرتی بشه برای بقیه و اونم بره آدم بشه و بفهمه نباید پول زحمت کشی و پولی که پاش عرق ریخته شده رو بدزده .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز امیدوارم به حقتون برسین.

همین چیزاست که تو پی تی فعال نیستم.

لینک به دیدگاه

این مدل کلاه برداری که یک شخص ثالث مثل مغازه دار از همه جا بی خبر هم در اون شریک باشه خیلی زیاد شده. . هدف نهایی کلاه بردار عای این چنینی ، خرید کالای از مغازه دار هست ولی با پول مردم. کلاه برداره خریدش رو به صورت کاملا قانونی از یک مغازه انجام میده و بابت فاکتور هم میگیره ، اونوقت برای تحویل پول مغازه دار، یک چینین تاپیکی ایجاد میکنه و طی یک معامله ظاهری (منظورم کلاه برداری هست) از خریدار کالا در اینترنت، می خواهد که پول رو به حساب شخص دیگه ای واریز کنه ( معولا بهانه میارند که مثلا به دوستم بدهی دارم و شما به کارت دوستم بریز و از این جور چیزها) حالا شخص فروشنده کالا در اینترنت ، پول رو به حساب مغازه داره میریزه، مغازه دار از همه جا بی خبر هم میبینه که پول تو حسابشه ، کالای نو رو تحویل شخص کلاه بردار میده و غیبش میزنه.

حالا شما اگر هم پیگیری کنید، در نهایت میرسید به مغازه داری که عملا از ماجرا بی خبر بوده و نمی دونسته که در اینجا برای رد گم کردن شما آدرس و کارتش داده شده. ( در اصل سر فروشنده هم کلاه بزرگی رفته) .

دوستانی هم که مغازه دارند خیلی به این نکته توجه کنند چون ممکنه آنها هم به همین روش متضرر بشوند.

لینک به دیدگاه

من كه به تازگى در PT ثبت نام كردم ولى با اين اتفاقاتى كه افتاده فكر نكنم به نام كاربريم از اون زمان تا حالا سر زده باشم اميدوارم به پولت برسى خلاصه پول حروم آخرو عاقبت نداره...

Just Lion For Ever

لینک به دیدگاه

بهترین راه برای دوستان در معاملات اینترنتی در فروم ها این است که شما از مدیران سایت در مورد اون کاربر استعلام بگیرید. ممکن است که مدیران کاربر مورد نظر را بشناسند یا تجربه ای از خرید و فروش اون فرد داشته باشند. در غیر این صورت به هیچ وجه نباید اعتماد کرد. شما حضوری میرید بازار برای خرید، سرتون کلاه میزارن، چه برسه خرید و فروش داخل فروم!

به هر حال امیدوارم مشکل این دوست عزیز هم حل بشه. @};-

ویرایش شده توسط Castiel
لینک به دیدگاه

این موردی که دوست عزیزمون میگه ممکنه برای هرکسی حتی افراد باتجربه هم پیش بیاد پس یه زنگ خطری هست برای هممون :excl:

مرسی که مطرح کردی تا همگی حواسمون رو بیشتر جمع کنیم

ضمن اینکه امیدوارم به حق و حقوقت برسی اما اینو بدون چنین افرادی هیچوقت در زندگی موفق نمیشن. تا کی میخواد با پول مردم زندگی کنه؟ خدا کنه با همین پول شما سرش به سنگ بخوره وگرنه یه جایی برسه که کل زندگیش رو هم بفروشه باز هم کفایت نمیکنه

برات دعا میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

غم نخور دوست عزیز بشکنه دستش که این کار رو کرده بشکنه کله پوکش که این افکار رو تو سرش دارهبشکنه اون جفت پاهاش که دیگه چولاق بشه بشینه کنج خونه....

من که دلم روشنه که پیدا میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام:

امیدوارم با پیگیری هایی که انجام میدی هر چه زودتر پیدا بشه...

لینک به دیدگاه

ای وای از دست این آدمای کثیف

متاسفانه از این خبرای بد چندمین باره که میشنوم

تو پرشین تولس یکی نوشته بود که یه مین و سی پی یو به ارزش یک میلیون و خورده ای خریده بعد براش مجله سلام پست کردن!!!!!!!

لینک به دیدگاه

ای وای از دست این آدمای کثیف

متاسفانه از این خبرای بد چندمین باره که میشنوم

تو پرشین تولس یکی نوشته بود که یه مین و سی پی یو به ارزش یک میلیون و خورده ای خریده بعد براش مجله سلام پست کردن!!!!!!!

اره. منم این رو شنیدم. هم خندم گرفت هم ناراحت شدم!

خندیدم چون خریدار خیلی ساده بوده!

ناراحت شدم چون 1 میلیون و خورده ای پول بی زبون پرید.

Pt همیشه مشکل داشته و داره.

ولی خداییش من نشنیدم تو لیون از این اتفاق ها بیفته.

ویرایش مدیریت: دوست عزیز بار دومی هست که از ادبیات نامناسب در نوشتارتون استفاده میکنید و مجبور به ویرایش پست شما میشیم. این فروم یک مکان مجازی عمومی هست و شما باید قبل از ارسال پست هاتون نوشتارتون رو بررسی کنید که مشکلی نداشته باشه.دفعه اینده تکرار کنید اخطار دریافت میکنید

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...