رفتن به مطلب

قطعی و وصلی فای فای از گوشی های قدیمی

Animox
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام وقت بخیر 

من یه چند هفتس مودم دی لینک مدل DSL-224 NEW خریدم ، 

قابلیت ها و همه چیش خوبه 

فقط  گوشی های قدیمی که مال حدود 3 یا 4 سال پیش هست مدام قطع و وصل میشن از وای فای  ! 

درصورتی که همون موقع از گوشی خودم و مادرم ، poco x3 nfc  و poco m3 قطع نمیشه و با بالاترین سرعت داره کارشو میکنه 

اون گوشی های قدیمی هم جفتشون الجی هستن مدل stylus 3  و K10 و هردوتاشون مدام قطع میشن از وای فای و علامت وای فای گوشی سیاه و خاموش میشه ...

روی مودم قبلیه این مشکل رو نداشتیم ، برندش هم Cnet بود .

دی ان اس های مختلف رو تست کردم تاثیر نداشت 

رمز گذاری مودم رو از AES که جدیدتره ، گزاشتم روی TKIP که قدیمی تره 

چنل مودم رو روی حالت های مختلف گزاشتم ، چنل وای فای رو ثابت گذاشتم روی 3 که بهترین حالت برای مودم من هست و فضاش خالیه و کمترین تداخل با بقیه مودم هارو داره .

band رو از روی حالت N گزاشتم روی حالت G و حالت های مختلف رو گزاشتم و فرقی نکرد 

Operational Status    ADSL2+ AnnexA

Upstream Speed    911 kbps

Downstream Speed    16383 kbps

Attenuation Down Stream    9

Attenuation Up Stream    6

SNR Margin Down Stream    17.6

SNR Margin Up Stream    13.3

دلیل و مشکل این چیه که از گوشی های قدیمی قطع میشه ولی از گوشی های جدید اینطوری نیست ؟

مشکل از مودمه ؟ یا گوشی ؟

یه سوال دیگه هم داشتم ، روی جعبه و مشخصات مودم زده که تا سرعت 300Mbps رو پشتیبانی میکنه با حالت N ، یعنی نوشته N300  ، ولی من با گوشی خودم x3 nfc که وصل شدم با حالت N ، سرعت لینک وای فای رو گوشیم 144Mbps نشون میداد نه 300 ، میخواستم ببینم این مشکل از مودمه ؟ مشکل از آنتن هاش نیست ؟ مثلا یدونه از آنتن هاش کار نکنه ؟؟؟ دلیلش چیه که 300Mbps رو نشون نمیده گوشیم ؟

گوشیم هم جدیدترین سیستم عامل و MIUI رو داره و از نظر آپدیت مشکلی نداره ، اندریود 11 و miui 12.5

لینک به دیدگاه

بخاطر قدیمی بودن نسخه وای فای گوشی است. متاسفانه راهی نداره.

پهنای باند 300 مگابیت است. دلیل نمیشه که حتما سرعت ارسال دریافت هم 300 مگا بیت باشه. پهنای باند باید بالاتر از سرعت مورد استفاده باشه تا ترافیک ایجاد نشه. سرعت 144 خوبه مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

فکرمیکنم اون 300 مگابیت رو روی MIMO میگیرید. نرمال استاندارد n روی 2.4 گیگاهرتز حدود 150 مگابیته. با mimo میتونید 300 متصل بشید.

باید دانگل وای فای 300 مگ بگیرید یا خودمون بش میگیم دو آنتنه :

quality,q_80

quality,q_80

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Animox گفته است:

سلام وقت بخیر 

من یه چند هفتس مودم دی لینک مدل DSL-224 NEW خریدم ، 

قابلیت ها و همه چیش خوبه 

فقط  گوشی های قدیمی که مال حدود 3 یا 4 سال پیش هست مدام قطع و وصل میشن از وای فای  ! 

درصورتی که همون موقع از گوشی خودم و مادرم ، poco x3 nfc  و poco m3 قطع نمیشه و با بالاترین سرعت داره کارشو میکنه 

اون گوشی های قدیمی هم جفتشون الجی هستن مدل stylus 3  و K10 و هردوتاشون مدام قطع میشن از وای فای و علامت وای فای گوشی سیاه و خاموش میشه ...

روی مودم قبلیه این مشکل رو نداشتیم ، برندش هم Cnet بود .

دی ان اس های مختلف رو تست کردم تاثیر نداشت 

رمز گذاری مودم رو از AES که جدیدتره ، گزاشتم روی TKIP که قدیمی تره 

چنل مودم رو روی حالت های مختلف گزاشتم ، چنل وای فای رو ثابت گذاشتم روی 3 که بهترین حالت برای مودم من هست و فضاش خالیه و کمترین تداخل با بقیه مودم هارو داره .

band رو از روی حالت N گزاشتم روی حالت G و حالت های مختلف رو گزاشتم و فرقی نکرد 

Operational Status    ADSL2+ AnnexA

Upstream Speed    911 kbps

Downstream Speed    16383 kbps

Attenuation Down Stream    9

Attenuation Up Stream    6

SNR Margin Down Stream    17.6

SNR Margin Up Stream    13.3

دلیل و مشکل این چیه که از گوشی های قدیمی قطع میشه ولی از گوشی های جدید اینطوری نیست ؟

مشکل از مودمه ؟ یا گوشی ؟

یه سوال دیگه هم داشتم ، روی جعبه و مشخصات مودم زده که تا سرعت 300Mbps رو پشتیبانی میکنه با حالت N ، یعنی نوشته N300  ، ولی من با گوشی خودم x3 nfc که وصل شدم با حالت N ، سرعت لینک وای فای رو گوشیم 144Mbps نشون میداد نه 300 ، میخواستم ببینم این مشکل از مودمه ؟ مشکل از آنتن هاش نیست ؟ مثلا یدونه از آنتن هاش کار نکنه ؟؟؟ دلیلش چیه که 300Mbps رو نشون نمیده گوشیم ؟

گوشیم هم جدیدترین سیستم عامل و MIUI رو داره و از نظر آپدیت مشکلی نداره ، اندریود 11 و miui 12.5

راجع به قطعی نظری ندارم چون نمیدونم تنظیمات این مودم چه شکلیه اما اون 300 مگ فقط زمانی اتفاق میفته که دستگاه گیرنده تون هم دوتا آنتن داشته باشه.

اکثر گوشی ها یک آنتن وای فای دارند پس نهایت سرعت همون 150 هست که در واقعیت هم کمتر هست و دوربر 50-70 میچرخه مگر اینکه مودم و گوشیتون وای فای 5 یا 6 داشته باشن

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Black Boy گفته است:

راجع به قطعی نظری ندارم چون نمیدونم تنظیمات این مودم چه شکلیه اما اون 300 مگ فقط زمانی اتفاق میفته که دستگاه گیرنده تون هم دوتا آنتن داشته باشه.

اکثر گوشی ها یک آنتن وای فای دارند پس نهایت سرعت همون 150 هست که در واقعیت هم کمتر هست و دوربر 50-70 میچرخه مگر اینکه مودم و گوشیتون وای فای 5 یا 6 داشته باشن

تنظیمات مهم رو که نوشتم ،

پس برای همین 150 میشه چون گوشی ها یه آنتن دارن 

الان با گوشیم 144 میگیرم ، 

13 ساعت قبل، saeed0c گفته است:

فکرمیکنم اون 300 مگابیت رو روی MIMO میگیرید. نرمال استاندارد n روی 2.4 گیگاهرتز حدود 150 مگابیته. با mimo میتونید 300 متصل بشید.

باید دانگل وای فای 300 مگ بگیرید یا خودمون بش میگیم دو آنتنه :

quality,q_80

quality,q_80

این دانگل ها به گوشی هم وصل میشن ؟؟؟

من مشکل اصلیم الآن این قطعی و وصلی گوشی های قدیمیه ، زیاد این 300 مگابیت مهم نیست برام 

راه حلی دارین ؟

لینک به دیدگاه

۱۱ دقیقه قبل، Animox گفته است:

این دانگل ها به گوشی هم وصل میشن ؟؟؟

من مشکل اصلیم الآن این قطعی و وصلی گوشی های قدیمیه ، زیاد این 300 مگابیت مهم نیست برام 

راه حلی دارین ؟

تا اونجایی که من میدونم نه. ولی دیدم مدلی که سازگار با اندوید هم باشند.

مشکل قطعی وصلی که چند دلیل داره یکی کانفیک نادرست مودم/روتر/اکسس پوینت. دومی مشکل داشتن مودم/روتر/اکسسپوینت. سومی هم ایراد کردن چیپ گوشی در بهترین حالت آپدیت کردن گوشی برطرف میشه. البته ممکنه تنظیمات باتری سیور گوشیتون هم باعث قطعی وای فای بشه. این بستگی داره چقدر معلوماتتون دارید که بتونید مرتفع کنید مشکلات نرم افزاری گو.شیتون رو

image004(66).jpg.3e4079da89e9342101d411d335196b95.jpg

براای مشکل اول. وارد تنظیمات مودم/روتر/ اکسس پوینت بشید قسمت wifi اولین کار برید WPS رو خاموش کنید.و

mode رو بگذارید فیکس روی n

bandwidth رو بگذارید روی 20 مگاهرتز

با یک برنامه روی گوشیتون چک کنید کدوم کانال از 11 کانال wifi اطرافتون کمتر مشغوله بعد کانال وای فای خودتون رو روی اون تنظیم کنید.

با این کارها 80 درصد احتمال قطعی وای فای برطرف میشه.

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، saeed۰c گفته است:

تا اونجایی که من میدونم نه. ولی دیدم مدلی که سازگار با اندوید هم باشند.

مشکل قطعی وصلی که چند دلیل داره یکی کانفیک نادرست مودم/روتر/اکسس پوینت. دومی مشکل داشتن مودم/روتر/اکسسپوینت. سومی هم ایراد کردن چیپ گوشی در بهترین حالت آپدیت کردن گوشی برطرف میشه. البته ممکنه تنظیمات باتری سیور گوشیتون هم باعث قطعی وای فای بشه. این بستگی داره چقدر معلوماتتون دارید که بتونید مرتفع کنید مشکلات نرم افزاری گو.شیتون رو

image004(66).jpg.3e4079da89e9342101d411d335196b95.jpg

براای مشکل اول. وارد تنظیمات مودم/روتر/ اکسس پوینت بشید قسمت wifi اولین کار برید WPS رو خاموش کنید.و

mode رو بگذارید فیکس روی n

bandwidth رو بگذارید روی 20 مگاهرتز

با یک برنامه روی گوشیتون چک کنید کدوم کانال از 11 کانال wifi اطرافتون کمتر مشغوله بعد کانال وای فای خودتون رو روی اون تنظیم کنید.

با این کارها 80 درصد احتمال قطعی وای فای برطرف میشه.

WPS رو نمیدونم چرا اصلا گزینه هاش رو نمیتونم تغییر بدم و همشون سفیدن و تیک نمیخورن 

مود رو روی n که میزارم گوشی های قدیمی دیگه خیلییی سریع تر قطع و وصل میشن ، الان گزاشتم روی G که باز بهتره و کمتر اینطوری میشه

bandwidth هم روی 20 هست 

کانال هم تست کردم بهترینش روی 3 بود که گزاشتم همین

که فرقی نکرد ، در کل از گوشی های قدیمی قطع میشه نه جدید ها  

از کار هایی که گفتید ، فقط wps رو نمیتونم انجام بدم و خاموشش کنم ، عکسشم میفرستم 

Screenshot_2021-12-26-16-42-25-702_com.android.chrome.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان کسی نیست راهنماییم کنه ؟

یعنی چون مودم جدیده و گوشی های قدیمین اینطوریه ؟

چون از گوشی های جدید قطع نمیشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...