رفتن به مطلب

نقد و بررسی هدست لاجیتک G PRO X

DarkMERC
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

بعد از حدود 1 هفته استفاده مولایی از این هدست(تا قبلش خیلی جدی نبوده) میخوام که تجربم رو براتون به اشتراک بذارم که اگر کسی خواست این هدست رو بخره بتونه راحت تر انتخاب کنه

تصمیم گرفتم این بررسی رو در باب یه سوال جواب مصنوعی بگم(چی گفتم؟!:/)

اول اینو بگم که من طرفدار لاجیتکم اما خدایی بررسی هام رو کاملا حقیقت رو میگم بدون طرفداری و تعصب

و کلا هدف بررسی های من اینجوریه که 1 هفته بعد خرید، 6 ماه بعد خرید و 1 سال بعد خرید اون تاپیک رو آپدیت کنم که الان بعد از این مدت چطوره پس منتظر آپدیت های بعدی هم باشین :) 

امیدوارم خوشتون بیاد و بدرد بخوره

باکس :

+ بسته بندی خوبه؟

- واقعا یکی از بهترین بسته بندی هایی بود که تاحالا دیده بودم

+ داخل باکس چه چیز هایی هست؟

- هدست، دو تا پد دور گوشی اضافه پارچه ای(پد های هدست چرمی هستن)، کابل با ولوم و سوییچ میوت، کابل با سوییچ قطع و وصل تماس و میکروفون داخلی برای اتصال به موبایل، تبدیل 1 به 2، کیسه حمل، کارت صدای usb و میکروفون خلبانی

صدا :

+ کیفیت صدای هدست خوبه؟

- کیفیت صدا در کل خوبه اما تنظیماتش خیلی زیاد و گیج کنندس و طول میکشه تا آدم باهاش راه بیفته

+ صدای سوراند واقعا جهات رو میگه؟

تقریبا بله! توی بازی رینبو 6 تست کردم، علاوه بر چپ و راست، بالا و پایین و جلو و عقب صدا هم تا حد خوب مشخصه ولی تشخیص بالا با جلو و پایین با عقب یه ذره سخته و خیلی باید دقت کرد

+ اثر توی گیم پلی داشته؟

- من که نوبم😂 ولی تقریبا بله و میشه گفت تا حد قابل قبولی تاثیر روی گیم پلی داشته

+ بیس خوبی داره؟

- حقیقتا من خیلی اهل موزیک نیستم و بیس و اینا خیلی سرم نمیشه ولی توی آهنگ صدا های بم و بقول خودمونی دوپس دوپسی بنظر من کیفیت خوبی دارن ولی چون خیلی اینکاره نیستم نمیتونم دقیق بگم

+ امتیاز کلی به صدا؟

- بنظر من 8.5 از 10، صدای سوراند میتونست بهتر از این باشه و تنظیمات یه ذره ساده تر باشن

میکروفون :

+ کیفیت ظاهری و بدنه میکروفون چطوره؟

- میکروفون نرم و انعطاف پذیری داره ولی من خودم یه ذره با طرز قرار گرفتنش مشکل دارم البته این مشکل هدست نیست من خودم خیلی وسواسیم و حتما باید میکروفون رو جوری تنظیم کنم که دقیقا رو به دهنم باشه :|

+ میکروفون قابل جدا شدنه؟

- بله میکروفون با جک 3.5 میلیمتری به بدنه هدست وصل میشه و قابل جدا شدنه

+ کیفیت صدای میکروفون خوبه؟

- صدای میکروفون خیلی تمیزه و نویز کنسلینگ خیلی خوبی داره! اما ویند شیلد و پاپ فیلتر داخل که داره، خیلی قوی نیست و آخرش مقداری پاپ وارد میکروفون میشه

+ تنظیمات صوتی میکروفون چطوره؟

- تنظیمات میکروفون با فعال کردن قابلیت Blue Vo!ce زیاد و گیج کنندس و یاد گرفتن و پیدا کردن بهترین حالتش نیازمند ور رفتن های زیادیه

+ الگوی صوتی میکروفون چیه؟

- تقریبا کاردیود هست

+ صدا های محیط مثل حرف زدن دو نفر دیگه رو میگیره؟

- تقریبا تا شعاع 1 متری، صدا هارو میگیره و دورتر از اون اگه صدایی باشه، تقریبا حذف میشه

+ میکروفون روی کابل چطوره؟

- تقریبا مثل میکروفون های هندزفری های معمولی و البته بنظر من بلا استفاده(فک نمیکنم کسی هدست به این بزرگی و سنگینی و گرونی رو بذاره رو سرش و بره بیرون که به این کابل نیازی پیدا کنه :|)

+ امتیاز کلی به میکروفون؟

- 8 از 10، گیج کننده بودن تنظیمات و چندان کارآمد نبودن ویندشیلد و پاپ فیلتر، برای من از معایبه(البته تنظیمات زیاد قطعا برای یه آدم حرفه ای تو این زمینه، یه ویژگی مثبته ولی برای کسی که خیلی این چیزا سرش نمیشه، گیج کننده میشه)

نرم افزار :

+ نرم افزار رابط کاربری آسون و کاربرپسندی داره؟

- بله بنظرم نرم افزار یوزرفرندلی ای هست و ظاهر خوبی هم داره(جدای از تنظیمات زیاد و گیج کننده)

+ نرم افزار باگ هم داره؟

- بله گاهی باگ میشه

+ نرم افزار پرفورمنس زیادی میطلبه؟

- تقریبا بله! نسبت به کاری که میکنه، رم و cpu زیادی مصرف میکنه

+ امتیاز کلی به نرم افزار؟

- 7 از 10

بدنه :

+ ظاهر خوبی داره؟

- ظاهر قشنگی داره ترکیب آلومینیوم خراطی شده با پلاستیک مات مشکی ظاهر جذابی داره بنظرم و اگه حرف G وسط هدست رو RGB میکردن خیلـــــی گاد میشد بنظرم

+ جنس بدنه چطوره؟

- تل و چنگال ها(همون چیزای کشویی که تل رو به کاپ ها وصل کردن) فلزین و کیفیت خوبی دارن اما اتصال تل به چنگال ها و چنگال ها به کاپ ها، پلاستیکیه اما با کیفیت بنظر میرسه

+ احتمال داره بشکنه؟

- طبق تجربه استفاده بقیه، امکان شکست از ناحیه اتصال تل به چنگال هست برای همین من اونجارو با چسب برق ساپورت کردم که احتمال شکستنش از اون ناحیه کمتر شه(زیبایی رو از بین میبره ولی پیشگیری بهتر از درمان است) اما من خودم بیشتر از شکستن اتصال چنگال به کاپ ها میترسم

+ سنگینه؟

- با وزن 320 گرم، نسبت به هدست های معمولی سنگینه ولی بنظرم نسبت به کیفیتش، ایده آله

+ امتیاز کلی به بدنه؟

- 7 از 10، میتونستن اتصال هارو هم فلزی بسازن که دیگه خیالمون راحت باشه

کابل :

+ کابل پلاستیکیه یا بافته؟

- کابل اصلی و کابل موبایلی پلاستیکین اما کابل کارت صدا و تبدیل، بافته شدس

+ تبدیل با کیفیته؟

- چون سیستم ندارم تست نکردم و نمیدونم

+ کابل محکمه؟

- ضخامت خیلی کمه و خیلی کابل ضعیف بنظر میرسه اما موس با کابل مشابه داشتم بعد 6 ماه هنوز کابلش چیزیش نشده. کلی بخوام بگم، خوبه اما میتونست بهتر باشه

+ کنترل های صدا و سوییچ های روی کابل خوبه؟

- هعی بدک نیس میتونست بهتر باشه

+ امتیاز کلی به کابل؟

- 6.5 از 10

راحتی :

+ راحته؟

- شما 2 تا انتخاب داری یا راحتی رو انتخاب کنین یا محکم وایسادن روی سر! اگه بخواین راحت باشه باید تقریبا تا ته کشویی های کاپ هارو بکشید بیرون و از این جهت دیگه محکم روی سر نمی‌ایسته و باید مواظب باشین زیاد سرتون رو تکون ندین که اگه بیفته با اون وزن زیاد قطعا کارش تمومه :) (البته هرچی هم تنگش کنین باز هم خیلی محکم نیست و بهتره باهاش ورزش و کلا کارایی که خیلی سر تکون میخوره انجام ندین)

+ سنگینیش اذیت نمیکنه؟

- من چون قبلش با هندزفری بودم برام یه ذره سخته تا مچ بشم با وزنش ولی در کل بله در مدت طولانی مثلا بیشتر 1 ساعت کم کم گردن رو درد میاره

+ کدوم پد دور گوشش بهتره؟

-  طبیعتا پد پارچه ای خنک تر و تنفس پذیر تر و خیلی راحت تره اما زودتر کثیف میشه و مو و شوره میگیره به خودش

+ پد پارچه ای قابل شست و شو هست؟

- نمیدونم اگه کسی میدونه بگه :) 

+ پد دور گوشی نرمه؟

- واقعــــا نرمه

+ کامل گوش رو جا میده داخل خودش؟

- منطقا به اندازه گوش شما مرتبطه برای من که گوش هام بزرگه، اون لاله گوشم زیر پد قرار میگیره و کامل توی فضای کاپ نمیره ولی در کل اندازه و طراحی کاپ هاش خوبه

+ در کل راحتیش چطوره؟

- قطعا به راحتی هندزفری نیست اما از اکثر هدست ها راحت تره البته پیدا کردن راحت ترین وضعیت خیلی دهن سرویسیه(حداقل برای من که اینجوری بود)

+ امتیاز کلی به راحتی؟

- 9 از 10 در کل بنظرم هدست راحتیه فقط وزنش یه ذره در دراز مدت اذیت میکنه که البته هنوز عادت نکردم شاید بعدا که عادت کنم بهتر شه

کارت صدا :

+ کیفیت ظاهری کارت صدا چجوره؟

- خوبه اما دو قسمت بدنه کامل روی هم نیست و یه شکاف بینشه که نمیدونم طبیعیه یا خوب جا نرفته

+ داغ میکنه؟

- داغ که نه ولی گرم میشه بعد از چند دقیقه

+ حافظه آنبرد داره؟

- والا توی برنامه و اینترنت و اینا میگن داره ولی وقتی روی گزینه آپلود تنظیمات به حافظه آنبرد کلیک میکنم، اتفاق خاصی نمیفته(ینی ظاهرا اتفاق خاصی نمیفته اگر در پس زمینه تنظیمات منتقل میشن نمیدونم ولی توی برنامه هیچ پیغامی چیزی نمیده که حافظه آنبرد، آپدیت شد)

+ چند تا اسلات حافظه آنبرد داره؟

- تاجایی که میدونم یکی

+ قابلیت سوییچ کردن به حافظه آنبرد رو داره؟

- بطوری دستی نه ولی اگه برنامه لاجیتک بسته بشه کامل یا نصب نباشه، میره روی آنبرد اما اگر برنامه باز باشه با تنظیمات برنامه اجرا میشه و نمیشه بردش روی آنبرد(حداقل تا جایی که من میدونم)

+ امتیاز کلی به کارت صدا؟

- نظری ندارم

جمع بندی کلی :

بدنه زیبا و با کیفیت، اتصال ها پلاستیکی و با احتمال شکستن، کابل خوب ولی میتونست بهتر باشه، میکروفون با کیفیت، پاپ فیلتر و ویند شیلد ناکارآمد، صدای سوراند خوب، راحتی خوب، برنامه خوب ولی یه ذره رو مخ، بسته بندی عالی

امتیاز کلی که به این محصول میدم 8 از 10 (شاید هم 7.5 از 10 :))

ببخشید خیلی زیاد شد

چقد از کلمه تقریبا و بنظرم استفاده کردم :| 

امیدوارم خوشتون اومده باشه

نظراتتون رو بهم بگید

اگه امکانش بود هم عکسش رو میذارم بزودی

لینک به دیدگاه

یه چنتا عکس هم میزاشتی فیض می‌بردیم برادر!

درسته تو اینترنت آنباکسینگ و عکس هاش ریخته ولی یه چنتا عکس هم میزاشتی تو تایپکت بد نمیشد.

ویرایش شده توسط Peyman.S
لینک به دیدگاه

۸ دقیقه قبل، Peyman.S گفته است:

یه چنتا عکس هم میزاشتی فیض می‌بردیم برادر!

درسته تو اینترنت آنباکسینگ و عکس هاش ریخته ولی یه چنتا عکس هم میزاشتی تو تایپکت بد نمیشد.

سلام بله گفتم بزودی میذارم :) 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...