رفتن به مطلب

مشکل disable شدن اینترنت کامپیوتر

SaMaN2021
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

بنده یه مشکل خیلی بدی دارم درباره اینترنت کامپیوتر

مشکل اینه: من تقریبا 1 سالی هست که کلا از مودم برای اینترنت کامپیوترم استفاده نمیکنم و توی این یک سال همیشه از اینترنت گوشیم برای کامپیوترم استفاده میکردم...

حالا مشکل اینجاس که من یهو اینترنتم داخل سیستم قطع میشه طوری که توی این عکس پایینی میبینید این 3 قسمت که روشون نوشته
ethernet
کلا قیب میشن! یعنی زمانی که من اینترنتم از داخل کامپیوتر قطع میشه این 3 قسمت ناپدید میشن و بعد از حدود 1 الی 30 ثانیه دوباره بر میگردن ....(یعنی دوبارع اینترنتم وصل میشه)

دوستان نمیدونم مشکل از کجاس و واقعا این موضوع داره منو ازار میده ممنون میشم کمکم کنید

مدل مادررد کامپیوترمم اینه 
ep 43 ud3l 

(اینم بگم بعضی اوقات وقتی گوشیم رو به کامپیوتر وصل میکنم سیستمم گوشی رو شناسایی نمیکنه ... عکس ارورش هم گذاشتم )
حالا کابل usb که به کامپیوتر وصل میکنم مدل خاصی نداره اما سالمه تا اونجایی که من میدونم. ویندوزمم عوض کردم چند بار اما حل نشده این مشکل و اینکه همیشه خودشو نشون نمیده و این مشکل معمولا موقع دانلود فایل های سنگین خودش رو نشون میده (اینترنتم قطع میشه از داخل کامپیوتر ...)
حدس خودم اینه از مادر بردم شاید باشه کلا قدیمیه یا به هر حال.... و یا مشکل از گوشیم باشه ک البته هیچ وقت توی گوشیم اینترنتم قطع نمیشه (مثل اتفاقی که توی کامپیوترم میفته)
دوستان ببخشید اگر زیاد شد....
ممنون میشم کمکم کنید
تشکر.

2021-12-29 14_57_43-Task Manager.png

2021-12-29 15_03_48-.png

لینک به دیدگاه

خرابی درگاه USB اینطوری خودشو نشون میده. با ریست کردن درگاه. اگر به هر دلیلی، مشکلی در بخش های:

کابل اتصال دهنده

کنترلر USB دستگاه میزبان

کنترلر USB دستگاه میهمان

برق رسانی در هر یک از دستگاه های میزبان و یا میهمان

وجود داشته باشه، درگاه USB ریست میشه.

بنابراین یکی از این موارد باعث این موضوع میشه. احتمالا داره کابل و یا درگاه USB گوشی شما مشکل پیدا کرده باشه و یا USB سیستم شما مشکلی داشته باشه. با کابل دیگری تست کنید، اگر مشکل رفع شد که مشکل از کابل بوده. اگر نه، با گوشی دیگری تست کنید، اگر همچنان مشکل باقی ماند، مشکل از درگاه USB سیستم شماست. اگر مشکل با گوشی دیگری رفع شد، مشکل از گوشی شماست.

لینک به دیدگاه

۳۹ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

خرابی درگاه USB اینطوری خودشو نشون میده. با ریست کردن درگاه. اگر به هر دلیلی، مشکلی در بخش های:

کابل اتصال دهنده

کنترلر USB دستگاه میزبان

کنترلر USB دستگاه میهمان

برق رسانی در هر یک از دستگاه های میزبان و یا میهمان

وجود داشته باشه، درگاه USB ریست میشه.

بنابراین یکی از این موارد باعث این موضوع میشه. احتمالا داره کابل و یا درگاه USB گوشی شما مشکل پیدا کرده باشه و یا USB سیستم شما مشکلی داشته باشه. با کابل دیگری تست کنید، اگر مشکل رفع شد که مشکل از کابل بوده. اگر نه، با گوشی دیگری تست کنید، اگر همچنان مشکل باقی ماند، مشکل از درگاه USB سیستم شماست. اگر مشکل با گوشی دیگری رفع شد، مشکل از گوشی شماست.

دوست عزیز تشکر که پاسخ واضحی به بنده دادید  

اگر مشکل از سیستم بنده باشه چطور باید رفع بشه؟ باید مادربرد تعویض شه؟

توی اون عکس 3 تا ایکن مربوط به اینترنت هست.... یکی از اون ها مال درگاه اینترنته (منظورم اینه اون یدونه مال کابل مودم هستش یعنی جایگاه USB نیست) حتی اون هم (به قول شما) ریست میشه و غیب میشه در این صورت شما هنوز فکر میکنید مشکل از گوشی یا کابله؟

لینک به دیدگاه

۴۶ دقیقه قبل، SaMaN۲۰۲۱ گفته است:

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه

بنده یه مشکل خیلی بدی دارم درباره اینترنت کامپیوتر

مشکل اینه: من تقریبا 1 سالی هست که کلا از مودم برای اینترنت کامپیوترم استفاده نمیکنم و توی این یک سال همیشه از اینترنت گوشیم برای کامپیوترم استفاده میکردم...

حالا مشکل اینجاس که من یهو اینترنتم داخل سیستم قطع میشه طوری که توی این عکس پایینی میبینید این 3 قسمت که روشون نوشته
ethernet
کلا قیب میشن! یعنی زمانی که من اینترنتم از داخل کامپیوتر قطع میشه این 3 قسمت ناپدید میشن و بعد از حدود 1 الی 30 ثانیه دوباره بر میگردن ....(یعنی دوبارع اینترنتم وصل میشه)

دوستان نمیدونم مشکل از کجاس و واقعا این موضوع داره منو ازار میده ممنون میشم کمکم کنید

مدل مادررد کامپیوترمم اینه 
ep 43 ud3l 

(اینم بگم بعضی اوقات وقتی گوشیم رو به کامپیوتر وصل میکنم سیستمم گوشی رو شناسایی نمیکنه ... عکس ارورش هم گذاشتم )
حالا کابل usb که به کامپیوتر وصل میکنم مدل خاصی نداره اما سالمه تا اونجایی که من میدونم. ویندوزمم عوض کردم چند بار اما حل نشده این مشکل و اینکه همیشه خودشو نشون نمیده و این مشکل معمولا موقع دانلود فایل های سنگین خودش رو نشون میده (اینترنتم قطع میشه از داخل کامپیوتر ...)
حدس خودم اینه از مادر بردم شاید باشه کلا قدیمیه یا به هر حال.... و یا مشکل از گوشیم باشه ک البته هیچ وقت توی گوشیم اینترنتم قطع نمیشه (مثل اتفاقی که توی کامپیوترم میفته)
دوستان ببخشید اگر زیاد شد....
ممنون میشم کمکم کنید
تشکر.

2021-12-29 14_57_43-Task Manager.png

2021-12-29 15_03_48-.png

درود 

اول از همه اگه کامپیوتر شبکه اترنت داره ، اون دیسیبل کنید تا مستقیم بره رو رو مودم یو اس بی.

سیستم بر حسب کلاس دستگاهی که وصل شده ، جریان مورد نیاز تنظیم میکنه،

بعد این ارورر مربوط به:

-جریان کشی بیش از حد مصرف کننده یو اس بی است (کیفیت کابل خیلی مهم است ، سعی کنید از کابلهایی که برای شارژ سریع استفاده کنید)

-یا طول کابل زیاده و جربان افت میکنه

-یا پلاگ USB لق است

- از پورت یو اس بی پشت مادر برد استفاده کنید.

2 دقیقه قبل، SaMaN2021 گفته است:

توی اون عکس 3 تا ایکن مربوط به اینترنت هست.... یکی از اون ها مال درگاه اینترنته (منظورم اینه اون یدونه مال کابل مودم هستش یعنی جایگاه USB نیست) حتی اون هم (به قول شما) ریست میشه و غیب میشه در این صورت شما هنوز فکر میکنید مشکل از گوشی یا کابله؟

بهترین راه خرید انتن وافای یو اس بی است ، با نقطه اتصال گوشی وصل بشید 

لینک به دیدگاه

۱۱ دقیقه قبل، ali-۰۰۹۸ گفته است:

درود 

اول از همه اگه کامپیوتر شبکه اترنت داره ، اون دیسیبل کنید تا مستقیم بره رو رو مودم یو اس بی.

سیستم بر حسب کلاس دستگاهی که وصل شده ، جریان مورد نیاز تنظیم میکنه،

بعد این ارورر مربوط به:

-جریان کشی بیش از حد مصرف کننده یو اس بی است (کیفیت کابل خیلی مهم است ، سعی کنید از کابلهایی که برای شارژ سریع استفاده کنید)

-یا طول کابل زیاده و جربان افت میکنه

-یا پلاگ USB لق است

- از پورت یو اس بی پشت مادر برد استفاده کنید.

تشکر علی جان که وقت گذاشتی و جواب منو دادی ممنون از همه و شما

من سعی میکنم یه کابل اصلی تهیه کنم...

و باید گوشیم تعویض کنم برای مدتی (برای ازمایش این مورد) و منو اون اترنت رو دیسیبل کردم ....کابلمم 1.5 متریه تقریبا (اصلی نیست مطمعنم) اون پلاگ یو اس بی لق نیست چک کردم و از پورت پشت مارد برد استفاده کردم تا الان و مدام برای این مشکل قبلا تعویض میکردم به ترتیب

لینک به دیدگاه

۳۳ دقیقه قبل، SaMaN۲۰۲۱ گفته است:

بله اگر مشکل از سیستم باشه تعویض مادربرد و یا پاور یا هر دو لازمه.

برای تشخیص اینکه مشکل از کجاست باید با گوشی/کابل دیگری عیب یابی کنید تا مشخص بشه دقیقا مشکل از کجاست.

اگر مشکل گوشی/USB رو بر طرف کردین، و همچنان Ethernet هم قطعی داشته باشه، اونوقت تعویض کابل شبکه/کارت شبکه توصیه میشه.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، SaMaN۲۰۲۱ گفته است:

تشکر علی جان که وقت گذاشتی و جواب منو دادی ممنون از همه و شما

من سعی میکنم یه کابل اصلی تهیه کنم...

و باید گوشیم تعویض کنم برای مدتی (برای ازمایش این مورد) و منو اون اترنت رو دیسیبل کردم ....کابلمم 1.5 متریه تقریبا (اصلی نیست مطمعنم) اون پلاگ یو اس بی لق نیست چک کردم و از پورت پشت مارد برد استفاده کردم تا الان و مدام برای این مشکل قبلا تعویض میکردم به ترتیب

خواهش میکنم.

1.5 متر برای این کار زیاده. کابل نیم متری استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...