رفتن به مطلب

تلاش های من برای خنک کردن +9800GTX جهنمی

HESAM OVERCLOCK HERO
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب 

بازم دوباره به ما یه گرافیک جهنمی و داغ افتاد 

اون 560TI بیچاره درسته اندازه بخاری برقی  داغ بود ولی حداقل بدون مشکل کار می کرد 

اما این سری یه +9800GTX به ما خورد که بخواطر داغ شدن بهش اسیب وارد شده 

IMG_20210628_042207.thumb.jpg.bd670b21b2b3df1b3c32f4dc8b8eb23d.jpg

توی تصویر این سمت راستیه

اولا که خریدمش خوب بودا فقط داغ بود و کرش هم نمی کرد

دماش موقع بازی حدود 90 درجه بود

تا اینکه گرافیک هر روز بخواطر دما سیلیکونش معیوب شد و الان کار به جایی کشید که فرکانس رو از 738 اوردم به 400 و هنوز هم گهگاهی کرش میکنه

تو این مدت بیخیال نبودم 

خمیرش رو با اشغال ترین خمیر موجود عوض کردم و بدتر شد و دما این  دفعه تا نزدیک 100 هم می رفت 

بعد یه خمیر دیگه که اسمش مقدار وزنش هست به اسم 10G گرفتم زدم دما برگشت به حدود 94 

بعد اومدم دیدم برش المینیوم کولر تو نقطه اتصال خیلی ناجوره و سمباده خریدم و از سختی 350 تا 2000 سمباده زدم 

سمباده خیلی تاثیر داشت و دما ب حدود 75 رسید  

بعد رفتم گرون ترین خمیر دمارو یعنی مدل D4 SILVER  رو خریدم الان دما رسیده به 70 

ولی بازم گرافیک توی بازی های سنگین کرش میکنه اونم رو فرکانس 400 

حتی فرکانس رم هم اوردم پایین فرکانس فابریک 738 بود 

الان اگه رو 600 ببرم درجا تو بازی ها کرش میکنه 

ایده ای چیزی دارید در خدمتیم خخخخخخخخخخ

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است:

خمیرش رو با اشغال ترین خمیر موجود عوض کردم و بدتر شد و دما این  دفعه تا نزدیک 100 هم می رفت 

🤣

اون گراف بیچاره به احتمال زیاد چیپش آسیب دیده ! 

ویرایش شده توسط ExoTicBoy
لینک به دیدگاه

یا خدا 100 درجه؟!؟!

70-80 درجه که فک نمیکنم خیلی غیرطبیعی باشه توی لپتاپ همیشه دما همین حدوده

اینکه با 70 درجه کرش میکنه احتمالا مشکل یه جای دیگس یه چیپ یا پین های چیپ

لینک به دیدگاه

اون کارت تا الان تو جهنم بوده  . حیفه. آب + یخ + ریکا رو آماده کن یه آبتنی حسابی دعوتش کن. بچلونش بنداز رو بند تا خشک شه.  بسه دیگه  خستس بنده خدا.  کی میخوای  بازنشسته ش کنی؟

پ ن : جدی حالا بعید میدونم امیدی بهش باشه .  یه شستشو حسابی با الکل  بده بلکه پا داد .

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، milad.azn گفته است:

اون کارت تا الان تو جهنم بوده  . حیفه. آب + یخ + ریکا رو آماده کن یه آبتنی حسابی دعوتش کن. بچلونش بنداز رو بند تا خشک شه.  بسه دیگه  خستس بنده خدا.  کی میخوای  بازنشسته ش کنی؟

پ ن : جدی حالا بعید میدونم امیدی بهش باشه .  یه شستشو حسابی با الکل  بده بلکه پا داد .

مرسی با الکل شستمش پا نداد خخخخ

الان قیمت گرافیک هایه اشغال چقدر رفته بالا 

گرافیک هایی که از گرافیک داخلی هم ضعیف تر هستن 2 میلیون تومن قیمت خوردن 

مرسی از همتون بابت کامنتتون 

چون تو فوروم های خارجی معمولا وقتی یکی همچین مشکلاتی داره پیشنهادات این شکلیه :

کامپیوتر رو روشن خاموش کن 

درایور رو نصب کن 

درایور رو پاک کن دوباره نصب کن

ویندوز عوض کن

رم هارو در بیار دوبار جا بزن 

از این جور پیشنهادات جلبکی میدن خخخخخخ

الان بری تاپیک بزنی بگی آرتروز گردن دارم بازم یه عده اتومات میان می گن درایور رو نصب کن  رم هارو در بیار دوباره جا بزن 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. آخرین راه کار برای گرافیکت ریبال هست. 

لینک به دیدگاه

۱۳ ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است:

مرسی با الکل شستمش پا نداد خخخخ

الان قیمت گرافیک هایه اشغال چقدر رفته بالا 

گرافیک هایی که از گرافیک داخلی هم ضعیف تر هستن 2 میلیون تومن قیمت خوردن 

مرسی از همتون بابت کامنتتون 

چون تو فوروم های خارجی معمولا وقتی یکی همچین مشکلاتی داره پیشنهادات این شکلیه :

کامپیوتر رو روشن خاموش کن 

درایور رو نصب کن 

درایور رو پاک کن دوباره نصب کن

ویندوز عوض کن

رم هارو در بیار دوبار جا بزن 

از این جور پیشنهادات جلبکی میدن خخخخخخ

الان بری تاپیک بزنی بگی آرتروز گردن دارم بازم یه عده اتومات میان می گن درایور رو نصب کن  رم هارو در بیار دوباره جا بزن 

خارجیهای جلبک 10 12 سالی میشه این گرافیک رو خاکش کردن..خرابی تو نسل جدید خیلی کمتر شده اونا بلد نیستن شما که خدای اورکلاک قطعات مشتری هات هستی خودی نشون بده

یه دوره ای بود اساتید بزرگی فعالیت داشتن در سخت افزار که جای خالیشون واقعا حس میشه

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

خارجیهای جلبک 10 12 سالی میشه این گرافیک رو خاکش کردن..خرابی تو نسل جدید خیلی کمتر شده اونا بلد نیستن شما که خدای اورکلاک قطعات مشتری هات هستی خودی نشون بده

یه دوره ای بود اساتید بزرگی فعالیت داشتن در سخت افزار که جای خالیشون واقعا حس میشه

اره خدایی 

منم والا از برد و مدار و خازن و مقاومت و اینا هیچی سرم نمیشه 

روی برد و مدار الکتریکی اصلا اطلاعات ندارم 

9 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام دوست عزیز. آخرین راه کار برای گرافیکت ریبال هست. 

یعنی خود سلیکون آسیب ندیده ؟

من فکر کنم کیفیت سلیکونش اومده پایین 

لینک به دیدگاه

در کنار تراشه اصلی، هر کارت گرافیکی یک تعداد مدار کمکی داره مثل ترانزیستور قدرت، تبدیل ولتاژ و خازن. حالا اینکه تو فشار دمایی که تو عمرش تحمل کرده چه چیزی خراب شده، ممکنه همین خازن‌ها و ترانزیستورهای کمکی باشن. ولی اینکه تشخیص داده بشه که چه چیزی خراب شده و غیره رو اطلاعی ندارم که دقیقا باید چیکار کرد و نمیدونم که تعمیر به صرفه هست یا نه. شاید وقتشه بنده خدا یک بازنشستگی مهربانانه‌تر رو تجربه کنه.

ویرایش شده توسط mtt2018
لینک به دیدگاه

۱۲ ساعت قبل، HESAM OVERCLOCK HERO گفته است:

اره خدایی 

منم والا از برد و مدار و خازن و مقاومت و اینا هیچی سرم نمیشه 

روی برد و مدار الکتریکی اصلا اطلاعات ندارم 

یعنی خود سلیکون آسیب ندیده ؟

من فکر کنم کیفیت سلیکونش اومده پایین 

اگه منظورت تراشه سیلیکونیه که خب اگه آسیبی هم دیده باشه غیر قابل تعمیره

اگه منظورت خمیر سیلیکونه، فاسد شدن خمیر اول بالا رفتن دما رو به همراه داره و بعد مشکلاتی مثل پرش که شما میگی دما حدود 70 درجس، این دما توی لپتاپ ها خیلی عادیه سیستم رو نمیدونم ولی معمولا همه قطعات تا دمای 80-90 درجه هم نباید مشکلی براشون پیش بیاد(کلا تا یه 10-20 درجه زیر حداکثر دمایی که کارخونه گفته، نباید مشکلی پیش بیاره برای کارت بهتره کمتر باشه ولی آسیبی هم نمیزنه) 

3 تا حالت احتمال بیشتری دارن

یا قطعات و ماژول های جانبی روی برد آسیب دیدن(مثلا یه بخشی از مدار تغذیه بر فرض مثال)

یا پایه های چیپ آسیب دیده(که این مورد معمولا با پرش تصویر و یا قطعی کامل تصویر همراهه) که راه چارش ریبال کردن پایه هاس 

یا کلا چیپ آسیب دیده که دیگه اونو نمیشه کاریش کرد

حالا اینکه کدوم این حالت هاس باید یه متخصص ببینه من و شما نمیتونیم بفهمیم قضیه چیه

من خودم بیشتر احتمال میدم مشکل پایه ها باشه ولی بازم به یه تعمیرکار نشون بدین تست کنه ببینه مشکل چیه که هزینه ریبال نکنید بعد درست نشه و مشکل جای دیگه ای باشه!

لینک به دیدگاه

بعید میدونم بتونید  دقیقا مشکل گرافیکو پیدا کنید  وقت و پول و تعمیر کار کار بلد ومجرب و دلسوز لازمه که هزینش زیاده

برادر این کارت تاعملا ریبال نشه مشخص نمیشه که کارت درست شدنی هست یا نه اونم ریبال توسط  تعمیرکار خبره و معتمد و با تجربه   که این اپشن واقعا ریسکی  هست

و ممکنه یه هزینه ریبال  بدون نتیجه پاتون بیافته

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

دوستان تو تهران کسی تعمیرکار خوب برای ریبال میشناسه ، گرافیک Gts450 تصویر نمیده و بوق نمیزنه و فن با حداکثر سرعت میچرخه ، هزینه تقریبی ریبال این کارت چقدر میشه؟ ارزش داره 

لینک به دیدگاه

۳۸ دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

دوستان تو تهران کسی تعمیرکار خوب برای ریبال میشناسه ، گرافیک Gts450 تصویر نمیده و بوق نمیزنه و فن با حداکثر سرعت میچرخه ، هزینه تقریبی ریبال این کارت چقدر میشه؟ ارزش داره 

هزینه ریبالش از قیمت خودشم بیشتر میشه 

5سال پیش 250 تا 300 بود هزینه فقط ریبال

لینک به دیدگاه

۱۱ ساعت قبل، farhadii گفته است:

بعید میدونم بتونید  دقیقا مشکل گرافیکو پیدا کنید  وقت و پول و تعمیر کار کار بلد ومجرب و دلسوز لازمه که هزینش زیاده

برادر این کارت تاعملا ریبال نشه مشخص نمیشه که کارت درست شدنی هست یا نه اونم ریبال توسط  تعمیرکار خبره و معتمد و با تجربه   که این اپشن واقعا ریسکی  هست

و ممکنه یه هزینه ریبال  بدون نتیجه پاتون بیافته

12 ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

اگه منظورت تراشه سیلیکونیه که خب اگه آسیبی هم دیده باشه غیر قابل تعمیره

اگه منظورت خمیر سیلیکونه، فاسد شدن خمیر اول بالا رفتن دما رو به همراه داره و بعد مشکلاتی مثل پرش که شما میگی دما حدود 70 درجس، این دما توی لپتاپ ها خیلی عادیه سیستم رو نمیدونم ولی معمولا همه قطعات تا دمای 80-90 درجه هم نباید مشکلی براشون پیش بیاد(کلا تا یه 10-20 درجه زیر حداکثر دمایی که کارخونه گفته، نباید مشکلی پیش بیاره برای کارت بهتره کمتر باشه ولی آسیبی هم نمیزنه) 

3 تا حالت احتمال بیشتری دارن

یا قطعات و ماژول های جانبی روی برد آسیب دیدن(مثلا یه بخشی از مدار تغذیه بر فرض مثال)

یا پایه های چیپ آسیب دیده(که این مورد معمولا با پرش تصویر و یا قطعی کامل تصویر همراهه) که راه چارش ریبال کردن پایه هاس 

یا کلا چیپ آسیب دیده که دیگه اونو نمیشه کاریش کرد

حالا اینکه کدوم این حالت هاس باید یه متخصص ببینه من و شما نمیتونیم بفهمیم قضیه چیه

من خودم بیشتر احتمال میدم مشکل پایه ها باشه ولی بازم به یه تعمیرکار نشون بدین تست کنه ببینه مشکل چیه که هزینه ریبال نکنید بعد درست نشه و مشکل جای دیگه ای باشه!

در ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ در 20:20، mtt2018 گفته است:

در کنار تراشه اصلی، هر کارت گرافیکی یک تعداد مدار کمکی داره مثل ترانزیستور قدرت، تبدیل ولتاژ و خازن. حالا اینکه تو فشار دمایی که تو عمرش تحمل کرده چه چیزی خراب شده، ممکنه همین خازن‌ها و ترانزیستورهای کمکی باشن. ولی اینکه تشخیص داده بشه که چه چیزی خراب شده و غیره رو اطلاعی ندارم که دقیقا باید چیکار کرد و نمیدونم که تعمیر به صرفه هست یا نه. شاید وقتشه بنده خدا یک بازنشستگی مهربانانه‌تر رو تجربه کنه.

اره دوستان با شما ها موافقم

مشکل اگه از پایه ها بود کارت تصویر هم نمیداد یا ریب میزد

این کارت فرکانس رو میارم پایین درست کار میکنه 

مدار تغذیش هم سالمه هیچ خازن مازن باد کرده ای نداره

خود چیپ گرافیک ضعیف شده

دیگه هر کار بخوام بکنم افتاده خرج لحیمه

باید یدونه R7 240 بخرم

لینک به دیدگاه

خازن لزوما افت کردنش از ظاهرش معلوم نمیشه. باید با ESR Meter چک بشه که معلوم بشه چشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...